BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 9 miesiąc temu #913257 przez Justyna_1709
Daria86 to super, że wszystko wygląda dobrze. Teraz potrzeba Ci będzie duuuuużo spokoju :)

MagdaK śliczne dzieciaki :) Córki pewnie chętnie będą pomagały przy Maleństwie :)

wer26 nospa jest tylko na rozkurczenie macicy - czy jakoś tak... Nie ma się czym stresować. Ja na początku też miałam to brać, ale przyznam, że jakoś bardzo tego nie przestrzegałam i teraz jest wszystko dobrze. Luteina - w moim przypadku duphaston- jest na podtrzymanie ciąży, właśnie jak są z nią jakieś problemy. Ja brałam go do 13 tygodnia. Na ostatniej wizycie padła decyzja, że odstawiamy. Jak widać w ciąży nie można niczego bagatelizować.

Dziewczyny, a jak to jest z tym kwasem foliowym, trzeba go jeszcze brać, czy już można odstawić? Zapomniałam o to zapytać, bo ostatnia wizyta była właściwie sumą przypadków :) Tak czy inaczej będę brała jeszcze do 29 (do następnej wizyty), ale jestem ciekawa co Wam o tym powiedzieli lekarze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913259 przez kocham_cie
magdak dziewczyny fantastyczne:) patrzyłam na suwaczek jak one wiekowo są bo wyglądają jakby były rowiesniczkami:)
No ale foty fasolki nic nie przebije!!! Boska <3

daria86 no i po strachu :) cieszę się bardzo a to bardzo razem z tobą :)

luska gdzie się podziały nasze twingsy???

Uciekam na Basen :) miłego chłodnego dnia :)

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913297 przez MagdaK
Justyna_1709 zobaczymy jak to będzie, obecnie napalone na maksa

kocham_cie coraz częściej słyszę czy moje dziewczyny są bliźniaczkami. Wiktoria urodziła się 02.02.2004 (3 tygodnie wcześniej), a Maja 02.01.2006. Jak idą obok siebie to praktycznie są równe. :) i tak różnica się zatarła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913304 przez monique1983
GabrysiaSta - trzymam za Ciebie mocno kciuki :)

MagdaK - śliczną masz fotę malucha :) dziewczyny faktycznie bardzo podobne do siebie :)

wer26 - dużo dziewczyn bierze nospę i luteinę, także nic się nie martw, odpoczywaj i będzie dobrze :)

Daria86 - świetne wieści :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913310 przez wer26
Dzień Dobry dziewczyny :*
Dziękuję za słowa otuchy :)
Dziś jest już lepiej, od wczoraj zaczęłam brać nospę i luteinę i nie mam narazie już takiego napięcia i oby tak pozostało :)
Gratuluję udanych wizyt :))
Za niedługo czeka nad usg połówkowe ;) Tego już w ogóle nie mogę się doczekać. Ja tak już miesiąc wcześniej, czyli koło 16 tygodnia umówię się na to usg, tak żeby trafić do tej Pani doktor, u której byłam na pierwszym usg genetycznym :) A wy kiedy będziecie się umawiać?
Miłego dnia :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #913371 przez meli1990
MagdaK wszystkie dzieciaki super

wer26 ja też kolejną wizytę mam 2 września. nie martw się tym kuciem jak będziesz brać leki to się unormuję

Daria86 to fajnie że z dzidzią dobrze

ja po wizycie z maluchem wszystko dobrze ma 7,51 cm a termin na 14 lutego mam. gorzej z moją tarczycą muszę poszukać lekarza bo mam 0,197 przy normie 0,27- 4,20 powiedział gin że pewnie dostane leki. spróbuje dodać zdjęcie


Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913471 przez kristi*
Hej dziewczyny
Justyna_1709 tak czytałam twoja historie, i trochę moją przypomina - ale wtedy się nie udało.
Pierwsza ciąża obumarła w 10 tyg - po badaniach wyszło, że przez cytomegalie. Wywoływali poronienie tabletkami ze trzy miesiące krwawiłam z kilkudniowymi przerwami (coś zostało - jakieś resztki po ciąży - jak to nazwali), i się okazało że znów jestem w ciaży mieli problem z ustaleniem tygodnia ciąży coś im nie wychodziło - ciąża zagrożona.... Niestety się nie udało i poroniłam, ale wszystko się oczyściło.
Teraz jest trzecia ciąża i wszystko w jak najlepszym porządku.
Zdziwiliśmy się z mężem, że w sumie przy każdej ciąży udawało się za pierwszym razem, żadnego czekania. :P
hmm aż tak dobrze znam swój cykl czy fart hehe :P

Termin wstępnie mam na 8/9 marca czekam na wizyte aż ustalą dokładny. Chyba że dzidzi będzie się bardzo spieszyć to na luty się załapie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #913486 przez Marti
Wer26, to dobrze, że poszłaś no i najważniejsze, że z dzidzią wszystko ok. Skoro lekarka pozwala Ci jeszcze pracować, to na pewno nie jest źle i nie ma czym się przejmować, tylko odpoczywaj i bądź dobrej myśli!

Dżasta86, poprzednio rodziłam w Medicoverze w Wilanowie i tym razem też będę. Lekarkę mam z LuxMedu, ale będę zmieniać abonament właśnie na Medicover, więc pewnie zmienię lekarkę na tę, u której poprzednio rodziłam. Inflancka też ma ostatnio dobre opinie.

Daria86, super wieści! Na następnych badaniach też na pewno wszystko będzie dobrze. Grunt to nie martwić się za dużo na zapas (wiem, łatwo powiedzieć ;) )

Justyna_1709
, moja lekarka kazała odstawić kwas foliowy z końcem 12. tygodnia i przejść na witaminy - Pregna Plus. Ale w składzie też jest kwas foliowy, więc w sumie biorę nadal :) Kwas foliowy jest chyba najważniejszy w pierwszych trzech miesiącach, ale najlepiej przed odstawieniem zapytaj swojego lekarza, bo jak widać na tym forum co lekarz to opinia :laugh:

Meli, fajnie że z maluchem wszystko dobrze, duży już jest :) z tarczycą koniecznie idź do lekarza, żeby nie było jakichś problemów.

kristi, przykro mi, że tyle przeszłaś, życzę mocno, żeby teraz już było wszystko w porządku!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913552 przez meli1990
napewno pójdę do lekarza. może jutro pojadę poszukać jakiegoś. dzisiaj już pytałam ale idzie na urlop lekarka i miała dużo pacjentów i mnie nie przyjeła

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913614 przez K1C1A
4 dni niobecnosci i 130 postow ,no no mamusie zaszalalyscie ,cieszy mnie to
Witam kolejne mamusie :) :)
ciesze sie ze wizyty byly udane ja mam 19 sierpnia i tez licze na pozytywne wiesci :)
Patio widze ze Ci umknal moj termin porodu -24 luty
U mnie jak u was im chlodniej tym lepiej oby juz tak zostalo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913692 przez Justyna_1709
Witam dziewczyny :) Jak dobrze, że kolejny chłodny dzień przed nami

kristi* bardzo współczuję, że musiałaś już tyle przejść, ale trzymam kciuki, żeby tym razem wszystko było tak jak trzeba :) Przez te wszystkie problemy na początku, każda wizyta u lekarza to dla mnie przeolbrzymi stres, ale mam nadzieję, że skoro tyle już dziecko wytrzymało, to będzie dobrze do końca.

Marti dziękuję za odpowiedź. Tak właśnie mi się wydawało, że do końca pierwszego trymestru trzeba brać kwas foliowy. Pregne plus mam brać od samego początku ciąży, więc w sumie nie wiem, czy nie za dużo tego kwasu foliowego... Ale skoro tak kazała lekarka, to ja dyskutować nie będę, mam do niej pełne zaufanie. Kilka miesięcy temu obiecała mi, że będę niedługo w ciąży i jak widać, sprawdziło się to.

Bardzo bym chciała, żeby teraz było już wszystko dobrze, żeby był okres bez zmartwień, ale wydaje mi się to niemożliwe :)

Oglądałam wczoraj meble, akcesoria i ubranka dla dzieci. Nie zdawałam sobie sprawy, że tyle tego jest i takie to wszystko ładne :) Ale czekamy cierpliwie na pierwsze zakupy. Nie chcę zapeszać...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913702 przez patio
K1C1A - właśnie szukałam ostatnio postu z Twoim terminem, ale nie udało mi się znaleźć. Widocznie gdzieś przeoczyłam - przepraszam, ale już naprawiłam błąd :)



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913716 przez Dżasta86
Marti a mozna poznac nazwisko tej lekarki z medicovera? Ja chodze poki co do Polkowskiego ma czasami tez dyzury na Inflanckiej. A ole placilas za prod w medicover ? Czyli rozumiem ze bylad zadowolona z sali i opieki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #913767 przez olka_ka
Hej dziewczyny :)

Matko! ile wpisów ;) Od wczoraj męczy mnie ból gardła. Póki co robię płukankę z soli. Znacie może jeszcze jakieś sposoby na ból gardła?
Justyna_1709 ja ostatnio oglądałam wózki. Póki co wybór padł na Mutsy Igo. Dla pierwszego dziecka miałam Maxi Cosi Mura i bardzo polecam jeśli, któraś będzie się nad nim zastanawiała. Mebelków nie oglądam, bo wszystko mam. Łóżeczko nawet odzyskałam ;) Co do ubranek to z zakupami muszę zaczekać do czasu poznania płci :) jeśli dziewczynka to wszystkie mam, gorzej będzie z chłopcem ;)

kristi Trzymaj się! Teraz już będzie wszystko ok :)

meli1990 super fotka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913791 przez kristi*
Ja już z niecierpliwością czekam na koniec I trymestru, objawy te nieznośne przechodzą, ale czasem się jeszcze zastanawiam czy wszystko z aniołkiem dobrze. W piwnicy mam nieduże pudło z rzeczami dla dzieciaczka, które dostałam od rodzinki jak byłam w pierwszej ciąży - już nie moge się doczekać kiedy je wypakuję. :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl