BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 11 miesiąc temu #884969 przez mama89muminka
Agat wlasnie ja tez mam z tym problem jak go do tego przygotowac. Moj w dodatku bardzo malo pojmuje, wydaje mi sie ze dwujezycznosc go przerasta i sie w tym gubi.
Co do wozka ja mam tylko spacerowke, chcialabym miec jeden wozek dla dwojga, zeby sie nie uganiac z dwoma wozkami, bo czesto jestem sama. Ale z kolei te podwojne sa tak drogie, ze nie wiem co zrobic. Moze inna mamusie maja jakies pomysly

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #884973 przez Insomnia
mama muminkaja planuję chustę do noszenia, wózek będę miała po Natalce i kupię tylko dostawkę do wózka żeby sobie na niej stała. Już teraz mówię Natalce że mama ma dzidziusia w brzuszku, że będzie mały dzidziuś który będzie płakał, pił mleko z cyca jak ona kiedyś, że będzie kąpał się w wanience, pytam jej czy będzie pomagać mamie, podawać smoczek, pieluszkę, wyrzucać do kosza... nie wiem na ile rozumie ale jak pytam gdzie mamusia ma dzidziusia to podwija mi bluzkę i wkłada palec w pępek, a jak proszę żeby dała buzi dzidziusiowi to całuje mi brzuch. No i mówię że dzidziuś jej prezent przyniesie.

Monia jak nas czytasz to powiedz jaką miałaś książkę dla Julki? Bo coś mi się kojarzy że miałaś o narodzinach rodzeństwa

Dokądkolwiek pójdę poniosę ze sobą Twój pierwszy krzyk

Podziękowania: mama89muminka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #884975 przez mama89muminka
Insomnia nawet nie wiedzialam, ze takie dostawki sa :D Przeszperalam allegro i znalazlam takie cos allegro.pl/dostawka-do-wozka-buggypod-sm...poz-i4196924898.html Moze kupie nowy wozek 2w1 dla malucha i ta dostawke dla Miro :) Nie widze go w stojacej roli, on w miejscu nie potrafi usiedziec pol minuty. Ale dzieki, ze poinformowalas mnie o takiej opcji :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #884981 przez Insomnia
Na początku zimą to spacery nie będą u nas nie wiadomo jak długie, do parku dojedziemy, na wiosnę chusta a później planuję Natalkę do przedszkola dać, ale wszytko wyjdzie w praniu ;)

Dokądkolwiek pójdę poniosę ze sobą Twój pierwszy krzyk

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #884987 przez agat
Ja się jeszcze nad tym nie zastanawiam, bo po pierwsze w styczniu, lutym, to spacerów wózkowych aż tak dużo nie będzie. Po drugie ja mieszkam na 3 piętrze bez windy, więc na początku i tak sama z dwójką się na spacer nie wybiorę, bo chociaż wózek stoi na dole, to nie wiem czy zabiorę się z dwójką (na dół jeszcze ok), ale na górę gorzej. Więc przynajmniej na początku albo spacery z mężem (wtedy 2 wózki mogą być), albo na raty - albo z Adasiem albo z maleństwem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #885186 przez chasiami
Witam
Wróciłam od gina termin na 8 stycznia :) wszystko ok tylko mam nadżerkę ale małą i cyste, 2 cm ma, niby ma sie wchłonąc.
Już sie rusza, widac pępowine i serce jak dzwon :)

Aż mi lepiej :) miłego dnia życzę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #885492 przez studentkaae
Chasiami :) gratulacje Kochana :) uff, no to teraz Tobie ulżyło :) extra :) a cystą się nie przejmuj, wchłonie się na pewno. ja też mam ponoć jakąś małą torbielkę, ale też ma sie wchłonąć, w sumie na ostatniej wizycie nawet o to nie zapytałam, a byłam u innego gina, który nawet nic na ten temat sam nie powiedział. zobaczymy.
oo, chyba będziesz jedną z pierwszych, zaraz po Insomni styczniową mamusią :) swoją drogą to trzeba by było stworzyć kiedyś jakąś taką tabelkę z terminami itp, bo mi się już to zaczyna kićkać kiedy, która, a co będzie dalej... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #885507 przez Anabelle
Dziewczyny u mnie obydwie szwagierki mają wózki podwójne. Jedna kupowała tańśzej firmy, a druga phill and teds używkę. Są jeszcze dostawki dla stojącego dziecka za wózkiem ok 200 zł kosztują, ale zależy od modelu.
Ja planowałam drugie szybko, a więc temat przerabiałam i ja mogę polecić nosidła ergonomiczne tula lub boba carrier.
Ja mam takie: www.bangla.pl/opinie/p38465/boba-inc-nos...czne-boba-carrier-3g

W gre wchodza jeszcze chusty.

Nie polecam tzw nosideł wisiadełek bez pasa biodrowego lub z wiszącymi, zamiast szeroko rozstawionymi nogami. Szeroki rozstaw nóg jest ważny dla prawidłowego rozwoju miednicy. Poza tym w nosidłach bez pasa biodrowego dziecko stanowi osobny balast, a z pasem dziecko nie przechyla się na tyle, żeby nas zbytnio obciążać. Ułatwia to chodzenie i zmniejsza odczuwanie ciężaru.

Na nosidła ergo i chusty można kupić ocieplane polarki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #885521 przez agat
Ja mam i chustę elastyczną i nosidło ergonomiczne Womar. W chuście nie mogliśmy się z Adasiem odnaleźć :/ A nosidła użyliśmy kilka razy na wycieczce.

Głowa mnie boli od wczoraj, chyba złapała mnie moja przeklęta dolegliwość z poprzedniej ciąży - nieznośne bóle głowy :/ :/ Nawet nie mogę się położyć i zdrzemnąć, bo Adaśko mi choruje i gorączkuje :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #885583 przez chasiami
Przy Alicji też miałam byc jedną z pierwszych, ale Ala się jeszcze bardziej pośpieszyła bo miała byc 4 września a wyskoczyła 21 sierpnia :)

agat ja cie rozumiem też bym chciała sobie zdrzemnąc a nie potrafie, bo Moje dziecko jest strasznie nadpobudliwe :) i chyba znów ząbki wychodzą.

Ababelle a ja tam jakoś za tymi wózkami, ani za chustami nigdy nie byłam, nawet o tym nie pomyślalam. Za rok Ala będzie miała 2 pół skończone to do przedszkola ją zapisze a sama zostane z mniejszym w domu, i takie rzeczy uznaję za zbędne. Ale nie chce wam odradzac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #885601 przez Anabelle
A to jedna szwagierka miała noworodka i 3 latka - korzystała z wózka z 2 miejscami siedzącymi dość długo. Teraz ma tylko spacerówkę, a mała ma prawie 2 lata.

Druga szwagierka ma 2,5 oraz 3,5 latków i nadal wozi ich w wózku dla 2 osób.

Ja planuję nosidło ergonomiczne + doczepka stojąca przy wózku ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #885720 przez Mon.tresor
Ja widziałam sporo mam, które dwójkę trzymają w jednym wózku - jedno siedzi, drugie na stojącej podstawce. Ale mimo wszystko były to raczej 2-3-4 latki.
Ja się pochwaliłam, że mdłości to przeszłość... I guzik prawda. Do niczego się zmusić nie mogę, obiadów żadnych w domu nie ma, bo ten mój to wodę w czajniku spali :D Też mi go szkoda, właściwie w każdej dziedzinie życia. Jeszcze biedny siedzi ciągle w łazience, bo tylko tam mu pozwoliłam palić. Normalnie obraz nędzy i rozpaczy.
Dziś się ma dowiedzieć teściowa, zobaczymy co powie.

Ja tam myślę, że będę korzystała z jakiegoś nosidła - chusty po zawiązaniu mają długie majtające się frędzle (bo przecież musi być dopasowana do największego użytkownika, a mój M, to wielki jest przy mnie, więc będzie duuża chusta), no i nie połapałabym się z tym całym wiązaniem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #885850 przez maja001
Witajcie
Przez te pracę jestem nie na bierząco, ale ak tylko dotrwam do lipca i pójde na zwolnienie{ wszysko sie ułozy po mojej myśli} to będe tu zaglądać co chwilę
STUDENTKA sliczna fotka, ja już się nie mogę doczekac pierwszej fotki mojego maluszka, ale to za 2,5 tyg dopiero
MAMOMUMINKA Oskarek chyba jeszcze będzie za maly bym mu tłumaczyła co kolwiek, akurat w styczniu skończy 2 latka.Ale będę próbowała mu mówić o dzidzi jak brzuszek juz będzie na tyle duży, że będzie mógł dotknąć.
Co do wózka to będę używać po oskarku. Przez zimę prawdopodobnie maluszkowi będzie zastępował łóżeczko, bo i tak na dłuższe spacery będzie ciężko wyjść, a na wiosnę się pomyśli co dalej. Chust i nosidełek nie używałam i chyba tez nie będę, nie pasowały mi.

Ja czuje się całkiem dobrze, normalnie funkcjonuje{ i mam nadzieję ze pozostanę w takim stanie jeszcze przez miesiąc, puki nie zdobędę świadczeń- skoro juz znalazłam sie w takiej sytuacji} Czasem mnie mdli, ale są one bardzo delikatnie, więc nie jest żle.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #886076 przez mama89muminka
Hej dziewczyny

Jak tam sie czujecie?

Ja dzisiaj w kratke. Miro tak mi daje popalic, ze przy kazdym lekkim zdenerwowaniu robi mi sie niedobrze. Piernik jeden juz spal, przenioslam go na poduszke, bo zasnal na brzegu lozka i sie rozbudzil, a mialam taka nadzieje, ze i ja sie zdrzemne przy nim :( Wzielam sie tez za odkurzanie i 20 minut pozniej juz byly okruszki na podlodze i zabawki porozrzucane. Obrzeram sie teraz mufinkami na poprawe humoru. Strzelilabym sobie kawe, ale teraz to mozemy tylko jedna na dzien :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #886216 przez agat
Hejka.
U mnie też ciężko, bo Adaś nadal chory, dziś (jak na razie) w końcu pierwszy dzień bez gorączki, ale katar masakryczny. W nocy biedak spać nie może, bo ciężko się oddycha, więc i ja z nim się męczę :/ Także czuje się wypluta.

Nie mam na nic apetytu. Jem, bo wiem, że trzeba, ale nie mam na nic ochoty. Nie wiem co dziś na obiad, w ogóle mi się go nie chce, no ale coś trzeba będzie zrobić. W sumie jedyne o czym myślę z apetytem to ciasteczka :P :P :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl