BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LISTOPAD 2017

6 lata 10 miesiąc temu #1062173 przez maja001
Witajcie
Jak tam obchodzicie dzień dziecka ;) ?
Ja własnie szukam jakiejs fajnej poscieli dla Laurki, bo w koncu musze ja przestawic z łózeczka na zwykłe łózko.
Byłam dzis na rejonie dostałam skierowanie do dermatologa, który mnie przyjał tyle ze szkoda bylo mojego czasu. Pani doktor ledwo widzaca ledwo słyszaca, przepisała mi masc ze sderydami zaznaczajac jednoczesnie ze brac jej nie powinnam bo ciaza jeszcze za wczesna, plus wapno które pije od dwóch tygodni i nie pomaga i kazała nie wychodzic na powietrze, czyli mam sie zaszyc z dwójka dzieci w domu.Taka diagnoze to ja sama bym sobie postawiła.Oczywiscie od czego wysypka sie nie dowiedziałam, Kontrola za tydzień, ale juz nie pojde szkoda czasu mojego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062220 przez PatiZonka1987
Maja001 to Ci dermatolog , pełna i profesjonalna pomoc - Ja niewiem tacy lekarze to chyba pracują "za karę" :huh:

Sorki dziewczynki że tak mało sie odzywałam , ale ostatnie dni w pracy spędzałam długie dnie bo jutro jest ogólna inwentaryzacja i trzeba było wszystko po kolei zliczać (magazyny , stany ogólne itd, wyrównywać jeśli się cos nie zgadzało) i ogólnie te kilka dni dało mi w tyłek i jak wracałam to padałam. W ogóle zauważyłam , że szybciej się męczę a jak idę na to moję 4 piętro to często zadyszkę łapię ufff .... co to będzie dalej niewiem :laugh:

Ale gdzieś za 3 tygodnie pewnie idę na L4 więc będę odpoczywać i obiecałam sobie, że zrobię generalne porządki w mieszkaniu tzn. ogarnę szafy , kuchnie,półki , półeczki, pierdółeczki na które zawsze brakuje mi czasu .... :)

A dzisiaj obiad zaliczyłam u mamy więc w garach "nie stałam", gołąbki były pyszne ale chyba się przejadłam, tak mnie zamuliło , jestem przejedzona i jakaś taka "kiepska" dzisiaj chyba też ten gorący dzień mnie zmęczył , a na domiar wszystkiego rano obudziłam się z bolącym pęcherzem .... mam nadzieje, że nic z tego się nie rozwinie, piję dużo wody żeby "oczyszczac nereczki" bo po ostatniej "kolce" wolałabym uniknąc atrakcji .... pffff .....

a teraz mam popołudnie lenia, odpoczywam mimo wielkiego bałaganu w mieszkaniu i wielkiej kopy prasowania które wręcz prosi o ogarnięcie :laugh: :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062224 przez maja001
hej dziewczyny
Ja dzis tez zabiegana a i tak wszystkiego co chiałam nie udalo mi sie ogarnać.
Dziewczyny kupujecie juz cos dla maluchów? ja zaczynam po woli coś kupowac na razie neutralnego bo obawiam sie ze pozniej kasy mi braknie na wszystko :P Dzis kupilam butelki jedna 150 drugą 250 z Lovi bo najbardziej mi odpowiadaja, mialam przy synku i szczoteczke do włosów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062280 przez Lady M
No trzeba zacząć powoli kupować... macie może gdzies listę do wyprawki ? Z pierwszym dzieckiem najtrudniej, zeby kupić wszystko co trzeba i takie jak trzeba. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062287 przez maja001
Heathera jak po urodzinkach?
LadyM przy 3 dziecku liste robi sie samemu :P
LISTA
-łózeczko plus posciel do łózeczka, obleczenie na posciel 2 szt, materac, przescieradła 2 szt( po urodzeniu dzidzi, choc ja mialam wczesniej i teraz tez zamierzam kupic, bo moje juz w rozsypce- ja mialam turystyczne podwieszane i innego nie chce. U mnie sprawdzilo sie rewelacyjnie) Do łózeczka mialam od razu przewijak
-wózek ( ja mam 3 w1)
-sól fiziologiczną do oczu
-gaiki jednorazowe do przemywania oczu
-sprey do noska w areozolu
-patyczki do uszu
- krem na odparzenia
-płyn do kapieli( u mne bedzie emolium na poczatek, a pozniej kapiel w płynie dla dzieci na przemian z siemieniem lnianym- sprawdzona metoda przy suchej skórze u malucha)
-balsam do ciala( niektórzy nie uzywaja)
-aspirator do noska( moze sie przydac przy katarku) Lepszy od gruszki
-szczoteczka do włosów
-nozyczki do paznokci/obcinaczki
-butelki ( ja kupuje 2 jedna 150mm druga 250mm ) Jedna bedzie do wody, herbatki druga do mleka ewentualnie
-smoczki uspakajajace (niektórzy nie kupuja)
-- przy maluchach przydaje sie aspirator( ale to z czasem mozna kupic)
- ubranka( kaftaniki, śpioszki,body na dług i krótki rekaw,czapeczki bawelniane, skarpeteczki,) - według uznania
-kocyk
- kilka pieluch tetrowych( mozna tez z 2/3 flanelowe)
-wanienke do kapieli
-gabke do kapieli
-kombinezon na dwór
-oscenisept do pepuszka i na rany po porodzie
-becik
-Dla CIEBIE DO SZPITALA
-majtki siatkowe
- podklady poporodowe na łózko
-podpaski poporodowe
2 koszule rozpinane z przodu do karmienia
- staniki do karmienia 2 szt
- kalpki
- szlafrok
-ja uzywalam tantu rose do podmywania miejsc intymnych
Pisze z głowy wiec jak cos mi sie jeszcze przypomni to dopisze, chyba ze dziewczyny uzupełni moja liste, bo mogłam cos pominac
Podziękowania: Lady M

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062288 przez maja001
A...........
- recznik, fajne sa z kapturkami
-krem na dwór, zima na mróz, Ja uzywam z Nivea baby na kazda pogode.
-laktator( mozesz kupic pozniej) Choc mi za kazdym razem przydawal sie juz w szpitalu.Oczywiscie ja mialma taki najtańszy reczny i byl ok
- szczotke do mycia butelek
- pieluchy ( pampersy)
-niedrapki na raczki( ja uzywalam zwykle skarpeteczki na raczki)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062324 przez PatiZonka1987
No własnie kobietki kochane .... pytam tych już "dzieciatych" ... ile mniej więcej wcześniej zaczęłyście kupować rzeczy wyprawkowe ? Bo tak ostatnio zaczęliśmy z mężem ten temat, że w sumie mówi się że za wcześnie to "nie ma co zapeszać" jak to mówią, ale tych rzeczy do kupienia trochę jest i jakby nie było wcale mało to nie kosztuje jak się tak wszystko zbierze do kupy ... a w sumie jeśli się wczesniej zacznie kompletować, to później domow budżet aż tak nie ucierpi jak się zacznie wszystko naraz kupować .... hmmmm ....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062325 przez maja001
Ja juz po woli kupuje zwlaszcza ubranka w kolorze neutralnym czyli biale zolte zielone bo po synku nic nie mam prawie.No i jak pisalam kupilam juz buteleczki i szczoteczke.Przy nastepnej kasie zamierzam znow cos kupic.Jedynie z kosmetykami sie wstrzymam do konca wrzesnia.W pierwszej ciazy tez po 20tc juz kompletowalam wyprawke jak tylko poznalam plec.Nie lubie takich przesadow a z noworodkiem i po porodzie nie usmiecha mi sie biegac po sklepach i to jeszcze w listopadzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062326 przez Lady M
Maja dzięki ! W internecie można znaleźć przykładowe listy ale nie ma to jak lista od doświadczonej mamy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062335 przez tatinka23
Mi sie wydaje że za wczesnie jesczze na kompletowanie wyprawki. Ja poczekam jeszcze.. U mnie nawet brzuszka nie widac ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu - 6 lata 10 miesiąc temu #1062337 przez maja001
Lady M nie ma za co?Jak bys miala jeszcze jakies pytania to pytaj jak tylko bede umiala to pomogr :).Zapomnialam jeszcze dodac chusteczki nawilzone do listy.
Dziewczyny macie zaparcia bo ja chyba mam pmoczatki coraz ciezej mi sie zalatwic :(
Tatinka ale ci dobrze!!!U mnie wlasnie juz widac.
WYPRAWKA c.d :)
-husteczki nawilzone
- proszek dla dzieci Wazne!!!Zwlaszcza jesli maluch jest alergikiem.Albo platki mydlane do prania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu - 6 lata 10 miesiąc temu #1062346 przez Gosia1001
Hej dziewczyny! Dlugo sie nie odzywalam, ale jakos tak czas ucieka ;) z roczniakiem jest co robic. A i starszak ostatni miesiac w szkole, wiec tez ogarniam.
U mnie leci 16 tc - czuje sie juz dovrze. Mdlosci i bole znikneły. Tylko dalej mnie odrzuca od jedzenia - mieso, slodycze bleeee
Wiec schudlam 3kg.
Bylam na badaniach prenatalnych - wszystko dobrze :) przeplywy, parametry, przeziernosc, serduszko. Plci nie znamy, bo malenstwo sie bardzo wiercilo.
Ostatnio badania moczu wyszly takie sobie, wiec musze pic min.1 l wody i wit.C.
Co do wyprawki to ja mam po corci wszystko. Jedynie dokupie recznik, przewijak i pare innych drobiazgow. Butelek nie kupuje, bo bede kp. Ostatnio juz w 3 miesiacu kupowalam rzeczy dla malucha :) i tak co ma byc to bedzie - a przyjemnosc ogromna z kupowania tych slodkosci :)
W tym tyg. musimy sie przeprowadzic. Masakra ile noszenia gratow :/ ale przynajmniej do wiekszego mieszkania. Mam nadzieje, ze w przyszlym roku juz do swojego domku :)
Buziaczki i zdrowka mamusie :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu - 6 lata 10 miesiąc temu #1062347 przez Gosia1001
Hej dziewczyny! Dlugo sie nie odzywalam, ale jakos tak czas ucieka ;) z roczniakiem jest co robic. A i starszak ostatni miesiac w szkole, wiec tez ogarniam.
U mnie leci 16 tc - czuje sie juz dovrze. Mdlosci i bole znikneły. Tylko dalej mnie odrzuca od jedzenia - mieso, slodycze bleeee
Wiec schudlam 3kg.
Bylam na badaniach prenatalnych - wszystko dobrze :) przeplywy, parametry, przeziernosc, serduszko. Plci nie znamy, bo malenstwo sie bardzo wiercilo.
Ostatnio badania moczu wyszly takie sobie, wiec musze pic min.1 l wody i wit.C.
Co do wyprawki to ja mam po corci wszystko. Jedynie dokupie recznik, przewijak i pare innych drobiazgow. Butelek nie kupuje, bo bede kp. Ostatnio juz w 3 miesiacu kupowalam rzeczy dla malucha :) i tak co ma byc to bedzie - a przyjemnosc ogromna z kupowania tych slodkosci :)
W tym tyg. musimy sie przeprowadzic. Masakra ile noszenia gratow :/ ale przynajmniej do wiekszego mieszkania. Mam nadzieje, ze w przyszlym roku juz do swojego domku :)
Buziaczki i zdrowka mamusie :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062363 przez maja001
Gosia 1001 fajni ze napisałaś, Juz myslałam ze nas opusciłaś. Pisz czesciej co u Ciebie :) Fajnie ze z maluszkiem wszystko ok- to najwazniejsze!!! A co do przeprowadzki to cie rozumie. Ja przeprowadzałam sie 1,5 mies temu i byłam zmeczona i mialam juz dosc. Tylko ze ja na razie tylko na wynajem, bo na swoje to nie wiem kiedy pójdę niestety :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062390 przez tatinka23
Hej dziewczyny.
Maja ja z zaparciami męcze sie już ponad miesiac, jem produkty nabiałowe owoce i nic nie rusza :( Co do brzuszka to niby dobrze ale trochę sie martwie że nic nie widać. W Sumie to pierwsza ciąża i mowią że pierwsza nie jest tak widoczna, a jestem osobą szczupła , Zobaczymy moze niedlugo nie pokaże Brzuszek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl