BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 1 tydzień temu #978569 przez maja001
Dziewczyny zapomniałam wczoraj napisać ze przecudowne te wasze pociechy :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

monika podaj dane Mikołajka to matadiana uzuepełni tabelke :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #978577 przez martadiana
Angela wiem ze karmienie piersia u mnie jest jeszcze mozliwe probuje ale jest ciezko .. ale nie poddaje sie narazie :) Sliczna sesja coreczki jakie ma oczka duze :D Podobna jest troche do twojego najstarszego synka

Maja ja mam tak samo jak ty czasami potrafie calymi dniami siedziec na forum a czasami jest taki dzien ze nie mam czasu zajrzec... Jak ma zrobic to zeby ona ciagala co pol godziny skoro ona nie jest glodna i nie ssie ? Zdrowka dla meza hehe biedaczek :) oby mala nie zarazila sie ile mozna chorowac...

Asienka nic nie mow o chrzcinach mnie to przeraza to wszystko tyle przygotowan kasy ehh:(

Monika synek zostal poswiecony swiecona woda to i spokojniejszy heh a wiem co czujesz ja tak samo jak nie mala to pies to sprzatanie to pranie , gotowanie masakra..

A ja sie umowilam na poniedzialek na paznokcie zelowe bo swoich nie mam czasu teraz zrobic a nie lubie piec nie umalowanych czy cos czuje sie taka lysa... :/

DZisiaj na obiad golabki zrobilam takie pyszne mi wyszly ze slinka leci oczywiscie kapusty nie jadlam za to moja psinka sie poczestowala jak nie widzialam hehe:)

Nic lece bo mala wstala moze jej sprobuje dac ccyca teraz !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #978600 przez ela85
Maja zdrówka dla Oskarka.
Monika bo diabełek wygoniony, a w domu masz aniołka.
Dziewczyny Oluś od wczoraj je cyca a za niedługo drugi cyc, nie wiem czy to przez zastrzyki ze chce być bliżej mnie czy może mu jeden nie starcza. Ale jak by było ze ma mało to nie wiem jak mi cycki nadarza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #978627 przez maja001
martadiana przystawiaj mala moze w koncu zalapie.A moze przez nakladke ja karm musisz sorobowac kilku metod.A maz nie taki biedny mimo ze chory to i tak my mamy gorzej od niego ech szkoda slow...Mi tez nie chce sie myslac o chrzcinach im bkizej tym chciala bym je oddalic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #978631 przez martadiana
No zjadla cyca :D az nie wierzylam w to co sie dzieje :P

Ale tak jadla jednego pol godziny po 20 min plakala dalam jej znowu jadla 40min i po 30 min znowu plakala i juz cyca nie chciala izjdala 90 ml butli .. wiec nie wiem czy ona sie nie najada czy co?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #978639 przez Angela1
Martadiana
Super z tym cycem . Tylko powiedz mi czemu jeżeli juz próbuje to potem podajesz butelkę :blush:
Jeżeli jest jeszcze głodna podaj znowu cyca i tak w kółko, nawet gdybyś miała siedzieć cały dzień z małą na rękach...
Wiem brzmi okropnie, młoda płacze ty myślisz sobie
Dałam jednego dałam drugiego pora na butle...
NIC BARDZIEJ MYLNEGO
Zjadła z jednej piersi potem z drugiej a w tym czasie w tej pierwszej już gromadzi się mleko...
Ja bym przykładała do cyca bo młoda nie rozumie dlaczego najpierw każesz jej się męczyć z cyca a potem samo leci z butli ???
Czasem dziecko chce się przytulić - po prostu - innym razem najeść.
Trzymam kciuki - spróbuj jeszcze ...


U nas różnie to wygląda. Karmimy się tylko cysiem.
Młoda się naje i myślę sobie ok. Usneła to teraz mam czas dla siebie.
A ona oczy otwiera i już szuka główką kręci gdzie cysio...
Biorę na ręce przystawiam do drugiej piersi.
Pięknie opróżnia całą. Znowu usnęła. Podnoszę , odbiło się jak staremu. Myślę - najedzona teraz pośpi.
Ledwo ją odkładam już płacz...
Nie mam mleka w butelce więc nie podaje - u nas cysio - więc znowu przystawiam do piersi...
ssie - kurczę myślę jeszcze się nie najadła- ok. to sobie pojemy....
Znowu usnęła i znowu cała historia się powtarza .
Po kolejnym karmieniu i porządnym BARANKU - odbiło jej się - zarzygała Matkę mlekiem.... :woohoo:
Myślę i po co było tyle jeść... To teraz już na pewno uśnie....
Nadal płacz ... teraz mamusiu to ja chcę uzupełnić brzuszek bo pusty wszystko się ulało... :whistle:

Chcę tylko powiedzieć że róznie to bywa i dziecko nie zawsze wie co chce.
Może jak widzisz że opróżnia ci butelkę to myślisz sobie - zjadła 90 ml to się najadla
A z cycka to nic nie widać....

Martadiana trzymam kciuki za wytrwałość.
Trzymam kciuki za wszystkie które chcą karmić piersią. Czasem siedzimy pół dnia z dzieckiem przy cycku innym razem co parę godzin przystawiamy dziecko do piersi,,, ale to nie my lecz nasze maleństwa decydują o tym kiedy ile i jak często.... :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #978640 przez Angela1
dziewczyny do kiedy podajecie witaminę K
podaje się ją od ósmej doby do ukończenia 3 miesiąca życia

Tylko co to znaczy????

Jak dziecko ma 3 miesiące i jeden dzień to to już
czy jak ma 4 miesiące to znaczy że trzeci się skończył???

Jakieś nienormalne to dane... Moja położna mówi że podobno jak ma pełne trzy miesiące, ale twierdzi że nie ma sensu tak długo dziecku podawać .
Mówi żebym wybrała to co mi zostało i dała sobie spokój.

A jak wy podajecie ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #978642 przez Asieńka*87
Angela myślę że to chodzi o skończone 3 miesiące, u mnie były dwie albo trzy dawki w szpitalu i przychodni wiec nie podaje więcej.

Martadiana fajnie ze są postępy ale podając butle znowu się cofasz o krok, bez sensu, tylko cyc i będzie super

Ela, spokojnie nadąża nic się nie martw one się dostosuja do apetytu dzidzi
Podziękowania: Angela1

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #978645 przez martadiana
Angela bo ona juz nie chciala cyca i tak plakala ze az sina byla wiec musialam jej dac ta butle bo mnie serce bolalo :( ale postaram sie byc twardsza na poczatku jest trudno ale musze! No wlasnie widzisz a ja tego tak nie rozumiem karmienia myslalam ze ona sie nie najada tym cyckiem ale widze ze u ciebie jest to co u mnie ze mala poje troche odloze bo juz niby nie cche i zaraz znowu wiec widze ze to jest normalne.. ale skad ja moglam wiedziec wkoncu to moje pierwsze dziecko a twoje trzecie :) Ja wit k nie podaje ona po urodzenie dostala zastrzyk w udo z wit k i polozna mowila ze to jej starcza wiec nie pomoge ci

A mi mala caly dzien spi i je spi i je i tak wkolko co za dziecko ! :D nie da sie soba nacieszyc..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #978648 przez ela85
Angela ja Wit K+D podawałm do skończenia 3mies, znaczy juz dzień po to dałam samą d, no bo przecież 3skonczone czyli idzie 4miesiąc.
Martadina do tej pory jak gdzieś jechałam a mały w domu to pił moje mleko tyle ze z butli, ostatnio nie ściągnąłem pokarmu, bo jakoś czułam ze mam na styk, jak wczoraj mnie nie było i mama chciała mu podać mm była pora karmienia, mały nie chciał ruszyć butli a ja wróciłam 5min później to oprużnianiem 2cycki. Z kolei później był płacz bo brzuszek za pełny i trzeba było podać kropelki. Chodzi mi o to ze Olek czuje ze ja zawsze chciałam zdążyć na karmienie i nie podawać mu mm. Wiec twoja mała na pewno się przyzwyczaji ponownie tylko do cyca tylko to wymaga dużego samozaparcia z twojej strony-pooowodzenia. Ok idę spać, bo za niedługo kolejna pobudka na karmienie.
Podziękowania: Angela1

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #978651 przez Monika_1985
Marta Diana trzymam kciuki za karmienie cysiem. U nas identycznie jak u Angeli. Czasami młody tyle chce się przytulać lub zajada stres że pół dnia jest na cynku a później wszystko ląduje na nim lub na mnie ;). Innym razem ładnie wcina co 3 godziny jak książkowe niemowlę. Na pewno Wam się uda. Tyle przyjemności jest z karmienia i przytulania się z dzieciatkiem że zaraz lalunia załapie. :)

Dane Mikołaja: 28.01.2015, 3700, 57 cm :) Ojej kiedy to było, zaraz nam 3 miesiące stuknie.

Mały aniołek obudził matkę o 6:30 a po 30 minutach znowu poszedł spać a matka rozbudzona. ;) Na bank jak go odłożę z łapek to się obudzi. Ech ;)))

Angela ja planowałam skończyć podawanie Wit k+d teraz we wtorek kiedy młody skończy 3 miesiące. :) W ogóle świetne zdjęcia robisz. Szkoda ze mieszkasz tak daleko bo niecnie bym cię wykorzystała. Niunia ślicznie wygląda w sukienkach.

Chasiami na pewno dasz radę i szybko staniesz na nogi. Trochę twój organizm podupadł po ciąży ale wszystko da się zrobić :* A córeczka nooo prawdziwy kochany pulpecik hi hi.

Wkurza mnie że telefon wie lepiej co chcę napisać i zmienia mi słowa :/ wrrr
Podziękowania: Angela1

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu - 9 lata 1 tydzień temu #978671 przez Angela1
Martadiana
Nie martw się tym że to pierwsze dziecko....
Ja mam trójkę a wiele rzeczy muszę sobie przypomnieć - chociażby z tą wit K. :blush:

Macierzyństwo to instynkt ... Musisz zaufać sobie i posłuchać dziecka.
Nikt, naprawdę NIKT nie będzie wiedział lepiej co jest dobre dla Twojego dziecka
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

A z karmieniem sobie poradzisz- jeden dzień spróbuj a na drugi będzie lepiej....

Dasz radę :silly:

Monika zapraszam do Lublina na sesję ;)
Chociaż żaden ze mnie fotograf - ja mam tylko bzika na punkcie zdjęć i tyle....
Ciągle mi mało...
Zrobiłam dzieciom fotoksiążki w formie drzewa genealogicznego
Pozbierałam stare fotografie przodków itd...

Teraz robię nową dla Zuzanny - przecież trzeba uaktualnić :P Ale każdy pretekst jest dobry :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #978734 przez Angela1
Cudna pogoda na dworze
B) B) B) B) B) B) B) B) B) B)
więc na forum cisza ????

Wcale mnie to nie dziwi.
My też cały dzień spędziliśmy na dworze.
Oraz pranie sprzątanie itp.

Dzieciaki już śpią, więc jest czas aby posiedzieć chwilę przy kąpie....

dziewczyny jak tam z nowym jedzonkiem czyli nowa dieta dla malucha...
Czy wasze dzieci już próbują np. jabłuszka
Chyba Asik pisała że soczek marchewkowy już dałaś małemu ???
My się właśnie przymierzamy do pierwszego jabłka....
oczywiście na początek kilka łyżeczek samego soczku.... :blink:
Może jutro będzie ten wielki dzień. Ja jem już wszystko więc nie powinno nic zaszkodzić Zuzannie, skoro moje mleko jej nie przeszkadza.

Ostatnio najadłam się pikantnego gyrosa to musiałam ja wykąpać w ciągu dnia. Taki numer mi wykręciła.....
Taaaaką kupę zrobiła że wyciekła z pieluchy :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Chciałaś mamusiu to masz.... za karę :laugh:
Kochany słodziak... ona pozwala mi na wszystko a ja wybaczam jej wszystko.
To właśnie nasza MIŁOŚĆ
:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

A teraz słodko sobie śpi, już dobrą godzinkę.
Tak usypia od godz. 20 do 21 śpi jednym okiem i co chwila domaga się cysia...
A teraz to już śpi mocno że mogę zupełnie zająć się sobą...
Do rana upomnie się ze 2 czy 3 razy o cysia... Nawet nie wiem dokładnie bo ja śpię a ona tym swoim małym noskiem i otwartą buzią szuka...
Cyc na wierzchu więc je tak że mnie nie budzi....
;)


Znowu się rozpisałam.
To lepiej już skończę i dam szansę innym się wypowiedzieć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #978743 przez maja001
Angela wit K powinno podawać się do skończenia 3mż a póżniej tylko sama D tn jak ja laurke ur 22 01 to K powinnam podawać do 22 04.ale ja podawałam do 14 04 i mi sie skończyła więc kupiłam tylko sama D.Ja na razie nic nowego nie wprowadzałam

A my dzis zrobilismy sobie wycieczkę do zoo do Warszawy i stwierdziłam ze podróż 130km w jedna strone z dwójka maluszków to jednak wyzwanie ale dałam rade, choc padam ze zmeczenia, A jutro jade dalej proić n chrzciny tylko mam mały problem bo synek chrzestnej Oskaka ma katar i ona nie wiee czy alergiczny czy wirusowy, mam nadzieje ze mały nie podłapie nic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 dni temu #978796 przez Anna1991
Widze ze duzo sie tu nie dzieje. Internetu nie mam nawet juz w telefonie swoim.
Montresor napewno bedzie dobrze z Arturkiem.
Wczoraj bylam z mezem i coreczka we Włodawie w okolicach Lublina nad jeziorem. Wiec z okolic warszawy to jest kawalek. Zalowalam ze musielismy wracac. W czerwcu mam slub wiec znow kolejny powod do wyjazdu. Doczekac sie nie moge.
Widze ze z rodzinka nie moga co niektore sie dogadac. Mnie jak wkurza tesciowa to robie glupie miny jak ona nie widzi a maz ze mnie sie smieje.hehe Moja mama jak sienie wtracala to zaczela ze nie daje pic dziecku. Ze powinnam dawac herbatke. Yhhh... a ja od dawien dawna jej podaje soki.... i wlasnie mam juz zamiar podawac owoce i warzywa zmielone.
Wstawiacie swoje pociechy... wiec moja na troche tez sie pojawi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl