BezpiecznaCiaza112023

Pełzanie i raczkowanie

12 lata 9 miesiąc temu #153700 przez AniaDaniela
Dziewczyny, mam pytanie.
Mój synek sprawnie przekręca się na brzyszek, zaczyna pełzać, ale nie potrafi przekręcić sie na polecy, czy cos z nim jest nie tak? Ma teraz 4 miesiące i 5 dni

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #153718 przez Marysia27
Moje dzieciątko też tak miało, i to dłuższy czas nie chciał się przekręcać z brzuszka na plecy, a teraz skubaniec stara się chodzić samodzielnie, puszczając się mebli. Każde dziecko rozwija się we własnym czasie :woohoo: A jak coś martwi- często na wyrost- najlepiej skonsultować z pediatrą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #153758 przez AniaDaniela
Dzięki za odp :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #153762 przez ecia
Mój synek też pierwsze opanował przekręcanie się na brzuszek, odwrotnie zaczął dopiero kiedy już sprawnie się czołgał. Każdy maluszek ma swoje tempo.


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=24623[/im[img] www.zapytajpolozna.pl/components/com_wid...ew.php?sid=24623[/im

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #178726 przez eash
moja siedmiomiesieczna córa podobnie. najpierw dlugo, dlugo nic, a potem myk i ni stad, ni zowad umiala juz przewracac sie na brzuch i robila to caly czas, ale wracac na plecy nie umiala. potem, lezac na brzuchu, zaczela sie troche przemieszczac i dopiero potem nauczyla sie wracac na plecki. a teraz jest podobnie - jeszcze sama nie usiadla, choc z pomoca mamy czy taty siedzi pewnie, a juz zaczyna sama wstawac SZOK! myslalam, ze najpierw siadanie, potem raczkowanie, a potem wstawanie i chodzenie, a ona usiasc sama nie umie, zamiast raczkowac pelza i juz sie rwie do wstawania. eh, przekręt mały ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #194272 przez bombel779
Nie pamiętam kiedy moje dzieciątko zaczęło się przekręcać,ale już jakiś czas temu :) Teraz skończył 6mies. i obraca się z plecków na brzuszek i z brzuszka na plecki w expresowym tempie :) dosłownie się turla! :) No i od jakiegoś czasu pełza :D z dnia na dzień robi to co raz sprawniej :) jak zostawię go na puzzlach,wyjdę z pokoju i wrócę za chwilę to on już dawno leży w innym miejscu :) przeważnie na gołej podłodze (tam mu chyba lepiej) ;) :P
W pokoju mam niski stolik,z jeszcze niżej położoną półeczką i wczoraj przyuważyłam jak Jaś doczołgał się do owego stolika i próbował ściągnąć z półeczki zeszyt który tam leżał!!! :P :D Tak więc zaczyna się etap ściągania interesujących rzeczy :)
Leżąc na brzuszku podciąga czasem nóżki pod brzuszek,jak do raczkowania tylko chyba jeszcze nie wie za bardzo jak to się robi :P czasem mu coś wyjdzie czasem się "rozjedzie" :P :)
Śmieszne to wszystko jest :D


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #194323 przez Asiersa
Tomek jak miał pierwsze próby raczkowania to nóżki i pupa chciały współpracować, ale nie wiedział co ma zrobić z rękami i główką :lol:
Tak więc pupa szła do góry, nóżki gotowe do raczkowania, a główka leżała na podłodze :silly:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #194338 przez bombel779
Aaaa to u nas jest podobnie ;) :P


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #194339 przez Emme
u na też raczkowały albo rączki, albo nóżki. i któregoś wieczora przyszła sobie do nas całkiem długi dystans

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #194344 przez baby_55
nasz Adi juz jakieś 1,5 miesiaca przewraca sie na brzuszek dopiero niedawno zaczał przewracac sie z powrotem na plecki, no i od jakichś 2 tygodni zaczyna pełzac, teraz już coraz sprawniej, w kilka sekund potrafi przepełznąć przez pół pokoju wcześniej to było z głową na leżaco tak jak u Tomka a teraz już główka w górze podparty na rączkach i odpycha sie nóżkami :silly: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #194443 przez chłopek
u nas mlody od razu chodzic chciał za raczki no i sam sie mebli trzyma i idzie a od kilku dni raczkuje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #194472 przez sylka
Kuba teraz jest na etapie stania na czworaka i bujania sięw przód i w tył. Czasem zrobi krok ale zaraz zobi bęc :) Pełzanie super mu wychodzi ale bardzie teraz podoba mu się bujanie a i tarmoszenie naszego sierściucha, który uwielbia te pieszczoty- sam kladzie się przed małym i czeka kiedy dostanie masaż.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #198706 przez Gosia_Krupa
sylka,mój Micho tak się bujał-komicznie to wyglądało,ale trwało niespełna tydzień i poszedł... Miał wtedy 6,5 miesiąca. Hanula ma 5 i nie potrafi się przekręcić nawet na brzuszek :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #224102 przez justynkathebest
moja Dorotka zaczęła raczkować jak miała niecałe 6 miesięcy.teraz ma 9 miesięcy i już chodzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #224538 przez asdfgm
Wow to eksprsowo:) mój szybko zaczął raczkować i stawać przy meblach, ale za chodzenie dopiero teraz się bierze;) ma prawie 11 miesięcy. Jak pomagam mu trzymając za rączki to idzie, ale sam od razu przechodzi na 4 łapki, albo łapie się najbliższego mebla;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl