BezpiecznaCiaza112023

Pełzanie i raczkowanie

13 lata 3 miesiąc temu #55216 przez alutka1011
U mnie to samo turla się jak kulka ostatnio wyskoczyła do ubikacji i położyłam ją na końcu łóżka i przyszłam w ostatnim momencie bo by jeszcze spadła :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 dni temu - 13 lata 3 dni temu #109213 przez raczek10
TO MÓJ MAŁY ŁOBUZ :laugh: TAK ZASUWA ,ŻE ZARAZ MAJTKI ZGUBI :laugh:
dziunka56.wrzuta.pl/film/52SOZF9uDDP/postepy_jasia

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 dni temu #109218 przez alutka1011
Heh ale fajnie dobrze że tych śpiochów nie zgubił :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133230 przez asdfgm
kazdy maluszek inaczej sie rozwija;) moj cyrylas ma 6 miesiecy super pelzakuje, ale jeszcze nie wpadl na to, ze mozna "chodzic" do tylu;) to musi super wygladac:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133575 przez Marysia27
Mój synek sprawnie pełza, ale nie raczkuje, za to chętnie podnosi się do pionu na nóżkach oparty na meblach czy zabawkach. Nie martwię się jednak brakiem chęci do raczkowania, bo mój mąż wcale nie raczkował, w wieku 9 mcy po prostu zaczął chodzić, może z Bartuśkiem będzie podobnie :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133979 przez Martynka__89
Raczku cudownie to wygląda :) nie mogę się doczekać kiedy u nas tak będzie ;) póki co Mateuszek "raczkuje" bardzo nie poradnie. Ale jakimś cudem posuwa się do przodu ;) a jak już mu się nie chce to się kula :lol: :kiss: Marysiu Mateuszek kurcze zaczyna próbować stawać w łóżeczku, w sumie prawie wszędzie gdzie można są próby stania :ohmy: ale nie daje jeszcze rady upada. Ale szybko idą te postępy :unsure: :woohoo:



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #134058 przez madziaska
Dziewczyny dzieci podczas raczkowania bardzo sie rozwijaja, cwicza ruchy naprzemienne, ktore bardzo pozytywnie wplywaja na ich rozwoj i ten terazniejszy jak i przyszly... Im dluzej raczkuja tym lepiej ;) przepraszam, ze sie wtracam, ale takie mam zboczenie zawodowe ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #134062 przez Emme
:) naprzemienne ruchy kończyn wpływają na prawidłowy rozwój nie tylko mięśni, ale i półkul mózgowych, wpływa na późniejszą równowagę itp...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #134065 przez madziaska
Widze, ze mam sprzymiezenca ;) To naprawde bardzo wazne ;) tak jak emme pisze na rownowage, ale i tez na przyszla nauke malenstw i wiele innych rzeczy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #134067 przez Emme
to pewnie to zboczenie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #134430 przez Marysia27
Zgadzam się że takie są badania odnośnie raczkowania, ale znam ja wiele przypadków, gdzie dzieciorki nie raczkowały ( w tym też mój mąż) a są rozwinięte pod wieloma względami lepiej niż szorujący kolanami o podłogę, w tym ja ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #134437 przez Marysia27
Tak mi się wydaje że raczkowanie lub jego brak to kwestia predyspozycji malucha, zaprogramowana przez geny czy matkę naturę, nie zmusimy dzieci nie raczkujących do zmiany :side:
P.S. moje zboczenie to zadziorność :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #134763 przez Kasiad32
Kochane mój Martin ma skończone 7 miesięcy,raczkuje w takim tempie,że muszę mieć oczy dookoła głowy,mało tego zaczął wstawać na nogi w łóżeczku,trzęsą mu się jak galaretki,poprostu boję się,że zrobi sobie krzywdę,wczoraj zakupiłam kojec i w nim go zostawiam. Dziś kolejny postęp Martinek sam potrafi usiąść:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #135485 przez ecia
Mój synek ma 8 miesięcy i już od dłuższego czasu czołga się po całym mieszkaniu a od kilku dni wstaje łapiąc się o wszystko, próbuje nawet trzymać się kabli. Ciężko za nim nadążyć :D


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=24623[/im[img] www.zapytajpolozna.pl/components/com_wid...ew.php?sid=24623[/im

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #137307 przez Gosia
Moja córeczka zapiernicza na czworakach jak torpeda :laugh: Zaczęła raczkować jak miała jakieś 6.5 m-ca. Otwiera szuflady i robi mamusi porządki. Wstaje już od prawie 2 m-cy a obecnie próbuje samodzielnie stać "bez trzymanki" udaje jej się codziennie parę sekund dłużej. :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl