BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LISTOPAD 2017

6 lata 11 miesiąc temu #1062864 przez tatinka23
Maja, Mnie tez pobolewał, powiedziałam lekarzowi zbadał i powiedział że wszystko dobrze jest i ciaża prawidłowo się rozwija. To kwestia rozciągania się . Nie masz co sobie głowy nabijać.

Dziewczyny, Wy też miewacie dziwne sny o ciąży? Nie nabijam sobie głowy że może być coś nie tak lub nie mysle o porodzie a śnią mi się takie dziwne rzeczy że włos na głowie się jeży. nawet mężowi nie mówie bo zaraz wiecej gadania że myśle i głowe sobie nabijam że moze byc cos nie tak z dzidzia. Myslałam że to jedno razowo kilka razy mi się śni a tu prawie codziennie budzę się rano przerażona...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1062865 przez Famii
Ja również mam dziwne sny, ostatnio sniło mi sie ze goniłam krolika jak alicja z krainy czarow. a tobie co sie sniło? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1062866 przez Famii
Dziewczyny, jak jeszcze nie myślałyscie o szkole rodzenia albo macie ją gdzies daleko to polecam Prenalen, internetowy kurs ciążowy :) miałam taką sytuacje, że sama nie moglam chodzic, bo mialam ciaze zagrozona, wiec dokształcałam sie w domu wlasnie tam, wiec z czystym sumieniem moge polecic :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1062873 przez maja001
tatinka no ja nie mam żadnych dziwnych snów. Moze za duzo myslisz i z tad te sny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1062888 przez tatinka23
Właśnie chodzi o to że nie mam myśli nie wiadomo jakich. Wiadomo jak każda przyszła mama każdego dnia jest ciekawe i zastanawia się jak ma się dzidziuś .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1062889 przez Heathera
W ciąży często się zdarza że ma się dziwne sny. Ja w każdej ciąży mam dziwne może nie w temacie ciąży ale np teraz śniło mi sie że trafiłam do więzienia z prezydentem Dudą, że jakieś czarne kruki zdechły leżały u nas na balkonie itd



Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1062900 przez maja001
Hej dziewczyny jak uplywa Wam niedziela?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1062909 przez tatinka23
Hej hej.
U mnie cieplo az milo siedziec na dworku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1062927 przez Heathera
My cały dzień spędziliśmy na działce :) Mąż miał wolny dzień więc super wybawił się z dziećmi :) Zrobiliśmy grila i przyszło do nas trochę rodzinki. Poza tym trochę na tej działce ogarnęlimy bo po zimie tylko te trawa była skoszona



Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1062985 przez PatiZonka1987
Hej Mamunie :) jak tam u Was , jak się czujecie ? My sobie powoli rośniemy, brzuszek juz zaczął wystawać ... a właśnie, czujecie już ruchy waszych Maluszków ?
Bo ja się nad tym codziennie zastanawiam ... niewiem czy sobie coś wmawiam czy kilka razy coś poczułam , takie uczucie jakby mi ryba w brzuchu przepływała, a kilka razy brzuszek mi tak śmiesznie "dygotał" ... ale takich wyraźnych kopniaczków jeszcze nie czułam .... czekam cierpliwie :)

W środę mam wizytę u lekarza .... zobaczę jak miewa się moje maleństwo , mam nadzieję, że wszystko ok , chociaz i tak zawsze się stresuje przed każdą wizytą.
Wyniki z tego co zaglądałam mam w miarę dobre ... ale i tak wszystko oceni doktorek ;)

Kurczę dzisiaj mój mężu dostał "niespodziankę" - przyszło nam pocztą zdjęcie z fotoradaru jak jechaliśmy na komunie do mojej chrześnicy .... zawsze kurde coś ;/ i 200 zł w plecy .... ehhhh ;P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1062992 przez maja001
Hej
Własnie siedze sobie na balkonie z laptopem w rece, jak fajnie :)
PatiZonka mojemu niedawno tez cykło zdjecie jak wracalismy z IKEI i teraz tylko czekam kiedy przysla mandacik :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #1062998 przez Lady M
Cześć wszystkim :)
PatiZonka ja czuję takie muśnięcia. Wyraźnych kopniaków jeszcze nie. Wizytę mam w czwartek po południu i też się denerwuję...

Ze spraw praktycznych - prawdopodobnie przeprowadzimy się do większego mieszkania, ale niestety też dwupokojowego. I nie wiemy co zrobić bo ja od początku myślałam, żeby dla nas zrobić jeden pokój, który w dzień będzie pokojem dziennym a w nocy naszą sypialnią i drugi pokój zrobić dla dziecka, wstawić łóżeczko dla niemowlaka, ale wstawić też takie zwykłe pojedyńcze łóżko, żeby było już na kolejne lata dla dziecka. Natomiast mój mąż stwierdził, że lepiej zrobić pokój dzienny, a drugi pokój rzeczywiście zrobić dla dziecka, ale wstawić do niego narazie łóżko dla nas z obecnej naszej sypialni, ponieważ i tak dziecko na początku będzie spało w tym samym pokoju co my, a bez sensu będzie wstawiać jej/jego łóżeczko do pokoju dziennego i męczyć się codziennie z rozkładaniem kanapy dla nas. Z jednej strony ma rację bo przez pierwsze miesiące pokój dziecka będzie praktycznie nie używany...

Co myślicie? :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1063017 przez Heathera
ja czuje właśnie tylko czasem i to bardzo delikatnie, a w kolejnej ciąży to szybciej się czuje więc się dziwie czemu teraz u mnie tak słabo, no nic w czwartek ma wizytę a w poniedziałek usg więc mam nadzieję że się uspokoję.

Lady M ja bym na razie zrobiła w jednym pokoju salon tzn pokój dzienny gdzie będzie stał tv, i gdzie będziecie siedzieć w dzień, możesz też postawić zabawki dla malucha matę itd i tam z nim się bawić w dzień
a drugi pokój jako sypialnię dla Was i dla malucha bo faktycznie na początku w nocy będzie się co raz budziło i bez sensu będzie Ci chodzić, będzie to męczące.

U nas tak było robione z każdym dzieckiem, pierwsze tak pół roku spało z nami w sypialni a dopiero jak zaczęło przesypiać nocki to przenosiliśmy do innego pokoju. Teraz mamy 3 pokoje. Werka z Wiktorem mają swój pokój, my mamy sypialnie, gdzie czeka już łóżeczko dla najmłodszego i salon gdzie się siedzi w dzień. Dopiero za rok, może ponad przeniesiemy malucha do pokoju dzieci gdzie będzie spał/a z Weroniką, dla Wiktora zrobimy pokój na miejscu naszej sypialni a sami uciekniemy do salonu. Szkoda trochę po przyzwyczaiłam się do własnej sypialni no ale cóż przecież nie wsadzę 3 dzieci do jednego skoro mamy taką możliwość :P



Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #1063018 przez Lady M
Heathera właśnie byłam ciekawa jak to wygląda w praktyce u innych. W takim wypadku mąż ma rację, żeby na razie wstawić nasze łóżko do pokoju dzieciątka. A jak maluszek podrośnie to my przeniesiemy się do pokoju dziennego, a jej/jemu wymienimy łóżko z podwójnego na pojedyńcze.
Też jestem przyzwyczajona do własnej sypialni. Ale tak jak piszesz, co zrobić, trzeba będzie się odzwyczaić.
Co do ruchów to może tak masz ułożone łożysko, że odczuwasz je delikatniej ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1063020 przez maja001
LadyM a u mnie Oskar z Laura na razie maja wspólny pokój, ja z mezem spie w duzym pokoju a kolejny pokój jest wolny, ale tam wstawie łózeczko dziecka i wersalke zebym mogała spac z maluchem.Maz bedzie spał w salonie a dzieci u siebie.Tak robiłam tez z córeczka przez jakis czas, bo ona spała ze mna w nocy bo ja karmiłam piersia i bylo mi wygodniej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl