BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 8 miesiąc temu #741701 przez mała82
Witajcie z rana:)

Nutka mówisz Taco acoustic? A to sprawdzę go sobie też :blink: Dzięki za info :)

Marta82 no proszę być może kolejny Filip na naszej liście grudniowych mam:) U nas też może się jeszcze zmienić, ale jak do tej pory to jedyne imię które podoba nam sie obojgu. Poza tym każde z nas ma jeszcze kilka innych typów do których nie może przekonać drugiego :lol:

paulainka mam to samo z jedzeniem i waga podobnie jak u Ciebie cały czas w górę. Też nie mam na nic konkretnie ochoty, jem co jest :laugh: W sklepie chodzę między półkami, rozglądam się za czymś na co miałabym ochotę i nic, biorę obojętnie co, no bo coś trzeba. Mój mąż cały czas czeka kiedy zaczną się zachcianki, bo na razie to on je ma za mnie :) A co to za wózek? Jaka firma? Na zdjęciach prezentuje się nieźle :)

moni31 co do wózka niestety nie pomogę. Ale jeżeli chodzi o Roana to koła można sobie wybrać np tutaj allegro.pl/wozek-roan-marita-2w1-torba-f...ier-i3508566813.html A mówisz,że aż taka różnica w amortyzacji przy tych dwóch wózkach? Ja i tak myślę poużywać tego wózka tylko kiedy mały będzie w gondoli jeździł, a potem kupię sobie jakąś fajna spacerówkę. Mnie kilka razy męczyła zgaga i herbatka z imbirem pomagała :)

monisia100100 życzę szybkiego powrotu do domku i dobrych wyników:)

Kristi no ja właśnie też na żywo chciałabym zobaczyć ten wózek, ale jak na razie nigdzie w Trójmieście go nie znalazłam, czekam na dostawę do sklepu mamaija

A my po wizycie. Z małym wszystko dobrze, serduszko pięknie bije. Tylko do zdjęcia nie chciał się ustawić, non stop rączką zasłaniał sobie buźkę :) Pooglądaliśmy go sobie normalnie i w 3D, mogłabym tak całe dnie siedzieć i patrzeć :laugh: Tylko żelazo mi trochę spadło i zapisała mi Sorbifer Durules dwa razy dziennie. Brała może już to któraś z Was na poprawienie żelaza? Trochę się bałam bo byliśmy u innej ginekolog bo moja na urlopie, ale okazało się, że niepotrzebnie. Nawet oboje mieliśmy z mężem wrażenie, że lepiej było niż u naszej :)

Miłego dnia :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741741 przez Kristi
mała Ja biore Actiglobin bo tez mialam slabe wyniki i powiem szczerze że lepiej sie czuje jak go biore.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741834 przez paulainka
mała82 to jest Xlander Xmove, kupilam juz taki zestaw 3w1 plus spiworek i torba :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741865 przez WhiteBlackberry
Cześć dziewczyny :)
Piszę już drugi raz, bo za pierwszym razem tak się rozpisałam, zaciął mi się net, wyłączył i dupa zbita wszystko się usunęło.
Wściekłam się niesamowicie.

Pyśkaaaa Dobrze, że synka uczysz i powoli przyzwyczajasz, że będzie maluszek i będzie musiał się dzielić wszystkim, nawet mamą :)
O kurcze! Dobrze, że nic się nie stało... Może to takie osłabienie po pobraniu krwi? Ja tak często mam...to już się śmieje na pobraniu żeby niby za dużo krwi mi nie upuścili bo autem musze wrócić :D

Małgo Z tego co mi wiadomo to Pessar zakładany jest gdy szyjka się skraca? Czy się myle? Nie martw się, będzie wszystko dobrze, musi być! :) Co do zakupów i tych zabobonów... ciężko byłoby nam wydać nagle w 9 m-cu lub po porodzie kilka tysiaków. Więc wyprawke zaczęliśmy kompletować już od połowy sierpnia i już poszło na same ubranka i pieluchy ok. 1500 zł.

motylek270 Skorzystałam z tego rankingu ale nie wybiło mi tych wózków które bym chciała :D Mi się marzy Navington Corvet albo X-lander XA.

Paradise1982 Czyli tym razem się udało :) Powodzenia!

paulainka Ale to były takie wymioty jak na początku ciąży czy raczej jak na jakieś zatrucie?
Ja mam odruch wymiotny gdy połykam tabletki (witaminki dla ciężarówek). Co do apetytu... to mój Ł. się śmieje, że chyba drugą lodówke kupi bo wciągam wszystko jak odkurzacz. Też wybrałam ten wózek! Tylko kolor inny :)

Kristi Moja znajoma niedawno urodziła i kupiła właśnie ten wózek Tako Captiva Polka Dots i bardzo sobie chwali :) Jest śliczny!

moofka Nasza Amelka też często się tak wypycha :D Śmiesznie to wygląda :D Ostatnio nawet zdjęcie zrobiliśmy jak się wypchała :D Wyśle na maila.

jeta No właśnie... ciekawe co z Mefianą. Dawno jej u nas nie było.
Wow :D Jakie zakupy :D Ale zaszalałaś :D

Nutka Odpisała Ci Mefiana na maila? Nic nie wiesz?

anitka90 Takich ludzi ze świcą szukać...

Milady_de_Winter Ja dzisiaj takie twardnienia brzuszka miałam w nocy... muszę przyznać, że się wystraszyłam!

mała82 Wiele dziewczyn ostatnio chwali sobie te otulaczki :)
Co do zakupów, to wszystkie rzeczy jakie do tej pory mamy (ciuszki, pieluszki) kupiliśmy w Smyku.
A nad internetowymi sklepami dla malutkiej też się zastanawiam tylko, że nie znam żadnej stronki.

Marta82 No tylko uważaj z tym szaleniem :silly: W miarę możliwości ;) Też cierpie na brak sił ostatnimi czasy.

moni31 Oglądałam go w Smyku ostatnio :) Bardzo fajny ten wózek :)

monisia100100 Wracaj szybko do zdrowia! Daj znać co to się dzieje...

Ja zaś zaczęłam szkołe od zeszłego piątku... mam zajęcia tylko w piątki i soboty bo to zaocznie ale i tak czasu mi brakuje... Szkoła, praca, dom...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741881 przez Agacior
Hej brzucholki :kiss: Jak samopoczucie ? :) Myślicie już trochę o porodzie? Bo dla mnie tak szybko czas leci, że nim się obejrzę będę już na porodówce :silly:


motylek270 - każdy producent leków zabezpiecza się jak może, dlatego zawsze piszą takie informacje na ulotkach, bo wiadomo badań na kobietach w ciąży nikt nie robi ale to jest lek całkowicie ziołowy i myślę, że lekarz wie co robi i na pewno Wam nie zaszkodzi.

Winka_ - i jak tam byłaś u lekarza z tym skurczem ? Wszystko ok? Bo ja też miałam takie silne skurcze, jak mnie łapało to musiałam się skulić i go przeczekać no i wyszło mi, że miałam skurczoną macicę w stanie gotowości. Gin wysłał mnie od razu na zwolnienie i badania na posiew. No i wyszły mi pierwotniaki, które są niebezpieczne dla maleństwa, od razu antybiotyk zastosował i już jest ok. Skurze przeszły. W każdym razie lepiej pójdź i pogadaj z ginem, może u Ciebie z przeciążenia było ale lepiej to skontrolować.

mała82- śliczne imię Filip :) Ja do swojego brzuszka tak mówiłam na początku jak byłam przekonana, ze tam chłopczyk siedzi, no ale wyszło, że maleństwo zrobiło psikusa i będzie dziewczynka :) Co do tranu to mollers jest dobrze przyswajalny i jest specjalny dla kobiet w ciąży, tylko trochę kosztuję ;/ 250ml ok 30zl. Ja biorę te żelazo już od 2 miesięcy. Na początku bardzo źle się po nim czułam, masakra ale już jest lepiej, chociaż wyniki się poprawiły nieznacznie ale nie spadły w dól bardziej i to najważniejsze. Jak bierzesz magnez lub witaminy pamiętaj żeby razem z żelazem ich nie przyjmować.

paulainka- gratuluję wyprawki :laugh: Oj ja jeszcze mam duże zaległości ;/ co do materaca jak się dowiadywałam najlepszy jest z firmy DANPOL gryka-pianka-kokos. Moja koleżanka miała i mówi, ze bardzo dobry, więc ja pewnie się na niego skuszę.

WhiteBlackberry - hehe dobry jest Twój mąż :lol: No ponoć teraz maleństwa będą rosły jak na drożdżach :) mam nadzieję tylko, że ja nie, bo będę musiała się zaraz turlać :silly:

Małgo -oj ja nie pomogę bo szczerze pierwszy raz słyszę o czymś takim. Ale skoro lekarz tak zalecił, to na pewno dla Waszego dobra.

jeta, motylek270- u mnie dzieję się to samo z brzuchem jak chodzę lub nawet siedzę dłużej, lekarzowi w sumie o tym nie mówiłam na wizycie ale też nie stwierdził nic niepokojącego, dajcie znać co Wam na to powie?!

Paradise1982 - wspaniała wiadomość :woohoo: Teraz musi być wszystko dobrze, musi nie ma innej opcji powodzona, trzymaj się i fajnie, ze o nas nie zapomniałaś ;) Dbaj o siebie :kiss:

Pyśkaaaa - mam nadziej,że to jednorazowy wybryk Twojego organizmu i czujesz się już ok ?

monisia100100 - trzymam kciuki, żeby wszystko było ok. Nie stresuj się najważniejsze, ze jesteś pod kontrola lekarzy.

Dbajcie o siebie dziewuszki ;) Buźka

PS. Mefiana się odezwała?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742015 przez jeta
HEJ!!! :laugh:

mała82 - ja mam w planach zakup kilku rzeczy na allegro. Jak pisze Kristi przy zakupach u jednego sprzedawcy się opłaca. Strasznie np podoba mi sie ta pościel i myślę, że się na nią skuszę allegro.pl/amy-7-el-sliczna-posciel-dzie...fty-i3497170849.html na kolor beżowy lub biało-brązowy. :)
To już szczyt chamstwa, żeby w gabinecie gin kobiety były takie niewyrozumiałe. Ja jak nie byłam w ciąży to w gabinecie zawsze przepuszczałam ciężarne.

Nutka - no i skusiłam się na owocówkę ;) Nieco zmodyfikowaną, ale składników zostało jeszcze na dziś. A bezkofeinowa właśnie na biurku stoi :silly:
Zgaga też mi dokucza niemiłosiernie, nie mam dnia bez niej!

paulainka - ja mam apetyt normalny. Raczej bezzachciankowy. Czasem naleci mnie na jakąś słodycz lub sok.

moni31 - wózek ładny, poza tym się nie znam, bo kompletnie nie czytałam nic na temat wózków - jak już wspominałam dostaję wózek od siostry, uzupełniam go tylko o gondolę.

Kristi - fajny wózek!

monisia100100 - na pewno wszystko w porządku! Informuj nas na bieżąco! Zdrówka Kochana :kiss:

moofka - jakieś ciekawostki ze szkoły rodzenia? Ja się niestety nie wybiorę :(

Teraz tak półżartem półserio:
Odkryłam sekret! Wiem czemu mnóstwo kobiet ucieka na zwolnienia w ciąży! Pomijając oczywiście te, które muszą. Bo nie mają się w co ubrać!!! No koszmar normalnie codziennie przed pracą przeżywam. Mam kilka bluzek większych, ale co z tego?! Nie będę w nich chodzić na okrągło. No a też nie będę wydawać kasy na coś, co mi będzie potrzebne jeszcze przez chwilę.

Miłej reszty dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742137 przez monisia100100
Witam
Tak doczytuję jak kupujecie wszystko dla maleństw, i sobie uświadomiłam leżąc w tym nieszczęsnym szpitalu ,że nie ma czasu na czekanie bo nigdy nie wiadomo czy zdążymy z wszystkim zwlekając i mówiąc że jeszcze mamy czas.
U mnie trochę lepiej, ale cały czas leżę poza czasem spędzonym na badaniach. Najważniejsze że z dzieckiem wszystko w porządku, więc to mnie cieszy bo to najważniejsze. moich już jutro będzie częśc wyników więc może po wizycie mnie puszczą, przynajmniej mam taką nadzieję.
Nasłuchałam się historii dziewczyn z oddziału aż włosy dęba stają. Ale najprzyjemniejsze jak słyszeć krzyk mych maluszków nowo narodzonych aż łezka się kręci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742188 przez paulainka
A ja juz mam dosc tej okropnej zgagi.... Codziennie mnie meczy, szczegolnie wieczorem, w dodatku taka mocna, ze nie wiem czy zaraz przelyku mi nie wypali przypadkiem, albo nie pojde do lazienki zwymiotowac.... I to nie jest wazne czy sie unika napojow gazowanych czy sie ich nie unika... Wyprobowalam jedno i drugie... :(

Kto nie ma zgagi- gratuluje i zazdroszcze!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742201 przez motylek270
White jak podobają Ci się inne wózki to wpisz je tam w wyszukiwarce i zobacz co o nich piszą użytkownicy. Sama się zdziwiłam jak mi wyskoczyły zupełnie nieznane wózki, ale poczytałam o nich i się przekonałam. Na youtube obejrzałam film producenta i już nie będę zmieniać. Nawet kolor wybrałam, będzie to purpurowo- grafitowy. Obejrzałam zdjęcie z Twoim brzuszkiem. Rzeczywiście mała szaleje, u mnie tez czasem tak się rozpycha. Chociaż powiem Wam, ze moje maleństwo jakieś takie jest średnio aktywne. Częściej odpoczywa, a szaleje gdy jest głodne.

Agacior rzeczywiście jest to lek ziołowy i nie sądzę żeby lekarz na mnie eksperymentował. Raczej jest to normalne co piszą w ulotkach. Tylko wiecie tak bardzo chciałabym żeby jak najmniej odczuwało ingerencji z zewnątrz dzieciątko.
Zauważyłam ze ostatnio wcale więcej nie jem, a brzuch rośnie jak szalony. Kurcze zaczyna się czas gdy tygodniowo dziecko będzie sporo rosło i co to będzie w grudniu?
Agacior lekarz na wizycie badał mój brzuch i powiedział, że jest odprężony. Potem go stymulował do twardnienia i stwierdził, ze nic złego się nie dzieje. Naturalne reakcja.


jeta coś w tym jest co piszesz o zwolnieniach. Jak sobie pomyślę że miałabym każdego dnia rano głowić się co nałożyć do szkoły to mi słabo, bo z eleganckich rzeczy mam trzy, a na co dzień więcej. Zdecydowanie wolę rutynę w tej kwestii.

monisia100100 cieszę się że z Tobą i maleństwem wszystko dobrze. Oby wyniki były ok i abyś mogła kontaktować się z nami już z domu. Powiem Wam, że osobiście nie wyobrażam sobie pobytu w szpitalu. Nigdy nie chorowałam, nie miałam urazów, operacji i nie tyle poród co leżenie w dusznym szpitalu, obcym łóżku mnie przeraża...brrrr

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742221 przez monisia100100
motylek masz rację nic przyjemnego, oby udało się nam iść tylko do porodu i to takiego szybkiego, no i z maluszkami wrócić do domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #742324 przez moofka
mała super że z małym wszystko dobrze :) ja biorę żelazo ale mam zapisany tardyferon raz dziennie do łykania.

WhiteB dawaj fotke :) ja żałuję że nie zrobiłam, ale mąż dotknął brzucha i zośka odpłynęła :)

Agacior ja zaczęłam myśleć o porodzie pod wpływem szkoły rodzenia ale to chwilowe było :)

jeta na razie na szkole mieliśmy zapoznanie, omówienie torby do szpitala i wyprawki, no i trochę ćwiczeń więc sensacji nie było, ale fajnie jest bo położna z mojego szpitala i wie co tam mają a co lepiej samemu spakować i dużo rzeczy mówiła co ja bym nawet nie pomyślała o tym :)

my dzisiaj mieliśmy rocznicę ślubu, w zasadzie jeszcze mamy przez parenaście minut, byliśmy na uroczystym obiedzie bo moi rodzice też mają dzisiaj rocznicę :lol: no i miałam problem w co się ubrać, dresów po domu mi nie brakuje także ja się cieszę że jestem na L4 :)

paulainka a Tobie rennie nie pomaga? ja miałam zgagę przez 2 dni a dzisiaj spokój :huh: niech tak zostanie....

aaaa i chyba wybraliśmy wózek! będzie mutsy evo. a wyprawkę zamierzamy kupić za jednym zamachem bo chyba uda nam się załatwić mały rabat w megasklepie, w którym mają wszystko więc by wyszło trochę taniej :) dzisiaj to widziałam nawet podgrzewacz do pieluch :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742362 przez monisia100100
Witam z rana
Ja już oczekuję wizyty i wypisu do domciu :)

Moofka co do torby kazano ci spakowac do szpitala? I pierwsze słyszę o podgrzewaczu do pieluszek, może być fajna sprawa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742408 przez monisia100100
No i niesty jeszcze napewno dziś mi powiedziano że nie da rady wyjśc do domu, zła jestem. Ciśnienie mi skacze, do tego poziom cukru też coś nie tak. Chodzi się do tych lekarzy mongołów przez całą ciążę i tylko pieniądze brać bo nic nikt wcześniej nie widział chociaż się skarżyłam, szlag mnie trafia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742460 przez GOSIA82
Hej Dziewczyny!
Paradise-super,gratuluję i bardzo mocno trzymam kciuki!!!Pisz do nas jak najczęściej!
Paulainka-ja też czasem wymiotuję,najczęściej jak kolację zjem za wcześnie i budzę sę bardzo głodna-czasem nawet 2,3 razy w tygodniu.Współczuję zgagi...
Moofka-mam nadzieję,że odpoczęłaś trochę
Nutka-to dobrze,że dzidziuś śpi kiedy grasz,to znaczy,że mu to wcale nie przeszkadza.My byliśmy na weselu w sobotę,moj nie przyzwyczajony do takiego chałasu-fikołki robił,nawet siedzieć normalnie nie mogłam :laugh:
Monisia100100-wiem,że w domku najlepiej,ale nie masz co się śpieszyć z wyjściem ze szpitala,tu przynajmniej mają wszystko pod kontrolą.
Jeśli chodzi o twardnienie brzucha to często to mam,ale moja szyjka jest bardzo krótka(wycięty kawałek),więc się tego spodziewałam.Jak bardzo boli to się kładę z nogami nieco wyżej i jest dobrze.
A ja spowrotem w Anglii,wróciliśmy wczoraj nad ranem.Podróż pełna niespodzianek,ale zniosłam ją dość dobrze.Niestety moja córcia zwymiotowała w samochodzie,więc musieliśmy ją przebrać,przemyć, posprzątać auto itp. Tym sposobem spóźniliśmy się na prom o 22:00,musieliśmy czekać na 24:00,ale bez problemu nas wpuścili,bez żadnej dopłaty.Martynka wymiotowała jeszcze parę razy,ale tym razem woreczki były w pogotowiu.To jakiś wirus,bo jeszcze dziś narzeka,że brzuszek ją boli.Mnie też brzuch pobolewał,ale to zrozumiałe-20 godzin w pozycji siedzącej.
Co do znieczulicy to szczerze mówiąc przez cały urlop nie zdawałam sobie,że są kolejki z pierszeństwem itp. tylko raz w aptece był napis,że kobiety w ciąży są obsługiwane z pierszeństwem,ale przede mną stały same emerytki,nie miałam serca się wpychać przed nie.Ale tak ogólnie ludzie patrzą jakoś tak krzywo na kobiety w ciąży,trochę dziwne,w Anglii obcy ludzie pytają się jak się czujesz,uśmiechają na widok brzuszka,w kolejkę wpuszczą itp.zaznaczam,że tu nie ma specjalnych ulg ze względu na ciążę.
Jutro do pracy po 6 tygodniach urlopu...nawet mi się chce...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742651 przez Małgo
Hej Dziewczyny!
WhiteblackberryTak, pessar sie zakłada jak szyjka sie skraca, dla bezpieczenstwa zeby porodu przedwczesnego nie było. Niby wiem co i jak i po co, ale wiadomo jak nigdy sie nei mialo czegos takiego to obawy zawsze sa jakieś. W sobote bede miala jasnosc jak to wyglada w rzeczywistości.
JetaZ tymi ubaraniami to fakt, trafiłas :) ja jestem na zwolnieniu niestety przymus, ale jak pomyśle ze mialambym do ludzi codziennie wychodzic to moje 2 sukienki nie dałyby rady, a w domku na luzaku jest w czym chodzic :)
monisia100100 Trzymam kciuki :) Jakies misiąc temu sama przerbiałam wizyte w szpitalu i fakt z jednej strony chcesz do domu a zdrugiej wiesz ze jak tam jestes to wszytko jest pod kontrolą. I nie słuchaj tych strasznych histroii zmieniaj temat :)

agacior moofka ja wogole o prodzie nie myśle, jakies takie dziwne zjawisko u mnie wystepuje :) moze któras z diewczyn tez tak ma. wydaje mi sie to takie odległe i dalekie. Szkołe rodzenia musiłam przełożyc ze wzgeldu na stan w jakim byłam wiec praktycznei bede chodzic na końcówce i to tylko teoria. Zupełnie jakby to było obok mnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl