BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LUTY 2016

8 lata 9 miesiąc temu #998221 przez AgulkaKrk
Gosia jak mi się dzidzia pośpieszy tak ze dwa tygodnie to będę miała prezent na urodziny (15.01) :) ale pierworódki przeważnie przenoszą choć to nie reguła ;) Jeśli z kolei przenoszę tydzień to urodzi się w ten sam dzień co wujek, mój brat (7.02) ;) Mnie to w tym momencie wszystko jedno aczkolwiek jak już będę wielorybem to będę pewnie marzyć o porodzie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998333 przez asienka87
Witam :)
jak fajnie, wchodzę, a tu tyle nowych wiadomości :) w końcu forum nam ruszyło ;)

Ania ooo, USA :) fajnie :) co do badań genetycznych.. to ja jestem przed 30 , jestem w ciąży z drugim dzieckiem, a mam badania prenatalne z dodatkowym badaniem pappa, a nie mam żadnych obciążeń genetycznych..ale lekarz w sumie nie pytał mnie o zdanie, tylko po prostu zalecił .. no , ale chodze prywatnie i za wszystko trzeba płacić ;/ w pierwszej ciaży również miałam takie badania, aczkolwiek wtedy 1,5 staralismy sie o dzidzie... chyba to też zależy od lekarza... no , ale my za wszystko płacimy... aczkolwiek wiem na pewno, ze kobiety po 35 roku zycia mają te badania na pewno...i chyba za darmo,.
ale nic sie nie martw :) tak , jak dziewczyny piszą, to wszystko dla dobra dzidzi :)

Gosia u nas znów są tzw.
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

u mnie w pierwszej ciaży lekarz na prenatalnych mówił płeć na 70 % :) aczkolwiek sprawdziła sie :D ale podobno łatwiej sie pomylić z dziewczynką niz chlopcem :) szwagierka na prenatalnych dowiedziała sie , ze na 70% chłopiec, a na kolejnej wizycie juz była dziewczynka :)
co do leków - współczuje, ale wszystko dla dobra dzidzi :) najgorsze, ze one takie drogie ;/

Agulka dodatkowo ten test podwójny (pappa) tez mi lekarz robi... no , ale jak piszesz, za wszystko trzeba płacić ;/
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

co, do ruchów, to ja nie czuje szcze :) w pierwszej ciąży poczułam, albo dopiero sie zorientowałam, ze to to :) jakoś koło 18-20 tygodnia, zobaczymy, jak to bedzie teraz :)
tak, chyba najwyzej w ciąży jestes :)
co do przenoszenia ciąży przez pierworódki, to jestem żywym przykładem, ze to nie prawda :silly: urodziłam prawie 3 tygodnie przed terminem - dokładnie 19 dni :) a jak teraz będzie to nie wiadomo... może też będę miała prezent na urodziny, bo ja z kolei jestem z 25.01 :woohoo: no ale to musiałabym ponad 3 tyg wcześniej teraz urodzić :P - 24 dni przed terminem dokładnie :)
a w sumie, to mi tak cieżko było, ze nawet cieszyłam sie, ze wcześniej urodziłam, szczególnie, ze dzidzia zdrowa, 3360 g i 53 cm :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998375 przez AgulkaKrk
Asieńka czekam z niecierpliwością na relacje z badania :) Za test podwójny płaciłam tyle samo. Ale w naszym przypadku nikt nam nie kazał sni nie doradzał czy go zrobić. Sami się dowiadywaliśmy co i jak i sami podjęliśmy decyzje, że to poważna sprawa i że robimy :)

A tak z innej beczki jesteście dziewczyny na zwolnieniu czy jeszcze pracujecie? Ja prawie od samego początku na zwolnieniu bo system pracy nie pozwalał mi pracować i praca cały dzień na nogach, przy komputerze i dźwigać trzeba było. Nie powiem że mi to na rękę. Czasem w domu świra dostaję bo nie jestem nauczona tak prawie bezczynnie siedzieć ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998415 przez asienka87
Po badaniach prenatalnych wszystko ok :) lekarz powiedzial ze wyglada mu na chlopca ale jeszcze glowy nie da sobie uciac i zobaczy na kolejnej wizycie za miesiac 14 wrzesnia :)

Agulka
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998431 przez AgulkaKrk
Asieńka super, że wszystko dobrze. Gratuluje syneczka :) Ciekawe czy ci nasi chłopcy do końca nimi pozostaną ;) Mnie się może potwierdzi 3.09 :) Czym sobie zajmowałaś czas w pierwszej ciąży? Bo ja ciągle coś sprzątam, przekładam, układam ale powoli mi się robota w domu kończy ;) Bo ile razy można w szafie układać? Po za codziennymi obowiązkami domowymi i wizytami u lekarza nuda. Szału dostaje czasami ;) Spacery nie pomagają, a cztery ściany zaczynają przytłaczać. Nie jestem przyzwyczajona :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998465 przez asienka87
Agulka na pierwszym L4 też sprzątałam :) wszystko wyszorowałam, co do ostatniej płytki ;) w szafkach, pod szafkami, za szafkami, myłam okna, no wszystko :P opróćz tego duuuużo czytałam, bo ja bardzo lubie czytac :) no i też troche inaczej było niż teraz, bo ja zaszłam w ciąże w listopadzie, od stycznia L4, wiec zima i dni krótkie, wiec i czas szybciej leciał, a pod koniec ciąży, w lato, byłam wykonczona i od 7 miesiaca zagrożenie wcześniejszym porodem i musiałam dużo lezec, bo szyjka mocno sie skracała... oprócz tego mąż na 3 zmiany pracuje, wiec jak miał nocki, to cały dzien spedzalismy razem, jak miał na rano, to ja długo spałam rano , potem jakies pranie, sprzątanie, obiad i mąż juz wracał :) najgorzej jak szedł na 12 i wracał o 21, to wtedy własnie sprzątałam, czytałam, szykowałam wyprawke na all itp :) czasem odwiedzałam kogos i tak leciało :) no a teraz mam synka, wiec troszke to inaczej wygląda :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998472 przez Gosia 2712
Hejka :)
Asienki dobrze ze wszystko jest ok :) no i po cichy gratuluje synusia :) kolejne forumowe chlopoczysko hehe :whistle: :woohoo: :woohoo:
Co do tych lekow to tez sie zdziwilam ze mi nie chciala wydac :S no ale co klocic sie nie bede :whistle: najwazniejsze ze te duphastony mam a one najdrozsze, tym bardziej smieje sie ze mi nie wydala bo clexan mialam na osobnej recepcie wypisany i jego kupuje w innej aptece, bo jest problem z zamawianiem go, a dziewczyny w niej mnie znaja i co 48h jedno pudelko zamawiaja i one nic nie mowily o tym ze jest zle recepta wypisana.... :whistle: :whistle:

Agulka ja od poczatku jestem na L4 bo mam bardzo duzo lezec i oszczedny tryb zycia prowadzic... ale powiem Ci szczerze ze bardzo mi brakuje pracy, tez nie jestem nauczona tak lezec i nic nie robic :S i czasami to mnie szlag trafia i z tych nudow cos tam troche posprzatam, takie lekkie rzeczy porobie, bo inaczej swira bym dostala :S

Kupilam trzy nowe ksiazki, ale jakos weny nie mam na czytanie :whistle:

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998498 przez AgulkaKrk
Oj dziewczyny :D Byle do porodu, wtedy zatęsknimy za tymi chwilami nudy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998627 przez asienka87
Gosia no widzisz, wszedzie problemy... a ja pytałam lekarza, czy mam coś brać teraz, jakieś witaminy albo cos, to powiedział, ze póki jest wszystko ok, mam nic nie brać :) na następny raz mam zrobić badanie moczu i morfologie...
a co do płci, to mi znajoma wczoraj powiedziała, ze jej 8- miesieczna córa do połowkowych badań była chłopcem :P szwagierka też twiertdzi, ze jej obie córki na prenatalnych były chłopcami, wiec zobaczymy :) na 100% nie potwierdził, ale już sie przyzwyczaiłam do faktu, ze będzie synus i juz zdecdowaliśmy na imię Kubuś :)

Agula oj, uwierz, przeleci i to bardzo szybko ;) pamietam, jak mi sie w pierwszej ciaży wydawało, ze jeszcze dak daleko do porodu, a nawet nie wiem kiedy mi już pierwsze rok syna zleciał :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998631 przez Gosia 2712
Hejka :)
Asienka mi kazal brac witaminy, ale ja od poczatku i tak je bralam bo na pierwszej wizycie mi kazal i tak zaczelam,a jemu sie chyba zapomnialo o tym :P
Co do plci to wydaje mi sie ze u nas bedzie do konca juz synek i bedzie Piotruś, takie jakies przeczucie mam ze doktorek sie nie mylil... :) Moja kuzynka cala ciaze miala miec synka a urodzila corke... to jest dopiero przerabane :P hehe :P Mi tez kazal zrobic morfologie, mocz, uklad krzepniecie, d-dimery i glukoze...

Agulka Asienka dobrze mowi zleci nawet sie nie obejrzymy hehe :P

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998705 przez AgulkaKrk
Dziewczynki tragedii nie ma, ale chwile zwątpienia i frustracji się zdarzają ;) Ostatnio te upały żyć nie dają :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998868 przez Kasia 89
Hej Dziewczynki dzisiaj mam wizyte na 12 :) troche sie denerwuje ale to chyba normalne :P ... Odezwe sie pozniej Buziaki :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998871 przez Gosia 2712
Hejka :)
Od rana deszczyk u mnie pada :) ale fajnie :) :silly:
Na 17.30 mam prenatalne, juz sie nie moge doczekac :P a boje sie jak nie wiem co :S Trzymajcie kciuki :)

Kasia daj znac po wizycie :)

Agulka co u Ciebie?

Asienka
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998892 przez AgulkaKrk
Hej :) Gosia, Kasia piszcie jak będziecie po wizytach, na pewno będzie dobrze :)
U mnie cudownie :D Nie dość, że zrobiło się chłodniej to jeszcze moje maleństwo zrobiło mi wczoraj popołudniu najwspanialszą niespodziankę na świecie!!! Pierwszy raz poczułam ruchy przez skórę :D :D :D Wszystko co przeżywałam do tej pory w ciąży było bardzo miłe i jedyne w swoim rodzaju. Pierwsze ruchy na USG, w ogóle pierwsze USG z "ludzkim" kształtem, pierwsze bicie serduszka,pierwsze " bulgotanie" w brzuchu dwa tygodnie temu, nawet dwie kreski na teście były cudownym przeżyciem, ale ten delikatny ruch pod ręką doprowadził mnie do łez :D Łez szczęścia jakiego do tej pory nie czułam :kiss: Dla takich chwil warto przejść te wszystkie dolegliwości :) Kocham tą małą istotkę :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #999068 przez Gosia 2712
Hejka :)
Agulka gratuluje pierwszych ruchow :) Az Ci zazdroszcze :whistle: :P

Kasia jak tam po wizycie?

Dziewczyny co dzieje sie z Elusia ze sie nie odzywa juz pare dni?

U nas po wizycie na prenatalnych ok :) maluch byl uparty i nie chcial wspolpracowac :whistle: ale dr pomierzyl go i wszystko ma na swoim miejscu, wszystkie narzady ok, kosc nosowa jest, przeziernosc karkowa 1,3 :) a malenstwo ma 5,11cm :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl