BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 11 miesiąc temu #666905 przez Gro-szek
Pierwsza (odczuwalna przeze mnie) czkawka Małej już za nami.. :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666909 przez klauduska89
u nas jak czkawki się zaczęły tak nie ma końca, kilka razy dziennie po kilka minut, przed chwilą mały też miał czkawkę i to z 15 minut

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666911 przez Gro-szek
Ja wcześniej jakos nie miałam okazji... dlatego dzisiejsza cieszy najbardziej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666914 przez klauduska89
no to gratuluję pierwszej czkaweczki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #666915 przez agniesia1604
klauduska89 napisał:

Agniesia a rozstępy dopadły Cię dopiero w czasie ciąży czy już przed ciążą miałaś? Ja ciągle ich u siebie wypatruję i jak narazie nic nie ma i mam nadzieję że tak pozostanie.


W czasie ciąży .... zaczęły się w 26 tygodniu pojawiać ... i jest ich coraz to więcej i więcej a te pierwsze są już nawet szerokości palca...


Wydaje mi się ze ja już po prostu starsza jestem i moze dlatego ...:P już mam 31 lat i ta skóra nie jest taka elastyczna jak Wasza...

I tu nie ma wpływ niestety środek do smarowania... Ja już się smaruję środkiem na zmniejszenie rozstępów który również stosowany jest przeciw rozstępom i na blizny i na zmiany koloru skóry...
BIO OIL 60ml kosztuje około 30zł:) ...

Stosowałam różne srodki i to dość drogie bo w tym i Eucerin i Pharmaceris były :)

To zależy od skóry ... kazdy jest inny ... a czym starsza osoba tym mniejsza elastyczność - niestety

Poza tym smaruję środkami przeciw rozstępom od 4-5 tygodnia ciąży i to nie 1 raz a 203 razy dziennie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666918 przez Niesia
No tak, jak skóra ma predyspozycje do rozstępów to mimo odpowiedniego nawilżenia się pojawią.

Przebiegłe pręgi :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666919 przez olivka
Hej brzuszki :) My już po usg, zdjęcia mam tylko dwa ale trochę nie wyraźne, więc nie będę zaśmiecać forum ;)
BPD/cm 7,75 = 31 tyg. 1d.
HC/cm 28,39 = 31 tyg. 1d.
AC/sm 25,2 = 29 tyg. 6d.
FL/cm 6,02= 31 tyg. 2d.
HC/AC 1,11
Waga płodu 1589 g :P
Czas trwania ciąży wg. pomiarów USG 30 tyg. 6d.
Jasiek rośnie zdrowo i to najważniejsze, co prawda wyprzedza rówieśników o 2 tyg. ale wszystko z nim w porządku. Lekarz powiedział, że rośnie dorodny chłopak :woohoo: Ułożony jest główką w dół, nóżkami mnie kopie z lewej strony i szczerze mówiąc już dość boleśnie :blink: ( ale i tak uwielbiam jak się wierci, wypina i kopie).
Ostatnio bardzo boli mnie skóra na brzuchu, no ale już jest spory, bo 115cm :blush: :dry: Jak na razie rozstępów brak.

Niesia ależ sobie nabiłaś siniaka, to musiało i pewnie nadal boli :(

Jeżeli chodzi o laktator i sterylizator to ja mam zamiar zakupić w komisie, bo są tańsze i nowe nie używane. Butelkę mam z firmy Medela dostałam od koleżanki, ale jeszcze dokupię z Tommee Tippee

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #666924 przez agniesia1604
poza tym dostałam też rozstępów na udzie ( w miejscu łączenia uda z pachwiną ) ...
a dodatkowo pod kolanami
Pod kolanami jakieś 2 tygodnie temu się pojawiły ... myślałam że to żylaki...

Pod kolanami nie smarowałam:))))))) zaczęłam jak się pojawiły



Co do BIO OIL stosuję go dopiero od 2 tygodni...... więc nie bardzo mogę powiedzieć jak działa... ale moja kuzynka używała ponad 3 miesiace i jak miała rozstępy to teraz po porodzie pomału znikają ... ale ona ma 25 lat ... i mówiła ze brzuszek też jej się ładnie juz wciagnął:)))


BIO OIL naprawde jest bardzo drogim specyfikiem a ponoć też bardzo dobrym - zalecanym przede wszystkim na blizny i zmiany koloru skóry a takze zmiany takie jak rozstępy

Fajnie pachnie:P to znaczy m się bardzo podoba - jest bardzo intensywny :)


Ja kupiłam tu:
allegro.pl/bio-oil-na-rozstepy-blizny-60...nia-i3243845668.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666926 przez Niesia
Te wszystkie pomiary miałyście robione u swoich lekarzy, czy byłyście na 3d? Bo to w sumie juz ten 30 tydzień...

Ja chyba nie idę w 30 tygodniu. Brak funduszy :( A mój ginekolog mówi, że wszystko jest w porządku....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666933 przez agniesia1604
no Olivka to się postaraliście:)

BPD/cm 7,75 = 31 tyg. 1d.
HC/cm 28,39 = 31 tyg. 1d.
AC/sm 25,2 = 29 tyg. 6d.
FL/cm 6,02= 31 tyg. 2d.
HC/AC 1,11
Waga płodu 1589 g
Czas trwania ciąży wg. pomiarów USG 30 tyg. 6d.


Takie wyniki pomiaru mówią że dziecie będzie miało te 3,5 kg i to ponad:)))))
Jeśli oczywiście urodzisz w terminie:P


Najważniejsze że zdrowiutkie:P


Niesiu mój lekarz a chodze prywatnie zawsze sprawdza obwód główki, brzuszka i kosci udowej i na podstawie tych pomiarów podaje wagę ( to mam na wydruku pomiaru )...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666934 przez olivka
Niesia te pomiary to są z Usg 2d, ja w ogóle nie idę na 3d, ponieważ fundusze mi na to nie pozwolą niestety. Ważne, że z dzidzią wszystko ok., a ja będę musiała z zobaczeniem Jasia poczekać aż się urodzi :D w 2d tak nie widać buziuni jak w 3d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666935 przez agniesia1604
Szykuję się do zakupu garnka na parę :P

Macie taki sprzęt?:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666937 przez agniesia1604
ja mam badanie 2d... ale lekarz czasem załączy 3d żeby pokazać ... ostatnio pokazał Staś FOCHA... taką minkę że mu się nie podoba...:)

A 8 tygodni temu nie było nic widać na 3d ...
Wcale się nie prosze o 3d:PP

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666940 przez klauduska89
ja mam taki garnek i muszę przyznać że rzadko z niego korzystam. Ale jak urodzę to myślę że przy tak ubogiej diecie jaką nam zarzucą pewnie użyję go częściej :)
Dalej szukam sukienki na wesele i upatrzyłam coś takiego - www.sklep.house.pl/odziez-damska_776/suk...pcreateddate/a/11484 tylko muszę iść do sklepu i zobaczyć czy ta sukienka jest odcinana pod biustem czy na brzuchu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666950 przez Niesia
Co do BioOli, jeszcze kilka dni temu miałam na sprzedaż. Wam, to bym za 20 zł nawet sprzedała ale juz nie mam, oddałam Krzyśka siostrze. :P

Co do USG, cieszę się. Może mój lekarz cos mi powie, wizyta 7 czerwca. dawno mi już USG nie robił, tylko badał palpacyjnie itd...

Co do gara na parę to my mamy parowar. Uwielbiam warzywa na parze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl