BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2015

8 lata 5 miesiąc temu #1016833 przez MagdaM
Czyli mojego 4 lata temu zrobili w balona...

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016836 przez Nefri
Mala na pewno nie ma takiej specjalnej opieki z racji tego, że Ty jesteś w szpitalu, ale może śmiało pójść do waszego pediatry i wziąć zwolnienie na dziecko po prostu, czyli tak, jakby dziecko było chore. Na pewno się z pediatra dogadacie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016845 przez balbina
O jak miło się rozgadałyście:)
Zaskakująco zleciał ten czas, nie mogę się nadziwić że już tak po prostu grudnióweczki rodzą....
Gratulacje dla kolejnej mamy! 15 minut poród to pozazdrościć i też trochę to niepokojące, jak tu zdążyć do szpitala, synka do babci, wszystko zabrać, skupić się, a jak mąż będzie w pracy?! Czekać na niego czy nie?!? Chyba auta sama nie poprowadzę?! O rety, ile różnych obaw. Ale u mnie to pewnie przeterminowane będzie znowu...
Ok, jak piszecie że przesadzam z tym przedszkolem to się uspokajam i niech chodzi. Faktycznie nie dajmy się zwariować. A jemu tylko na dobre wyjdzie bo potem nie dość że nowe dziecko w domu to on nagle po miesiącu musi na nowo do przedszkola iść i tylko mu ciężko. Dzięki za szczere rady, doceniam!
Zuzu gdzie ta smoczyca?! Nie denerwuj ludzi, dwa bobasy w brzuchu i taka lasencja że to aż nieprzyzwoite!
Paalinka a nie lepiej to krocze naciąć niż tak chronić? Bo podobno nadmierne chronienie potem może powodować obniżanie się narządów, osłabienie mięśni. No albo jak się pęknie tak czy siak tylko jakoś w przykrą stronę... Nie wiem, przemyśl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016860 przez MagdaM
20 dni do terminu, córa z temp. ponad 38, a ja jakimś dziadem jelitowka - nice :/

Dzień dobry ;)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1016864 przez Zuzu19
Widzę ,że się znacie więc mówcie jak to jest :)
Mąż ma własną działalność i zarejestrowany jest tylko on, pracuje w leśnictwie, wiec jak mnie pokroją może wziąć urlop płatny na syna? Jak to jest?
Płacą 80 czy 100?
My tacy z zusem tacy zapoznani ,że ograniczamy się do płacenia składek ... hehe

Balbinka wczoraj pewna pani zapytała się czy mam w sobie trojaczki, moze mój aparat mnie wyszczupla :woohoo:
Też miałam w tej ciąży jelitówke / zatrucie no nie wiem co to było ale skonczyło sie na kroplówkach na IP. I lekarz mi powiedział,że najlepiej się w naszym stanie zapchać. Sucha bułka, ryż a pić elektrolity po łyżeczce bo jak wypijesz na raz to wydalisz wiec po łyzeczce.
Zdrówka dla Was :)

www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy/trzeci-trymestr/tydzien-35.aspx Fajnie opisane i pokazane co i jak się u nas dzieje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016866 przez Mastynka
Zabieram się dziś zapakowanie torby powiedzcie czy brać ze sobą butelkę dla małego?Mam zamiar karmić ale nie wiem czy będzie czym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016869 przez MagdaM
Zuzu ja od 2 dni gonie ale w sumie czy jelitowka to nie wiem, czy może coś innego.
Mastynka u nas dają butelki jednorazowe z mlekiem w razie czego ;)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016872 przez Mastynka
No właśnie a ja nic nie wiem czy mam brać ubranka itp nic nie piszę na stronie szpitala,nie mam się kogo doradzić ;/ ale wezmę chyba na wszelki wypadek.Tylko muszę wyparzyć smoczki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016874 przez ete21
Dłuższa historia urodzilabym w karetce bo jak wody mi odeszły o 24.45 to musiałam jeszcze zorganizować opiekę dla synka. A byłam sama w domu. Do szpitala trafiłam z pełnym rozwarciem o 1.15 i mała wyskoczyła 1.30. BOZIA WYNAGRODZILA TRUDY PORODU Z IGIM

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016877 przez MagdaM
Ete ja pitole, kilka dni różnicy między nami a mnie to nawet karetka nie przyjedzie :P

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016882 przez paalinkaa
Zuzu jeżeli Twój maż prowadzi działalność dłużej niż 90 dni to ma prawo do zasiłku chorobowego 80% płaconego od opłacanej przez Was składki od podstawy (zwykle jest to podstawa 1750 zł przy składce 1000 zł z groszami). Natomiast jeżeli ma do tego etat, a z działalności opłaca tylko zdrowotną to dostanie 80% z etatu - nie łączysz DG z etatem. Na DG niestety przy świadczeniach nie dostaniesz nigdy tyle co wychodzą dochody miesięczne ale tyle co opłacana składka, a raczej jej podstawa.

MagdaM może Twój organizm się przygotowywuje? W sensie że się oczyszcza.

Mastynka najlepiej zadzwon do szpitala - każdy szpital chce inaczej. U jednych wymagają własnych ubranek a dla innych zaś zabraniają. Po co masz dzwigać?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1016897 przez Zuzu19
Ete ale strachu się chyba najadłaś co ? Takim pędem , nic tylko rodzić :P Fajnie ,że tak " bezboleśnie" a teraz jak wy sie czujecie??

Paalinka to ja mu przeczytam to co napisałaś bo składki płacimy 400 z groszami bo firma jest swieza i pierwsza i ma tez jakies tam ulgi...

Mastynka a moze zadzwoń do położnych z oddziału poporodowego??

Magda może faktycznie się oczyszczasz?

Jezu, wy też tak sapiecie? Niezależnie od czynności, nie moge spać bo słysze swoje sapanie. Nie noszę stanika z usztywnieniem jakim kolwiek bo mnie sciska uwiera nie moge oddychac jest mi w nim nie wygodnie a dalej sapie. Leząc stojąc idąć siedząc. wrrrrr

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016905 przez MagdaM
Hmm możliwe... Ale to by znaczyło, że już blisko :P zobaczymy :)
Zuzu sapalam i przestałam haha ;)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016914 przez Nefri
Mastynka u mnie w szpitalu to by mnie chyba z butelka wyłoniło, bo tam straszne parcie na karmienie piersią. Ja na poczatk miałam problemy z karmieniem, to małego karmilam mm, które dostawałam w szpitalu i podawalam małemu przez palec i slomke, zeby nie zapomniał odruchu ssania, bo butelka jednak ten odruchu nie rozwija prawidłowo. I faktycznie potem jak laktacja się rozkrecila to mały szal, chociaż i tak na początku tak nie poradnie, że myślałam, że mi cycki z bolu odpadna.

Ja trochę sapie, ale przede wszystkim jak dłużej pochodzę, to się ruszać nie mogę, bolą mnie plecy, nogi, wszystko. Dzisiaj robiłam morfologie, mocz, antygen hbs i HIV, muszę też odebrać gbs a 2 grudnia wizyta.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1016921 przez Nefri

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl