BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 11 miesiąc temu #666576 przez Polii
MamaBąbelka Nie wiem czemu ale nie moge tego kodu kopiować.:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666580 przez Gro-szek
agniesia1604 napisał:

Gro-szek napisał:

O tych "działających cyckach Eweliny" też się uśmiałam... ale co racja to racja...

Ja butelkę z Aventa 125 ml dostałam gratis na targach... ale uważam, ze można je od razu kupić... przecież i tak takie butelki w przyszłości się przydają...

Mała od samego rana wierci się niemiłosiernie... nie kopie ale przeciąga się z jedne strony na drugą.. czuje jakby mi brzuch rozsadzało....



Racja mozna kupic jak się ma kaskę... albo przełożyc to na potem , kiedy dostanie się tzw. wyprawkę:) ... albo z ubezpieczenia:)

Zawsze to koszt po a nie przed:P


masz racje agniesiu, ale ja wole zdecydowanie kupić je sama przed, a nie wysyłać męża na szybko od apteki, a to dlatego ze niekoniecznie trafi na jakąś promocję, albo kupi złe...
Też jestem przeciwna kupowania czegoś na zapas... tak właśnie mam z laktatorem... na razie nie wiem czy będzie potrzeba korzystania z niego...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666583 przez Polii
:lol: Mam dziękuje za pomoc:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666591 przez EwelinaB87
jak dziecko pije co 1,5h to chyba faktycznie spada potrzeba posiadania laktatora, natomiast karmienie butelką raczej przesune do momentu gdy juz powoli bede wprowadzac mleko modyfikowane nie wczesniej.

gazikow ze spirytusem na pewno nie kupie bez przesady zaden problem jet go moczyc przy uzyciu.

nie mialam zamiaru kupowac pokrowca na przewijak bo tez uwazam ze to bezsens i ze taka flanelka zupelnie wystarczy, moja kuzynka uwaza ze jest dobra do wszystkiego heh.

agniesia strona z promocjami dla dzieci GENIALNA! JUZ DAJE NA GŁÓWNĄ.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666593 przez katarzynaxxx89
U mnie pada cały dziń:(
Co do butelek to ja już mam i laktator też bo wolę mieć jak nawet teraz się nie przyda to potem dla 2 dziecka. Też chciałabym czasem gdzieś iść i zostawić dzidzię z mężem to laktator potrzebny.
Tak po trochu kupuję, a ten 1000zł becikowego to pewnie na chrzciny przeznaczę.
Nie wiem czy coś więcej dostanę chyba nie bo nie pracuje może mąż coś dostać??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666594 przez ziii
Polii, robisz sobie suwaczek, później wchodzić w Twój profil / Ustawienia forum / Mój profil i przeklejasz sobie tam kod tego suwaczka. Ot, cała filozofia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666604 przez Polii
Już mam:):) Nawet zdjęcie mi się udało wkleić:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666611 przez mami_nka
Zii - moze pokazesz co zamowilas i w jakiej apece ja ciagle mam metlik co i ile kupic

Dzis bylam w moim szpitalu nawet ładnie miłoi przytulnie :) musislam jechac po L4 bo byla pomyłka położne powiedziały mi co mam zabrac do szpitala i w sumie wszytsko, zapisalam tyle ze nie zapytalam ile czego ale zawsze moge zadzwonic :)

Ewelina: pisalas ze bylas u Łukasika na 3d u Adriana Łukasika ? :)

Wracam do cyztania postów matko przesadziłyście :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666618 przez agniesia1604
Kasiu jeśli mąż pracuje i płaci ubezpieczenie grupowe np: PZU to pewnie coś dostanie..
Jednakże takie ubezpieczenie to jakieś 40-50 zł ... i trzeba mieć okres karencji ... jeśli chodzi o ubezpieczenie z racji urodzenia dziecka...:)

My płacimy bodajże 48zł miesięcznie i chyba za urodzenie dziecka to 1100zł.. wiem że martwego dziecka to 2200zł ( w tamtym roku mieliśmy taką przykrą sytuację ).. dodatkowo za pobyt w szpitalu pamietam ze dostałam 175zł za 5 dni. Ja nie dostałam za urodzenie martwego noworodka ... ale mąż ...bo niestety nie miałam 3 miesięcznego okresu karencji:( Teraz chyba już zrobili okres karencji 6 miesięczny albo i 9 miesięczny:(

Mąż powinien zapytać w pracy czy takie ubezpieczenie ma płacone ...ale ono jest dobrowolne i jeśli ma to powinien o tym wiedzieć:)


________


U mnie nawet na chwilę wyszło słoneczko:)

A sa takie Ewelinko spirytusy rozcieńczone do kupienia? Kurde nieorientuję się ...
Bo jeśli są to super...że nie trzeba by tego rozcieńczać ...
Ja mam gazików jałowych 30szt... kuzynka mówi że to na 2-5 dni w zależnosci co trzeba czym przemyć:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666640 przez agniesia1604
Właśnie czytam ze najlepiej kupic spirytus w sklepie i go rozcieńczyć 2:1 z wodą ... ale pewnie przegotowaną:P :)

Chyba zwykły spirtus z polmosu co nie?:P

O i już kolejna podpowiedź:

Mała buteleczka spirytusu...odlewasz dla męża 1/3 buteleczki do szklaneczki:PPP a w to odlane dolewasz przegotowaną wodę i mieszasz...:)
I wszyscy szczęśliwi... a najbardziej mąż:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #666647 przez agataxii
Witam dziewczyny :) rzadko tu ostatnio zaglądam, a nadrobić wasze posty wprost nie sposób.
W skrócie: u nas OK :)

Wracając gdzieś tam do pieluszkowego tematu, nie warto robić dużego zapasu przed narodzinami. Nie wiadomo jaki duży maluszek będzie i jak szybko będzie rósł. Rozmiar 1 lepiej kupować na bieżąco ;)

Z całkiem innej beczki: udzielanie pierwszej pomocy niemowlęciu i małemu dziecku.
Moja córa ostatnimi czasy często i gęsto uświadamia mi, że jestem niedouczona w tym zakresie. Toteż dlatego chcę iść na indywidualny kurs. W waszych miastach są jakieś takie kursy dla rodziców z pierwszej pomocy? Bo u mnie szukam, szukam i nic. I wychodzi na to, że okrężną drogą przez znajomego, znajomego będę miała coś takiego załatwiane. A nie chcę bazować na filmikach i notkach z netu. Chcę poćwiczyć na fantomie i wiedzieć, że to umiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666679 przez agataxii
A! Z tym czyszczeniem kikuta pępowiny, to ja czyściłam czystym spirytusem i jakoś koło 1,5tyg. odpadł. Szwagierka na ten przykład nie czyściła niczym. Tylko po kąpieli jeśli się pomoczył to go delikatnie ręcznikiem osuszała i też odpadł po 1,5tygodnia. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666680 przez agniesia1604
ale dziś pechowy dzień
właśnie skasowałam folder w przeglądarce GOOGLE CHROME (zakładkę) ... a tam miałam zapisane mnóstwo stron i z ubrankami i tymi stornkami co wklejałyscie i poradnikami i t d...:P własnie próbuje to odzyskać ...to znaczy szukam jakichkolwiek informacji jak to zrobić:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #666682 przez Gro-szek
agataxii napisał:

Moja córa ostatnimi czasy często i gęsto uświadamia mi, że jestem niedouczona w tym zakresie. Toteż dlatego chcę iść na indywidualny kurs. W waszych miastach są jakieś takie kursy dla rodziców z pierwszej pomocy? Bo u mnie szukam, szukam i nic. I wychodzi na to, że okrężną drogą przez znajomego, znajomego będę miała coś takiego załatwiane. A nie chcę bazować na filmikach i notkach z netu. Chcę poćwiczyć na fantomie i wiedzieć, że to umiem.


Agataxii, a co się dzieje z Twoją córą? Mam nadzieje że nie musiałaś na niej przeprowadzać pierwszej pomocy... Rany Boskie...

Jak byłam na targach, ratownik medyczny robił pokaz z pierwszej pomocy... bardzo ważne rzeczy mówił... watro coś takiego wiedzieć...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666683 przez ziii
Agataxii, wiem że takie kursy są w Krakowie w szkole na Ujsatku - koszt: 30 zł ( www.urodzic.pl/ ).

A co do zamówienia, to skorzystałam z Cefarm24.pl (któraś z Was polecała tę aptekę). Zapomniałam jednak o soli fizjologicznej, gazikach i nadmanganianie potasu. Ale to już drobiazgi ;) Wklejam listę.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl