BezpiecznaCiaza112023

Mamusie październikowe ;)))

11 lata 3 tygodni temu #633354 przez Karo290392
Hej kochane :)

Propo opalenizny to Wam powiem , że ja zbladłam dopiero tu w Uk bo tu rzadko słońce jest także nie ma sie co dziwić ale za to jak troche na słoncu sie pojawie to mi piegi wyskakują dlatego się zraziłam do tego. Ale jesli cos mnie najdzie to samoopalaczem raczej bo nóg za chiny nie potrafie na słońcu opalic :

Propo kopniaczków jak nie poczujesz tych poczatkowych to po kilku dniach nie da rady zebys nie poczuła- przykładowo dopiero w sobote nad ranem poczułam kopniaczki, nie muskanie czy pływanie tylko kopniaczki a maz biedny mój sie zasmucał że on ich jeszcze nie czuje a przykładowo dziś tak mnie maluch zaczął kopać że gdy położyłam reke w to miejsce to pod wpływem kopniaczka ruszył sie moj palec takze mysle ze teraz juz tatus tez poczuje. Wiec predzej czy później rozróżnisz dzieciątko od brzuszkowych przebojów:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633366 przez Agusiak
Karo a w jakim mieście mieszkasz w UK jeśli mogę spytać?

No ja nóg też nie mogę opalić, ale w sumie też nie odsłaniam ich zbyt często więc nie ma się co dziwić :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633416 przez Elusia
Kochane już wszystko ok:) po wczorajszych dolegliwościach ani śladu:) pytałam bo ja to od razu do szpitala a nie dzwonię do niego- bo on nie jest dobrym ginem i wszystko bagatelizuje. Niestety nie wiem czemu wszystkie kobiety twierdzą że jest najlepszy i nie potrafią mi wskazać innego dobrego na nfz;/ a on jest miły i robi co miesiąc badanie usg przezpochwowe to myślą że super ale że nie zaleca żadnych badań i trzeba samemu robić, a objawy jak podasz to cię zbywa:/ gdyby nie badania które sama zrobiłam nie wiedział by że mam zapalenie pęchęrza, oprócz urinalu nie zlecił żadnych badań moczu:/ mówię wam jak tylko coś jest nie tak to ja prosto do szpitala będę jechała, a badania na własny koszt. Karo ja nadal czuje tylko mocne wiercenie się maluszka a kopniaki dosłownie może z 3 razy czułam tylko, czekam kiedy będzie to częstrze:) pochwalę się wam że kupiłam wkońcu kieckę na panieński:D także na dniach wstawię zdjęcie. Ja bladzioszek jestem już teraz i taka chcę zostać:) zawsze opalona w wakacje bo słońce szybko chwyta to jeden rok z dzidzią może być inny:)- będę się chowała od słońca:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633417 przez Karo290392
Agusiak - Buxton ta miejscowość się nazywa takie małe miasteczko turystyczne. Niedaleko Manchesteru:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633442 przez Agusiak
Karo pytam bo kuzynka mieszka w Leicester czy jakoś tak, ale nie mam pojęcia gdzie to jest na mapie i czy gdzieś niedaleko Ciebie :blush: :P
A Ty Kochana tam pracujesz czy tylko mąż?
Przepraszam że tak wypytuję ale kiedyś też myśleliśmy o wyjeździe ale chyba nie mamy na tyle odwagi :(
Ale mojej kuzynce dobrze się tam wiedzie, jest kierownikiem w jakieś firmie co transportuje towar tirami i ona kieruje tym załadunkiem o ile czegoś nie pokręciłam, a powiem Wam że w szkole to miała masakrę, lewo ją skończyła :P :P A teraz kupili dom z ogródkiem i będą mieć 3 dzidzie.
A ja Pl po studiach jestem i pracy znaleźć nie mogę :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu - 11 lata 3 tygodni temu #633470 przez Karo290392
No to do tej miejsowości mam około 65 mil czy cos koło tego :)
Pracowałam jakiś czas ale ze wzgledu że w mojej pracy nie było warunków dla kobiety w ciąży to musiałam przerwac prace i nudzic sie w domu takze teraz tylko mój luby pracuje a ja tak lubiłam do pracy chodzic aa teraz całe dnie sama.
Propo szkoły ci powiem że z tego co mi wiadomo to tu polska szkoła sie nie liczy i jesli sie chce cos osiagląć czy założyć firme trzeba zdawac kursy ESOL bądź jakies tam jeszcze i wtedy ruszyc do szkoły jak szykujesz sie na cos ambitnego :) U mnie w pracy nawet ludzie po studiach byli bo w PL pracy nie znaleźli i musieli tu przyjechac i pluja w brode ze tyle lat poswiecili na nauke w pl a zadnej przyszłości a tu niestety te studia sie nie licza.
Ale widzisz; mąż pracuje sam a mieszkanie mamy dosc spore bo 2 sypialnie, salon, kuchnia, łazienka , dwa schowki i żyje nam sie dobrze a w Polsce pracowalismy oboje i ledwo nam na opłaty starczyło.
A w naszym przypadku ten wyjazd to był kompletny spontan bo mielismy na 2 tyg na urlop przyjechac i poszukac czegos i wrocic a juz rok siedzimy :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu - 11 lata 3 tygodni temu #633628 przez MartiO
nie było nas tu kilka dni ;) byliśmy u dziadków więc mogłam chwilkę odsapnąć ;) ale w ciągu ostatnich dwóch dni moje dziecię tak daje mi w kość, że cały odpoczynek poszedł w.... ;)

byliśmy wczoraj na usg ;) na razie wszystkie parametry w porządku ;) mamy 14 tydzień i Groszek waży jakieś 88 gr ;) i mała wiercipięta bo w trakcie badania cały czas w ruchu ;) na razie lekarz nie podjął się sprawdzania kto tam się chowa więc nadal nic nie wiemy ;)

a co do wózków, mebli itp... jesteśmy na świeżo... możliwe że będziemy musieli dokupić spacerówkę dla Jakuba... albo myślałam też o podwójnym... zobaczymy pod koniec lata jak to będzie wyglądać... mamy na razie Tako Nix... rzadko spotykany, lżejszy niż standardowe jumper czy warrior... ma aluminiową ramę i jest trochę większy... jesteśmy zadowoleni jak na razie ;) Młody do 9 m-cy praktycznie jeździł w gondoli (zima)... allegro.pl/wyprzedaz-super-wozek-tako-nix-3w-1-i3130367875.html troszkę inny stelaż mamy, kolorek jak na fotce... fajny pod tym względem, że można go prawie całkowicie osłonić (daszek z dodatkowo rozpinanym foliowym okienkiem i wysoka stójka na przykryciu gondoli)... jest a łóżeczko... też jeszcze co i jak zobaczymy później ;)

a co do kupowania... dla mnie ważne było żeby wózek miał duże koła, bo z malutkimi na śniegu jest makabra... z dużymi przy większym śniegu też już ciężko ale jakoś to szło...

fotka Groszka
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633905 przez myszka85
Cześć mamuśki :)!

Byłam dzisiaj na USG i wszystko ok, wg USG to 15 tydzień a nie początek 14 no ale jak to pani dr stwierdziła nic z tym nie zrobimy. Mi to nie przeszkadza, na poprzednim USG też była rozbieżność tygodnia między wyliczeniem z OM i USG, także się przyzwyczaiłam.
Moje dzieciątko też się cały czas wierciło podczas badania ale kilka ładnych zdjęć ma. Na razie nie wrzucę, ponieważ ich nie dostałam, poszły od razu do lekarza prowadzącego moją ciążę. Wizytę mam 30.04 i wtedy sobie je odbiorę. Co do płci to na razie nic nie wiadomo, za wcześnie.
Tradycyjnie dużo zdrowia wszystkim i jak najmniej dolegliwości ciążowych (ja nadal nie mam żadnych i oby tak do końca zostało, wszystkim życzę tak bezproblemowej ciąży jak moja).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633953 przez Karo290392
Hej kochane byłam na spotkaniu z moją cudowną położną :) w miedzyczasie trwania badan uczyłam ją Polskiego :) super babeczka. oprowadziła mnie po miejscu gdzie znajduje sie szkoła rodzenia i ogólne spotkania z mamami i przychodzic mozna z niemowlakami . A propo badani o dziwo moja krew pierwszy raz idealna, i mówiła że duży brzuszek już mam ale to dlatego ze niby szczupła jestem. Słuchalismy serduszka dzieciatka aby sprawdzic czy wszystko z nim ok i jak szukała maleństwa to ją kopnął :D Sie smiała ze maluszek silny skoro juz az tak go poczuła :) do USG jeszcze troche czasu także jakos zleci :)
Dołaczam zdj dzisiejszego brzucholka. a jak tam wasze brzusie ?:)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633980 przez Agusiak
dobry wieczór :)

Kochane widzę że dziś dzień wizyt był :)

myszka, MartiO cieszę się że z dzieciaczkami wszystko dobrze, Marti zdjęcie cudne :)

Karo super, że jesteś zadowolona z położnej i z tego co piszesz to na prawdę super tam macie, brzuszek śliczny :)


Ja wizytę mam jutro, ale pewnie nie zrobi mi usg bo tyle co miałam to prenatalne.]
Dziś zakupiłam Vitaminer dla kobiet w ciąży i faktycznie zapłaciłam za nie 17 zł :)
Oby tylko były dobre ;)

Miłego wieczorku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633989 przez Karo290392
Agusiak
To ty kochana też nie masz USG co wizyte?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634014 przez Agusiak
Karo, przeważnie wychodzi że co wizytę, ale jak są co miesiąc, bo tak chodzę, ale jak co 2 tygodnie to wtedy nie robi. Tak słyszałam. A ja właśnie to prenatalne miałam dwa tygodnie temu więc może uznać że usg nie potrzebne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634119 przez Karo290392
AAaaa to i tak fajnie. pewnie sporo zdjec uzbierasz:) ja jak narazie 3 z pierwszego usg i moze uda mi sie ubłagac pania od scanu o kilka wiecej bo juz nie bedzie okazji zdjec zz brzuszka miec :)
A korzystajac z tego ze te wizyty tak rzadkie kupiłam ten detektor tetna płodu i juz lezy i czeka az przyjade do Polski bo brat dzwonił że odebrał przesyłke. takze nie moge sie doczekac :)
Uciekam spac kochane :*
Dobranoc :****

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634205 przez Agusiak
dzień dobry :)

Karo super, że już masz detektor, daj znać czy się sprawdza :)

Lecę na śniadanko, miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634299 przez nuśka09
Dzień dobry ;)
Dziewczyny fajnie że z bobasami ok :) ja dopiero 9 maja mam wizytę:(
dziś w nocy mnie coś strasznie zabolało z lewej strony jakby przy jajniku ale to takie chwilowe, teraz mnie co jakiś czas lekko pobolewa, nie mam pojęcia co to może być ;/ mam nadzieję że nic złego:)
Widzę, że Wasz wczorajszy dzień na wizytach zleciał :) a ja z siostrami całe popołudnie na placach zabaw spędziłam :) u nas jest ich mnóstwo i bardzo fajnie zrobione :)
Karo ja też poluje na detektor, jeszcze zobaczę po przelewie czy mogę sobie na niego pozwolić :)
Miłego dnia!:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl