BezpiecznaCiaza112023

Majowki 2017

7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #1044149 przez jakasse

GoNia79 napisał:

maga4 napisał: Tak genetyczne. Robiłam test Harmony i wyniki sa dobre, ale i tak m stracha. No i według testu bedzie drugi chlopak :) Synek sie ucieszył :cheer:


Maga a to test płatny??na czym on polega i jak długo czeka sie na wynik??


Płatny , u mojego ginekologa 2300

w pierwszej ciąży ja robilam test NIFTY,
to bardziej dokladne sprawdzenie, czy nie ma wad genetycznych niż usg
"pozwala na ocenę ryzyka wystąpienia zaburzeń chromosomalne u dziecka. Umożliwia wykrycie najczęściej występujących trisomii płodu "

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044151 przez jakasse
U mnie w 1 ciąży na badaniu genetycznym w 1 trymestrze wyszla za duza przezierność, potwierdzana przez 3 lekarzy,
przezylismy testy pappa, badania kardiologa prenatanego, echo serca plodu itd,
nastepnie zrobilam nifty, bo nie zdecydowalam sie na amniopunkcje.
Synek oczywiście urodzil sie zdrowy, ale wiekszosc ciazy to stres,
i u nas czynnik wieku w ogole nie byl brany pod uwage bo jestesmy mlodzi :(
nie wiem skąd ta przezierność sie wziela ( kosc nosowa byla widoczna)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044171 przez Edyta_1989
My tez się zdecydowaliśmy na PAPPA i HCG kryptor mam wyniki z Diagnostyki ale oczywiście nic nie wydedukuję bez lekarza ... ;) Zobaczymy w pon. Tylko wiecie, jak tak czytam to strasznie skrajne opinie pojawiają się o PAPPA.Widziałam na forach, że dziewczyny przeżywają mega stres bo nagle okazuje się, że ryzyko urodzenia chorego dziecka jest ogromne a wiadomo, amniopunkcja jest ryzykowna jakby nie patrzeć.... Dam Wam znać w pon. Szczerze mówiąc, trochę nas to stresuje.
Co do tego jajnika dzięki dziewczyny za wsparcie. Ja w ub roku cudem uniknęłam wycięcia jajnika, torbielo guz wyleczyli mi farmakologicznie i cud, bo przy ok 15% sprawności prawego jajnika dziś jestem w ciaży :) Chociaż już mnie gin straszy, że jak torbiel będzie tak rosnąć jak teraz to w 20tc konieczna będzie operacja...
Trzymam za was kciuki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044172 przez Edyta_1989
No właśnie...coraz więcej z nas cierpi na pcos.... ech.... ale najważniejsze, że dzidzia w drodze jakasse!!! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044178 przez Niespodziewajka
Witam sie :) wczoraj mialam wizyte z Malenstwem wszystko okej, wg usg dzis mam 9t5d :) serducho bilo jak dzwon :) pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044181 przez ewa123
W poprzedniej ciazy tez zdecydowalismy sie na badania genetyczne w tym test PAPA. Z usg wychodzilo wszystko dobrze byla dobra przezierność karku oraz byl widoczny nosek. Zrobiłam test Papa z krwi i wyszlo bardzo wysokie ryzyko zespołu Dawna. Lekarz skierowal mnie na amniopunkcje która wykazala ze dziecko bedzie zdrowe. Test Papa to tylko statystyka i bardzo czesto daje mylne wyniki ale stres zostaje..Teraz.podczas wizyty dostalam skierowanie na badania prenetalne ze wzgledu na wiek. (skonczylam juz 40 lat) i powiem szczerze ze nie wiem co robic..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044182 przez Edyta_1989
Niespodziewajka - super to słyszeć :)

Ewa kurczę... widzisz potwierdzasz to co większość, że PAPPA wprowadza dużo stresu ...
Chcesz zrobić test NIFTY?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044196 przez maga4
Niespodzewajka super wiesci :) Ja mam jeszcze 3 dni do badania.
Ewa ja zrobiłam Harmony bo tez już mam skończone 34 lata i wiem ze martwiłabym sie cała ciąże. I chociaż wynik jest dobry to i tak się zastanawiam czy wszystko Ok.
A dziś mam migrenę już drugi raz w ciąży :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044218 przez Edyta_1989
maga4 mi ostatnio na migrenę pomógł amol ....smarowalam 2x dziennie a tak to leżałam z chłodnym kompresem na bazie wody i octu :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044224 przez maga4
Edyta dzięki, wyprubuje. Na razie przechodzi ale strasznie złe sie dziś czuje. Jak wracałam z synem ze szkoły musiałam 3 razy przysiąść na murku tak mi słabo bylo. A mamy tylko 10 min spacerem do domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044232 przez Awil
Hej wszystkim.


Kurcze u mnie tez jakich koszmarny dzień, od wczoraj ból głowy i dziś ledwo chodzę co chwila odpoczywam, kręci mi się w głowie.
W piątek mam wizytę i schizuje trochę. Badanie CMV IgG wyszło mi wysokie.
W środę mamy prenatalne i chyba stres mi się kumuluje.
Co do prenatalnych to też sam nie wiem co robić z testem PAPA, pewnie zdecyduję w środę, ale czytam was i nie wiem czy statystyki są warte naszego stresu, Może zdecyduję się na HARMONY LUB NIFTY .
Kurczę ciąża powinna być radością a nie wiecznym stresem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044238 przez Linusia
Hej
Ja jestem w 12 tygodniu i 6 dniu.
Mam wrażenie że mam o 80% mniej energii.
Kręgosłup mi nawala.
Nie spie w nocy.
Od 21 mam zgon i zasypiam.
Ehh i do tego ta pora roku..
W piątek jade na pierwsze prenatalne, zobaczymy co to za czlowieczek.
Co do tych badań to nie wydaje mi sie czy rzeczywiscie jest to warte nerwow. Zawsze istnieje ryzyko ze dziecko bedzie chore. A z tego co widze to wyniki nie sa jednoznaczne. A co gdyby wynik byl negatywny a dziecko urodziloby sie chore? Czy robi to różnice? Wydaje mi sie ze to już nadwrazliwosc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044277 przez jakasse
Ja już po wizycie , wszystko ok , maluch machał rączkami ciężko było zrobić fotke :)
USG genetyczne 6 listopada :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044363 przez Linusia
Hejka
Ja juz po pierwszych prenatalnych. Wg usg dzidzius jest zdrowy, przeziornosc karku i dlugosc ciemieniowo siedzeniowa idealna. Kosc nosowa widoczna wiec tez ok. Niestety dzidzius malo sie ruszal, trzeba bylo go troche potarmosic. Niestety plci nie dalo sie okreslic.. za maly byl..
Co do terminu to z usg wychodzi 1 Maj 2017;)

Słyszeliście moze o teorii iz prawdopodobienstwo ze bedzie to chlopczyk zalezy od powyzej 150 ud serca na minute a jezeli jest mniej to dziewczynka?

Moje mialo 148ud/min
Pozdrawiam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044364 przez Edyta_1989
O to super ze wszystko ok!!!a wiesz o tej teorii nie slyszalam:) my prenatalne w pon:-))) ale niestety znow.moj maz przywlokl jakas infekcje i my znow na antyb:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl