BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 3 miesiąc temu #536606 przez latte84
Wy mi nic nie piszcie o smaczkach, bo ja jestem pokrzywdzona w tym temacie :lol:
Co drugiej rzeczy nie mogę, a jak coś mogę to w konkretnych godzinach :lol:
ale jakoś leci :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #536615 przez bisbas
Lisia napisał:

bisbas napisał:

i znowu gdzieś wszystkie znikły :( a ja zaczynam sie martwić ta przeziernoscią karkowa możecie mi powiedzieć ile u was wynosiła wystraszyłam sie bo jakaś dziewczyna wysłała mi wiadomość na priva żebym uważała z tym bo u nich bylo 2,5 i jej mały miał wade serduszka


Bisbas Mysle ze nie powinnas sie na zapas martwic i przede wszystkim nie sluchaj innych bo kazdy przypadek jest indywidualny. Ty mieszkasz w UK? Jesli tak to tu wyglada to tak: Badanie ma na celu stwierdzic prawdopodobienstwo posiaania zespolu Downa i wykonuje sie je 12-14 tydzien ciazy i jesli stwirdza niskie prawdopodobiensto wysla Ci list ze szpitala ze jest niskie i nie beda robic dodatkowych badan, natomiast jesli bedzie wysokie na co slada sie wile czynnikow takich jak: przeziernoscią karkowa, badania krwi , twoja waga i wiek. to zaproponuja Ci kolejne badania na ktrore mozesz badz nie musisz sie zdecydowac. Co do wad serduszka oraz innych wad wrodzonych beda one ustalone w 20 tyg. ciazy podczas kolejnego skanu. Tak wiec czekaj cierpliwie na list :) ja juz swoj dostalam jakis czas temu :D

dZIĘKI liliwięc nie pozostaje mi nic innego niz czekać ale mam pytanie czy po tym usg zawsze kieruja na pobranie krwi ? bo to mnie zastanawia choć nie wiemczy nie ma to związku z moimi przeciwciałami hmmmm


Qltoorka na fb mam wpisane basia brzoza :) codo mojego synka to wiesz nie zawsze wszyscy ludzie są mili więc raczej nie moge tego wykorzystać w kolejkach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #536632 przez karolinkanice16
dziubasek jutro kochana na 9 rano :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #536638 przez Qltoorka
Bisbas, a Ty masz zdjęcie na FB z cała rodzinką w morzu? Bo jeszcze jedna tam Basia Brzoza jest i nie wiem która Ty ;)
A co do pobrania krwi to jest to norma przy badaniu USG (w każdym razie w Polsce) bo na to składa się właśnie cały ten Test PAPP-A. Tu masz więcej na ten temat:
www.badaniaprenatalne.pl/test_pappa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #536644 przez Lisia
Bisbas Tak zawsze, jest to czesc badania bez ktorej nie okresla ryzyka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #536655 przez kasiak
Bylam w przychodni zamówic wizyte zeby nie bylo jak ostatnio, ze mi na luty termin wynaleźli. I mam, czwartek w przyszlym tygodniu. A jaka babka miala mine :dry: i glupie pytanie czy musi byc nastepny tydzien...lekarz kazal wtedy wiec musi. Tylko dupnie troche bo na 13:50, a mam miec krew pobierana :angry: ale i tak wstane kolo poludnia wiec luz, z glodu od razu nie padne :silly:

I takie pytanie czy na usg w 18tyg trzeba z pelnym pecherzem?czy juz widac bez?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #536657 przez Kasik88
Już bez widać ;) więc spokojnie można siusiu zrobić ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #536660 przez Qltoorka
Mnie nawet na tym badaniu prenatalnym w 14tc nie kazali być z pełnym pęcherzem a robili brzuszne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #536661 przez dziubasek
Mi się wydaje ze to lekka przesada jeśli karmi się dziecko piersią po roku: po 1sze takie mleko niema juz takich wartości odzywczych
po 2ie po roku czasu to dziecko powinno już jeść normalne posiłki
Po 3cie dla mnie to nie wygląda ładnie jak takie dziecko grzebie ci w cyckach a dla matki też to jest męczące bo im dłużej tym ciężej oduczyć. Takie jest moje zdanie, oczywiście jak ktoras ma ochotę karmić długo to niech to sobie robi, ja będę po 6 miesiącach przechodzić na butle:)
Bisbas twój mały to sobie w życiu poradzi :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #536662 przez kasiak
Kasik88 napisał:

Już bez widać ;) więc spokojnie można siusiu zrobić ;)


Oj to dobrze, bo poprzednim razem myślałam,że się posikam :blush: czekaliśmy na wizytę 1,5godz a ja na pelno caly czas :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #536663 przez Lisia
kasiak napisał:

Bylam w przychodni zamówic wizyte zeby nie bylo jak ostatnio, ze mi na luty termin wynaleźli. I mam, czwartek w przyszlym tygodniu. A jaka babka miala mine :dry: i glupie pytanie czy musi byc nastepny tydzien...lekarz kazal wtedy wiec musi. Tylko dupnie troche bo na 13:50, a mam miec krew pobierana :angry: ale i tak wstane kolo poludnia wiec luz, z glodu od razu nie padne :silly:

I takie pytanie czy na usg w 18tyg trzeba z pelnym pecherzem?czy juz widac bez?


Jak bylam w 12tyg to kalazli mi miec pelny pecherz ale w trakcie badania kazali mi go oproznic i kontynuowali pomiary i wszystko bylo widac tak jak i z pelnym wiec wydaje mi sie ze moze byc pusty :) jak masz watpliwosci to zadzwon do przychodni i sie zapytaj bo to tez od lekarza zalezy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #536671 przez kasiak
Lisia napisał:

kasiak napisał:

Bylam w przychodni zamówic wizyte zeby nie bylo jak ostatnio, ze mi na luty termin wynaleźli. I mam, czwartek w przyszlym tygodniu. A jaka babka miala mine :dry: i glupie pytanie czy musi byc nastepny tydzien...lekarz kazal wtedy wiec musi. Tylko dupnie troche bo na 13:50, a mam miec krew pobierana :angry: ale i tak wstane kolo poludnia wiec luz, z glodu od razu nie padne :silly:

I takie pytanie czy na usg w 18tyg trzeba z pelnym pecherzem?czy juz widac bez?


Jak bylam w 12tyg to kalazli mi miec pelny pecherz ale w trakcie badania kazali mi go oproznic i kontynuowali pomiary i wszystko bylo widac tak jak i z pelnym wiec wydaje mi sie ze moze byc pusty :) jak masz watpliwosci to zadzwon do przychodni i sie zapytaj bo to tez od lekarza zalezy :)



Ostatnim razem to byla pierwsza wizyta u nowego lekarza, wiec nie bylam pewna i poszlam z pelnym, ale teraz juz na pusto :) golym okiem widac, wiec nie powinno byc problemow

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #536687 przez bisbas
Qltoorka napisał:

Bisbas, a Ty masz zdjęcie na FB z cała rodzinką w morzu? Bo jeszcze jedna tam Basia Brzoza jest i nie wiem która Ty ;)
A co do pobrania krwi to jest to norma przy badaniu USG (w każdym razie w Polsce) bo na to składa się właśnie cały ten Test PAPP-A. Tu masz więcej na ten temat:
www.badaniaprenatalne.pl/test_pappa

tak tak to ze zdjęciem w morzu to ja :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #536810 przez Qltoorka
bisbas, Ty masz zablokowanie przyjmowanie zaproszeń....i wiadomości na fb też nie można do Ciebie wysłać....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #536838 przez Lisia
A ja wlanie wrocialm z dlugiego spacerku i odebralam swoje paczuszki z probkami dla przyszlych mam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl