BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 9 miesiąc temu #396284 przez Joanna-Rona
Dzięki Ewelka :)

Jaki tu u Was spokój...

Macie juz dziewczyny skurcze przepowiadające bo mnie ostatnoi złapały :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #396322 przez YummyMummy
Hmm ja nawet nie wiem co to sa skurcze przepowiadajace ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #396401 przez iza
Witamy Asiu goraca na listopadówkach :)
Mnie te skurcze złapały wlasnie wczoraj i dzis juz tez czułam.
Tylko akurat dla mnie to te skurcze wywołuja troche powodu do niepokoju z uwagi na przeszłosc ale biore magnez i no-spe a poza tym wiem ze one maja prawo juz sie pojawiac wiec łudze sie ze wszystko przebiega dobrze...
Mozna wiedziec dlaczego planujesz CC?


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #396431 przez Joanna-Rona
www.cudownedzieci.pl/Porady/1-Ciaza-i-po...e---Braxtona-Hicksa/

YummyMummy wkleiłam link do fajnego artykułu o skurczach przepowiadających

Iza dzięki :)

Ja miałam pierwszą cesarkę z przyczyn ratowania życia dziecka. Mała byla bardzo owinięta pępowiną jak się potem okazało. Tętno jej spadało nawet do 40 ud/min co u takiego maluszka to bardzo mało. Tak więc CC zrobili mi w znieczuleniu ogólnym bardzo szybko i sprawnie. No i na szczęście wszystko dobrze się skończyło dzięki interwencji dobrych lekarzy bo jak by zaczęli zwlekać i zeszła by jeszcze do kanału rodnego albo nie daj Boże po obciążeniu oksytocyną jaki mi zrobii w piętek zaczął się poród(a cc miałam w poniedziałek dopiero) Mała by się powiesiła i nie przeżyła porodu :(

Po tych ekscesach boje się rodzić naturalnie i mój lekarz (ten sam co ostatni) skłania sie ku cc. A ja jestem gotowa nawet wiecie odpowiednio zadziałać ;p niż bać się co będzie.

I przyznam się bez bicia że ja sama osobiście też boje się po prostu bólu długich godzin porodu itp :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #396446 przez iza
Aha!w takim razie nie dziwie sie ze planujesz CC i ze zrobisz wszystko zeby tak było :blink:
Fajnie ze masz juz jedna dzidzie wiec mamy sie kogo radzic :) i juz mam do Ciebie pytanko.
Zastanawiam sie nad rozmiarem ubranek,nie wiem czy kupowac na 56 czy 62?
Siedze własnie tez na allegro i bym juz powoli cos zakupiła ale jestem w kropce.


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #396493 przez Joanna-Rona
Iza wydaje mi sie że 62 to jednak za dużo. Będziesz miała dziewczynkę z tego co się zorientowałam więc też pewnie będzie drobniutka. Ala miała 54 cm jak się urodziła ja większość ubranek kupowałam na 56 i były ok na dużej starczyły niż 54 a nie topiła się jak w 62 które zaczeła nosić dużo później.

Teraz przy chłopcu kupuje też 56 jednak nie patrze już na 54

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #396524 przez kaska
Witamy Joanne :)

Czyli też będziesz miała chłopca:)? Masz wybrane już imię?

Co do artykułu to rzeczywiście fajny, czytałam już o tym wcześniej, ale
tu jest chyba najprościej, najprzejrzyściej napisane :) a wiadomo jak ktoś pierwszy raz będzie miał Maluszka to wszystko jest dla niego nowe, czasami stresujące ;)

Ja z chęcią obejrzę zdjęcie z 3g. Te zdjęcia są super! oglądałam już je na forum :D Oby Maleństwo się fajnie ułożyło :)

Co do ubrań to byłam na zakupach z tydzień temu (niestety w moim mieście nie ma dużego wyboru)Kupiłam sobie spodenki ciążowe i już się z nimi nie rozstaje,( no chodzę na zmianę z sukienkami ;P ) są o niebo wygodniejsze, bo w swoje ledwo się dopinałam, najgorzej było w nich siedzieć. Stwierdziłam, że nie ma sensu męczyć siebie i maleństwa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #396526 przez kaska
Kupujecie już ubranka i inne rzeczy? ja jeszcze się wstrzymuje, ale pewnie nie potrwa to długo :P :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #396536 przez iza
Dzieki Asia za podpowiedz :)
W takim razie zabieram sie za zakupy :)
Kaska ja juz powoli zaczynam kupowac.
Kupiłam na razie 2 szt body z krotkim rekawkiem , pieluchy flanelowe i tetrowe a i wygrałam licytacje sweterka(rozm.62-68)ale nie mogłam sie oprzec taki jest cudny :silly: .
Dzis jeszcze zamierzam kupic 2 reczniki z kapturkiem i 2 szt body z dlugim rekawem.
No i na ten miesiac raczej koniec zakupow :blink:
Zmykam teraz na allegro :silly:


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #396698 przez Joanna-Rona
Kasiu dzięki za powitanie :) Rzeczywiście pamiętam jak przy Ali każdy jeden skurcz czy mocniejszy kopniak mnie stresował, no i jak nie kopała też się zastanawiałam dlaczego. Teraz jestem o niebo spokojniejsza :)

Mój mały będzie miał na imię Jakub Paweł :) Drugie po swoim tatusiu ;)

Co do ubranek ja sporo mam jeszcze po Ali takich wiecie pasujących do obu płci gorzej będzie potem bo falbanki i róż mu nie będzie pasował :p

Dziewczyny polecam Wam pajacyki, ja przy Ali miałam tyko jeden i pielęgniarki pediatryczne na mnie nakrzyczały że mam za mało wygodnych i ciepłych rzeczy dla małej. Bo miałam bodziaki z kaftanikami i spodenki a one wolały pajace więc radze się w kilka zapatrzeć do szpitala :) Mąż pamiętam z moja mama na gwałt przynosili.

Dobrej nocy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #396719 przez iza
O widzisz Asia,jestes nieoceniona :)
Kazda rada sie przyda.
A w ogóle to jak sie czujesz?


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #396786 przez ewelka1505
Ja jeszcze nie zaczelam kompletowac wyprawki ale mam zamiar powoli sie za to zabrac :) A co do tych skurczy to ja chyba ich nie odczuwam jakos... sama nie wiem... raz sie zdarzylo ze mi stwardnial brzuszek ale to ten jeden raz. A teraz nie zauwazam jakis zmian heh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #396817 przez Joanna-Rona
Witajcie z rana :)

Ja miałam ciężką noc Alisia zrywała się nie mogła spać dałam jej na wszelki wypadek nurofen po którym w miarę zasnęła i tylko jeszcze raz się przebudziła ale cała noc przespała praktycznie u nas w łóżku. Jestem nie przytomna :p


Iza dziękuje Ci za miłe słowa :kiss: chętnie jak tylko mogę w czymś pomóc pomogę i doradzę. Oczywiście jak sama będe miała jakąś wiedzę na dany temat :)

Dziękuje czuje się dobrze w pierwszym trymestrze miałam zawroty głowy, mroczki przed oczami i raz zwymiotowałam a teraz spokój.

Ewelka tylko się ciesz że Cię nie męczą skurcze przepowiadające :) Jeszcze spokojnie się pojawią

Ale mam ochotę na czekoladę chyba zaraz zjem całą na śniadanie :p No chyba że z rozsądku najpierw skusze sie na owsiankę hi hi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #396936 przez Bombelkowa Mama
witaj Asiu :) fajnie, że do nas dołączyłaś :)

te skurcze przepowiadające miałam i to nic fajnego, bo się martwiłam, że coś nie tak i brzuch też sie potem robił twardy ale już przeszło juuupi :D także dziewczyny tak musi byc i nie bójcie sie no chyba, że są nie do wytrzymania to wtedy od razu do lekarza, bo lepiej dmuchać na zimne.

mam już kilka ubranek ale wstrzymuję się z zakupami, bo najpierw chcemy się przeprowadzić i wiecie od razu sobie poukładam ładnie i kupie wszystko naraz :) już nie mogę się doczekać :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #397026 przez YummyMummy
Bombelkowa Mama ja to samo czekam na koniec przeproawdzki i wtedy sie zabiore za kompletowanie wyprawki dla Malej ;) ale przyznac musze,ze juz mnie nosi zeby cos kupic :)
Faktycznie rady Asi sa nieocenione, tymbardziej dla nas nowych mam ;)
Tych skurczy nie mialam, ale przynajmniej juz wiem,ze jak sie pojawia,to mam sie nie denerwowac zbytnio!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl