BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #821538 przez papi88
pamiętacie zdjecie hubercika w tamtej bluzie wstawiam pierwsze w tym stroju


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #821554 przez papi88
a teraz wy powstawiajcie jakies fotki jestem ciekawa czy wasze maluchy się bardzo zmieniły

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #821724 przez kalina
no papi chlop teraz jak dab:-) na poczatku wszystkie dzieci wydaja sie podobne.. teraz zaczynaja juz sie odrozniac i przypominac kogos:-)

wlasnie odebralam wyniki mlodej i okazuje sie ze mialam dobre przeczucia. nie jestesmy uczulone na mleko. tylko skad od czasu do czasu ta krewka w kupce? ale babka mowi ze to szczepieniu nie powinno przeszkadzac. mam ciutu stracha ale idziemy jutro to sie wszystkiego mam nadzieje dowiemy. jsk na razie skoczylak do biedromki po mleko i siedze nad bawarka:-D a i serek w lodowce czeka

a zdj wstawie jak sie dorwe do kompa



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #821773 przez aska06091
Wrzucam zdjęcie przez pokazywarke, nie mam jak zmniejszyć formatu na tablecie


Od paru dni Agata robi się bardzo nerwowa jak przychodzi godzina jej drzemki. Krzyczy, prezy się, aż robi się czerwona ze złości. Nie pasuje jej wtedy ani lezenie, ani noszenie. Nie wiem czy to skok, czy może zęby już się szykują. W nocy też śpi njespokojnie i czasami się budzi kilka razy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #822032 przez kalina
aska moja tez przed spaniem zrobila sie bardzo dozarta i nie wiem czemu. tak juz 3 popoludniowki do samego wieczora.a koncowka tez z prezeniem sie i wgl moze jaki skok?
agatka slicznai widac po mince ze czasem da popalic:-P

papi moja podpasek nie dostaje:-) ale lubi sliniak z folia ktory przez ten slinotok caly czas ma na sobie. i jeszcze papierki po cukierkach i woreczki foliowe:-)

nubi a u ciebie nadal nic nie slychac o wolnym mieszkanku?



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #822429 przez Nubi
Hejka,
P dzis ogladal 2pokojowe na parterze i powiedzial ze spoko ale wlascicielka nawiedzona i mogla by do nas przychodzic pare razy w tygodniu w odwiedziny, poza tym powiedziala ze nie mozna robic przemeblowania i nie daj boze zdjac obrazu ze sciany! Wiec niestety nie decydujemy sie, kasowo ok ale w tej cenie ogladalismy 4pokojowe wiec lepiej by bylo tamto wziac ale znow ono na pietrze a wozek jest ciezki...wiec tak jakby bez zmian :/

Zo tez lubi szeleszczace worki, a jak ja karmie i to slyszy to moment glowa w druga strone i prysznic mleczny gotowy!
Papi super zdjecia, roznica jest i sama czasem przegladam stare zdjecia, zwlaszcza ze sie zabieram do tego albumu i sortuje wszystko...

Kalina no i dobrze ze sie zdecydowalas na to badanie bo nabial to podstawa jak dla mnie i szkoda niepotrzebnie z tego rezygnowac... Z drugiej strony szkoda że doktorka tego nie zlecila zanim ci powiedziala o wylaczeniu mleka!

Dziewczyny widzialam na fb poruszany temat prezentow na dzien babci i dziadka...szykujecie cos? Ja bym chciala jakies drobiazgi ale nie mam pomyslow... Bo zalezy mi zeby to bylo cos od Zo

Aska co do spania czy usypiania Zo tez ma roznie, moze Agatka juz czuje zabki a moze poprostu jak kalina wspomniala to skok.. Liczmy na to ze im przejdzie i beda mamusiom szybko i grzecznie zasypiac ;)

Dzis fitnes juz sie nie moge doczekac!
I bylam na tym fitnesie i jak tu karnet kupic jak zajec nie bylo tych na ktore sie zapisalam... Za to czas spedzilam na silowni i rece i nogi do teraz mi dygotaja :side:

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #823099 przez kocham_cie
coś z serii "wczoraj- dziś"
antoś mając 4 dni

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Magda M


Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #823125 przez kocham_cie
kurka będę nadrabiać wieczorkiem bo szerszeń nie daje mi poczytać :side:

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #823240 przez kocham_cie
ok Antek śpi... nie wiem jak długo bo coś za szybko nam to poszło ale mam nadzieję że zdąże ogarnąć tą całą masę stron ;)

a ja w końcu ogarnęłam temat rozszerzania dietki. A wszystko dzięki poradnikowi 5 kroków który przyszedł do nas pocztą z bobovity razem z marcheweczką :) swoją drogą to nawet nie wiem skąd oni mają moje dane bo ja się raczej nigdzie nie logowała... a i dostałam 4 pampersy :) zastanawia mnie tylko czy jedna rzecz dziewczęta na facedupie dają już chyba wszystko maluszką co jest dozwolone od 4 miesiąca a co z glutenem??? czy zaczęły już oswajanie bo wyczytałam że najlepiej przyswaja ssię między 4-6 miesiącem życia i u dzieci piersiowych powinno trwać 2 miesiące a u maluszków na mm aż 3! muszę zadać im to pytanie... dowiedzieć się już to robią czy ddoają do mleka czy do warzywek bo tak też podobno się robi... kurka jakoś nie bawi mnie ściąganie mleka i dodawanie glutenu :dry:

A i wiecie dziś Antek dostał pierwszą mafefkę:) oj jaka radość mega dziecka była... wiem że piersiowe powinny dostać w 6 miesiącu ale on już nie jest do opanowania... mele tą japką jak tylko zobaczy jedzenie i łapki wyciąga... więc na próbę miało pójść parę łyżeczek a wtrynił 1/3 słoiczka i gdybym dała mu więcej to dalej by jadł... a co było najlepsze, po wszystkim moje dziecko złapało śliniak i wylizało resztki które wypadły z japi :lol:

nubi no to jakiś ludzki ksiądz... a może w końcu dało im do myślenia jak franciszek ochrzcił dzieciaczka rodziców bez ślubu kościelneg

kalinka nie szukaj problemu gdzie go nie ma! i na natke przyjdzie pora że będzie sztywno siedziała, antek też niby jak jest na rękach to mocno trzyma głowę ale jak go posadzę na kolanach to się kiwa jak te pieski co kiedyś w samochodach na tyle sały i kiwały głowkami :P więc spoko a poza tym

miesiąc różnicy to naprawdę duzo:)

Asia to teraz pewnie nic innego jak tylko nabiał ze szczęsci będziesz wcinać :) kurcze i jak to jest że lekarze wydają diagony a na badania nie wyślą...

papi boże pamiętam jak dziś jak napisałaś że hubcio jest już na świecie tzn wtedy adaś a przed adasiem był...kurka nie pamiętam... eniłej teraz taki duży chłopak :)

Aska u nas ostatnimi czasy nocny sen też bardzo niespokojny co rusz antek pojękuje, a czesem tak zacznie płakać że muszę go obudzić... kurcze nie wiem o co kaman??? A agatka urocza:)

Dzień babci i dziadka... my mamy dla jednych kubki do latte ze zdjęciem antka i napsem kochanj babci, kochanemu dziadkowi, dla drugich 10 ramek ze zdjęciami antka z sesji, a prabacia dostanie taki metalowy kalendarz ozdoby ze zdjęciami małego... uff jak już wszystko dajdzie to zrobię fotkę i pokażę :)

Antek ostatnio znalazł sobie nowy sposób komunikowania się ze światem... a mianowicie... piszczenie... on całkowice przestał gaworzyć... ciągle piszczy... dziś po 2 godzinach musiał zatka go smoczkiem bo myślałam że mi łeb pęknie... MASAKRA!

No to by chyba było na tyle moejgo monologu... dobranoc... znowu nas tu tak mało... 5 o ile dobrze liczę

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #823321 przez kalina
a tu przynajmniej latwo ogarnac temat bo na fb to juz nie do opanowania:-P

magda opanowuj temat jedzeniai sie dziel bo ja nadal ciemnaw tej materii a lekarka wcale nie pomogla jak pytalan. swojego mleka nie ma opcji zebym sciagala. najwyzej sztuczne bede dawac. laktator to dlamnie samo zlo i juz:-P

antek chyba az tak bardzo sie nie zmienil od urodzenia.. i nadal ciemne oczeta:-)



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #823355 przez papi88
My dostaliśmy właśnie od cioci łyżeczki i miseczke wiec możemy zaczynać się karmić tylko dalej dylemat co pierwsze marchewka czy gluten i czy kolejność ma znaczenie...magda jak twój syn się tak zajadal to nie mogę doczekać się reakcji hubcia! A jaki masz sliniak? Taki zwykły ? Bo nie wiem jaki kupić aby nie było wszystko umorusane

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #823376 przez kocham_cie
heloo...

Antoni dziś po raz pierwszy obrócił się z pleców na brzucho... udało mu się raz i spodobało ;) czyżby to za sprawą wczorajszej marchewki ;) biedak tylko nie wie za bardzo jak ma wrócić na plecy hihihi

Dziewczyny a wiec napiszę to co ja wiem na temat rozszerzania diety... i będę pisała o dzieciaczkach piersiowych bo chyba tylko takowe tu zostały...


Zaczynamy od warzywek, a to dlatego żeby wypracować w dziecku dobre nawyki żywienieowe... i tak rozpoczynamy od 3 warzyw i jest to marchew, kalafior i brokuł, zawsze jedno warzywo dziennie i tak przeplatamy tylko te trzy smaki przez 2 tygodnie, w 3 tygodniu dodoajemy owoce... na początek banan, jabłko i śliwka... oczywiście każdego dnia jeden smak... w 4 tygodniu do warzyw dodajemy groszek owoce zostają te co były czyli teraz jeden raz owoc jeden raz warzywo...po jednym smaku dziennie. w piątym tygodniu dodajemy cukinie... od 6 tygodnia można dodoawać na tej samej zasadzie różne inne warzywa i podawać urozmaicone posiłki zawierające mięsko :)


Gluten, powinno zacząć się podawać od 4-6 miesiąca bo wówczas organizm dzieciaczka najlepiej go przyswaja i zapobiega to zachorowaniu na celiakie... do można do wrzyw zupek albo do mleka... i oswajanie z glutenem w przypadku dzieci piersiowych powinno trwać 2 miesiące... codziennie po 2-3 gramy (3 łyżeczki do herbaty kaszki manny np bobovita) na 100ml posiłku raz dziennie :)

tara tyle wiem ... teraz musze ogarną temat wprowadzania śniadań czyli kaszek:)

Papi śliniak miałam taki zwykły z ceratową podszewką... u nas jakoś obeszło się bez plucia więc na śliniaku zostało tylko tyle co z buzi wyleciało :)

kalinka no też mi się wydaje że antek się niewiele zmienił... no może już rudy nie jest :laugh: a oczy ma takie bardzo moco niebieskie... jakby szkła kontaktowe miał.. no wlaśnie ciekawe czy jeszce mu się zmienią czy kolor oczu już się u naszych dzieci wyklarował???

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #823495 przez papi88
Magda ale kazdy produkt przeciez trzeba podawac pare dni wiec jak jednego dnia dasz marchew drugiego brokul a trzeciego cos jeszcze innego to skad bedziesz wiedziala po czym ewentualna alergia?

A jezeli chodzi o ten gluten to np jak go zaczelabym podawac z jakimis warzywami to z kad bym wiedziala csy nietolerancja to po glutenie czy po warzywach??? Chyba kupie kasze manna i zaczne podawac z moim mlekiem z tydzien a pozniej marchew a moze dwa tyg? Kurcze nie wiem co radzicie

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #823499 przez papi88
A i jeszcze powiedzcie bo nie rozumiem co tzn ze osfajanie z glutenem powinno trwac 2 miesiace?? To znaczy ze przez ten czas tylko mam podawac gluten a pozniej juz nie trzeba codziennie podawac i mge dac mu np chrupka kukurydzianego i kazda ilosc produktow z glutenem?

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #823523 przez aska06091
W końcu dotarłam do forum :)

Znowu szkoła, znowu egzaminy, znowu cycki bolą :P

Nubi jak właścicielka nawiedzona to lepiej, że zrezygnowaliście, bo szkoda tylko nerwów. A fitnes to by mi się przydał, a taki z maluszkami to by coś fajnego było. Ale u nas takich wypasów nie ma :dry:

Magda, też dostałam ten upominek z bobovity, może wypełniałaś ankietę w szpitalu i stąd dane? No ja się gdzieś rejestrowałam, ale skoro Ty nie , a też dostałaś to może ta a ankieta. Ale poradnik fajna sprawa. Właśnie chcę dziś kupić kaszke i zacząć oswajanie z blutenem. Zobaczymy czy się uda ;)

Papi myślę, że spokojnie można przez 3 lub 4 dni podawać np. marchewke. A parę dni wcześniej np samą kaszke , żeby zobaczyć, czy gluten nie uczuli i potem kaszke dodawać do przecierow. I w mądrej książeczce napisali, że po pełnym okresie oswajania można podawać jedzenie z glutenem bez ograniczeń.

We wtorek Agatka skończy 4 miesiące, kurcze jak ten czas leci, się nie obejrzymy i będziemy świętować 1. urodziny :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl