BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 5 dni temu #979003 przez martadiana
Anna slicznotka z malej a do ciebie podobna strasznie :)

Mamamuminka przepraszam ale ZAPOMNIALAM dziewczyny pozdrowwic od ciebie :/ moja mala tez miala taki okres ze plakala przed spanie ale juz jej przeszlo moze skok rozwojowy czy cus...

Angela na tym drugim zdjeciu corka wyszla jakby jakies chlopca chciala skusic naa siebie hehehehe :P sliczne masz dzieci pozazdroscic

Ewelina ale masz juz kawalera ohoho:P fajnieze sie odezwalas wkoncu.. moja corka tez smoczka mocno przytulic i spi jak zabita... dzis tak fajnie nozki rozproostowala to sobie zdalam sprawe jaka ona juz jest duza u dluga...

Maja ale ci fajnie masz ladna pogode u nas dzisiaj tak wialo ze malo co glowy nie urwie :S:S dopiero jutro ma byc spokojniej mam nadzieje...

Ela twoja mama ma pewnie racje co do anemii najszybciej do bedzie wkoncu pisalas ktoregos razu ze chudniesz w oczach wiec napewno przez diete...

A my jutro na szczepienie chyba wiekszosc z nas .. I jak Maja zastanawiam sie ile moja ksiezniczka juz wazy ale z 6 kg to napewno musi wazyc .. Kupilam jej dzisiaj czopki w aptece wrazie goraczki .. oby jej nie miala i oby te szczepienie bez problemowo przeszlo.. kurd eja nigdy nie bylam na takim szczepieniu pierwszy raz mnie to czeka i ciagle mi sie plakac chce jak pomysle ze mala beda kluc :((

A ja zaczelam se rozjasniac wlosy (dwa razy se rozjasnilam juz )ale mialam takie siano ze przy czesaniu to moglam garsciami wlosy wyciagac bo ciagle mi sie plataly :/ wiec dzisiaj na ciemna czekolade sie przefarbowalam i mam w d**ie te rozjasnianie.. /(oczywiscie nie chcem tu obrazac naszych mamusek blondynek) :):)

Lece spac bo mala wlasnie usnela wiec musze korzystac :) dobranoc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 dni temu #979025 przez Angela1
Maja
najważniejsze to wiedzieć na co się choruje i zastosować odpowiednie leczenie.
Każdego coś boli i każdemu coś dolega. Ale jak wiesz co to jest i jak sobie z tym radzić to nie ma to znaczenia :silly: :silly: :silly: :silly:


Za rok czy dwa jak skończę karmić małą podejmę właściwe leczenie i po problemie.
Najważniejsze że wiem dlaczego mnie boli....więc daję radę

Ela musisz koniecznie iść do lekarza, bo to nie jest normalne.
Może zwyczajnie się denerwujesz i ze stresu tak się pocisz, ale lepiej to sprawdzić.
Jak pisałam wyżej lepiej wiedzieć co nam dolega i odpowiednio to leczyć.


Martadiana ja też farbowałam włosy na blond całą ciążę. a przed porodem pomalowałam na ciemno bo też miałam siano :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Teraz ścinam z moich prawie do pasa już mam za ucho :( ale muszę żeby pozbyć się tych spalonych.
CHoć lubię być blondynką.... najpierw odczekam aż włosy odrosną.

A potem patrzę na zdjęcia że zawsze mam raz ciemne włosy raz blond raz długie raz krótkie.
:whistle: :whistle: :whistle:

dziewczyny
dajcie znać jak po szczepieniach ile ważą wasze pociechy i ile mierzą
my też jutro mamy szczepienie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 dni temu - 8 lata 10 miesiąc temu #979083 przez Asik92
A

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu - 9 lata 4 dni temu #979140 przez Angela1
Muszę się pochwalić
Kupiłam małej dzisiaj nową sukieneczkę





oczywiście uszyta razem z body.
Nagle od wczoraj w końcu coś normalnego w tych sklepach jest...
Wprost nie mogłam się oprzeć.
Tak to jest jak w domu dziewczynka .... :silly:
Ależ ja ją będę rozpieszczać


Co do chusty to nie umiałabym w tym wiązać dziecka
wczoraj kupiliśmy nosidełko firmy LASCAL rewelacyjne ale cena okropna. 299zł
Stwierdziliśmy że jest tak wygodne i proste w użyciu że naprawdę warto było wydać tą forsę
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #979154 przez Mon.tresor
Hej dziewczyny. Wyniki dobre, infekcja drog moczowych tylko, jeszcze tylko posiew i zaczynamy leczenie. Maly jednak nie ma refluksu, przestal ulewac. Teraz sobie lezymy na lozku i robimy do siebie minh i gadamy, maly sie zrobil niezwykle kontaktowy i ciekawski. Probuje sie tez juz od jakiegos czasu przekrecac, bo kiedys mu wyszlo pare razy, ale to bylo nieswiadomie zupelnie, a teraz probuje specjalnie i udaje mu sie tylko na boczek, a pozniej juz nie :D jak mu pomoglam przed chwila bo az marudzil, to sie az smiac zaczal :D ostatnio na topie jest wyjmowanie sobie smoczka z buzi i gryzienie jego plastikowych elementow :D
Ja mam za to znow problemy ze soba, od porodu nie przestal mnie bolec brzuch, ale z kazdym dniem jest coraz gorzej, zwijalam sie z bolu ostatnio... jutro mam lekarza.
Probuje tez sprzedac ciuszki po Arturze, wiec jak znacie kogos kto by mogl chciec 56-74 to dajcie znac, wysle fotki. Zalozylam tez na fb grupe dla nas, ale zaprosze was jak mi maly zasnie. Ktoras chetna na bycie administratorka?
my nowe pokarmy wprowadzimy w czerwcu, nie szybciej. 11 lipca chrzciny mamy... hmm, co jeszcze...? A, witK bede podawac do ukonczenia 4 miesiecy, czyli do 7 maja... albo i dluzej, bo tyle mam jeszcze witaminy.
mlody mi sie unormowal ze spaniem, jedna przerwa na spanie miedzy 9 a 12, druga 15-18 czasem sa jeszcze krotkie drzemki 15 minutowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #979157 przez Mon.tresor
Grupa na fejsie jest, kto niezaproszony niech mnie dodaje na fn - Magda Wittich, to dodam... troche mnie ten tablet drazni:p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #979196 przez maja001
Ja znow z telef pisze wiec moga byc przeliterowania a ciezko mi sie je tu poprawia
montresor jaka ty ogarnieta jestes blog prowadzisz teraz konto na fb zalozylasz podziwiam cie.Ja sie ciesze z tego konta na fb.Znajac zycie z czasem forum zacznie zanikac a tam przedluzymy jego istnienie i nasza znajomosc.Wiem bo juz na jednym takim koncie jestem i swietna to sprawa.Ciesze sie ze stan Arturka sie poprawil za to tersz ty musisz o siebie zadbac bo takie bole brzucha moga byc niebezpieczne.A bylas juz u gina po porodzie?

martadiana dzis u nas pogoda tez nie najlepsza tzn do 12 byla jeszcze ok a pozniej nadeszly ulewy i zimno ale ja i tak po szczepieniu do piatku z mala siedze w domu wiec ta pogoda mi nie straszna

Angela masz racje najeazniejsze ze wiesz na co masz sie leczyc.Najgorsze to jak czlowiek biega od lekarza dp lekarza i nie wie co mu jest.

Asik ty to masz z ta tesciowa.Skoro nawet twoja przyjaciolka nie chce cie odwiedzac przez ni to kawal z niej podlej baby.Wcale ci sie nie dziwie ze nie masz ochoty isc na te komunie bo z taka rodzinka to najlepiej z dala ale jak twoj maz jest chrzestnym to raczej nie wypada nie isc.Ja tez pisalam eam o tym weselu brata mojego J i idziemy na nie ale sami bo szkoda mi dziecka meczyc taki kawal drogi.Wymusilam jednak na J ze jedziemy na slub obiad 2 godz po obiedzie i wracamy bo w koncu moja mama w nocy sama z dwojka nie da sobie rady i chce wrocic do 22.A tez nie mam ochoty ogladac ani mojej trsciowej ani rodzenstwa J bo z nimi ten sam problem co u ciebie wszystko na pokaz jest robione chorzy ludzie.I juz czuje jak sie tam umecze :(Moze juz nie pobudzisz laktacji sama nie wiem ale prubuj jeszcze mozliwe ze sie uda w koncu.A sprubuj przykladac na piersi cos cieplego i sciagac po rozgrzaniu moze tak sie uda.

My po szczepieniu.Laurka to taka kruszynka wazy tylko 4900g Wysypka to alergiczna pediatra kazal natluszczac policzki. bo tylko tam sie pojawila.Poza tym dostalismy skierowanie na morfologie dla Laury i Oskarka i skierowanie do poradni ortopedycznej by skontrolowac bioderka i okazalo sie ze w okolo mnie nie ma takiej poradni na NFZ a jedyna w Lodzi ma terminy na luty 2016r.Tak wiec zapisalam mala na prywatne usg bioder na wtorek po niedzieli bo nie mialam wyjscia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #979202 przez martadiana
Angela ja drugi raz sobie rozjasnialam wlosy za pierwszym razem mi sie nie podobalo a teraz bylo siaano straszne... ja zazwyczaj spie w rozpuszczonych wlosach i jak rozjasnilam to rano nie moglam ich rozczesac szczotki wsadzic.. a dzisiaj rano odrazu roznica wlosow nawet ciagac nie musialam bo sie pieknie rozczesaly i przynajmniej tyle nie wypadnie bo wczesniej jak rozczesywalam to masakra ile wlosow wypadlo... sukienka fajna taka wiosenna :)

Mon.tresor dobrze z malym ok i nie ma tego reflusku.. a bolec cie moze po cesrce.. moja kolezanke bolal az 2 lata i teraz ja tak ciagnie ze dzinsow nie moze nosic

Maja no Laurcia rzeczywiscie drobniutka moja prawie tyle wazyla przy porodzie haha :D a termin na luty 2016?? to zart.......

Asik ta twoja tesciowa to naprawde do utopienia co ona ci sie wtraca czy ty se taka herbatke pijesz a mozesz cchcesz karmic i co jej do tego.. ja to juz zrezygnowalam ona i tak duza juz jest a niedlugo kaszki itp wiec nie bede jej denerwowac bo i tak nie chce cyca i tak.. :/

My tez po szczepionce pierwszej.. mala nawet nie zaplakala a ja sie tak balam heh jedno co to westchenla se glosno juz po to lekarz sie z niej smial :) wazy 6300gr i 60 cm ma.. wykryto u niej szmery na serduszku :( lekarz mowil ze to nic powaznego ze dzieci czasami tak maja a ze jak w czasie ciazy i po urodzeniu nic nie wykryto to dobrze powinno byc ale zapisalam ja do kardiologa dzieciecego na 12.00 jutro juz mamy wizyte wiec dobrze. Mama mi mowila ze ja tez mialam te szmery wyryli mi w 4 miesiacu ale juz jak 2 latka miala to serduszko czysciutkie bylo.. wiec oby z moja mala tez tak bylo..

Uciekam spac :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #979229 przez Mon.tresor
Maja, tak, bylam, ale zapomnialam powiedziec bo to bylo jak Artur mial zapalenie oskrzeli. Mam cie w znajomych na fb?
Moj blog umiera, bo nie chce mi sie laptopa rozkladac :p

Martadiana, ale ten bol jest coraz wiekszy, boje sie ze cos sie tam paprze... dzis po wizycie dam wam znac ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #979282 przez Monika_1985
Hej,

moje dziecko ostatnio śpi w ciągu dnia i mam w końcu czas posprzątać w domu i przygotować obiad i nawet tu wpadłam. Pewnie zaraz się obudzi znając moje szczęście ;)

Angela gdzie kupujesz te fajne ciuszki dla Małej? Sukienki są naprawdę extra! Co do smoczków to my kupiliśmy 5 zanim znaleźliśmy taki który przypasował synkowi, tylko lateksowy i okrągły mu podchodzi, inne wypluwane są w trybie natychmiastowym ;).

Asieńka jak go brzuszek nie męczy a chłopak jest na cycu to w ogóle bym się nie przejmowała tymi kupkami co 2-3 dni.

Elu jak badania? Lepiej się już czujesz?

Ewelina Mikołaj boski, musisz częściej się nim chwalić :). U mnie na chrzcie Mikuś doznał szoku jak ksiądz go polał wodą i się trochę poryczał ale biorąc pod uwagę że chrzczone było jednocześnie ośmioro maluchów to jego płacz zlał się z resztą krzyków ;) Nie martw się, na pewno pójdzie gładko :)

Maju jak po szczepieniu? Wszystko dobrze? A mąż nie może znaleźć pracy jeżeli mu nie przedłużą zasiłku?

Asik jak Twoja przyjaciółka unika Twojej teściowej to na prawdę to musi być "kochana" kobieta "do rany przyłóż" ;)

Montresor my właśnie wchodzimy w rozmiar 74, co masz ciekawego? Może coś bym odkupiła od Ciebie :)

Martadiana nie zamartwiaj się tymi szmerami na serduszku, już kiedyś rozmawiałyśmy na ten temat z dziewczynami. Dużo dzieciaczków to ma. Najważniejsze by to się nie powiększało więc trzeba kontrolować i już :)

Ha dałam radę a młody śpi dalej :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu - 9 lata 3 dni temu #979301 przez Angela1
My wróciliśmy już od lekarza.
Młoda waży 6050g i długa 58cm
Szczepienie to tak jakby go nie było. Trzy ukucia były bez żadnego znieczulenia a Zuza nawet nie zareagowała :silly: po prostu super
Poprzednim razem był płacz , a teraz spokój... oby tak dalej.

Monika
co do sukienek to te dwie pierwsze znalazłam w hurtowni BABY FANT może masz taką u siebie i one były w dobrej cenie bo po 23zł.
tą trzecią kupiłam w H&M bo nie mogłam się oprzeć ale tam drożyzna 40zł
Kiedyś widziałam jeszcze też na podstawie body w hurtowni RAMPERS ale nie było nic ciekawego do wyboru.
Ciągle jednak szukam z jednej takiej z długim rękawem na chłodniejsze dni ale nic nie ma...

Martadiana nie chcę cię straszyć z tymi szmerami. Bądź czujna i porób dziecku szybko szczegółowe badania.
Moja kuzynka ma córeczkę. urodziła się zdrowa. Potem wykryli u niej szmery. Julia miała wtedy 4 czy 5 miesięcy. Pediatra nie kazała się martwić tylko obserwować. Dopiero w wieku 9 miesięcy skierowali ich do kardiologa. Czy poszli do drugiego prywatnie, bo mała traciła na wadze.
Za miesiąc Julia kończy roczek. Diagnoza jest okropna.
Jadą do Niemczech na operację serduszka 5 maja. W Polsce za późno wada została wykryta i kolejki są za długie.
Pierwszeństwo mają noworodki.
poniżej link opisujący serduszko Julii i cała historia jak wykryto szmery...
portal.abczdrowie.pl/serce-julii
dodam tylko że udało im się zebrać kasę na operację którą przeprowadzą w Niemczech

Na pewno u was będzie wszystko ok. Ale dla swojej pewności zrób niezbędne badania abyś była spokojniejsza.

Podobno dużo dzieci ma wady serca które mijają same do dwóch lat.
Oby tak było i w waszym przypadku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #979308 przez ela85
Monika dzięki, trochę lepiej się czuję, ale nadal trochę mi gorąco się robi. A na wyniki musze poczekać dziś byłam na pobraniu.
Angela ale czadowe te sukienki co kupiłaś.
Montresor super że Arturek juz lepiej.
Martadina, Angela dzielne macie kobietki.
My szczepienie musimy przełożyć 2tyg, że względu na wcześniejszy antybiotyk,. Ostatnio Zaraz po świętach OLUŚ ważył 5620g i miał 60cm. My po niedzieli wybieramy się na bioderka, od razu zapytam o mój kręgosłup.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 dni temu #979377 przez martadiana
Monika u mnie to samo ze smoczkami inajlepiej jej pasuje okrragly z lovi :)

Angela to nasze corki sa stworzonev do szczepien haha :P

Ja sie balam goraczki u corki po szczepireniach a ona nic wieczorem troche poplakala i tyle za to lepiiej spala :) Bylysmy u kardiologa wszystko jest dobrze nie ma rzadnych szmerow.. bylo robione usg i jakies badanie dodatkowe z kablami i wszystko jest ok :) Kamien z serca :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 dni temu - 9 lata 3 dni temu #979386 przez Angela1
Marta Diana
dzięki Bogu ze wszystko jest ok z serduszkiem twoje córki.
A zauważyłaś że nasze urodziły się największe i teraz obie są już powyżej 6kg :blink:

Mam prośbę
Czy możesz dopisać do tej tabelki obok Nicka także nasze imiona obok w rubryce.
Bo ja się np. już gubię, która tu jest którą na Fb.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Ja osobiście rzadko zaglądam na fb, wolę nasze forum.
Założyłam go dla utrzymania kontaktu z ludźmi z zagranicy, bo tak jest szybciej.
Każdy tam jest.... i tak jest wygodnie ..
Ale jak mamy już taką super tajną grupę to czasem tam zajrzę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 dni temu #979435 przez maja001
Popisalam z wami na naszej tajnej grupie ns fb a teraz sie przenioslam tutaj
Monika za prwbe bedzie szukal pracy w Pl choc ostatnio niby zartem niby serio prxybakuje ze ja mam isc do pracy a on zajmie sie domem.I moze mala bedzie jeszcze piersia karmil.No jak mi ten moj J dziala na nerwy czasem to ...
martadiana a moze malutka ma to samo co moj synek kardiolog nic nie widzi serce na usg ok a szmer jrst i to jest po prostu taka budowa serca i to zadna choroba.Ja z Laurka tez jade do kardiologa 805

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl