BezpiecznaCiaza112023

mamusie CZERWCOWE

10 lata 9 miesiąc temu #713499 przez Hania84
Lena dziś nam dała popalić od 17-ej do 21-ej. Wciąż płakała...nigdy jej się tak nie zdarzyło żeby tak długo i tak mocno...a najmocniej płakała jak wychodził pierd...boziu teraz wiem co przeżywacie jak dzieci mają kolki. Chyba bolał ją brzuszek...podaliśmy jej w ciągu tych 4 godzin 2 razy sab simplex, kładliśmy na brzuszku, masowaliśmy brzuszek z odrobiną oliwki, doginaliśmy nóżki do brzuszka i już jest okej...wypurtała się i teraz leży na tacie i ssie piąstki...ale mimo zmęczenia oczy jej się nie kleją i spać nie chce :dry:

No i dowiedziałam się że to co ma Lena to nie są potówki...potówki są to pęcherzyki wypełnione wodą a ona ma suche krostki na czole, główce i policzkach i czuć je przy dotyku. Nie mam pojęcia co to jest bo skaza białkowa też nie bo ponoć są to czerwone place i świecące jakby ktoś je lukrem pokrył no i trądzik to też nie jest bo nie jest to ropne i nie wygląda na syfki. Jest to drobne, suche i koloru skóry. :dry:

ech...wciąż coś...nie wiem czy ta zła passa się w końcu u mnie skończy :S :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713511 przez natali
Pawelek,Alanek ale z was faje chlopaczki rosna.

Mi wczoraj maly dal tak popalic wieczorem i w nocy oboje z mezem dzis chodzilismy jak zombi ale mi na szczescie dzis synek.zrekompensowal wczorajszy wojaz i dzis byl tak spokojny jadl i spal, gorzej mial tatus bo jeszcze w pracy od poludnia.

Haniu kiedys pisalam ci o atopowym zapaleniu skory nie wiem czy czytalas cos o tym u mojego Eryczka wlasnie tak to wygladalo wyskakiwaly krostki takie suche tylko ze po jakims czasie zaczynala sie luszczyc wokol skora, ale obiawy moga sie roznic miedzy dziecmi i moj pediatra tez na to nie wpadl dopiero jak wybralam sie prywatnie do dermatologa to odrazu powiedziala ze to to.

co do znieczulen podczas porodu to ja tez mialam

Kakaszka ja tez juz definitywnie przeszlam na butelke, dzis jeszcze probowalam malego przystawic ale bez rezultatu pociagnol dwa razy i wyplul, takze nic innego nam nie pozostalo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #713583 przez Marta1985
Dzień dobry dziewczyny :-) wczoraj gości od pełnosci było :-)ale wszystko ładnie wypadło :-) Bartuś prezentował się idealnie i prezenty przyjmował :-) a to nasz pierwszy kwiatek w mieszkanku ;-)


Ja dziś mam mega lenia ;-) obiad z wczoraj jest posprzątane też i mama wypoczywa :-)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #713584 przez Gochens
Dzień ;-)

Właśnie karmię po 4,5 godzinie przerwy! wooow :lol:

Marta witaj w klubie też dziś uprawiam leżing! Storczyki bardzo lubię w sypialni mam 4 ;-) fajnie że goście dopisali!
Plan na dziś? Pewnie działka i opalanko, może skończę po sukienkę bo wczoraj widziałam taką letnią co mi w głowie utkwila.

Wczoraj przed snem wypiłam herbatę z kopru i zalałam całe łóżko :lol: także na laktacje polecam .
Byliśmy też na biodrach i również musimy ćwiczyć bo jak u Ikuni mamy jedną nóżke bardziej :P

Miłego dnia mamy :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #713590 przez Marta1985
A to nasza kuchnia :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713692 przez Hania84
Witam.

Jeny wczoraj to był koszmar :dry: do 21 był ryk...później ulżyło i do 23.30 oczy jak 5zł a my z moim już na maksa spiący. Musiałam ją uspić praktycznie na siłę bo nie wiem o której by poszła spać. Obudziła się o 4 na mleko, później o 7.30 i po 8 zasnęła i śpi do teraz. A ja w tym czasie ogarnęłam porządnie mieszkanko, pozmywałam, zamiotłam klatkę schodową, wykapałam się i to wszystko w 1h 10min. z sercem w strachu że zaraz się może obudzić...ale na szczęście śpi :side:
Także przed wczoraj było super bo spała aż 9 godzin ciągiem a wczoraj już klapa. Zrobiła to pewnie, żeby rodzice się za szybko do dobrego nie przyzwyczaili :silly:

Chciałam dziś iść na miasto kupić sobie spódnicę zwiewną do kostek na imieniny...ale chyba nic z tego bo Lena śpi...a na dworze już się zrobiło gorąco.

Natali czytałam o tym atopowym zapaleniu skóry...oglądałam zdjęcia i raczej to też nie to. Ona ma to od 3 tygodni i nic się z tym nie dzieje,( nie swędzi ją)...ani w jedną stronę ani w drugą. Jak te gorączki miną i uporam się z autem to przejdę się z tym do lekarza jak wciąż to będzie i nie bedzie się zmniejszać.

Marta też lubię storczyki...mam ich 6 w mieszkaniu. Są rewela bo jak wyjeżdżasz na dłużej to nie musisz się martwić o ich podlewanie. Wystarczy raz na tydzień...raz na dwa tygodnie zlać wodą i finito.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713735 przez rysa
Marta cos czuje ze cale mieszkanie jest super urządzone.Fajnie wszystko takie nowiutkie i czyściutkie.My się jutro przeprowadzamy do większego lokum ale nie jest to łatwe z dzieckiem na ramieniu i jak żar leje się z nieba...

Gochens widze że Twój Alanek tez wyciąga paluszek wskazujący :) Filip wiecznie z tymi paluszkami, przesmiesznie to wygląda :D

Haniu też mi się podobają takie spódnice do kostek ale jakoś sobie nie mogę siebie w takiej wyobrazić
!
Byłam wczoraj w MOPsie i nic tylko wzystko ludziom utrudniają,szkoda gadać!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713757 przez malutkamilka
A ja wam powiem lepszy myk. w tamtym roku bylam ubezpieczona w grupowce w pracy a w tym roku przeszlam na prywatne. a ze z MOPS-u nic mi sie nie nalezy na dziecko to chociaz z tego myslalam ze dostane z tego prywatnego ubezpieczenia, a co sie okazuje to okres karencji jest 9 m-cy ale przed zajsciem w ciaze a nie przed urodzeniem!!@

toz to zdzierstwo- przestaje placic i wymawiam to prywatne bo to co oni wyprawiaja to przechodzi ludzkie pojecie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713763 przez WisniaJ
Haniu hehe no to osmkowalas troche naszych kolek :lol:

Martula piekna kuchnia :) Macie gust.

U as dzis 32 stopnie, wlasnie wrocilam z urzedu odebralam dopiero pesel. W lidlu kupilam soie fajne japonki przecenione na 14zl :D i poledwiczke wiec dzis wykwintna kolacja ;)

A dziewczyny wlasni przystawilam Gabi i udalo jej sie udroznic chorego cyca :D az sie zakrztusila hehe wiec jednak to prawda przy zastoju jak najczesciej przystawiac ssaka i max 2 doby i po k

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #713778 przez _Klara_
Jula też dała mi popalić wieczorem przysypiała mi przed kąpaniem, chyba źle zrobiłam i ją wykąpałam o 20 potem miałam 5h płaczu :( Zasneła dopiero o 1. Wcześniej zasneła mi na rękach ale jak ją do łóżeczka włożyłam to od razy oczy otwarte. Byłam sama w domu bo M w delegacji. Dzisiaj ona odsypia a ja muszę pracować :(


Malutkamilka ale Wiktoria słodka , ślicza fotka :)
Bardzo podobają mi sie storczyki, ale ja nie mam do nich ręki albo trafiłam na chorą roślinke, padł mi po tygodniu i już nie zakwitł :( Co z nimi robicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713783 przez Hania84
Rysa to szybkiej i bezproblemowej przeprowadzki życzę :) co na swoim to na swoim :)

Marta kuchnia rewelacja :) wszystko nowe i śliczne :) Firanki bardzo mi się podobają :) i fajnie pomyślane z tym podniesieniem koło zmywaka :) Marta a macie zmywarkę czy zmywasz w zlewie i kładziesz na suszarkę? Chociaż suszarki nie widzę...chyba że jest schowana w szafie ;) No i widzę jednokomorowy zlew więc z płukaniem to by ciężko było ;)

U nas dziś 33 stopnie a jutro i pojutrze 38. Masakra. Ale na poniedziałek zapowiadają 25 stopni...zobaczymy bo coś te chłodniejsze dni im nie wychodzą w zapowiedziach B)

Lenka jeszcze śpi od 8 :) ale już przez sen rusza buźką więc pewnie już głodna i mleko jej się śni :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713785 przez kakaszka
witam mamuski :)

haniu ile wazy Lenka i ile zjada jednorazowo mleka? moj klocuszek zjada 90ml i dalej by cos przegryzla :)i jak czesto robi kupke po tym mleku?
i w ogole czy ktoras ma problemy z kupka? bo robimy raz na dwa dni i zadko bez pomocy glicerynki.

rysa a jakie dokumenty trzeba miec do MOPSu? tez niedlugo bede musiala wystartowac, ale to dopiero jak dostaniemy pesel.

ja dzis znowu startuje do szpitala, watpie, ze mi zdejma szwy skoro mi sie rozeszly.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #713788 przez Hania84
Klara Gochens ma synka :lol:
Ja dopiero teraz kupiłam nawóz w pałeczkach do storczyków a mam je już rok. Włożyłam i na 3 miesiące starcza. Zlewam je wodą raz na tydzień lub dwa i sobie rosną. Klara jesli storczyk ma zdrowo zielone liście i na kwiatach nie ma plam to zdrowy jest...u mnie też kwiaty opadają i nie ma ich 2-3 tygodnie i później znów puszczają...często stoją same łodygi ale nie ma co się przejmować...zakwitają znów. Też na początku myślałam że już z tym nic nie będzie i chciałam wyrzucić...ale wciąż coś i zapominałam...aż w końcu kwiaty się pokazały :)

Kakaszka - moja przez pierwsze 3 tygodnie robiła 2 razy dziennie, później przez dwa tygodnie raz dziennie a teraz robi raz na dwa dni wielką kupę. Podawaj małej herbatkę z kopru dla dzieci to ułatwi jej wypróżnianie. Są herbatki już dla tygodniowych maluszków tylko poczytaj na opakowaniu. Podawaj ją tak dwa razy dziennie...pewnie dużo jej nie wypije bo nowość i smak dziwny ale zawsze coś. I wypurta się i w ogóle :) Także polecam koperkową.
A zjada różnie...przez pierwszy miesiąc po 90ml a później kolejno 100ml i teraz 110 czasem nawet 120ml jak dłuższą przerwę zrobi sobie...ale moja mała urodziła się z mniejszą masą więc trochę mniej zjada niż powinna w tym wieku. Myślę że Twojej spokojnie możesz podać 110ml jeśli ma apetyt i chce jeść to rób tyle ile chce :)
Powodzenia ze szwami :)
aha i u dzieci karmionych MM to normalka że robią kupy raz na dwa a nawet trzy dni i czym starsze tym rzadziej bedą robiły. A herbatkę muszą pić nasze dzieci przy mleku sztucznym bo to rozrzedza pokarm i nie ma zatwardzeń wtedy. Wodę przegotowaną letnią też jej podawaj :) tylko smoczek z mniejszą dziurką bo to rzadkie jest a mleko ma ciut inną konsystencję :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713791 przez _Klara_
Oj co za gafa B) chodziło mi o Wiktorie, ślicznotka.
Haniu wszystkiego naj z okazji imienin :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713793 przez Hania84
Dziękuję Klara za życzenia :kiss: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl