BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 6 miesiąc temu #788177 przez izula
Alivva gratulacje @ :)

Buziak dla Aluni, za zdobycie nowych umiejętności. Mój Piotrunio jest leniuszek i przekręcać się nie chce, za to jak się mu da dwa paluszki do rączek to się podnosi piernik mały :)tak że muszę bardzo uważać.

Aliva a patrzyłam na te huśtawki bright star ale nie było w mojej okolicy żadnej okazji a na allegro też nic fajnego.

A macie już jakieś typy co do krzesełka do karmienia?

[/url]
[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #788178 przez niagara
donata napisał:

niagara napisał:

Donata zazwyczaj kładziemy Julkę ok 22, a budzi się o 7. Wczoraj to nawet do 8 pospała :)

Dziewczynki to co, która chce się załapać na wątek wrześniówki 2014? :silly:


Jejku, ale masz fajnie!!! U nas Szymuś najdłużej spał 5 godzin i to też ze 3 razy jak na razie :) Jak to zrobiłaś??? Ale w dzień coś śpi czy już wtedy nic? Szymuś śpi w dzień czasami nawet po 2-3 godziny. Też mi się marzy przespanie wreszcie caaałej nocy :)


Tak właściwie to nic nie zrobiłam. Po prostu po jedzeniu i kąpaniu kładę Małą do łóżeczka, koło 22, tam sama zasypia i śpi do rana. Ostatnio przesypia nawet do 8 :laugh: W dzień też śpi po 1-2 godziny :) A na spacerze to potrafi i 4-5 godzin przespać. Takie dziecko, śpioch po matce :laugh:

Aga dzięki za odpowiedź. Teraz juz jestem pewna, że przy następnym porodzie biorę znieczulenie :laugh: Julka tak pięknie sypia co najmniej od 3 tygodni. Ja jej nie wybudzam na karmienie, ale też nie karmię piersią więc nie widzę w wybudzaniu większego sensu. Zresztą ona i tak je wtedy, kiedy sama ma ochotę. Nie jestem jej w stanie do niczego zmusić. Jak nie będzie chciała, to potrafi mi mleko w twarz wypluć :silly:

Ja też dzisiaj wreszcie dostałam @, choć nie powiem żebym tęskniła :silly:

Dzieciaczki wszystkie śliczne, jak zwykle zresztą :) Choć najbardziej w pamięć zapadła mi mała Nefeli, no już nie taka mała,ale tak mało jej zdjęć pojawia się na forum . Śliczna księżniczka :kiss:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #788183 przez Alivva
izula napisał:

Alivva gratulacje @ :)

Buziak dla Aluni, za zdobycie nowych umiejętności. Mój Piotrunio jest leniuszek i przekręcać się nie chce, za to jak się mu da dwa paluszki do rączek to się podnosi piernik mały :)tak że muszę bardzo uważać.

Aliva a patrzyłam na te huśtawki bright star ale nie było w mojej okolicy żadnej okazji a na allegro też nic fajnego.

A macie już jakieś typy co do krzesełka do karmienia?


Tak,tak...krzeselko mam juz wybrane. Dwie kolezanki takie maja,sa zadowolone a i cenowo nie jest zle wiec uznalam,ze nie bede sie szarpac na drozsze ;-) Jutro wstawie Ci linka z allegro bo na tel chyba nie ogarne :P

m.allegro.pl/przedmiot,praktyczne-krzese...play,3680204559.html
Oooo ogarnelam :D trzeba tylko poszukac wg cen,bo chyba widzialam tansze ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #788195 przez kalina
hejo:-) nie apimy od godziny. usnelysmy ok1:30. cos brzunio daje popalic ostatnio. caly czas placze. chyba ze spi na brzuszku.

moja na mnie glowke wyciaga jak nie wiem a jak ja na brzyszek w lozeczku dam to albo placze albo wyciaga sie i usypia:-)

nefeli slodka malutka

misia tez fajniutkai widac bujaczek sie podoba:-)

niagara mloda niezly spioszek:-)

izulka synio przystojniak ze hej:-)

kasia i jak mezus?

iva no jak kuz sie dziadek przelamal to dobrze jest:-) oj te nasze kruszynki chwytaja za serducho..

ja tam @ nie mam na raxie i nie tesknie. a wizyte u gina mam poczatek grudnia. tak mnie schodzilo az mnie maz zmobilizowal i zaliczylam zdziwko bo nigdy takich terminow nie bylo.. krwi u siebie nie zaubserwowalam ale za to rwie tan z dolu jakby mi wnetrznosci wypasc maja. i nie wiem czy to normalne prawie 2tyg po pprodzie sn?

wczoraj wymasowalam i wynastawialam kregoslup i czuje sie jak nowonarodzona:-) mloda dosc spokojna w samochodzie ale pol drogi do dziadkow przespala a drugie pol juz jej sie srednio podobalo bo dziury.. dobrze ze z bratem jechalysmy bo sama bym nie dala rady jak nie przesypia. jak cus to nie wiedzialabym czy trzymac kierownnice czy mala..
tak w ogole to po pol roku wczoraj dopiero wsiadlan w samochod. a wziawszy pod uwage ze bylam poczatkowym kierowca to srednio sie czuje pewnie i z mloda to bu bylo ryzyko jechac ..

my dzis szczepienie a jak nadal sie zastanawiam nad rotawirusami



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #788198 przez karolcia1919
hej.
Nefeli slodka ksiezniczka ;)

izula Twoj synus juz kawal chlopiska;);) superr;)
nigara mala cudna !!!

kurde tak piszecie o tym podnoszeniu glowki a moj lekko podniesie lub wcale a zeby nie przekrecil to moge pomarzyc;( martwie sie..cos zle robie czy co ;( ah i juz mam dola z samego rana ...moze powinnam isc do lekarza ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #788305 przez izula
Niagara śliczna twoja córcia i jaka grzeczna. Tak ładnie przesypia nocki. U nas jak idzie spać o 22 to wstaje między 3-4 a potem koło 7-8 rano.

Alivva dzięki za info w sprawie krzesełka :)

Karolcia a ciebie to przez kolano i złoić. Pierwszy błąd mamy, że porównuje swoje dziecko do innych dzieci. Nie martw się, wszystko jest w porządku. Za to potem czyjeś dziecko może przystopować a twój będzie miał skok rozwojowy. Na pewno jest wszystko w porządku. Mój Piotruś nie chce się obracać z brzuszka na plecki i trudno. Stwierdziłam, że przyjdzie pora to się sam przekręci na brzuszek. Jedne dzieci raczkują a inne od razu chodzą i wszystko jest dobrze. Głowa do góry :)

I dziękujemy za komplementy :)

[/url]
[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #788318 przez kocham_cie
bry mamcie...

piszę na szybciora bo ten mój mały pierduś chce ze mną pogadać i strasznie się wscieka jak na niego nie patrzę gdy do mnie mówi ;)
Wyobraźcie sobie że Pan Antoni spał dziś od 22 do 8:30 z dwoma 5 min przerwami na papu :lol: normalnie czuję się jak nowo narodzona :)

Daguś nasza mała Neli już nie jest taka mała... oj jaka ona słodziutka :kiss:

I michasia się do nas uśmiecha z huśtawki i niebieskooki księciunio, i śpioszek julcia... oj słodkie te nasze okruszki wszystkie jak jedno...hihi trafiły nam się najpiękniejsze dzieciaczki na świecie :blush:

A ja @ nadal nie mam i mam nadzieję że jeszcze z rok jej nie zobaczę :silly: a potem machnę siostrzyczkę antosiowi i kolejne dwa lata bez @ hihihi :silly:

Jeśli chodzi o maty edukacyjne to nasz Tosiek dostanie od ciociuni z holand tą z FP co teraz reklamują, oczywiście sama nigdy bym jej nie kupiła bo szkoda kasiory, a krzesełko... hmmm chyba kupimy coś takiego jak iva pokazała, chciałam takie drewniane ale boję się że młody się o nie poobija jednak te plastikowe jakies takie bardziej "miękkie" i bezpieczniejsze mi się wydają :)

ooooo przerwa na przewijanie :silly:

A my co kupimy na święta hmmm samam nie wiem ale raczej będzie to jakaś zabawka interaktywna, a od dziadków zarówno jednych jak i drugich chcemy takie maskotki handmade

artillo.pl/product/krolik-fryderyk-krolik-tilda,76960.html

artillo.pl/product/mis-chaberek,8067.html


A właśnie pamiętacie pisałam że wybieramy się do banku, no i jak na razie same dobre wieści zdolność mamy, na wkład własny do czasu sprzedaży naszego obecego mieszkania pożyczą nam moi rodzice... no i dziś o 17 idziemy zobaczyć już jedno mieszkanko... swoją drogą na które się strasznie najarałam bo na fotkach wygląda bardzo fajnie, wystarczyłoby odmalować ściany i się wprowadzać, no i ładna okolica :)

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #788364 przez nike84
Izula my naszą huśtawkę tez kupiliśmy na Tablicy.pl i też jesteśmy zadowoleni bo mały jest zadowolony a my zaoszczędzilismy trochę kasy. Teraz na Tablicy znaleźliśmy elektroniczną nianię, która nowa kosztuje prawie 600zł :ohmy: a my ja kupiliśmy za 250zł B)
My krzesełko do karmienia już dostalismy i czeka aż Kacperek do niego dorośnie :) allegro.pl/fisher-price-krzeselko-do-kar...est-i3709712935.html
A mam pytanie, jak wam sie sparwdza ta wanienka co jest na zdjęciu? To jest ta profilowana z siedzeniem? Jak w niej myjecie małemu głowę?

Widzę że dzis dzień @ :silly: Gratuluje dziewczyny.Ja juz mam pierwszą @ za sobą ;)

Ależ śliczne te nasze wszystkie dzieciaczki :cheer:

A mojemu dziecięciu włączył się teraz tryb spania w dzień po pół godziny, tak ze ciężko coś zrobić :dry: Właśnie robiłam drugie podejście do śniadania, ale jak na razie udało mi sie zrobić kawę i siedzimy z Kacperkiem i "gadamy".

Ja na mikołaja dla Kacperka będę prosić o mate edukacyjną. A dla siebie o nosidełko, żebym mogła wyjść rano po bułki, nie musząc taszczyć ze sobą całego wózka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #788374 przez Kasia :]
Uff, na szczęście noc u nas spokojna :) Z mężem już lepiej, choć dziś obowiązkowo dieta, ale przynajmniej bez wymiotów już od północy, więc super :)

Dziękuję Wam za ciepłe słowa jeszcze raz :blink:

Dzieciaczki słodziutkie! I faktycznie mała Neli rośnie jak na drożdżach! :silly: A pamiętamy ją taką malutką :blink: Zresztą jak patrzę na Zosi zdjęcia po porodzie to też taka kruszynka się wydaje, a teraz mały pulpecik :woohoo:

Co do mat, to wypatrzyłam wcześniej na allegro właśnie taką: allegro.pl/kolorowa-edukacyjna-mata-dla-...krk-i3670090602.html . I mieliśmy po nią nawet jechać, ale wylądowaliśmy na SORze. A teraz to może zobaczę jeszcze dla porównania te z biedronki i zobaczymy. Choć ta wychodzi taniej, więc pewnie na nią się zdecydujemy.

Izula
, my dostaliśmy krzesełko do karmienia od przyjaciół na "pępkowe" :) allegro.pl/krzeselko-stolik-bambi-baby-d...lka-i3696260316.html takie jak tutaj, dokładnie niebieskie :blink: Powiem Ci, że mega udany prezent, bo sama myślałam o kupnie krzesełka. Bardzo porządne, ma zdejmowane pokrowce, pod krzesełkiem zawiesza się jeszcze taką siateczkę na drobiazgi, zabawki itp. Na zdjęciu jej akurat nie ma. Regulowana wysokość, regulowane oparcie i podwójny blat (który też można przysuwać bliżej, dalej). Jedyny minus to gabaryty, bo jest ono dosyć spore po rozłożeniu. Ale jeśli jest nie używane można bez problemu złożyć po jedzeniu i wtedy zajmuje może na szerokość 30cm. Blat się też składa go góry, więc na prawdę praktycznie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #788375 przez aska06091
Dzień dobry. Chociaż niewyspana, bo córka w nocy strasznie się wierciła i marudziła przez sen przez co co chwilę się budziłam. Ale zostało mi to wynagrodzone pięknymi uśmiechami i długą rozmową :lol: a i wczoraj pierwsze aaaaguuu się udało :laugh:

Karolcia widocznie Kornelek jeszcze nie czuje się gotowy albo po prostu jest leniuszkiem ;) jeszcze zobaczysz jak Cię zaskoczy i będziesz zdziwiona tym ile Twój synek potrafi. Też się złapałam na tym, że porównywałam Agatkę z dzieciaczkami z forum, ale w porę się opamiętałam i sobie uświadomiłam, że każde dziecko jest inne i jak przyjdzie pora i będzie gotowa to sama zacznie wszystko robić :)

Magda trzymam kciuki za to, żeby mieszkanie okazało się tym wymarzonym ;) też bym już chciała być na swoim, narazie mogę pomarzyć. W ogóle to bym chciała, żeby w końcu się nam sprawa z autem chociaż rozwiązała. Narazie za auto warte 11 tyś dostaliśmy 4,5 tyś i musimy oddać do czwartkj auto zastępcze. Oczywiście się odwołujemy, ale zanim się to rozwiąże to chyba weźmiemy kredyt. Eh, zawsze pod górkę :dry:

Też się zastanawiam nad prezentem dla Agaty. Myślałam o macie, ale to chyba na 6 grudnia będzie, a na Boże Narodzenie wymyślimy coś innego. Teraz nie wiem co kupić, a co będzie dalej :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #788397 przez kocham_cie
ej dziewczynki nie wiem jak wy ale ja od dłuższego czasu szukałamm dla antośka czapki na zimę i miałam z tym naprawdę duży problem, bo albo za duża albo uszy wychodziły przy każdym ruchu głowy albo kolor nie taki i w końcu zamówiłam na allegro i własnie przyszła... jest naprwdę śliczna , ladnie trzyma się na głowie uszka naprawdę dobrze zasłonięte no i cena atrakcyjna więc gdyby któraś szukała to polecam :)

allegro.pl/wlochate-miekkie-i-cieple-cza...ana-i3675461135.html

Kasia krzesełko super, tylko cena troszkę wysoka :huh:

aśka a co się z autem stało, coś mnie ominęło...a chyba coś mi świta że mąż miał jakąś kolizję tak??? a co do mieszkania to my mamy ale niespełna 40m2 i to jest jeden pokój fakt faktem z wydzieloną sypialnią ale nie jest to całkiem odrębne pomieszczenie, a teraz ceny mieszkań są na tyle atrakcyjne że doszliśmy do wniosku że trzeba próbować... mam nadzieję że się uda :)

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #788414 przez Iga26
witam w ten zimny pochmurny i w ogóle brrryy dzień :)
Dzidziusie wszystkie są tak śliczne że swoje drugie też postaram sie wcelować na wrzesień skoro wrześniowe wszystkie takie pikuśne :)no ale to może za 100lat jak mi minie trauma poporodowa:P Ogólnie to na wszystkie kobitki które maja więcej niż jedno baby patrze z respektem a moja mama (6 dzieci!!) to dla mnie guru :D:D
karolcia1919 - mój bąbel jest starszy od twojego tylko jeden dzień i też nie za bardzo che mu się ćwiczyć może leniuchy po prostu albo jeszcze nie czas:)
co do prezentu pojęcia jeszcze nie mam myślałam o karuzeli jakiejś z projektorem ale znając życie do tej pory znudzi mu sie patrzenie na kręcące zabawki nad główką;/
Krzesełko do karmienia mamy już takie
allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-arti-c...wwa-i3687653938.html
mate też z tej firmy ale to tylko dlatego że dostaliśmy wszystko od moich podopiecznym bo od 5 lat jestem niania i rodzice oddali mi to z czego nie korzystały już ich pociechy tak w ten o to sposób mamy krzeselko mate łóżeczko turystyczne kojec do zabawy i maaaase ciuchów :)(ależ sie wychwalam:P)
pozdrawiam i całuje:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #788436 przez Iga26

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #788471 przez asiek89
Karola, ja Cię proszę... nie ma sensu krzywdzić siebie i swojego dziecka porównywaniem go z innymi. Zaufaj sobie jako mamie i daj Kornelkowi czas :) Każdy bąbel rozwija się we własnym tempie i nie ma znaczenia, że zacznie się obracać, czy robić cokolwiek innego później niż inne dzieci. Patryk też się nie obraca z pleców na brzuszek sam :) Nie ma sensu niczego przyspieszać. Kładę go na brzuszku, bawię się z nim, delikatnie stymuluję, ale nie robię niczego na siłę.
Naprawdę, jeśli teraz zaczniesz patrzyć, że jedno dziecko trzyma zabawkę, drugie się obraca, a trzecie robi jeszcze coś innego, to później będzie jeszcze gorzej... a jeszcze może byc tak, że Kornelek później skoczy i wyprzedzi inne dzieciaki np w czworakowaniu czy siedzeniu.
Luuuz :)

Asia&Patryś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #788515 przez kocham_cie
No karola ja cię proszę! oszalałaś co niby robisz źle??? to wiesz ja chyba też coś robię źle bo Iwonki Kacperek łapie zabawki a mój Antoś nie...hhmm nawet go tak właściwie nie interesują a większość maluszków na forum już reaguje na zabawki! o kolejna rzecz maluszki zasypiają same a Antoś na moich rękach... mam dalej wyliczać??? karola mase takich rzeczy jest ale się tym nie przejmuję bo tak jak piszą dziewczyny każdy maluszek robi wszystko w swoim tempie:)

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl