BezpiecznaCiaza112023

Rodzimy w czerwcu 2011 ;-)

13 lata 4 miesiąc temu #45637 przez AgaDolata89
widze ze jesli o tyg ciazy to przoduje :P dzis bylam u ginekologa, zreszta co 2 tyg chodze :) dostalam tabletki na uspokojenie :P sama poprosilam. poniewaz duzo stresow mam nawet przez prace pomimo ze jestem na l4, widze co sie dzieje bo moj maz robi tam gdzie ja- oboz pracy ;/ poza tym zalatwiamy kredyt na miezszkanie a przy tym tez trzeba sie nachodzic, ale w przyszlym tyg idziemy na swoje :D staralismy sie zeby zdazyc przed dzieckiem :) bo potem dziela dochod na 3 i nie byloby zadnych szans :(
lekarz powiedzial zebym jadla cytryne i miod zeby nie zaraziic sie od meza :)
ja zamiast przytyc to przez wymioty moja waga jest o 3 kg nizsza, a wiec w ciazy waze 57kg :P wstret do jedzenia mam dalej, zachcianki tylko na owoce i to juz nawet mniej...nie jem nawet 1/4 dziennie co przed ciaza ;/ dlatego chodze oslabiona i czesto marudze ze jest mi slabo...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45668 przez agi-p
No przodujesz Aga :) i to bardzo...czy już można u Ciebie rozpoznać czy synek czy córeczka ?? Ja chodzę co 3 tygodnie do Ginekologa .
Ale Wam fajnie , że już idziecie na swoje...jeszcze przed świętami. My jeszcze pomęczymy się na wynajmie...ale mam nadzieję , że wyrobimy się przed Wielkanocą i też skończymy domek :) Również chcemy zdążyć przed Maleństwem .
Współczuje Ci z tymi wymiotami i ogólnym osłabieniem.Ja ważę się regularnie u mnie codziennie waga w górę :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #45702 przez AgaDolata89
ja jednak od samego poczatku zle ciaze znosze :P dopiero w 20 tyg lekarz powie co mamy pod warunkiem ze malenstwo nie bedzie wstydliwe :P wtedy lekarz juz nie powinien sie pomylic :)
a dziecku nie pamietam czy chlopcu czy dziewczynce w 17 tyg juz wyksztalcaja sie narzady po ktorych mozna poznac plec, jednak to jest jeszcze ryzykowne...ja chodze co 2 tyg :) praktycznie od samego paczatku, w grudniu pod koniec albo na poczatku bede miec badania naprzeciwciala- troche sie stresuje...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45705 przez sylka
Wszystko zależy także od sprzętu jakim dysponuje lekarz. My płeć poznaliśmy w 15 tyg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45814 przez hasia_86
Witajcie dziewczynki, dawno nie pisałam ale regularnie czytam co ciekawego tu opisujecie :) U mnie w miare wymioty przeszły chociaż nie powiem tydzień temu byłam u rodziców a podróż niestety mnie dobiła po wyjściu z autobusu wymiotowałam całą droge do domu :P masakra tak mnie wytrzęsło

co do spania to co dziennie mamy przymusową drzemke, jak jej pora minie to padamy w momencie położenia się :P najbardziej cieszy mnie to że sił już mamy więcej, żeby tylko skończyły sie zawroty głowy i mdłości to bedzie looz i damy rade :P

Ja wizyte teraz mam 27, zaraz po świętach ale pewnie usg nie bedzie robić bo mieliśmy ostatnio, a szkoda bo uwielbiam podglądać tego małego szkraba :D

najbardziej cieszy mnie to że juz jesteśmy w 2 trymestrze i że już jest bezpieczniej

pozdrawiam Was cieplutko w ten mroźny wieczór

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #45815 przez AgaDolata89
ja bezpiecznie bede sie czula dopiero po 26tyg kiedy wiem ze w razie wu dziecko poza organizmem matki przezyje. za duzo sie nasluchalam tekstow "uwazaj na siebie, ja poronilam w 5miesiacu' a ktos inny w czwartym, ;/

wczoraj 22 wieczorem i moj maz latal do sklepu po lody bo mi sie zachcialo ;d raz to bylo za malo ;p za lodami nie przepadam, ale w ciazy wszystko mozliwe ^^
nie spie juz przed 4 ;/ i czuje sie zmeczona ale chyba za bardzo przyzywam te sprawy kredytowe, bo najwyrazniej sie to przesunie i dopiero na poczatku stycznia przeprowadzka :(
jutro rocznica slubu :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45819 przez agi-p
Hej Dziewczynki :)
No hasia dawno Cię nie było...ale fajnie,że się odezwałaś :) Nie ma nas tak dużo z terminem czerwcowym :)
Mi usg robi za każdym razem i mam nadzieję , ze na wizycie 30.12 zdoła podglądnąć czy synek czy córeczka.Ma bardzo dobry i nowy sprzęt a i on sam jest świetnym i chwalonym ginekologiem :) Już chciałabym wiedzieć,żeby zwracać się do Naszego Skarba po imieniu...no i żeby wiedzieć jakie ciuszki kupować hihihi :laugh:
Hasia ja też jestem cała happy , że zaczynamy 2 trymestr...dużo spokojniejsza będę .Ale Aga ja też nasłuchałam się opowieści o poronieniach nawet w 6 m-cu i o martwych porodach.Więc tak naprawdę spokojna będę dopiero jak będę już tuliła do siebie Maleństwo.Chociaż i później może być różnie.U mnie w pracy od koleżanki chrześniak zmarł nagle w 4 miesiącu życia.Straszna tragedia.Ale dziewczyny my musimy być dobrej myśli i wierzyć ,że Nasze Słoneczka będą zdrowe i silne ;) i pewnie nie raz dadzą nam popalić hihi :)
Aguś nie zadręczaj sie tak tym kredytem,wszystko będzie dobrze...a Tobie potrzebny jest spokój.Wiem , że łatwo się mówi...ale głowa do góry.No i oczywiście wszystkiego najlepszego z okazji Waszej rocznicy :lol: Sto lat :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45873 przez Anja
Witajcie znów dziewczyny!
Kurcze, byłam strasznie zapracowana dlatego właśnie nie pojawiałam się na forum :(
Ale teraz już nie pracuję, więc będę skrobać tu częściej. My pierwsze usg mamy już za sobą, badania prenatalne też, 28 grudnia mamy 2 wizytę u położnej ;)
Termin zostal zmieniony- 10 czerwca !!!
A 21 stycznia (mam nadzieję) poznamy pleć :laugh: :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45935 przez agi-p
Hej :)
Anja witamy ponownie :laugh: i mamy nadzieję , ze będziesz tu często zaglądała.

Dziewczyny mam pytanko...postanowiłam rozpocząć ćwiczenia,ale w domu .Dostałam w prezencie piłkę do ćwiczeń...powiedzcie mi czy ma znaczenie czy piłka jest z kolcami do masażu ?? Ja właśnie taką dostałam.Przekopałam różne info ,ale nie znalazłam żadnej odpowiedzi. Już pierwszy zestaw ćwiczeń Za mną hihihi.Chyba potrwa zanim załapię co i jak...
Buziaki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #46073 przez kasiorek0310
Witam wszystkie mamusie czerwcowe jestem tu nowa trochę was poczytałam
ja jestem w 12 tyg i ciąże przechodzę wzorowo bez dolegliwości może poza mała sennością na początku ale teraz już jest lepiej do tej pory mam wstręt do mięsa ale do innych rzeczy mogę jeść tonami. :)


Wyniki wychodzą ok puki co odpukać nie mam przeciwciał a na ostatnim usg już do mnie pomachał rączką ok 10 tyg.

Jutro idę na kolejne usg mam nadzieje ze zobaczę że wszystko jest w porządku :D

Mam nadzieje że tym co doskwierają różne dolegliwości szybka Wam miną.
U mnie za każdym razem mnie ważą i ciśnienie mierzą a chodzę na kasę już od 3 lat do tej samej puki co nie mamy co narzekać.

Pozdrowionka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #46103 przez agi-p
Witaj Kasiorek :laugh: Fajnie , że Nas coraz więcej :) Będzie wesoło.
U mnie bez szczególnych zmian.Dalej mieszanka powera i senności.Bez małego spanka w ciagu dnia się nie obejdzie.I ogólnie mam lenia.Zaczynam coś robić , ale szybko się męczę i zaraz już robię coś innego.Zawsze o tej porze miałam już zrobione wszystkie świąteczne porządki , perfekcyjnie przygotowaną listę zakupów i menu świąteczne w głowie.Teraz zauważyłam , że odpuszczam troche . Już tak nie szaleje ze wszystkim.Chociaż mój Mężuś mówi , ze wcale się nic nie zmieniło...tylko,że jestem bardziej upierdliwa hihi :silly: i wszystko chcę mieć JUŻ!Czasami denerwuje mnie , ze wszyscy traktują mnie jak obłożnie chorą...tego Ci nie wolno,tego nie dźwigaj...grrrrr.
Zobaczymy czy dziś uda mi się cos porobić...plan jest ambitny :laugh:
Miłego dzionka Mamusie :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #46171 przez kasiorek0310
Cześć to tak jak u mnie tego nie rób tamtego tez nie czuje się normalnie jakbym była kaleka ze niczego mi nie wolno robić ale co zrobić dbają o nas jak mogą.

My już po wizycie u doktorki na szczęście wszystkie jest w porządku dzisiaj słodko się przeciągał <mamy nadzieje ze będzie to chłopak > i już całkiem spory jest co mnie cieszy :D

Mam do was pytanie była może któraś z was na badaniu 3D my byśmy chcieli iść ale szukamy sprawdzonego lekarza i słyszałam ze najlepiej jak się idzie miedzy 20tc a 23tc.
Może któraś z was wie ile się czeka na takie badanie??

Puki co przybrałam na wadze tylko pół kilograma od początku a u was jak z wagą mieścicie się w wasze stare ciuszki sprzed ciąży jak puki co tak ale już powoli planuje zakup jakiś bluzek bo brzusio już większy trochę i niestety dawne bluzki już są za małe :(

Pozdrawiam wszystkie mamy a termin mam na 26 czerwca wiec jeszcze trochę czasu jest a co do wyprawki to może w lutym po sesji na roku zacznę coś kupować wiedząc czy to chłopczyk czy dziewczynka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #46191 przez agi-p
Co do 3d to pisałyśmy już o nim.Najlepiej między 18 a 22 tyg.Ja miałam robione teraz niedawno w 13 tyg i kiepsko było widać,jeszcze Maluszek za mały.Ja rozmawiałam ze swoim lekarzem i mówił , że jak będę chciała to bez problemu mi zrobi i nie trzeba jakoś specjalnie czekać.Przynajmniej u mnie.Ja jednak zrezygnuje z osobnego badania 3d , bo i tak będę miała dalszą część prenatalnych w 20 tyg a tam przełącza na obraz 3d :)

Fajnie , że tak mało przytyłaś . Ja mam już bardzo widoczny brzuszek.Waga przez pierwsze 2 miesiące 3 kg w górę i poszła,ale teraz już mniej więcej stoi w miejscu.Ważę sie codziennie.
My tu z dziewczynami już pokupowałyśmy ciuszki ciążowe.Ja przez powiększający się brzuszek wszystkie spodnie miałam ciasne.No i mój mąż zauważył , że zanika mi talia :ohmy: żegnaj "figurko" ;)

Nic idę robić obiadek...byłam przed chwilką na zakupach...brrr zimno :silly: No i pomyłam dziś okna,ale niestety tylko od środka,bo mróz straszny.

Milusiego popołudnia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #46249 przez kasiorek0310
moja lekarka niestety nie robi tego w 3d wiec i tak muszę iść gdzieś do kogoś innego z reszta sama mi powiedziała żeby sobie jeszcze zasięgnąć opinii innego lekarza i wtedy przy okazji zrobimy w 3d jest to nasze pierwsze maleństwo więc bardzo byśmy chcieli zrobić takie badanie tez bym się już chciała nie mieścić ja tam różnicy w wielkości brzucha nie widzę może mój coś zauważy bo tak to mam wrażenie jakby ciągle był taki sam :(

A już bym chciała sobie kupić takie ciuszki ciążowe albo coś dla maluszka ale na razie nie chce zapeszyć za bardzo niestety moja mama i teściowa są przesądne.


agi
to miałaś pracowity dzień u nas lenistwo bierze górę najchętniej to bym dzisiejszy dzień przespała a tu niestety trzeba dokumenty powypełniać

fajnie jak fajnie że mało przybrałam oby to się potem nie odbiło na niczym :)

wpadnę wieczorkiem o ile nie padnę do łózka od razu bo cały weekend na uczelni ;/ ale ostatni potem dopiero 7 stycznia wiec trochę odpocznę .

Trzymajcie się cieplutko w takie mrozy :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #46254 przez Anja
Witajcie mamki ;)
Szczerze muszę się przyznać, że bez drzemki w dzień się nie obejdzie....
Jestem tak leniwa, że szok !
Już nie mogę się doczekać a poznamy płec dzidziusia, w końcu zaczniemy kupowac konkretne ubranka ;) ;)
A co du usg, mój kochany szkrabek też Nam pomachał rączką !!!! :lol:
Strszanie nieziemskie uczucie, jeśli mi się uda-wkleję zdjęcie ;-)
Pozdrowienia dla wszystkich czerwcowych ( i nie tylko) mam !!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl