BezpiecznaCiaza112023

o:basen

13 lata 3 miesiąc temu #55856 przez Manga
Asiersa napisał:

Tylko nie wiem czy jeszcze nie za wcześnie z tym basenem dla małego, bo on ma dopiero 3 miesiące a jest wcześniakiem. Urodził się 2 miesiące przez planowanym terminem, dlatego zastanawiam się czy jeszcze nie poczekać ... :cheer:
Jak myślicie?? :side:

Tam gdzie chodzę na basen z Aleksem, na zajęcia przyjmowane są dzieci od
od 8 tygodnia życia. Ważne jest, aby maluchy, posiadały umiejętność unoszenia głowy w pozycji leżąc na brzuszku, a także robiły to często i chętnie w ciągu dnia.
Najbardziej optymalnym okresem do rozpoczęcia "nauki" jest czas między 3 a 5 miesiącem. Dzieci wówczas posiadają jeszcze wrodzony odruch zamykania ust i wstrzymywania powietrza. My zaczęliśmy chodzić, gdy synek miał 4 miesiące. Myślę, że warto spytać pediatry, czy Tomaszek jest już gotowy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #55858 przez natmur11
asiersa powiedz mi bo slyszalam ze wczesniakom liczy sie wiek od planowanego terminu porodu tzn np wprowadzanie pokarmow stalych. kurcze nie umiem sie wyslowic :laugh: w sensie ze jak wczesniak zaczyna dostawac pokarmy stale ktore powinno sie wprowadzac w 5-6 miesiacu to liczy sie dziecku od planowanej daty porodu te 6 miesiecy czy od urodzenia? slyszalam ze od planowanej daty ale nie wiem wiec pytam ciebie:)
a z basenem jednak sie wstrzymam zadzwonie jutro na nasz basen i zapytam ile ma stopni woda w brodziku dla dzieci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #55915 przez Asiersa
Nie wiem czy dokładnie o to chodzi, ale spróbuję wyjaśnić :blink:
Tomaszek urodził się 2 miesiące przed planowanym terminem porodu. Załóżmy, że dziecko urodzone o czasie, może dostać stały pokarm (np zupkę) od 3 miesiąca. Czyli mój Tomaszek takową zupkę, może dostać około 5 miesiąca. U wcześniaków ta granica przesuwa się o tyle o ile dziecko urodziło się wcześniej. Tak mówią mądre książki :cheer:

Z kolei lekarka powiedziała, że wiek korygowany jest wyznacznikiem do oceny rozwoju, a przy wprowadzaniu pokarmów mam kierowac sie wiekiem urodzeniowym i obserwować małego bo tu najważniejsza jest tolerancja ze strony jego brzuszka, umiejetnosci połykania, jedzenia z łyżeczki i ew trawienia - czy nie ma problemów z kupką, skórą.

Tak więc sama nie wiem kiedy zacznę wprowadzać mu te zupki czy deserki :unsure: :unsure:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl