BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 7 miesiąc temu #748679 przez Kristi
Mała my nie mamy za dużego wyjścia bo 2 lata temu kupiliśmy to mieszkanie więc będziemy musieli się jakoś pomieścić:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #748682 przez moofka
mała właśnie ja też słyszałam dobre opinie o mutsy, fajnie że od bratowej doszła kolejna :) ja zamierzam korzystać ze spacerówki w komplecie, dlatego muszą być skrętne koła.

monisia fajnie wyglądasz :) a śpiworek super! chyba też takiego poszukam bo mam 2 bez rękawków.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #748842 przez motylek270
Dziewczyny,

jeśli chodzi o mnie to do przykrywania dziecka mam już kupioną kołderkę, ale także śpiworek tyle ze bez rękawków i rożek. Zawsze jest strach ze takie maleństwo można uszkodzić, więc śpiworek i rożek to opcja na dzień a z kołderką się zobaczy. Mamy już kupione łóżeczko, ale jeszcze nie składane- mąż się tym zajmie jak będę w szpitalu po porodzie. Jednak na początku Maluszek będzie spał z nami, zawsze to wygodniej i bezpieczniej.

Kolejna sprawa to wózek- kupimy go dopiero na początku listopada. Nie chcemy żeby niepotrzebnie stał bezużyteczny tak długo. Natomiast to czym mogę się pochwalić to przemeblowanie, już zrobione. Komoda w kolorach łóżeczka złożona i powoli się zapełnia:)

monisia brzuszek piękny.

Tymczasem mówię dobranoc i do usłyszenia czy tez poczytania w niedzielę wieczorem, albo w poniedziałek. Jak już wspominałam jutro wyprawa na weselicho.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #748856 przez madziaska
Witam WAS grudnioweczki :)

Moze ktoras z WAS chcialaby kupic spiwor z owczej welny, antyalergiczny, firmy WOMAR, nadaje sie do wozka i sanek. Przedluzany, wiec posluzy kilka lat. Ja uzywalam go tylko po urodzeniu. Cena na all 130 zł+ kw, u mnie 70 zł+kw. Stan idealny ;)

Mam rozwniez duzo ubranek, kuoionych jako nowe, wiec jak ktoras chetna, to bardzo zapraszam na priv :)
grudniowka 2011 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #748966 przez Agutek
Witam wszystkie Grudnióweczki i pozdrawiam z Bydgoszczy!!!Nasz Dzidziuś ma pojawić się 26 grudnia :D trzymajcie kciuki za ostatni trymestr !!! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #748971 przez anitka90
Witaj Agutek :) Napisz coś więcej o sobie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #748991 przez Agutek
Witaj anitka90 ;) oczekujemy pierwszego Dzidziusia, podobno będzie Synek :) po bardzo krótkich staraniach pojawiły się 2 kreseczki, a teraz z tych 2 kreseczek zrobiło się już 800g :D poza tym powoli z Mężem przygotowujemy mieszkanko na pojawienie się Maluszka (patrz dodatkowe szafki:) )i zaczynamy się rozglądać za innymi potrzebnymi rzeczami, wiec chłonę cenne rady forumowiczów i sympatyczną atmosferę, którą tutaj tworzycie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #749165 przez mała82
monisia100100 mam to samo z białym ostatnio, jakbym teraz miała meblować mieszkanie to pewnie wszędzie stały by białe meble :) A jeszcze kilka lat temu byłyby to brązy. Ciekawe na co mi się zmieni jak kiedyś kupimy swój dom :)

Brukselka też oglądałam te silikonowe wanienki ale jakoś ani mnie ani męża one nie przekonywały. Zostaniemy przy tradycyjnych. U moich rodziców już jest wanienka i u teściowej też więc z tym nie będzie problemu :) Też pewnie zaglądnęłabym do ciucholandów za jakimiś ciuszkami dla małego, ale my wszystkie ciuszki dostajemy, nie kupuje ani jednej sztuki :)

Kristi małe ale własne. A my cały czas na wynajmach, no ale jeszcze nie wiemy dokąd się przeniesiemy, więc z zakupem trzeba się na razie wstrzymać :blink:

Agutek witamy :blink: mamy ten sam termin i u nas też synek będzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #749317 przez eta
cześć dziewczyny, jestem mamą grudzień 2012 rok.
Był ubrany body dł rękaw, welurowy pajac, i na to welurowy kombinezon, nosidełko z daszkiem i pokrowcem na nogi. Pieluchę tetrowa rzuciłam przez rączkę i daszek by zimnego nie złapał. jak coś to pytajcie, chętnie odpowiem
pozdro i miłego rozwiązania :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #749367 przez Kaś_O
Ja trochę poszperalam w rzeczach i w sumie to chyba wszystko mamy. Jesli chodzi o przykrywanie to ja kladlam Czarka w rozku ale odpisalam go i przykrywalam jedynie kocykiem. W takie zimniejsze dni miałam spiworek to jak młody bardziej ruchliwy sie zrobił i bałam sie ze sie odkryje. Powiem wam ze szukałam dobrej opcji ze względu na nocne karmienie. Na poczatku jasne przewija sie maluszka w nocy ale pozniej szybko uczy sie i kupy w nocy nie ma. Wiec jak go brałam nie chciałam wyjmowac z ciepłego kocyka zeby przez zmiany temp nie rozbudzal sie A bardzo..

My tez mamy Kokos pianka gryka.. Naczytalam sie ze taki najlepszy i taki kupilismy.. Z tego co pamietam to polecali jeszcze poliestrowe czy jakies tam.. Ja jedynie teraz zastanawiam sie nad kupnem klina zeby mały leżał pod lekkim skosem..


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #749375 przez anitka90
Kaś ja właśnie zakupiłam już klin. Ciekawa jestem jak się sprawdzi. Mój mąż stwierdził, że taki klin to dla dziecka za wysoko....
Widziałam jeszcze kliny zmniejszające kolkę u bobasa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #749412 przez Kristi
Hejka

Dziewczyny oglądacie czasem ,,porodówkę,, na TLC? Bo ja ostatnio dość często i sie zastanawiam jak ja sobie poradze bez znieczulenia w moim szpitalu nie ma możliwości na życzenie. A jak jest u Was? W waszych szpitalach jest znieczulenie? Zamierzacie z niego skorzystać? Mimo tego że wiem jakie mogą być skutki uboczne to wolałabym mieć jakiś wybór :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #749452 przez anitka90
Kristi ja zawsze przełączam program jak widzę, że leci to w tv. W szpitalu gdzie ja zamierzam rodzić podają takie znieczulenie, jeśli się chce. Ale ja się psychicznie nastawiłam już na poród bez znieczulenia, bo przecież kiedyś czegoś takiego nie było i kobiety normalnie rodziły, więc nie ja pierwsza i nie ostatnia trochę pocierpię :) z tego co wiem u nas dają do wdychania tlenek azotu, w zasadzie nie daje to jakiś super rezultatów, ale zawsze coś. A poza tym rozmawiałam z położną znajomą, która pracuje właśnie w tym szpitalu i mówiła, że znieczulenie wiąże się przeważnie z porodami przez cesarkę, gdyż dziecko traci puls.
Dziewczyny, damy rade! kilka godzin bólu i takie szczęście na całe życie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #749478 przez Brukselka
U mnie znieczulenie jest na życzenie i bezpłatnie. Położna powiedziała mi, że zazwyczaj znieczulenie wyklucza poród aktywny, bo kobieta jest uspokojona i woli leżeć. A ja bym chciała chodzić i rodzić raczej na stojąco lub siedząc. Na szczęście decyzję można podjąć w każdej chwili.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #749613 przez monisia100100
witam niedzielnie.

kristi u nas w szpitalu są dostępne znieczulenie zewnątrzoponowe, na życzenie odpłatne, entonox czyli gaz rozweselajacy i to już dla wszystkich pacjentek darmowo, oraz prawdopodobnie jeszcze w wyjątkowych sytuacjach dolargan( ale to największy shit). Ja zamierzam skorzystać z zoo. Wiadomo wszystko ma skutki uboczne, ale podane znieczulenie z głową może tylko pomóc. Może pomyśl o innym szpitalu gdzie będziesz mogła sama decydować o znieczuleniu, zawsze swiadomość że masz jakąś alternatywę dobrze robi.

anitka90 na początku chciałabym powiedzieć że podziwiam za odwagę odnośnie porodu bez znieczulenia. Ale po co wracać do średniowiecza, medycyna rozwija się i jeżeli można pomóc kobiecie, nie robiąc przy tym krzywdy dziecku to dlaczego nie skorzystać. To tak samo jakby pójśc do stomatologa i wyrwać zęba bez znieczulenia, bo kiedyś takich dobrodziejstw nie było, tylko po co dla takiej idei. Nie wiem co Ci za bzdury naopowiadała ta położna i skąd dotrwała ta wiedza że podanie znieczulenia wiąże się z cesarką, bzdura. Umiejętnie podany środek nie niweluje w 100% bólu są odczuwane skurcze tylko dużo mniej intensywnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl