BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 3 miesiąc temu #823708 przez Nubi
O rany tak mi sie nie chce wprowadzac tych glutenow ... Eh Kalina, Aska nasze dziewczyny to blizniaki, kidy zaczynacie?

Aska jak te egzaminy? Pochwal sie jak poznasz wyniki!
Magda dzieki za sciagawke z rozszerzania, ciekawe jak Zo bedzie reagowac na te papki... Marchewke zaakceptuje bo teraz wpierdzielam jak oszalala :)
Btw Antek to niezly przystojniak, ma slodka brodke! No a oczy to chyba do roku sie zmieniaja...Zo tez ma takie granatowe jak soczewki, na niektorych zdjeciach wygladaja jak czarne ;)
Ide na kolacje brb

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #823758 przez kalina
nubi ja mysle z miesiac jeszcze zaczekac i delikatnie cos wprowadzac.. chyba ze mnie strach obleci i jeszcze poczeksm do szostego mies:-) ale mysle na poczatek moze nis codzoennie.. magda tu zorientowana najbardziej widze:-)
papi no mysle ze na poczatek mozna testowac jedno a pozniej jak pewne to na zmiane..

u mnie marchew i jablka to ida w duzych ilosciach:-) a kalafiora przestalam jesc odkad mlodej zaszkodzily po chrzcinach.. musze znow sprobowac.. ostatnio jej z cyca nie podeszly ogorki kiszone.. eh kestem juz zmeczona i zmartwiona faktem ze tyle rzeczy jej szkodzi. a pisalam ze krew w kupce chyba od wieprzowiny? bo zalozylam notesik i spisuje co jem. i skoro mleko nie to zostal wieprzek:-)

magda no chlopak zdolny jest:-) moja nadal ma problem z lezeniem na brzuszku. po prostu nie lubi i klade tylko na chwile bo wkurwa lapie. ale zaczynam coraz czesciej no nam pani doktor kazala.a widze ze zaczyna mi sie garbic wiec sie mobilizujemy i nie mize mi jej byc szkoda. wczoraj ja zmotywowalam lezenien na macie przed tv. tak wysoko to glowki jeszcze nie miala. bo musiala porzadnue sie wyciagnac zeby mic ogladac:-) ale ze 2min i znowu wkurw..
czy waszedzieci lubily brzuszek od poczatku czu je jakos przekonalyscie?

mloda mnie dzis wykonczyla. drze mi sie jsk odchodze od niej.. pozniej juz darla sie nawet na rekach. wykombinowalam wszystko. na koncu dalan butle wieczor z mm. ale zaczela sie tylko nia bawic. tak samo bawila sie w poludnie piciem. a jak ja odbekalam to zaczela ruszac glowka jak pieski co dawniej w autach wozili.. do tego miny zaczela strzelac i zaciesze takie ze sie w koncu rozesmialsm. a jej nic wiecej nie trza bylo. zaczela gadanie. nie wiem czy to skok czy szczepieniep jeszcze czy juz jej tak zostanie ale w koncu wzielam ja po pierwszej do lozka i zasnelysmy. znaczy ja padlam pierwsza:-)
plus spania razem ze nie ma szans zebyn jej nie slyszala bo ostatnio mam z tym problem:-\

magda faktycznie rudy wam przeblyskiwal:-)
mloda ma oczy niebieskie ale pewnie sie zmienia bo my msmy zielone oboje

a prezent dostalam ostatnio z rossmana. hm..gazetke tylko :-\



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #823779 przez papi88
Hej

Dziś mam w końcu zamiar się zebrać i kupić coś glutenowego nie wiem czy ro bedzie kaszka czy zwykłą kasza manna w sklepie się okaże

Mój Hubert miał ostatnio wysypkę po zupie ogorkowej a wcześniej przeczyscilo go jak jadłam ssczawiowa bo nie wiedziałam ze nie można wiec wszystko kwasne odpada choć np jak zjadłam mandarynke nie było reakcji choć zjadłam tylko jedna ale czasem po 2 cukierkach go zsypie,najgorsze ze przy rozszerzaniu jego diety muszę w tym czasie pilnować swojej abym nie jadła wynalazków bo się nie skalne id czego alergia

Słuchajcie ja idę na ten ślub i problem bo karmie małego i nie mogę znaleźć sukienki z dekoldem bo teraz moda na takie zwykle tradycyjne które mi też się podobają no ale nawet jak małemu wezmę do tego czasu jakieś danie ze sobą to on i tak bedzie domagał się cyca prędzej czy później bo to taki cycolinek

Wczoraj zauważyłam ze hubcio ma rozcięte dziąsło wiec juz się zaczyna...

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #823782 przez kocham_cie
PAPI chodziło mi o to że prez dwa tygodnie dajesz tylko te warzywka i w ciągu jednejo dnia tylko jeden smak, a oczywiście że jedno dajesz parę dni żeby sprawdzić czy nie wystąpią objawy alergii :) kurka strasznie ciężko to opisać...
Ja to wogóle chcę to wszystko rozciągnąć w czasie bo, owoce wprowadzę dopiero jak antek skończy pół roku teraz przez półtora miesiąca będziemy pracować na warzywach, każde przez tydzień po 1/3 słoiczka.
Gluten zacznę dawać od 01 lutego jak antek skończy 5 miesięcy i będę go dodawac do warzyw... i tak jak asia napisała po 2 miesiącach oswajania z glutenem można go podawać dziecku w każdej ilości.. a i oczywiście doputy anek nie skończy półroku nie zamieniem posiłku mlecznego na posiłek stały...

dziś postaram się zeskanować taką tabelkę w której jest rozpisane wprowadzanie warzyw i owoców.

A tak wogóle to wyczytałam że dzieci piersiowe dużo lepiej przyswajają rozszerzanie diety bo mleko przybiera smaki naszego jedzenia a modyfikowane dzieciaczki tych smaków nie znają

kalinkaantek jakoś od początku przekonał sie do brzuszka, tylko że ja się z nim nie szczypałam i praktycznie od 2 tygodnia co chwilę choćby na chwilę go obracala... ale nie martw się bo mam koleżankę której synek ma teraz ponad pól roku i na brzuszku zaczął do pożadku leżec dopiero jak skończył 5 miesięcy a teraz to juz potrafi nawet podnieść się i stać na czworaka...i wszystkiego nauczył sie w 1,5 miesiąca

nubi no właśnie z tym czami to ja znowy wyczytałam że jak do 6 miesiąca nie zaczną powoli zmieniać koloru to już zostanie.. hmmm ciekawe jak to w końcu jest ;/

A wiecie co kurcze okresu znowu nie mam a już od jakiś 2 tydnie czuję taki ból jak w czasie okresu... hmmm rok tem było dokładnie to samo :silly:

No i jeszcze jedno... kupiliśmy miezkanie... prawie 60 m2 :) i kredycik w pakiecie na milion lat ;P

miłej nidzieli mamuśki

a właśnie krakowianki macie kontakt ze słonkiem??? wiecie co u niej słychać?

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #823783 przez kocham_cie
papi a kiedy masz to wesele? kurcze ja mam w czerwcu wesela i nie wiem jak to będzie bo antek przecież beze mnie żyć nie umie i nawet z D. nie zaśnie... a co dopiero zostawić go na noc z dziedkami... wiem że to jeszcze kupę czasu ale już ki to sen z powiek spędza ;/

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824102 przez papi88
Wesele a raczej przyjęcie weselne mam 8 lutego dobrze ze to slub szfagra to wezmę siostrę to zajmie się trochę hubciem bo tak to nawet zjeść nie bedw mogła,Rafał jest świadkiem to też musi młodymi i gośćmi się zajmować.

No i dziś hubi dostal pierwsza porcje glutenu kupiłam kaszkę z Nestle i zwykłą kasze manna i ostatecznie postanowiłam dawać zwykłą ugotowana kasze.jakby ktoras chciała wiedzieć to zrobiłam tak mam taki malutki garnuszek wlalam z 50 ml wody i do gotującej się wsypalam pol łyżeczki do herbaty kaszy mannej i po 3 min mieszania zrobiła się gęsta,przelozylam do miseczki i wycisnelam z piersi trochę mleka aby mały poczuł znajomy smak.
I zaczęły się cyrki bo hubcio chciał jeść sam! Zaczol wyrywać łyżeczkę i pierwsza porcja wylądowała w oku! Wiec szybko płukanie sola fizjologiczną,ogólnie nie wiem czy tak chciał jeść czy miec łyżeczkę w ustach bo żeby go swędzą w każdym razie wszystko ładował do buzki łyżeczkę,sliniak,miseczke jutro muszę leżaczek pielucha oblozyc

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #824647 przez kalina
magda to mnie pocieszylas.. moze moja tez jeszcze polubi lezenie na brzuszku:) no mi wlasnie zal bylo na poczatrku bo awantury byly a teraz jeszcze gorzej:/
gratuluje zakonczonej sprawy z mieszkaniem. kredyt ciezka sprawa ale lepiejk splacac swoje niz wyrzucac kase placac komus za czynsz:) to teraz mozecie zrobic cala gropmadke maluchow bo miejsca jest..



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824857 przez asiek89
Nie wierzę, nareszcie Was trochę nadrobiłam!
Przybierałam się i ciągle coś mi przeszkadzało.
No to na razie tak na szybko: gratuluję wszelkich plusów rozwojowych u wszystkich Bąbelków, Madzikowi mieszkania!
My od wczoraj dołączyliśmy do mlecznej diety marcheweczkę - ugotowana na parze i przetarta - Pat zjadł przeszczęśliwy praktycznie całą jedną dużą marchewę.
A teraz już mykam spać, bo zakatarzona jestem i kaszląca, trzeba się zregenerować, ale zajrzę do Was jutro.:)

Asia&Patryś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #825020 przez aska06091
W końcu mogłam się zalogowac. Ciągle invalid token wyskakuje, nie wiem co jest.

Moja kuzynka urodziła przez cc synka 5 kg. Kurcze, zaraz mi się przypomniało jak Agatka się urodziła.

Asiek kuruj się, żebyś miała siły nadrabiać i pisać :) a Patryk niezły apetytmma :laugh:

Kalina, ale słodko Natalka wygląda :cheer: a jakie fajne włoski ;)

Papi my dziś też jadlysmy kaszke, ale jakoś spokojnie było. Agatka też chciała trzymać lyzeczke, a ostatecznie zdejmowala kaszke z łyżki i oblizywala sobie palce :laugh: dużo nie zjadła, ale na początek dobre i to.

Magda super, że udało się z mieszkaniem. Kiedy się wprowadzacie?
I też miałam bóle podbrzusza na początku ciąży, ale sporo przed okresem i nie łączyłam ich z ciążą :) może i lepiej, bo bym w panikę wpadła, że coś nie tak jest. No a teraz robimy przerwę od ciąży, ale teraz coraz bardziej odczuwam chęć posiadania drugiego dziecka :blush:

Papi chciałam jeszcze zapytać jak ząbki? Jak Hubert znosi wyżynanie?

Od kiedy Agatka się slini to na brodzie ma czerwone plamki. Ma któreś dzieciątko coś takiego? Może ktoś poradzi jak się ich pozbyć.

A i dziś mamy 4 miesiące :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825036 przez papi88
kurcze dopiero teraz zobaczyłam jakie natalka ma długie wlosy hubcio to przy niej łysy

jeżeli chodzi o zabki to dziś ide do mojej dentystki i podpytam o hubcia czym smarować itp. a ogolnie maly jest rozdrażniony pcha dosłownie wszyyystko do buzi jak trzymam go na raczkach to ssie moje poliki gryzie po ramieniu boje się ze jakiś pleśniawek się nabawi

i od paru dni codziennie kupa nie wiem czy to sprawka wody czy wlasnie glutenu?ma tez nie duza wysypke na twarzy ale to chyba ze znow podjadłam pare cukierków :dry:

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825040 przez papi88
a wychodzicie na dwor w taki mroz? u mnie jest -7 ale boje się ze odczuwalna może być wieksza ale chociaż na godzinke chyba wyjde

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825522 przez agamo
Kurcze często was podczytuje ale czasu na odpisanie brak

Madzik gratuluje mieszkania musisz sie pochwalić fotkami przed i po remoncie!

Nubi Asia dobrze ze sie wam z P poukladalo!

Papi jeszcze Hubciowi włoski urosła moja znajoma była lysa jak kolano do 1,5 roku a potem jak jej włosy ruszyły to teraz ma 20 lat i taki busz kreconych lokow ze wyglada jakby afro miała!

Asia u nas chrostkami na brodzie zaczęło sie zabkowanie Mamy juz jednego teraz nam sie drugi zaczyna wyzynac Podobno przy zabkowaniu ślina dziecku sie zmienia i a ze maly sie wiecznie slini to stad podraznia Musisz często wycierac by ślina nie zalegala na brodzie i smarowalam zwyklym kremem No i przy zabkowaniu kupki i siury tez są inne ze pupke może mieć oszczypana Moja znajoma mówi ze jej cora to normalnie jakby kwasem sikala Jak nasikala jej na bodziaka to mówi ze jej kolor zrzarlo Masakra!

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #825528 przez kalina
aska u nas tez chrostki na brodzie i nic z tym nue robimy.. niestety to slinienue sie daje popalic. i teraz ulewnie. a ma caly czas sliniak zalozony i najczesciej jego wpiernicza... nie wazne czyczysty czy obrzygany jak nie zauwaze o_O
a na policzkach jak wystapia tzn ze znowu sie nie powstrzymalam od cukierka czekoladowego :-\

agamo nie zartuj z tym zzeraniem koloru.. mloda jyz teraz jak se przeesra czasami to nie moge doprac..

natusi przykrywamy dlugimi wloskami lysinke.. choc juz zaczyna cos odrastac.. bo jakby podniesc grzyweczke do gory to tam prawie nic nie ma.. to samo z tylu. wiec my jak stare dziadki zapuszczaja na srodku zeby sobie ulozyc i przykryc lyse:-)

co do mrozu to nie wiem.. wczoraj przy -2 wychodzilysmy bo nie wialo. dzis juz snieg wiec pewnie bedzie wiecej. jak tylko sypac nie bedzie ixwiac to zamaskowane po same uszy wyjdziemy chociaz na pol godz.. wczoraj zastanawialam sie bo pokaszlywala ale jednak suche powietrze bo po spacerze spokoj..

papi ty chyba masz nawilzacz- masz wlaczony vcaly czas czy co jakis czas wlaczasz?

moja wczoraj zaspana po cycu zaczela podgryzac moja szyyje bezzebny wampirek maly:-)



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825557 przez papi88
kalina ja włączam nawilżacz na noc czyli zaraz po kąpaniu i tak chodzi do 10-11 bo później zaczynam już wietrzenie domu lub wychodzimy na spacer.tez nie jestem za tym aby nawilżacz chodzil 24h chodzi przede wszystkim o noc w dzień mały dostanie co rusz wody do picia,cyca i nie będzie miał sucho tak w gardle i w nosku

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825812 przez aska06091
My na dwór narazie nie wychodzimy, temp ok -5, ale przez ten wiatr czuć jakby -15 było, więc wietrzymy się w domu.

Może jednak to ząbki. W ogóle dzisiejsza noc to była okrutna :dry: mała ciągle się wiercila, o 2 już się obudziła, spała zaś do 4 i tak do 6 leżałam i czekałam, aż zaśnie. Teraz też marudna.mI chyba też zakupimy nawilzacz powietrza, bo mała rano kaszle i mi też w gardle zasycha. Później jest lepiej. I czytałam, że katarekmi kaszelek też mogą być objawem zabkowania.

Kalina, Agatka ma dłuższe włosy z tyłu głowy, wygląda jak mnich :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl