BezpiecznaCiaza112023

NPR

14 lata 1 miesiąc temu #10956 przez lidiam78
nie mam możliwści wklejenia tego cyklu do komputera bo niestety pisze z pozyczonego, temperature zaczęłam mierzyć po miesiączce . Urodziłam 30 grudnia, miesiączka 17 lutego, także pewnie opisywanie teraz temperatur w niczym tu nie pomoze. jednak nie zaobserwowałam śluzu płodnego, pogubiłam się w tym już bardzo :( i od trzech dni nie mierzę temperatury , ale może znowu powinnam ? do lekarza wybiorę sie dopiero za trzy tygodnie bo wtedy mąż wróci z pracy i będzie miał kto z dzieckiem zostać.... A od 17 lutego do dzisiaj jest 43 dzień
Pozdrawiam , bardzo dziękuję Poli za odpowiedź,
jeszcze może dzisiaj zdołam odpisać,
chodzi mi tylko czy takie przerwy są normalne po porodzie skoro karmię butelką, zrobiłam już dwa testy (wynik negatywny)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10965 przez poli
Są normalne :) Nie martw się za bardzo. Staraj się mierzyc regularnie żeby nie przegapic. Mój pierwszy cykl poporodowy trwał 236 dni (karmiłam), drugi 37, później po 28. Mi szybko cykl się ustabilizował :) Ale na początku może to być mocno rozchwiane, bo hormony wracają dopiero do normy. Kup sobie "Sztukę planowania rodziny" - na pewno sporo wyjaśni i uspokoi. Na początek zapoznaj się z informacjami na www.iner.pl - również o obserwacji po porodzie.
Nie ma śluzu płodnego - jest lepszej i gorszej jakości :)
Mam koleżankę która nigdy nie rodziła i miała cykle 21-54. Z powodzeniem odkłada poczęcie już trzy lata :) Podczas samoobserwacji wszystko samo się wyregulowało.
I nie zrażaj się, że coś Ci się pomieszało :) To normalne na początku, a tym trudniejsze, że po porodzie poznajesz się na nowo. Prowadziłaś obserwacje przed poczęciem?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10972 przez mysia-sia
poli Ty to potrafisz:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #11025 przez lidiam78
Poli dziękuję, jak mi się uda to jutro się odezwę, bo chyba odzyskalam kontakt ze światem ;) i może wtedy podeślę Ci to co udalo mi się zanotować
jeszcze raz dziękuję
Pozdrawiam ciepło

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #11238 przez lidiam78
Poli prowadziłam przed ciąża ogólne obserwacje, wszystko było uregulowane , jednak teraz muszę to robić skrupulatnie, bo po ciąży organizm wraca do swojego rytmu i nic nie jest zbyt oczywiste, przynajmniej dla mnie. Już jestem spokojna dostałam okres :) :) , jednak nie do końca jestem przekonana czy w tym cyklu była owulacja. We wtorek idę do lekarza więc myślę, że dowiem się czegoś więcej.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam ciepło

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #11251 przez poli
Jeśli nie było owulacji to pamiętaj, że to krwawienie które masz teraz może byc śródcykliczne - a wtedy okres krwawienia jak i czas po nim traktujesz jako potencjalnie płodny - aż do trzech/ czterech wyższych temperatur po szczycie śluzu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #11254 przez lidiam78
ale temperatura jest niższa .....
niedługo skonsultuje te wszystkie znaki zapytania z lekarzem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #11259 przez poli
Ale czy ten spadek temperatury poprzedził minimum trzydniowy jej wzrost? Jeśli nie - to jest to krwawienie śródcykliczne a nie miesiączka wdg Rotzera. Gin zna się na NPRze? Mało jest takich specjalistów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #11261 przez lidiam78
ten się zna :)
a czy poprzedził je wzrost trzydniowy, hmm.. ?? bo akurat trzy dni nie mierzyłam, ale tamte poprzednie były wyższe
jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #11287 przez kasiora
mysia-sia napisał:

poli Ty to potrafisz:P


nasz fachowiec :lol:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #11288 przez poli
Kasiora to może Ty się przekonasz do NPR :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #11328 przez mysia-sia
kasiora wiem wiem:) i tak zamierzam się do poli uśmiechnąć jak już będzie bliżej porodu i sama będę mogła się tym zająć:) może mnie nauczy:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 tygodni temu #11664 przez lidiam78
witaj, poli właśnie zaczynam bardziej sie przyglądać temu co się dzieje po porodzie i założyłam wykres próbny na "28 dni", czy jeśli nie będę potrafiła sobie z tym poradzić czy mogę poprosić o pomoc naszego fachowca ? :)
Pozdrawiam ciepło poświątecznie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 tygodni temu #11682 przez poli
Na 28dni jest o tyle lepiej - że są tam naprawdę fachowcy, dziewczyny które pokończyły kursy nauczycielskie :) I możesz zawsze pisac do eksperta :)

Ja w razie czego jestem pod tym samym nickiem - jak coś to się odezwij :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26505 przez MagdaM
Moze ktos zajrzy ;)
Jak poznac za pomoca NPR ze mialo sie owulacje?? I czy jest to pewne czy moze nas wprowadzic w blad??

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl