BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 6 dni temu #981389 przez Karola0303
Hej my po wizycie u dermatologa mała ma skaze białkowa do 3 lat może to być. Mleko specjalnie dla arelgikow proszki i płyny do pielegnacji ciala.. Oliwka na ciemieniuche cza bylo kupic eh polowie czerwca do kotroli

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 dni temu #981493 przez malina219
Karola a jak się objawila skaza???

My mamy problem bo Kalina wciąż ma okropnie sucha skore taka szorstka mimo używania emolientow :( nie wiem czy iść z nią do dermatologa czy poczekać miesiąc do następnego szczepienia i pediatra powie co robic. Co myślicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 dni temu #981498 przez Karola0303
Malina slina ciemieniucha krostki na twarzy moze byc tez na ciele swedzonce ze policzki sa czerwone tu masz zdjecia tej wysypki ja napierw szlam do lekarza rodzinego i dala skierowanie do dematologa

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 dni temu #981529 przez malina219
Kurczę tez się jej pojawiają takie krostki na twarzy. Na przykład dzisiaj ma a ostatnio nie miała. Moze tez ta skaza u nas... Dowiem sie jak będę na wizycie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 dni temu #981533 przez Karola0303
Moze na inne uczulenie lub jakas wyspka napisz potem po wizycie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 dni temu #981537 przez MlecznaMama
Karola pamiętaj ,że przysługuje Ci dotacja do mleka. Bierzesz receptę od lekarza i za Bebilon Pepti płacisz około 10 zł. masz do tego prawo :) i płacisz mniej niż za normalne mleko byś płaciła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 dni temu #981555 przez Karola0303
Tylko musimy zaswiaczanie ze mo skaza białkowa. I wtedy bedziemy miec tańsza mleko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #981625 przez syza24
hej u nas ostatnio brak czasu bo całe dnie spędzamy z Li poza domem okazało się że mała ma zapalenie układu moczowego i to ją boli i pani doktor mówi ze moze od tego ten jej płacz ale to sie okaże mamy antybiotyk na 7 dni :( i zobaczymy co bedzie :huh: no i jeszcze posiew we wtorek ciekawe jak ja złapie jej mocz :woohoo: nie wiem jak u was jest ale moje dziecko co dzień mnie zaskakuje nowymi umiejętnościami, śmieje się aż prawie w głos, zaczyna nieśmiale gaworzyć, interesują ją zabawki a najlepsze są grzechotki w które uderza piąstkami, no i chlapie nóżką podczas kąpieli a ja ciesze się z każdej takiej małej pierdołki którą ona po raz pierwszy zrobi :blush: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #981630 przez Agula89
Malina za nim do dermatologa sie udasz to i tak do rodzinnego musisz iść po skierowanie bo od stycznia obowiązuje. A może to tylko potówki ? Marcelowi bardzo często wychodzą. Przemywam mu octaniseptem na gaziku. Raz tez sudocremem tez przesmarowałam i tez pomogło. Ale położna mi mówiła żeby nie przeszadzac z tym jakby co tylko ewentualnie raz w ciągu dnia .

Daj znać jak tam z jej buziulką ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu - 9 lata 4 dni temu #981632 przez Agula89
O nawet znalazłam foty jak mu tak mocno wyszły potowki a nie wiedziałam jeszcze co to jest :p i pytalam położnej na ostatniej wizycie.
Jemu sie od mleczka robią często, jak mu poleci po szyjce, na uchu. Nawet jak się troszkę uleje a pieluszka jest wilgotna a on akurat śpi to juz mu sie robią potowki.
Może u ciebie to co innego. Tez często podobno występuje trądzik niemowlecy. Ja sie nie znam, może inne mamy doradza.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #981637 przez MlecznaMama
słodziutki Marcelek! to okazuje się że mojej Klaudii wyskoczyła.... jedna potówka na bródce. Chyba ,że to już młodzieńczy trądzik. :)
Syza jak rozpoznaliście , ze to zapalenie układu moczowego?! Ałć! biedna mała!
Moje słoneczko też się ślicznie uśmiecha i zaczyna Gaworzyc, głownie z tatusiem swoim. Cudowna jest!!!!!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #981642 przez syza24
MlecznaMama ja ogólnie poszłam z nią do lekarza bo miała straszne napady płaczu no i myślałam że to brzuszek pierwsza pani doktor olała sprawę i mówiała żeby podawać sab simplex i czopki na uspokojenie, no ale ostatnio znowu zaczęła tak żałośnie popłakiwać więc poszłam do takiej starszej pediatry (czytaj około 70-tki) no i ona zmieniła nam krople i zleciła wyniki moczu i w nich wyszły liczne bakterie i bardzo podwyższone leukocyty i powiedziała że to zapalenie układu moczowego i zleciła ten posiew dodatkowo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #981651 przez *Beata*
Syza - dobrze, że poszłaś jeszcze do innej lekarki, a nie polegałaś tylko na jednej... Jak byliśmy kiedyś na rutynowej wizycie z Hanią u jej lekarki, to wspomnieliśmy o jej kolkach i płaczu, to dała też skierowanie na badanie moczu, morfologię i jeszcze jakieś dodatkowe badania oraz zrobiła USG brzuszka, żeby sprawdzić czy to na pewno tylko dolegliwości brzuszkowe czy może coś innego, u nas na szczęście wyniki i USG wyszło ok... Trzymam kciuki za Li, żeby po lekach wszystko ustąpiło...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #981652 przez *Beata*
Ja z Hanią dalej walczę z brzuszkiem... Po mleku na kolki, wzdęcia i zaparcia - zaczęła mieć zaparcia... Kupka miała być bardziej rzadka niż po innych mlekach, a niestety jest jak plastelina :( Zrobienie kupki jest dla niej straszną męką... zaczynam rozważać zmianę mleka i podawać jej Bebilon z Pronutra... może już kolki jakoś powoli będą przechodzić...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu - 9 lata 4 dni temu #981708 przez bujanka
Hej dziewczynki,
u nas też brzuszkowe problemy nadal nas męczą :( mała zawsze nie miała problemu z robieniem kupki, a przez ostatnie dwa dni to masakra, napinała się że aż się zanosiła :( Ale od wczoraj zaczęłam pic raz dziennie koper włoski i jem spro jabłek i to chyba napraede pomaga, bo kupka wczoraj była tylko wieczorem, a dziś rano już trzy poszły, a mała wkońcu uśmiechnięta i szczęśliwa, bo ostatnio bardzo płakała i rozdrażniona była.
Więc dziewczyny karmiące piersią polecam koper włoski i jabłka na zaparcia u maluchów! :)

A dziewczyny używające sab simplex jak to trzeba podawać ile razy dziennie po ile kropelek???? Ja używałam do tej pory ibu-vit kolka i to super pomagało ale te ostatnie dwa dni to już nawet to nie pomagało.

Beata mam nadzieje że bedzie tak jak piszesz, mojej małej nie duzo juz zostało do skonczenia trzech miesiecy a kolki nadal sa, mam nadzieje że to juz kwestia dni :(

Syza naszej złapaliśmy mocz do pojemniczka, mała robiła przy tym kupke, bardzo złe wyniki wyszły bardzo liczne bakterie, leukocyty, erytrocyty, krew. To było straszne, tyle nerwów, ale lekarz kazał powtórzyć badanie, tylko dokładnie umyć. Przy nastepnym pobraniu, mała nie miała kupki, wytarłam ja wacikiem namoczonym wodą - a wyniki wyszły wzorcowo!!!! Radzę Ci powtórz je jeszcze raz, mój lekarz mówił że wyniki moczu są bardzo niemiarodajne, wystarczy że dostanie się trochę kupki i już wyniki masakra.

Jesli chodzi o skórę to my nie mamy problemów więc nie pomogę, nawet pupkę już wygoiliśmy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl