BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

7 lata 5 miesiąc temu #1046525 przez jeta
moofka - pokaże pokój, ale jak już będzie całkiem zrobiony. W garderobie brakuje drzwi i półek :) Przez jakieś 2-3 miesiace będzie miał jeszcze łóżeczko. M w zimie mu odnowi już takie "dorosłe". No i jeszcze półki u stolarza zamówione. Więc jak będzie gotowy na całkiem, to na pewno wam pokaże.
Ja wczoraj dopiero się zabrałam za jakiekolwiek przygotowania. Dziś suszy się pierwsze pranie, głównie moje piżamy. Przejrzałam pudła po Julku i pudła od znajomej. Dziś powybieram najmniejsze ubranka i jutro pewnie je upiorę, żeby mieć cokolwiek naszykowane. A reszta jak będę miała w końcu gdzie układać. Chociaż mój wiecznie mający czas mąż stwierdził, że jego zdaniem za wcześnie na pranie :) Poza tym jest naprawdę cudowny! :)

mała82 - nie pisałaś o chodzeniu. No to w miarę szybko zaczął! wow!
Ale wam dokuczają choroby. Dobrze, że jest diagnoza i leczenie. Obyście się pozbyli!!!
No właśnie nie do końca wiadomo co lepsze. Z jednej strony fajnie, że chce być samodzielny, a z drugiej...drugie dziecko. Ja póki co pozwalam Julkowi być samodzielnym, mimo, ze zajmuje to więcej czasu, ale obawiam się, że będzie problem jak pojawi się drugie dziecko.
U nas cała przespana noc to mega rzadkość. Naprawdę nie pamiętam kiedy spałam i ani razu się nie budziłam. I lepiej póki co nie będzie.... :pinch:

Mi coraz ciężej, ale nie mam jak poleżeć, odpocząć. Julek dokucza. Czasem go jeszcze na rękach noszę. Poza tym mam obowiązki jak M pojedzie na dobowy dyżur. Mam nadzieję, że to wszystko będzie sprzyjać choć troszkę wcześniejszemu porodowi... :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1046647 przez mała82
Jeta no już ze dwa miesiące tupta bez trzymanki. Ale na początku listopada zaczął już tak na dobre, że prawie na czworakach nie chodzi wcale. Jeszcze nie jest w 100% stabilny ale nieźle mu idzie ;-)
No coś nam spokoju nie dają ostatnio te choróbska różne. Wczoraj byliśmy u alergologa, nie spodobała mi się lekarka, w sumie nic się nie dowiedziałam, tylko Arturowi zapisała nowy lek a Filip bez zmian, ma brać to co bierze, w styczniu kolejna wizyta.
Dzisiaj puscilismy Filipa do przedszkola, ale był zadowolony ;-)
Ja też pozwalam Filipowi na samodzielność, ale czasem muszę mu pokazać jak się robi to czy tamto chociaż mu się to nie podoba. Też wolę żeby jednak był taki niż miałabym wszystko za niego robić.
Ani mi nie mów o nieprzespanych nocach!!! Chociaż mam nadzieję że już niedługo nadejdą.
No niestety w drugiej ciąży już nie ma tyle czasu na relaks. Filip miał dwa lata jak urodził się Artur więc trzeba było się nim jeszcze dużo zajmować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #1046978 przez jeta
Mała82 - wiadomo, że żeby nauczył się nowych rzeczy, mama musi dać wskazówki :)
No właśnie, Twój i Nefri byli rok młodsi jak pojawiło się rodzeństwo. Ja strasznie się boję tego, co mnie czeka. Już nie raz wyłam, z tego powodu, że Julcio będzie miał mnie mniej. Jak siedzimy czasem i się przytula do mnie i pomyślę, że czasem będę musiał mu tego odmówić, bo np. będę karmić, to od razu łzy w oczach. I w ogóle boję się, że ciężko mi będzie wszystko zgrać ze sobą. Ale z drugiej strony jak czekałam na Julka to też była masa obaw.

Ja dziś spakowałam torbę. Część malutkich ciuchów uprana i uprasowana. Wróciła do pudełka. Bo nadal czekamy na półki. Ale na początek jestem gotowa. We wtorek na badania. W piątek na usg do lekarza tu u mnie na miejscu. Upewnić się w jakiej pozycji jest mała, a w poniedziałek wizyta u mojego dr, z którym mam w planach rozprawić się ostatecznie na temat cc ;)

Został nam tylko ostatni, największy problem - nadal nie możemy zdecydować się na imię... :S

Brukselka - jak po obserwacji psychologa?

Moofka - trzymacie się jeszcze?

No i reszta - strasznie tu cicho...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1047027 przez moofka
hej, ja jestem już po :woohoo:

Wojtek urodził się wczoraj o 8:15 sn, miał 54cm i 3270 gramów. Zaczęło się po 4 w nocy, poszło samo bez żadnego wspomagania :) do tego nie mam żadnych szwów więc czuje się super :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1047029 przez jeta
Moofka gratulacje!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Super, że wszystko ok i dobrze się czujecie. W wolnej chwilie prosimy o fotkę. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1047040 przez mała82
Gratulacje! Ładne imię ;-) brałam je pod uwagę przy naszych chlopakach ;-) jak długo trwał poród? Jak było? Podeślij fotkę i daj znać jak się czujecie w wolnej chwili ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #1047060 przez Gosica
Hej
Moofka-gratulacje !!! Super.że tak sprawnie i szybko poszło :)

Sorki,nie nadrobię wszystkiego, jakiś brak weny mnie ogarnął ;)
U nas wszystko ok.Szymon żyje zbliżającym się Mikołajem, cały dzień powtarza że przyjdzie "Kołaj" i pokazuje co ma mu przynieść. Poza tym po staremu :) Pozdrawiamy :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1047145 przez motylek270
moofka gratulacje, no to teraz masz już inny świat. Daj znać jak Zośka zaakceptowała malucha no i w ogóle jakie były jej pierwsze odczucia. Mam do Ciebie prośbę: rodziłaś ostatnio na Kraśnickich, teraz też? Daj znać jak tam jest i jeżeli masz namiar na jakąś fajną położną to daj mu numer. Chęnie się z kimś skontaktuję. Przy drugiej ciązy na szkołę rodzenia nie będę przecież szła, żeby zapoznać się co jak. Mam teraz lekarza stamtąd i po doświadczeniach ze Staszica nie chcę już tam wracać- nie chodzi o poród ale o neanatologię. Opowiedz mi jak tam jest.

jeta też czasam myślę jak to będzie. Janek jest już typowym jedynakiem- rozwydrzony, należy mu sie wszytsko no i oczywiście przytulasy mamusi. Ładnie reaguje na obce dzieci, więc nie obawiam się żeby było aż tak strasznie. Powiem Wam jednak, ze nic nie skutkuje ani prośba ani groźba. Kupiłam mu taki tablet do zabawy i wczoraj mówię, że jak wrócimy z koścoła będzie sie nim bawił jak będzie grzeczny. No i...efekt był taki że musiałam schować zabawkę a wyciągnąć karnego jeża. Musieliśmy się ewakuować z kościoła bo Janek nic cicho czy półgłosem nie mówił tylko z pełną premedytacją wykrzykiwał słowa. Nie przejął się karą, no i...to chyba jest bunt trzylatka w jego wydaniu. Kurcze już w piątek świętujemy 3 urodziny, ale ten czas leci...

brukselka jak tam Ola? Co u Was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1047373 przez Brukselka
Hej! Najpierw co u nas. Byliśmy u tej psycholog, powiedziała, że jej to wygląda na zaburzenia integracji sensorycznej. Ale nie stawia żadnej większej diagnozy, tylko chce jeszcze obserwować. Widzimy się z nią w poniedziałek, poza tym idziemy do terapeuty SI. Chodzi o tę jej nadwrażliwość, według psycholożki Ola jest po prostu bardzo spokojnym, wyważonym dzieckiem i jak ma wejść w kontakt, to ucieka, bo boi się, że ją ktoś mocniej dotknie, będzie krzyczał itd. Zobaczymy, ja troszkę się uspokoiłam, ale wciąż widzę niepokojące rzeczy. Szukamy dobrego neurologopedy, o co nie jest łatwo. Na razie, odpukać, zdrowa, do przedszkola chętnie chodzi, bawi się z dziećmi. W rodzinie mamy dwójkę dzieci, w zeszłym roku był płacz, ale teraz fajnie się bawią. Ona pytana, czemu czasem nie chce się bawić, odpowiada, że chce sobie popatrzeć na dzieci, bo lubi.
moofka Gratulacje!!!!! Super imię, mój mąż jest Wojtek :)
marti1234 Jak żyjecie, lepiej? Jak chcesz, to my przecież możemy się przekwalifikować i być forum od trudnych spraw. Tylko się odezwij, dziewucho!

Jutro zaczynamy grudzień, przygotowane? Może podzielicie się pomysłami na prezenty? moofka nie musisz odpowiadać, bo wy już macie prezent :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1047399 przez motylek270
Brukselka dobrze, ze jest dobrze. Trzymamy kciuki.

A propos grudnia, my już za dwa dni swiętujemy. No i u nas będą takie rezenty: namiot tipi, trzypoziomowy zjazd dla pojazdów i kuchnia do zabawy. Janek bardzo lubi bawić się w pomaganie przy róznych domowych czynnościach, więc w salonie (mam połączoną z aneksem kuchennym) postawię mu kuchnię i będziemy razem pichcić. Oczywiśćie to tylko niektóre prezenty o których wiem. Zobaczymy co tam jeszcze zgarnie. Te prezenty nie są od nas- tylko cioci, dziadków.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #1047635 przez moofka
hej :) dziękuję za gratulacje :)

mała poród w sumie trwał 4h15m, zaczęło się od skurczy co 5-6 minut. wcześniej spałam to nie wiem czy coś było :P ale raczej nie bo bym się pewnie obudziła :blink: jak zajechaliśmy do szpitala to miałam już 5cm rozwarcia, 2h i było już na full i zaraz był z nami Wojtek :cheer:

w ogóle to powiem Wam, że miałam szybki poród i szybki wypis :woohoo: wypuścili nas ze szpitala po 2 dniach :whistle: bardzo mi to pasowało bo już mnie skręcało za Zośką :( a Zośka zachwycona bratem :woohoo: jak go zobaczyła to prawie piszczała ze szczęścia, ciągle chce pomagać :) jak młody płacze to woła mnie żebym go nakarmiła, podaje mu smoczka, rysuje dla niego itp. nawet mąż się wzrusza że taka z niej super starsza siostra :blush:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


co do prezentów to teraz Zośka dostała od Wojtka 3 zestawy drewnianych mebelków z lidla do domku dla lalek. na urodziny robimy zrzutkę i będzie kuchnia z ikei z całym wyposażeniem (garnki, naczynia, owoce, warzywa itp) - już czeka w kartonie ;) a na święta jeszcze nie wiem co :P

Brukselka ta diagnoza brzmi lepiej od poprzedniej, oby Wam się szybko wyjaśniło do końca.

aaa motylek jeszcze dopiszę, że łazienka na korytarzu była. w pokoju tylko umywalka. ale dla mnie to akurat nie problem ;) odwiedziny oficjalnie są 13-18 ale jak mój mąż siedział do 19 to nikt nie robił afery ;) on siedział z młodym a ja jadłam obiad, szłam pod prysznic albo kimałam :P szkoda jedynie, że nie wpuszczają dzieci do 12 rż ale rozumiem, że małe dzieci to bakteriologiczne zło :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1047709 przez motylek270
moofka to znaczy że miałaś tam kogoś z rodziny jeśli chodzi o te znajomości? Czy byłaś na szkole rodzenia przy pierwszej ciąży? We wtorek mam usg połówkowe i z doktorem pogadam z kim można sie zkontaktować. na Staszica miałam zaufaną położną i tu też czułabym się bezpieczniej znając kogoś. Jak leżałam pry poronieniu to mi się tam bardzo spodobało, tyle że na 3 piętrze wtedy.
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Super że Zośka tak reaguje, myślę że z Jaśkiem będzie podobnie, choć chłopcy mniej tego instynktu mają. Obecnie jestem na etapie że Jaś mówi do braciszka Oluś, sam sobie takie zdrobnienie wymyślił, jak usłyszeliśmy to nam kopara opadła. Wojtek śliczny, widziałam na facebooku, ale urodził się chyba większy niż Zośka, prawda?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1047721 przez jeta
Gosica - a moje dziecko jakieś dziwne :) Jak mówię o Mikołaju, to odpowiada, że nie chce żeby do niego przychodził. Pomimo, że wie, że przynosi prezenty.

motylek270 - u nas też Julek fajnie reaguje na inne dzieci, ale siostrą nie bardzo jest zainteresowany. Jak mu opowiadam, ze niedługo pojadę, żeby mi ją wyciągnęli z brzucha to mówi, że nie chce. A ostatnio stwierdził, że chce braciszka :pinch:
I tak samo jest z prośbą i groźbą - niewiele na niego działa. Jak czegoś nie chce to nic go nie przekona.
Wszystkiego naj naj dla Jasia!!! :kiss:

Brukselka - trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze się skończyło. Na pewno musicie zasięgnąć opinii dobrego specjalisty.
Co do prezentów - u nas na tapecie Psi patrol. Więc ma być piżama i puzzle. Poza tym nowe pojazdy do kolejki. A dziadkowie pewnie pieniążki - zawsze później się przydają na zakup czegoś konkretnego.

moofka - 4h15min???? :pinch: nieźle. aż Ci normalnie zazdroszczę. Ja dziś w nocy miałam skurcze, już miałam nadzieję, że się rozkręci, ale ucichło. Kurde, ja rodziłam na staszica Julka i teraz tez tam idę. Straszycie mnie...
Dziś byłam na usg i mała jest głową w dół, ale powiedział, że łożysko w II stopniu i niepokoją go przepływy (wynosiły 1,33). Nie mogę znaleźć nigdzie norm tego, ale powiedział, że może to być powód wcześniejszego rozwiązania ciąży. W poniedziałek się okaże. Nie wiem jak przekonać tego mojego dr...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #1047838 przez Nefri
Wow Moofka, gratulacje!!!!!!!!!!!!

Nie mam coś weny na pisanie ostatnio, dzieci i dom bardzo mnie absorbują. Tak po krótce co u nas - odkąd się przeprowadziliśmy 3 października, dzieciaki były non stop chore, zarazaly się jeden od drugiego, była gorączka gile itp. A jak im przeszło to wrota wirus, który nie dopuścił nikomu z domowników i nikomu, kto się z nami widzial. A tego rota przyniosła że szpitala, w ktorym byłam z Erykiem 4 dni, bo się napil mojego płynu do demakijażu oczu i skończyło się zachlystowym zapaleniem płuc. Po wyjściu ze szpitala rozchodzil się na dobre i od 28 października chodzi juz regularnie, nie raczkuje w ogóle.
Jak już chlopako wyzdrowialy, po tych czterech tygodniach chorob, to Tymek dochodzil do siebie długo, byl bardzo osłabiony, nie miał ma nic siły, nie chciał wychodzić na dwór, nie miał apetytu, byl marudny. Od jakiegoś czasu jest w końcu super. Tymek jest mega grzeczny, bardzo madry i jest super bratem dla Eryka, zaczynają się już razem bawić, wygłupiac itp, naprawdę czekałam na to wiele miesięcy i jestem teraz bardzo szczęśliwa. Eryk jest strasznym lobuzem i zarlokiem i jest przeslodki.

Na urodziny i gwiazdkę Tymek dostaje kolejne kolejki z Tomka i przyjaciele, klocki, książki, puzzle itp. Tymek uwielbia układac puzzle i uklada je już zupełnie sam, również takie dla wieku 4+. Uwielbia też książki i teraz zawsze przed snem czytamy jakaś książkę, ostatnio na tapecie Mikołajek. Często usypia w trakcie czytania i w ogóle z jego spaniem problemu nie ma, lubi spać w swoim pokoju i zasypia szybciutko i spi cala noc, Gorzej z Erykiem, bo jest glodomorem i budzi się ns butle raz w nocy - odstawilam go od piersi jakis niecały miesiąc temu, bo na cyca budzil się jakieś 4 razy w nocy i po prostu miałam dość.

Jeta czekam teraz na twoje rozwiązanie. A Julek na pewno dobrze zniesie pojawienie się rodzeństwa, bo jest już dużym i mądrym chłopakiem, poza tym wydaje mi się, że ponieważ to dziewczynka, nie będzie czul takiej rywalizacji, że nowy chłopak zamiast niego się pojawil, mysle, że przy rodzeństwie różnej płci, dzieci są mniej zazdrosne. A Tymek też ma teraz fiola na punkcie Psiego patrolu. Jak leci w tv to biega po calym domu jak wariat, bo oczywiście biegnie na akcje, a Eryk za nim. No wesoło jest bardzo :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1047839 przez jeta
Nefri - wow!!! Ale miałaś okres w życiu. I ta akcja z płynem. Przeżycia do nie pozazdroszczenia. Dobrze, że wszystko się unormowało. Choroby wygonione. Chłopaki się dogadują. Trochę spokoju i odpoczynku dla mamy.
Koniecznie wrzuć fotki domu i chłopaków. W wolnym czasie oczywiście i w trakcie weny ;)
U nas Julek pomimo tego, ze jego pokój zbytnio się nie zmienił, strasznie się z niego cieszy i ciągle chce żeby się z nim bawić w jego nowym pokoju. Fajne to jest :) Przed spaniem też obowiązkowo czytanie.
Jutro wizyta - już pisałam o tym. Denerwuje się i w ogóle. Nie wiem jak zacząć z nim temat, żeby się nie wkurzył czy coś. Zupełnie inaczej sobie to wszystko wyobrażałam. Mam nadzieję, że będzie jak zwykle. Okaże się, że wszystko dobrze się skończy, a ja tylko niepotrzebnie się denerwuję.

U nas nowe propozycje imion: Kalina i Lilianna. Czekam na wasze opinie dziewczyny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl