BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 3 tygodni temu - 11 lata 3 tygodni temu #637240 przez Nikaa
mp3 - to nawet połoźna w szkole rodzenia mówiła :) np. podczas I etapu możesz sobie pomóc w ten sposób się rozluźnić :)

co do butelki wody - tu polecono w małych butelkach by było łatwiej korzystać :)

co do chusteczek warto mieć swoje - połoźna mówiła, że mniejsze ryzyko, że dziecko się czymś zarazi ( nie wadomo kto korzystał przed nami) no i masz pewność, że te chusteczki są :p

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu - 11 lata 3 tygodni temu #637243 przez Nikaa
a tu mam ciąg dalszy listy :)
A po porodzie, przydadzą się takie rzeczy jak:
- Koszula do karmienia z rozcięciami na piersi lub tzw. kopertowa;
- Skarpetki;
- Przybory toaletowe (pamiętaj, żeby używać delikatnych kosmetyków o delikatnym zapachu, albo wręcz bez zapachowe, Twój maluszek będzie Ciebie poznawać głównie właśnie za pomocą zmysłu węchu);
- Majtki jednorazowe sztuk 6;
- Podpaski poporodowe min. 2 opakowania po 10 sztuk;
- Stanik do karmienia piersią (jeżeli masz płaskie brodawki, możesz kupić sobie tzw. wkładki formujące);
- 2 ręczniki;
- Papier toaletowy, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe;
- Poduszka typu “jasiek”;
- Woda mineralna niegazowana;
- Książka, czasopismo itp.

Dla dziecka:
- 5 Śpioszki + koszulki/ kaftanik z długim rękawkiem lub Pajacyki (mogą być dla Ciebie wygodniejsze);
- 3 Rękawiczek;
- 3 Skarpetek;
- 2 czapeczki cieniutkie, 1 cieplejsza;
- Kocyk;
- Ręcznik dla malucha;
- 6 Pieluszek tetrowych;
- Pieluszki jednorazowe najmniejszy rozmiar;

* Liczby podane są w przybliżeniu, troszkę asekuracyjnie. Wiadomo z dziećmi nigdy nic nie wiadomo i zdarzają się różne losowe przypadki kiedy nagle potrzebna jest większa ilość ubranek.

Na powrót:
Będzie potrzebne dla maluszka cieplutkie ubranko, przyda się ciepły kocyk, obowiązkowo czapeczka i szaliczek (jesień i zima) . Nie zapomnij o foteliku Warto zawczasu zapoznać się z mechanizmem zapinania i rozpinania pasów. To może wydawać się banalne, ale czasami rodzice mają z tym problem.

Dodatki:
Aparat fotograficzny
Kamera

Informacja jest z naszego forum

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #637251 przez agusiaa26
mamuśki kupowałyście już może dywan do pokoju dziecka?? nie wiem co wybrać:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #637253 przez bea2a
uniuni może podzielisz się jakimiś przepisami dla słodkich mam? Mi brakuje trochę pomysłów a jako takiej diety nie dostałam, tylko listy produktów co mogę a czego nie mogę jeść.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #637268 przez uniuni
Bea chętnie - tylko muszę przetłumaczyć z norweskiego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu - 11 lata 3 tygodni temu #637304 przez Lacrijka
agusiaa26 napisał:

mamuśki kupowałyście już może dywan do pokoju dziecka?? nie wiem co wybrać:/


My mamy upatrzoną w Komforcie i jutro po nią jedziemy.. To jest taka wykładzina dywanowa z dłuższym włosiem, milutka w dotyku, bedzie można sie bawic na podłodze. Wybraliśmy zieloną - taką trawkę :)
Strasznie śmierdzą takie dywany więc chce kupic juz żeby sie wywietrzył.. Meble mam od stycznia i dalej śmierdzą :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #637314 przez kaska1982
Kurdę, naoglądałam sie wczoraj Hausa i dzis w nocy śniło mi sie, że rodzę, a poród odbierał Haus :laugh: Normalnie obudziłam sie zlana potem i sprawdzałam gdzie jestem :) Masakra jakaś ;)

Kocham Cię syneczku!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #637321 przez agusiaa26
Lacrijka mąż mi kiedys mówil o wykladzinie ale nie byłam do niej przekonana, kurcze musze pojeździć i pooglądać bo naprawde nie widze nic interesującego w dywanach wiec może akurat taka wykladzina bedzie ok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #637368 przez emi87
lacra słodkie zdjecie...ach ni9edługo moja dupinka bedzie sie tak wypinac - zacałuje łobuziaka!! :D

bea jaka chamka!! ja bym jej powiedziała zeby uwazała bo jestem w ciązy (i jeszcze bym dodała ze zagrożonej a co!). chamidła pier**** :/ jak mnie te stare baby irytuja wrrrr

joanna daj spkój - ja bym temu dziadowi powiedziała "jak jeszcze nie zdechłeś tez postac możesz"... kultury wymagaja a sami co sobą reprezentuja? żal.pl

TyszAnka na pewno nie ejst tak źle ;) przynajmniej wygodniej sie siedzi :P

Qltoorka super ze sie udało z tym usg!!
no ja zamierzam w majówke sie za pranie wziac i powoli spakowac torbe bo te nasze szkraby sa nieprzewidywalne :D

uniuni i dobrze ze postawiłąs na swoim :) no co za baba w tej recepcji echhhh

mi tez sie sie ostatnio śniło że byłam na porodówce i urodziłam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #637385 przez siwa342
ja częściowo już spakowałam torbę bo to nigdy nic nie wiadomo a moja tesciowa potem nic nie znajdzie w mojej szafie...

mówiła teżaby ubranka uprac wcześniej i aby poleżały w szafie aby nabrały "domowych bakterii" więc męża wysłałam po proszek ale o dziwo w niemczech trudno było mu coś znaleść

MAJA


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #637389 przez Qltoorka
uniuni napisał:

O kurde! Ja bym chyba powiedziała, że jakby jego matka się nie puściła to bym teraz miała gdzie usiąść :laugh:

Świetne :laugh:
A ta baba w rejestracji, normalnie szok...Mnie się wydawało, że tylko w Pl mozna spotkać takie chamidła w służbie zdrowia, a tu proszę... Wszędzie to samo... To nam mówią, żebyśmy nie czytały tego co w necie piszą, bo nie zawsze są to wiarygodne źródła a tu takie coś...
Niepotrzebnie się kochana zdenerwowałaś tylko przez ten głupi incydent :angry:

Dorkiszon, moja połozna właśnie zalecała używać zasypek dla chłopców, gdy zauważymy, że się "prącie do moszny klei" jak to ona ładnie ujęła ;)
I dowiedz się czy do tego Twojego szpitala są potrzebne ubranka dla dziecka, bo nawet w państwowych można mieć ubranko tylko na wyjście, a u Ciebie w tym prywatnym pewnie tym bardziej mają ciuszki dla maleństwa.
Położna na szkole rodzenia mówiła, że jak chcemy to możemy przez cały pobyt ubierać w nasze, ale może się okazać, że jak będą nam malca na noworodkowym przebierać to wrzucą nam je do prania z innymi szpitalnymi ciuchami i nie zdążą one już do nas wrócić zanim wyjdziemy, więc jeśli chcemy swoje to powinniśmy sobie ich pilnować.

Do tej listy do szpitala co Nikaa pisała to jeszcze chyba tam nie ma:
-termometr
-kubek, sztućce, talerzyk
-laktator
- a co do jednorazowych majtek poporodowych to położne są im przeciwne, bo nie są przewiewne, więc zaleca się bawełnianą bieliznę. Gdzieś na jakimś forum kiedyś czytałam, że laski ukrywały te majtki jednorazowe przed położnymi i lekarzami i jak miał być obchód to je ściągały...

A ja już po USG... Była lekka obsuwa czasowa. Cieszę się, że byłam zobaczyć mojego szkraba. Niestety nie udało się zrobić zdjęcia w 3d, bo urwis był przytulony buzią do macicy (główka w dół) i na dodatek strasznie się wiercił, więc dostałam tylko jedno zdjęcie-dużego siusiaka :laugh: No i o dziwo, po raz pierwszy, z jego rozmiarów wyszła mi inna data porodu... 4 lipca a wiek wg usg to 30tydzień 1 dzień
I mój mały olbrzym waży już 1491g :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #637408 przez dorkiszon
Qltoorka eee no to duży dzidziuś już fajnie. Co do ubranek do szpitala juz napisała ta kobieta co teraz rodziła, że na wyjście trzeba ubranko, ale tak normalnie oni ubierają w swoje i owijają w swoją pieluszkę.
Dlaczego trzeba termometr do szpitala w szpitalu nie mają ? :D
Ja się zastanawiam czy np. nie trzeba butelki na wszelki wypadek dla dziecka jak np. nie mamy jeszcze pokarmu chyba, że oni mają :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #637410 przez dziubasek
Hej hej lasencje :)
Humory dzisiaj lepsze????
U mnie bez zmian, wszystko gitek :laugh: Miss mi sie zlala w gatki dwa razy ale bede twarda i moze za pare dni nastapi suchy dzionek :P ... tylko moj M to taka parowa ja tylko poszlam do pracy a ten dupa wolowa jej pampersa zalozyl :angry: i oczywiscie panna podkapowala tatusia :)
Kupilam dzisiaj w h&M 4 pary bodziakow, sobie bio oil i bylam u dentysty na czyszczeniu zabkow(oczywiscie na wstepie poinformowalam babke ze jestem w ciazy zreszta ciezko nie zauwazyc a ta mowi ze to no problem i bedzie delikatna)wiec 15 minut tamowala mi krwotok z dziasel-idiotka...
Wy na serio juz macie spakowane torby????
Kurna ja to mialam zamiar dopiero w czerwcu sie pakowac :)
P.S Te wasze bobasy takie duze, coraz Wam sie zmieniaja terminy(ciekawe ile z Was(bo ja na pewno na szarym koncu :angry: )rozpakuje sie w czerwcu?????)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #637418 przez uniuni
Qltoorka ta 'baba z recepcji' to Polka.. do Norwegów tak sobie nie pozwala, tylko polakom lubi pokazać jaką ma władzę. Myślałam, że może ma do mnie jakąś osobistą urazę, ale gdy ja czekałam przyszedł facet z kobietką zapłakaną, zgiętą w pół i kulejącą. Podszedł do okienka i co mówił to nie wiem, ale za chwilę aż głos podniósł i mówi 'no jak już płacze z bólu to chyba nie udaje'.. więc dla niego też miała 'dobrą radę' prawdopodobnie :silly:

Emi i mi się dzisiaj śniło, że urodziłam i zabrali mi to dziecko, bo powiedzieli, że przez cukier spuchło :lol: Nabrałam sobie do głowy z tymi wynikami :)

Siwa widzisz ja nie pomyślałam o 'domowych bakteriach' ale oczywista oczywistość przecież, że ze swoimi zawsze raźniej :)

Bea przeglądałam tę książkę którą dostałam - same przepisy :) Czy jesteś szczególnie zainteresowana śniadaniami, przekąskami, obiadami lub deserami? Właśnie chciałam sobie zrobić muffiny paprykowe z szynką, ale okazało się, że w ogóle nie mam mąki. A szkoda ;) Pójdę się przespać zamiast pichcić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #637419 przez dorkiszon
dziubasek no to nie przelewki :P pakuj sie już hahahah ja dopiero poprałam, ale jeszcze nie wszystko i dopiero zacznę coś pakować.
Srają mnie już te skurcze Braxtona non stop je mam jak się ruszę skurcz jak sie nie ruszam skurcz Kuba mnie kopnie skurcz bez powodu skurcz i tak cały dzień.
Dziś pierwszy raz mój facet mył okna, bo ostatni raz mył w wojsku hahaha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl