BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 5 miesiąc temu #792910 przez piranetka
Cześć dziewczyny:)
Z góry przepraszam, że się nie odzywałam tyle czasu. Po wizycie w szpitalu pojechałam do siostry. Tam nie miałam za bardzo warunków żeby coś napisać, dlatego tylko Was podczytywałam. Miło wiedzieć, że o mnie pamiętacie :) :kiss:
Jeśli chodzi o pobyt w szpitalu to wszystko okazało się być w porządku. Miałam robione badanie holterem, tzn przez 24h miałam przyklejone do klatki piersiowej elektrody i małe urządzenie pod biustem co zapisywało rytm pracy serca. Najgorzej było z tym spać :dry:
U siostry byłam tydzień, siostrzenice nie dały mi się tam nudzić :lol:
Teraz całymi dniami mogłabym spać :D Ale na jutro mam ambitny plan, wyprania wszystkich rzeczy Kubusia :blush:
WhiteBlackberry ja laktator mam już zakupiony, chciałam mieć konkretny model, a termin w jakim będziemy rodziły jest dosyć niepewny (Święta - Nowy Rok), wiele aptek może być zamkniętych, albo nie będzie dużego wyboru. Ja niestety u mnie w żadnej aptece i sklepie nie znalazłam żadnego z Medeli, dlatego zamówiłam na allegro.
Co do zachcianek, to ja dzisiaj w nocy (bodajże o 1:30) byłam taka głodna, że jak tylko mój D. wstał do łazienki to do razu poprosiłam go żeby mi zrobił kanapki. Samej nie chciało mi się wstawać :D Ale twoje mentosy... :woohoo: rozwaliły mnie całkowicie :lol:
Kristi mój Kuba też kilka razy dziennie ma czkawkę :D to ponoć normalne, bo maluszki piją wody płodowe, ćwicząc odruch ssania, łykania i układ pokarmowy, i przy zbyt gwałtownym łykaniu czy za dużych ilościach wypitych na raz dostają czkawki :) Tak gdzieś kiedyś wyczytałam.
paulainka ostatnio jak byłam w sh to widziałam identyczny skafander jak ten twój, za 14 złotych! teraz zaczynam żałować że go nie wzięłam... był jak nówka sztuka...

Wiecie, od piątku praktycznie codziennie mam lekkie bóle jak na okres. Trochę mnie to niepokoiło i dzisiaj wybrałam się do lekarza zapytać co i jak. Bo na skurcze przepowiadające to wydaje mi się, że to jeszcze za wcześnie chyba. Nie dość że mnie przyjął bez kolejki i bez rejestracji to jeszcze przebadał na fotelu i USG.
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Grunt, że wszystko jest ok. Szyjka się nie skraca i żadnego rozwarcia :D Nic tylko się cieszyć :D Tylko panie w poczekalni były średnio zadowolone :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #792926 przez monisia100100
mała82, co do laktatora to ja mam wybrany, i tylko czekam aż okaże się że jest potrzebny, i mąż podjedzie do sklepu kupić. Ma wszystko zapisane jaki model i firmę. Szkoda wydawać kilka stówek gdyby miało się okazać że nie będzie potrzebny.

Winka dobrze że wszystko na wizycie jak najbardziej ok. Wiem jak się czeka na wynik gbs to można zwariować z niepewności.

Natala ja mam gryka-pianka-kokos.

WhiteBlackberry do wózka planuję używać grubszego kocyka, no a do fotelika właśnie się zastanawiam nad śpiworkiem, bo u nas raczej gondola mało będzie używana tylko fotelik.

paulainka dziś właśnie kupiłam z hipp krem na każdą pogodę od 1 dnia życia. Zobaczymy czy się sprawdzi. Co do kombinezoniku z h&m to kilka razy nad nim w sklepie stałam bo strasznie mi się podoba ale mam już 4 inne zimowe które dostaliśmy i szkoda kupować kolejny.

U nas czkawka pojawia się też kilka razy dziennie, nawet jak leżałam w szpitalu i rano położne przychodziły sprawdzić puls dziecka to się smiały że u mnie to nic nie słychac poza czkawką dziecka. 3-4 razy dziennie to norma.

Piranetka dobrze że badania szpitalne wyszły w normie. To najważniejsze.

Ale macie zachcianki na koniec ciąży :lol:

Ja już po wizycie, pierwsze co weszłam do gabinetu to usłyszałam od lekarza że brzuch to mam już na kolanach tak się opuścił. Po raz pierwszy bolało mnie podczas badania, strasznie nieprzyjemne uczucie. Okazało sie że szyjka juz skrócona. No i umówiona jestem że jak do środy przyszłego tyg. nic się nie ruszy samo to mam przyjść na kontrol i juz dostanę skier. na oddział. Na szczęście wynik gbs ujemny. Mała waży juz 3300 :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #793026 przez mała82
Natala my kupiliśmy lateksowo - kokosowy materac. A mnie w ciąży ominęły wszystkie zachcianki. NO to w sumie dobrze, że chodzisz tak często na KTG, oswoisz się ze szpitalem :)

motylek270 dzięki za informacje. Sprawdzę w aptece czy mają.

WhiteBlackberry ja nie kupuję żadnych śpiworków do wózka czy fotelika. Mam kombinezoniki dla małego, pościel do wózka i kocyki. Myślę, że wystarczy.

paulainka krem na zimę już mam z Hipp'a. A termometr kupiliśmy bezdotykowy, taki sklep.techmed.pl/termometr-bezdotykowy-tm-50-pro,3,174

paulainka no fakt w krajach skandynawskich jest troszkę inaczej niż u nas. Coś o tym też wiem :)

piranetka no to fajnie, że wszystko w porządku :) Też by mi się nie wygodnie spało z jakimiś urządzeniami podłączonymi do mnie.
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


monisia100100 no to czekamy an dalszy rozwój :) A to na wywołanie chce Cię wysłać twój lekarz? Czy na leżenie na oddziale i czekanie? Sama już nie wiem czy inwestować w ten laktator? W sumie mój mąż da rade kupić sam takie rzeczy też jak mu powiem czego potrzebuję.

A ja spać nie mogę. W nocy kilka razy wizyta w toalecie. A rano pobudka. Mąż się śmieje, że mój organizm przygotowuje się do wczesnego wstawania z małym :) W nocy się męczę a potem w dzień muszę się położyć na drzemkę :(

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #793044 przez GOSIA82
Dzień Dobry Mamusie!
Piranetka-super,że wszystko dobrze i już jesteś w domku!
WhiteBlackberry-ja śpiworków nie kupuję,myślałam natomiast o pokrowcu przeciwdeszczowym na fotelik.Codziennie rano będę musiała zawozić córkę do szkoły razem z Jasiem i zamiast przekładać go z fotelika do wózka na 5 minut wystarczy,że zamontuję fotelik w ramie i mogę ruszać.Folia ochroni przed deszczem i wiatrem,a jak wiadomo w Anglii zima to raczej wieczna jesień...
Monisia100100-mój brzuch też już nisko i boli coraz częściej.Wczoraj Jasiek walił w pachwinę,że momentami,aż traciłam wład w jednej nodze.
Mała82-u mnie też kiepsko ze spaniem,raczej prawie w ogóle nie śpię,teraz tylko kawka i do kolejnej nocy.Niestety ja nie umiem spać w dzień,więc odsypianie nie wchodzi w rachubę,a tu już tak od 4 miesięcy...

Właśnie popijam kawkę i szykuję córcię do szkoły,po lekcjach zaprosiła do siebie koleżankę z klasy,więc będzie wesoło.W poniedziałek przychodzi kolejny gość z klasy-tym razem kolega :)
Na dziś żadnych planów,obiad szybki,małe prasowanie i jeśli pogoda pozwoli to spacer do parku z psem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #793072 przez moofka
właśnie ściągnęłam wyniki posiewu i u mnie czysto :)

ja dzisiaj miałam gorszą noc, 3 razy wstawałam siusiu a po ostatnim razie już mi się nie udało zasnąć. chyba drzemka w dzień mnie nie ominie....

dziewczynki a czy któraś z nas nie ma mieć jutro cesarki? czy mi się coś poplątało :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #793087 przez motylek270
mała82 mam taki sam termometr jak Ty. Na urodziny od siostry i rodziców dostałam. Lubię prezenty praktyczne. A wczoraj stłukłam termometr tradycyjny, więc ten jest w domu jedyny na chwilę obecną.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #793088 przez anitka90
hej Kobietki.
Ja dziś spałam w nocy jak zabita. tzn dopiero od 1 w nocy:) i nawet siku nie wstawałam. Tylko rano miałam straszną pobudkę, bo mój synuś, który jest tak rozbrykany uciął sobie drzemkę. Myślałam, że oszaleję z nerwów jak się nie ruszał. Ale na całe szczęście daje już o sobie znać, delikatnie bo delikatnie, ale wiem, że tak sobie coś robi :) A na dziś planów brak. krokieciki tylko na obiadek z barszczykiem

moofka to dobrze, że wszystko jest ok. Nic tylko zazdrościć :) a właśnie miała mieć któraś już, nie czasem Marta?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #793089 przez monisia100100
moofka właśnie z rana pomyślałam o tym samym że jutro przed marta82 wielki dzień.

gosia 82 córcia niedługo zacznie przebierać w kolegach, musisz sie przyzwyczajać. :lol:

Mała82 no ja też niecierpliwie czekam na dalszy ciąg wydarzeń. Naprawdę nie zdawałam sobie sprawy że te przepowiadające są tak nieznośne. Nastawiam się że poród niestety musi być bolesny ale ja dziś w nocy miałam znowu tak straszny ból brzucha że myślałam że nie dam rady. Psychicznie czuje że zaczynam siadać, płakać mi się chce, do tego wszystkiego zbiera mi się na wymioty co chwilę. A z tym szpitalem to jak do środy się nie ruszy to mają wywoływać. Jedno jest pocieszające że nie będę musiała czekać jak wiele dziewczyn po terminie tygodniami.

Marta 82 odezwij się do nas jak masz tylko chwilkę :kiss: Trzymam kciuki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #793110 przez WhiteBlackberry
Cześć dziewczynki :)
Ja dzisiaj co godzine wstawałam na siku... masakra. Jestem strasznie niewyspana i boli mnie pod lewą łopatką.

Eee to w takim razie starczy dla małej tylko kombinezonik i kołderka czy gruby kocyk :)

paulainka Ja też chciałam bezdotykowy termometr, ale zdecydowaliśmy się na tradycyjny, bo ostatnio znajoma miała przypadek ze swoim synkiem, że mały miał gorączke, mierzyła mu ją swoim tradycyjnym termometrem w domu i wyszło, że ma 39 stopni, a jak poszła do lekarki i mierzyła lekarka bezdotykowym to nie pokazało jej gorączki :/ No i ogólnie ponoć fałszują wynik czasem te termometry...
Wow -25 stopni to szok! Ale skoro nie jest tak odczuwalne, to chyba nie macie aż tak źle w zimie ;)

anitka90 Właśnie słyszałam, że z Aventa bardzo dobre laktatory mają i ja chyba też zdecyduje się na taki zwykły ręczny z Aventa :)
O matko! Jade dzisiaj do Ciebie na obiadek :D Mniam, mniam :D Ale mam ochotke na barszczyk i krokieciki... :(

motylek270 No to i ja za 2 tyg. zacznę popijać te malinki :D
Właśnie... którą stroną kłaść materac?

piranetka Już się martwiłyśmy o Ciebie! :)

monisia100100 Ciekawe z jaką wagą mała wyjdzie :D

GOSIA82 O tym pokrowcu przeciwdeszczowym to i ja myślałam i chyba też go kupimy, bo to się przyda.

moofka O tym samym pomyślałam dzisiaj... któraś ma mieć dzisiaj cesarke... tylko która :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #793134 przez anitka90
WhiteB zapraszam na obiadek :) krokietów starczy dla całej armii ciiężarnych :D
A co do tego którą stroną kłaść materacyk to w sklepie powiedzieli mi, że gryką, ale znów któraś tutaj powiedziała, że kokosem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #793204 przez Kristi
Hej dwupaczki :laugh:

U mnie znowu nie przespana noc :angry: oszaleć można wstawanie chyba co pol godziny do toalety do tego przewrócenie się z boku na bok to też za każdym razem pobudka :(

piranetka Super że się odezwałaś i że wszystko jest ok oby tak do końca ;)

monisia100100 to też już można powiedzieć że masz kluseczkę pod serduchem ;)

moofka dokładnie jutro marta 82 będzie miała swojego maluszka ze sobą ale jej zazdroszczę ;)

WhiteBlackberry też mi się wydaje że kocyk i kołderka wystarczy ja specjalnie kupiłam jedną kolorową kołderkę to będzie akurat :) Jak ja kiedyś zadałam to pytanie do dziewczyny pisały chyba że na gryce i też tak mi się wydaje bo mój materac jest kolorowy i kolorem do góry jak go położę to jest na gryce.

Ja zaraz zmykam do siostry a później na szkołę rodzenia jeszcze się załapię :)

Trzymajcie się :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #793212 przez Gosica
Hej :)

Kristi mam nadzieje ze poznam ze to wlasnie czop :)A co do czkawki to nasz Szymek tez ja ma po kilka razy dziennie i skacze w brzuchu jak szlony ;)

WhiteBlackberry ja na razie nie kupilam jeszcze laktatora,zastanawiam nad tym jeszcze,ale jak widze co dziewczyny pisza to chyba trzeba bedzie zakupic :) Mentosy pod prysznicem hehehe dobreee ;) Ja dostalam taki spiworek do wozka razem z wozkiem wiec juz kupowac nie musze.Czytalam ze na poczatku materac najlepiej klasc strona kokos.

Natala my tez kupilismy materac gryka-pianka-kokos

Anitka90 tez na wsi mieszkamy i spacerek wieczorny tak jak piszesz na zdrowie dróg oddechowych raczzej dobrze nie wplynie,jak cos to tylko tak przed tymi godzinami palenia ;)

Piranetka to bardzo dobrze ze wszystko okazalo sie byc ok :)tez mnie kurcze coraz czesciej mecza takie bole"okresowe" ale narazie tez nic sie nie dzieje

Monisia100100 teraz to nic tylko rodzic :silly:

Moj organizm chyba chce zrobic zapasy snu,bo przespalam cala noc,tyle co siku wstalam,rano obudzilam sie ,zjadlam sniadanko i znow spalam, az do teraz.I dalej mi sie chce ;) Nie wykluczam ze jeszcze dzis pospie sobie troszke :P

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #793223 przez WhiteBlackberry
anitka90 Aż tyle naprodukowałaś? :D

Kristi Ja szczerze powiedziawszy nawet nie mam pojęcia jak wygląda nasz materac, bo nadal stoi nierozpakowany razem z łóżeczkiem :D Wiem tylko, że jest pianka-gryka-kokos.

Gosica Wiem, że my do wózka mamy tylko taki ocieplacz na nóżki do spacerówki, a śpiworek za dopłatą 130 zł... Ale jak pisałam maila do Askota u nas we Wro, to napisali mi, że mają promocje i można śpiworek wziąć za 40 zł... aalr to chyba razem z wózkiem.
A my wózek już zamówiliśmy w Smyku, bo taniej nam wychodziło, bo dostaliśmy rabat 10% bo zbieramy punkty Payback :)

Powiem Wam dziewczyny, że ja też strasznie senna się zrobiłam. Wyobraźcie sobie, że wczoraj wróciłam o 16 z pracy do domu i poszłam się uczyć, bo dzisiaj szkoła...i zasnęłam przy zeszycie. Obudziłam się chyba godzine później :D
Dzisiaj podjade do szkoły tylko zawieźć te prace kontrolne i dowiedzieć się jakie jeszcze są tematy które mam oddać i chyba pojade do domu odsypiać, bo w nocy to zdecydowanie za mało dla mnie... Kurcze, pamiętam jak na początku ciąży chyba przez tydzień mnie trzymała taka śpiączka, że budziłam się tylko do kibelka i na jedzenie.

A teraz siedzę w pracy, grzeje sie przy kominku, wpierdzielam mandarynki i zaraz zrobie sobie kisiel :D Hyhy :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #793247 przez anitka90
to już coraz bardziej widać jak nasze organizmy przygotowują się do porodu, jak potrzebują tyle snu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #793254 przez Kristi
Anitka co z tego że potrzebują snu jak same nie chcą dać nam spać :silly:

White do jakiej szkoły chodzisz? chce Ci się jeszcze? :silly: A na mandarynki też ostatnio mam jakaś chcice codziennie zjadam przynajmniej 3 :silly:

Gosica Coś mi się wierzyć nie chce że pośpisz jeszcze pewnie zaraz sobie wymyślisz jakieś pranie albo coś i po spaniu :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl