BezpiecznaCiaza112023

Maty edukacyjne

12 lata 1 miesiąc temu #330441 przez justyna84
KAMI napisał:

mam takie przekonanie, że maty te na pewno w dużym stopniu rozwijają dziecko. Tu coś piszczy, tu coś błyszczy.. na pewno ma to wpływ na postrzeganie i wyobraźnię maluszka. Ja raczej kupię, może uda się bardziej wypasioną używaną kupić.

A jak mu machasz zabawka,grzechotka przed nosem, pokazujesz to i owo to co nei uczy sie ,jak go bedziesz sama zachecac do obracania sie w rozne strony .Zeby dziecko poznawalo swiat nie potrzebuje wszystkiego co produkuja . Jak nie bedzie mialo pchacza to nei nauczy sie chodzic? ;).Tez tak kiedys myslalam jak ty teraz mam inne zdanie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #330615 przez gumis24
ja kupilam mate z fisher price i jest sliczna mam nadzieje ze maly bedzie zadowolony z wyboru mamusi;) no oczywiscie dziewczyny ze jest tych zabawek duzy wybor i nie mozna dac sie zawriowac ale chyba skoro nam stac to nie bede dziecku zalowac...oczywiscie ze mozna mu machac przed oczami grzechotka caly dzien ale chyba wybor nalezy do kazdej z nas... ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #330631 przez KAMI
justyna84 napisał:

KAMI napisał:

mam takie przekonanie, że maty te na pewno w dużym stopniu rozwijają dziecko. Tu coś piszczy, tu coś błyszczy.. na pewno ma to wpływ na postrzeganie i wyobraźnię maluszka. Ja raczej kupię, może uda się bardziej wypasioną używaną kupić.

A jak mu machasz zabawka,grzechotka przed nosem, pokazujesz to i owo to co nei uczy sie ,jak go bedziesz sama zachecac do obracania sie w rozne strony .Zeby dziecko poznawalo swiat nie potrzebuje wszystkiego co produkuja . Jak nie bedzie mialo pchacza to nei nauczy sie chodzic? ;).Tez tak kiedys myslalam jak ty teraz mam inne zdanie :)


ależ to jedno drugiego niewyklucza, ja wcale nie myślę o tym aby kupić matę dla wygodnictwa tj położyc Młodego i niech się bawi a ja mam spokój.. nic z tych rzeczy, po prostu potraktujemy to jako pomocnika w zabawie i tyle :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #330635 przez justyna84
Ja mam jedno dziecko i z tego doswiadczenia jakie mam stwierdzam ''jak najmniej klamorow '' :) .No ale oczywiscie kazdy zrobi jak chce :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #372593 przez emma
tez nie lubie miec w domu zbyt wielu przedmiotow, ale kilka dni temu zakupilismy mate bright starts (niewielka mata, dwa palaki i 5 wiszacych elementow) i jestem bardzo zadowolona. :laugh: zawsze jest to jakas alternatywa do lezaka czy lozeczka. wiadomo, ze w lezaku dziecko nie powinno spedzac zbyt duzo czasu. moja coreczka bardzo dlugo spi w nocy, natomiast w dzien jest aktywna. ciezko mi ja caly dzien nosic i szkoda bylo patrzec, jak pol dnia "kuli sie" w lezaku. polozona na dywanie czy kocyku zwykle szybko protestowala, a na macie nie nudzi sie, gapi sie na zabawki, uruchamia melodjki i jest w zdrowszej pozycji, a lezenie na brzuszku nie jest juz tak "stresujace" :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu - 11 lata 10 miesiąc temu #385573 przez slowiczek
ja miałam dla małej matę Tiny Love Plac Zabaw i byłam bardzo zadowolona, nie wiem co bym bez niej zrobiła, zajmowała małą na jakiś czas a ja miałam chwilę wytchnienia :blink: używałam do momentu jak mała zaczęła być mobilna czyli gdzieś do 6 miesiąca

mozna do tego podejść tak, że my kiedyś wychowywałysmy się bez mat i innych pierdół i też wyrosłysmy i rozwinęłyśmy jak trzeba ale skoro można ułatwić sobie życie to czemu nie ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #385652 przez Gosia_Krupa
My miałyśmy Fisher Price Las tropikalny (mam do sprzedania w idealnym stanie) i Hańcia była zachwycona. Nawet jak już siedziała to lubiła się pobawić zabawkami,włączała sobie melodyjki i światełka i miała ubaw :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #816671 przez oleska23
Maty edukacyjne to świetna sprawa dla dzieciaczka, mój bobasek uwielbia swoją, ostatnio kupiliśmy sporo edukacyjnych zabawek Kasi najbardziej podoba się wszystko to co wydaje dźwięki :)a

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #820909 przez pati120
Mój synek ma taką matę, bawił się jakiś czas, raczej był zadowolony :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #833315 przez KarolineCZ
Ja miałam podobną do tej w zestawie miałyśmy wiszące zabawki i grające elementy. Mała bawiła się nią dość długo bo zaczęła gdy jeszcze nie siedziała a interesowała się nią gdy już chodziła bo grające i święcące elementy dalej przykuwały jej uwagę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 7 miesiąc temu #1067866 przez igula
Heja! na podstawie dwóch maluchów w domu jestem w stanie powiedzieć, że mata to jedna z lepszych inwestycji w rozwój dziecka. Po pierwsze szkraby są nią bardzo zainteresowane i ten gadżet się aż tak nie nudzi, a po drugie i bardzo istotne wspomaga integrację sensoryczną, koordynację wzrokowo-ruchową i zachęca do aktywności fizycznej.

Jakby ktoś jeszcze nie był przekonany to tutaj zabawkaiwyprawka.pl/blog/mata-edukacyjna-od-kiedy-opinie.html zespół Zabawki i Wyprawki rozbił temat na czynniki pierwsze ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu #1068070 przez antosia
Nasze dziecko potrafiło bawić się samo nawet przez ponad godzinę - www.empik.com/tiny-love-gimnastyka-dla-b...1044659483,zabawki-p Ale zresztą przez ten etap przechodzą wszystkie dzieci. Tylko wybrane nie są tym zainteresowane. Typowo dziecięca zabawka ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl