BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #573609 przez Alex_87
Ja poszłam na zwolnienie po dwóch miesiącach, myślałam, że dam radę dłużej popracować ale jednak dojazdy mnie męczyły :( a zwolnienie wysłałam pocztą priorytetem do pracodawcy i to on je dostarcza do ZUS, więc już chyba powinien dojść, a jeździć z każdym zwolnieniem to też nie bardzo mi się uśmiecha.

Wiecie co, zamiast się wziąć za tych co naprawde wymagają kontroli, to męczą te ciężarne. Z jednej strony wymyślają jakieś becikowe, które ma zachęcić kobiety do rodzenia dzieci, które i tak jest śmieszną kwotą jak na zachęte, a z drugiej wzmagają kontrole i stresują kobiety i dzieci. Szkoda słów!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573634 przez moniaaak
Dziewczyny nie przejmujcie się- znam przynajmniej dwie dziewczyny, które zostały fikcyjnie zatrudnione ze względu na ciąże. Jedna już urodziła, druga jest na podobnym etapie ciąży jak ja. Ani jedna, ani druga nie miała żadnych problemów z ZUS-em.
A na tych ich umowach, z tego co mówiły nie było małych kwot :ohmy:

Jeżeli jakaś kontrola Wam się trafi to i tak nie macie na nią wpływu, więc nie ma sensu się stresować.

Generalnie nie słyszałam, żeby komuś anulowali umowę o pracę wstecz. Pewnie i takie przypadki się zdarzają, ale na pewno są niezwykle rzadkie.

Myślmy pozytywnie
:) :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573642 przez lania
O kurczaki, niezłe jaja z tym ZUSem... Ciekawe czy ja bede miała problemy, mam umowe do 31 sierpnia, potem będe chciała, żeby mi przedłużyli, ale będę wtedy na macieżyńskim... to co...nie będą mogli mi przedłużyć????? :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573644 przez agniesia1604
Pauluska nastraszyłas mnie... idę jutro do ZUSu może sie czegoś dowiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573646 przez moniaaak
lania z tego co wiem, to jeżeli tylko pracodawca będzie chciał przedłużyć z Tobą umowę, to nie ma problemu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #573650 przez agniesia1604
lania
Macierzyński będziesz miała płacony przez ZUS
Ale umowa o pracę zostanie przerwana
Przedłużyć umowę? Gdybyś chciała przedłuzenia to macierzyński już do końca pokrywa chyba pracodawca, wiec raczej nie licz na to ze na macierzyńskim pracodawca da Ci umowę ... ale kto wie... różnie to bywa:)


Ja pracowałam 3 miesiące zanim poszłam na L-4, ale widzicie dowiem się czy pracodawca wg swojego obowiązku zgłosił mnie dokładnie w ciągu 7 dni od zatrudnienia. Bo jeśli zgłosił mnie tak jak NFZ mówi 17 grudnia... to cóż... z winy pracodawcy nie otrzymam zasiłku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573655 przez Alex_87
No nieźle, widzę, że swoim postem wywołałam małą Zusowską burzę ;)
Moniaaak mnie przynajmniej kilka osób zapewniało, że nie mam się czego bać w tym dwie księgowe, ale jak oni się czegoś doczepią to i tak postawią na swoim, bo to państwo w państwie :P ja i tak muszę swoje odreagować (niestety maluszek razem ze mną) ale tak już mam, naszczęście po melisce trochę przeszło :) Bo jak pomyślę, że zostaniemy z jedną wypłatą mojego męża, a jeszcze kredyt mamy na głowie to już wogóle.

Echh dobrze, że byłam dziś na zakupach i kupiłam trzy pierwsze ciuszki dla mojej księżniczki :D później wkleję zdjęcia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573656 przez Kiniaczek
Leże z twardniejącym brzuchem :-\ wziełam nospe .... mały przy tym jeszcze ma dyskoteke co wzmaga twardnienie' tez sobie wybrał moment :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573663 przez Kiniaczek
Alex burza burzą ale musimy miec realny ogląd na sprawę.... dobrze że napisałaś , przynajmniej znamy realia ...... tez najadlam się strachu i liczę ze nie bedziemy musiały się tym martwić .... choć strach przed zusem chyba caly czas bedzie nam towarzyszył ,nawet po porodzie .... ps a z jednej wypłaty to mega słabo :-\

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573680 przez Alex_87
Kiniaczek masz rację trzeba być świadomym, jednak co tu dużo mówić, okres ciąży a zwłaszcza ten ostatni trymestr nie jest najlepszym momentem na tego typu sprawy urzędowe, przed nami stres związany z porodem, pierwszymi chwilami z dzieckiem, a na dokładkę jeszcze to czy będziemy miały za co utrzymać dziecko :/
co do brzucha, to też mi dziś twardniał :/ chociaż nie zawsze potrafię odróżnić czy to nie mała się w brzuchu przewraca.

A oto ciuszki które wygrzebałam w lumpku ;) prawie nowe, a sweterek nowiuśki z metką jeszcze :) a ile sukieneczek było, zatrzęsienie, wszystkie bym kupiła :D chyba dopiero teraz poczułam, że będę miała dziewczynkę i radość z oglądania tych ślicznych sukienek :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573727 przez demoniqe
Alex sliczne ciuszki :))))

Ja dziś poszłam z moją 1 cm szyjką do pracy spakować rzeczy. Od jutra czas rozpocząć pracę z domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573737 przez tysiiiak
kiniaczek mi dzis chyba tez brzuch twardnieje... no i te plecy :(

alex ja na lumpkach zawsze cos widze megaslodziarskiego dla dziewczynki , dla Kubusia musze sie nagrzebac zeby wygrzebac :P a twoje ciuszki sliczne :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573738 przez moniaaak
Alex_87 udany wybór :lol:

Zauważyłam, że w lumpkach jest bardzo dużo ślicznych rzeczy dla dziewczynek. Jeżeli chodzi o chłopców, to nie wiem jak u Was, ale u mnie nie ma wyboru. Czasami coś się trafi, ale ile się trzeba uchodzić ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573739 przez Kiniaczek
Alex piękne ciuszki :))))

Ja dziś zakupiłam pierwsze buty dla juniora :D :laugh: B)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573742 przez moniaaak
tysiiiak widzę, że mamy podobne spostrzeżenia :)

Kiniaczek słodkie buciczki:). Jaki to rozmiar?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl