BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

11 lata 4 miesiąc temu #528987 przez Dave
Hallo,

Monia - mam nadzieję, że jednak dzień będzie udany mimo niewyspania. I daj znać jak tam tę glukozę zniosłaś.

Azja - miłego dnia w pracy. U mnie też prószy, ale niebo tak jakby wisiało nad głową.

Kasiu - ciekawa jestem jak wyjdzie plan, bo mi ostatnio to żadne plany nie wychodzą.

Anabelle
- ja dopiero muszę się obrobić, przed dzisiejszą wizytą i przyznam, że już nic nie widzę. Więc nie wiem jak to zdziałam :silly:

Maja noc ładnie przespała, ale gorączka 39. Kurka niby nic jej nie jest, dalej obstawiam zębole :dry: :dry:

Lecę coś na obiad wymyślić.



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #528992 przez Urszula
Witam!

My wczoraj zrobiliśmy przemeblowanie w Elizi pokoiku by móc w niedalekiej przyszłości wstawić drugie łóżeczko. Dobrze, że naklejki, które ma na ścienie też dają się przekleić :)

Mam pytanie: czy znacie Multivitamol 1+ syrop witaminowy kupiłam takie witaminki dla Elizi w polskim sklepie podobno cieszą się dużym powodzeniem.

Aguś powodzenia u endokrynologa!!!

Kasia 1329 dzidziuś też chce spać :) powodzenia w pracy oby Mateuszek Ci pozwolił na zrobienie jak najwięcej :)

Miłego dnia!



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #529060 przez Urszula
Aguś co do funkcjonowania forum masz rację. Zawsze coś tu szwankuje :dry: z telefonu coś napisać to już jakaś ekstrema. Na FB jest dużo prościej z tym, że tam nie ma całego tego mamusiowego klimatu które jest na forum :) Sama używam FB w sytuacjach awaryjnych :lol:



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #529148 przez monia89
Ja już po glukozie i dobra jest nawet nie przepijałam jej :) Jutro wynik ciekawa jestem :P Mnie ostatnio mąż golił bo ja mam totalną lustrzyce :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #529153 przez monia89
Znowu musiałam kliknąć z 5 razy i czekać bóg wie ile by post się wysłał masakra.......

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #529155 przez Suzi
Witam,
Co do fb to ja sie z tym czuje obco, jakoś mnie nie wciągnęło więc silą rzeczy wole tu. Poza tym tu jest TA atmosfera a tam ( fb) jest wszystko...
jakie pieluszki uważacie za najlepsze i "nieszkodliwe' dla noworodka? wybór jest szalony a ja daaaaaaawno wypadlam z tematu :woohoo:

A macie już wyprawke szpitalną dla siebie? takie rzeczy jak majty poporodowe - nigdy nie używałam :blush: podklady - jakie teraz są dobre?? etc Kiedy jak rodziłam moje starszaki to w szpitalu dawano wszystko i oprócz ubranka dla dziecka na wyjście nie trzeba było nic brać, no chyba że się ktos uparł, chociaz przy corce to pamietam ,ze nawet na własna koszulę czy szlafrok bardzo krzywo patrzono. teraz jak czytam grudniówki czy styczniowki to walize wielkości szafy gdanskiej trzeba spakowac :ohmy:
Dobrze że jutro mam spotkanie z "moją" położną, ktorą zamierzam wynając do porodu to mnie oświeci :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #529237 przez Anabelle
Co do pieluszek to na razie kupiliśmy 2 opakowania pampers newbaby na promocji były - paczka economy, wyszło 49 czy 50 gr za pieluszkę :)
Teściowa mi jednak mówiła, że dla noworodka takiego szitalnego i zaraz po nim to są pieluchy specjalne newborn takie mini mini specjalne z jakimś przodem dziwnym... nie za bardzo zrozumiałam.

Te new born z tego co czytałam na forach i w artykułach starczają od 1 tygodnia do 1 miesiąca w zależności od wagi wyjściowej dziecka, dlatego większosć osób zaleca kupienie tylko jednej paczki "newborn". W jakimś artykule czytałam że te newborn powinny mieć miejsce na pępek hmmm

Nie wiem na jakie opakowanie jedynek się zdecydować, pampers ma dobre opinie, huggisy czasami troszke gorsze, ale mają ponoć wycięcie na pępek i wskaźnik wilgotności...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #529247 przez HERI
Ja na razie też kupiłam pampersy, tyle że premium care '2'... Były w promocji w Leclercu po 39,99 za 72szt. Jak Mały się urodzi mniejszy to wtedy będę męża słała po pieluchy ;) No i dzisiaj kupiłam jeszcze chusteczki pampers sensitive 2x6op za 27 z groszami - promocja w realu :P Wychodzi po 0,07 zl za sztukę :P
Teraz to jestem już na tyle obkupiona, że mogę polować na to co jest w promocji :P hihi...

A poza tym ja dzisiaj też byłam na glukozie, z tym, że ja miałam powtórną, bo 50g po 1h kiepsko mi wyszło... No to se dzisiaj posiedziałam 2 godziny... jak to się dłużyło! Masakra...
Teraz w czwartek wizyta, jutro będę mieć wyniki... Zobaczymy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #529275 przez agi-p
No i ja już po wizycie . Wszystko ok , tylko hormonów wiekszą dawke znowu mam .
Oczywiście 1,5 godz musiałam odsiedzieć :P

Monia ból głowy ustąpił ???

Azja u Nas też śniegiem pruszy i słonko świeci . Nawet przyjemnie jest , co nie zmienia faktu , ze zdecydowanie wole wiosnę :)

Kasiu kochana nie zajedź się przy tej maszynie . Nie wszystko na raz , bo wieczorem kregosłup Ci odpadnie .

Anabelle , no aj też rezygnuję z golenia sie samej . Ostatnio tylko się przy tym zasapałam hahaha i efekt była marny :P Mężuś juz wie , ze teraz on przejmuje te obowiązki :P W poprzedniej ciąży spisywał się wzorowo :)

Dave a które ząbki Majci teraz wychodzą ? Biedna z tą gorączką . I tak dobrze , że noc przespała :)
Odliczasz juz do wizyty ?

Ulcia nie znam tego preparatu . Mi kazali tylko tran podawać . Ale kupiłam niby najlepszy , smakowy i leży . Ami jak to Ami ... nie wypije ani łyka :P
Super , ze pokoik juz przemeblowany :) Ja zareagowała Eliza ???

Suzi pieluszki to każda chyba inne używa :) Sama testowałam kilka firm . U Nas idealnie sprawdziły się pampersy premium care ... bardzo chłonne , z siateczką , fajnie dopasowane . Ale wiem , ze inne dziewczyny pisały , ze u nich rossmanowskie lub daddy z biedronki się sprawdzały . Ja te biedronkowe używam teraz od jakiegoś czasu i są ok . Ale te pierwsze rozmiary to jakieś tragiczne były i po paru sztukach wywaliłam je .
Ja do szpitala zabieram ubranka mimo , ze niepotrzebne . Wole od razu ubierać Malusią w moje ciuszki .
A majty poporodowe kupiłam ostatnim razem i użyłam jednej pary ... masakra dla mnie . Używałam zwykłych :P

Co do FB , to powiem Wam , że tam przynajmniej niepowołane osoby nie przeczytaja co piszemy . Tutaj niestety każdy może się zalogowac i poczytać . Na innym wątku miałyśmy taką przykrą sytuację właśnie .
No i kiedys ZP śmigało jak ta lala , a teraz wieczny problem . Tu posty znikają , tu wirusy i wiecznie muli :(
Mam sentyment do tego miejsca , bo jestem na forum juz 3 lata i udzielam sie na kilku wątkach na stałe . Nie opuszczę zp na pewno ,ale i na FB pisywała będę .
Tutaj coraz ciszej , bo juz nie ma Nas tyle . Początkowo udzielała sie całą masa Mamusiek ... ale taka kolej rzeczy .
Nie ma co , fajnie , ze jesteśmy i oby tak dalej :)

Suzi co do wyprawki , to porozmawiaj z położną :) Niech Ci powie co się przyda i tyle .
Ja mam liste ze swojego szpitala ... wkleję ja :)

CO ZABRAĆ DO SZPITALA

NIEZBĘDNE DOKUMENTY :
- dowód osobisty,karta czipowa
- karta ciąży,aktualne badania


ZALECANE RZECZY OSOBISTE :
Do porodu :
- 1 krótka koszula
- woda niegazowana (duża i mała z dziubkiem)
- mały sok z białych winogron
- przekąski : rodzynki,chrupkie pieczywo,ciastka z otrębami
- jogurt,musli
Na czas pobytu w szpitalu :
- przybory toaletowe ,2 ręczniki i ręczniki papierowe
- duże chłonne podpaski (np.Bella)-2 paczki
- jednorazowe podkłady do łóżka 60*90 - 5szt
- termometr,3 szaszetki Tantum Rosa,szare mydło
- szlafrok,skarpetki,klapki
- jasiek przydatny przy karmieniu
- 2 rozpinane koszule,wygodny nie obciskający biustonosz
- kubek,długopis
Do wyjścia ze szpitala :
- ubranko dla dziecka : koszulka,sweterek,śpioszki,czapeczka,śpiworek lub kombinezon,pieluszka
- kocyk,fotelik samochodowy
- ubranie , bielizna dla mamy,buty

DLA OSOBY TOWARZYSZĄCEJ W CZASIE PORODU
- obuwie zamienne
- jednorazowe ubranie ochronne (koszt 25zł)
- kanapki , kawa lub herbata ,cukier,kubek,łyżeczka
- ew.aparat fotograficzny

ZALECANE RZECZY DLA DZIECKA
Podczas pobytu w szpitalu dziecko ma zapewnioną podstawową bieliznę : kaftaniki,śpioszki,pieluszki i zawiajczek.Warto jednak zaraz po urodzeniu założyć dziecku ubranka domowe,które mają korzystną dla skóry florę bakteryjną "przyjazną" dla malucha.Ubranka i pieluszki należy wcześniej wyprać , wyprasować i pozostawić 2 tyg. przykryte pieluchą ale nie w folii) , aby skoloznizowały się z bakteriami domowymi .

Na pierwsze 2 godz po porodzie proponujemy przygotowac dla dziecka miękki ręcznik frotte i pieluchę flanelową do okrycia dziecka .

Na czas pobytu dziecka na oddziale trzeba zabrać :
-body lub kaftaniki
-śpioszki
-cienkie rękawiczki lub cienkie skarpetki
-pieluchy tetrowe lub flanelowe
-pieluchy jednorazowe
-chusteczki nawilżane
-kocyk lub zawijaczek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #529276 przez kaikai
Witam

ja kupiłam dużą paczkę pampersów newborn 80 sztuk, jeszcze do szpitala kupie paczkę pampersów premium i na razie to starczy mi .

właśnie pisze listę wyprawki dla synka i do szpitala dla mnie :)

mam strasznego lenia, nic dziś nie załatwiłam leżałam w łóżku do 12 , ledwo teraz posprzątałam i obiadu tez mi się nie chce robić , wyjęłam z zamrażalki gołąbki od mojej mamy ;)
muszę się zebrać i jechać do urzędu dowód tymczasowy Oli wyrobić , ale to jutro

Dziewczyny już pisałam wczoraj na FB ze lubię zaglądać tu na forum i codziennie się loguje , tylko jak pisze z telefonu posta to mnie wywala i później już się odechciewa, nie mam siły siedzieć przed komputerem , pisać i czekać na odpowiedz, staram się codziennie coś tu napisać , a w weekendy nigdzie nie pisze, spędzam czas z rodzina.
Uważam ze te forum jest po to żeby się dzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami z okresu ciąży , oraz podpytać inne dziewczyny o samopoczucie, dolegliwości i wspierać się nawzajem w tym dla nas szczęśliwym czasie :) w końcu to jest forum tematyczne .
Na FB piszemy sobie o wszystkim, większość z nas siedzi sama w domu na zwolnieniu , nie ma komu się wygadać, poplotkować, nudy straszne , a tak to mamy ten nasz FB i zawsze któraś z dziewczyn jest , piszemy tysiące postów o wszystkim i o niczym , wiec po co zaśmiecać te forum wiadomościami nie na temat.
Uważam tez ze nie powinno się traktować tego forum jako wyścig na ilość postów miedzy mamami ze stycznia , lutego czy innymi.
Większość z nas zagląda tu codziennie , wiec zawsze można liczyć na odpowiedz. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #529289 przez agat
Jakiś taki spadek formy mam od kilku dni. Szczególnie wczoraj, gdy łóżeczko stanęło w sypialni uświadomiłam sobie jak bardzo nasze życie niedługo się zmieni. Nic już nie będzie takie samo...

Co do zakupów to u mnie nadal cisza :P O pieluchach, chusteczkach itp nawet jeszcze nie myślę, nie mam gdzie tego badziewia trzymać :P

Za to opróżniłam 2 szuflady w komodzie przeznaczonej dla małego i udało mi się w nie wepchnąć ciuszki na 0-3 miesiąca. Tak patrząc na nie widzę, że nic dokupić nie muszę już. I tak dostanę wiele od rodziny, koleżanka po swoim małym jeszcze chce mi coś dawać (ale wybiorę tylko kilka rzeczy), no i na pewno sama jeszcze coś kupię :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #529290 przez MoNiaaa
łłłooo matko agusia jaka lista polowy tych rzeczy nie mialam :P a do porodu nic nie moglam pic a tym bardziej jesc!!
najlepiej isc dos zpitala w ktorym sie bedzie rodzilo i zapytac co czeba miec.
u nas na oddziale dzieci byly "ubierane" W SZPITALNE RZECZY mozna pewnie miec swoje ale obawiam sie ze po kapieli moglyby nie wrocic juz bo wszystko jest wssadzane do jednego kosza

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #529291 przez agi-p
Kaikai ... dobrze powiedziane :) Nie bierzemy udziału w wyścigach :)

Rany juz dowód tymczasowy ??? ale te dzieci szybko dojrzewają !!!!!!

i jak Ci idzie pisanie listy ????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #529307 przez monia89
Agi głowa nadal pęka idę teraz przespać się. I znów wyciek.....
posprzątane żurek ugotowany.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #529321 przez Anabelle
Co do FB to może będę się tam więcej udzielać w lutym, obecnie mam sesję i ciężko mi przeczytać wszystkie posty, a co dopiero odpisać ;D Na forum mam łatwiej bo zostawiam sobie stronę otwartą i tylko jadę dalej ;) Gdybym jednak tak jak niektóre mamusie siedziała w domu na L4 to chętnie bym sobie z kimś pogadała o wszystkim i niczym :)
Wydaje mi się więc, że zarówno FB jak i ZP jest potrzebne - każdy znajdzie coś dla siebie :)

Co do szpitala to ja bede się pakowała wg listy którą mam otrzymać. Co do jedzenia, to raczej opcji nie ma :) Natomiast mogę sobie zaznaczyć w karcie, że życzę sobie dostępu do wody w początkowej fazie porodu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl