BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 9 miesiąc temu #399628 przez YummyMummy
czesc dziewczyny,nie odzywalam sie,bo caly tydzien zeszlo nam na przeprowadzce:/ padam na ryjek,ale w koncu wypakowane wszystko i urzadzone w nowym mieszkanku;) no i pokoj dla Malej trzeba by juz urzadzac powoli :)

A tak z nowosci to w poniedzialek zaczelismy szkole rodzenia! super sprawa :D! zajecia mielismy z tak przesympatyczna plozna,ze az milo isc. Pierwsze zajecia byly o porodzie, pozycjach i znieczuleniach, moj luby sie troche doedukowal :P A wczoraj zajecia praktyczne z przewijania, mycia i ubierania malucha, ubaw po pachy :P
Zapisalam sie tez na joge dla ciezarowek, musze sie troche porozciagac,bo sie strasznie zastalam przez wlasnie siedzenie na zwolnieniu ;) ja tez pracuje w duzym sklepie odziezowym, ale jest to praca zdecydowanie fizyczna - dzwiganie, bieganie po sklepie itp, wiec kierowniczka nawet "polecila" od razu isc na zwolnienie, czemu ja sie nie sprzeciwialam ;)

Wczoraj bylam tez u gina, musze wiecej zelaza lykac,bo wyniki sie nie poprawily niestety,a poza tym wszystko good :D

To ja tez zamieszcze fotke z mojego usg 3d, tylko bylo robione miesiac temu,wiec Zuzia ciut mniejsza jeszcze jest ;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399662 przez ewelka1505
Hej dziewczyny !
Bylam dzisiaj na kolejnej wizycie. Niby wszystko ok tylko lekarzowi nie podoba sie ze mam miekka szyjke... Musimy to kontrolowac bo moze mi sie zaczac skracac... Chociaz narazie jeszcze to nie nastapilo ale i tak sie zaniepokoilam... Mam nadzieje ze nic takiego sie nie wydarzy :( Mam brac 3xdziennie magnezin i ograniczyc aktywnosc fizyczna. Kolejny problem to to ze waga spadla o 0,5 kg od ostatniej wizyty i to tez sie lekarzowi nie spodobalo. Nie wiem jak to sie stalo ale caly czas jem tak samo. Ale w sumie to tylko 0,5 kg wiec mysle ze nadrobie heh Przynajmniej z dzieckiem wczystko wporzadku. A i dostalam skierowanie na to badanie z glukozą, zobaczymy jak to przezyje heh A jesli chodzi o L4 to jestem od 27 czerwca (praca fizyczna ale i tak dlugo wytrzymalam bo do 21 tyg) :) czasem troszke nudno jak sie samej w domu siedzi ale staram sie zawsze jakies zajecie sobie wynalezc. I chyba musze zaprzestac mojej codziennej gimnastyki skoro gin kazal ograniczyc aktywnosc... Pozostana mi spacerki z mezem. Ale sie rozpisalam heh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #400263 przez kaska
Cześć Dziewczyny :)

No troszkę się u Was dzieje :)

YummyMummy: Super Kruszynka :) Jak będziesz miała więcej zdjęć to wrzucaj. Z chęcią obejrzę i Wy dziewczyny oczywiście też! widzę, że imię już wybrane :) U mnie nadal nie mam pomysłu :( W sumie mam jeszcze troszkę czasu.
Chodzisz do szkoły rodzenia przy szpitalu czy gdzieś prywatnie?? Można wiedzieć ile to mniej więcej kosztuje? u mnie w mieście podobno koło 300 zł. Muszę zacząć szukać miejsca dla siebie :D
Napisz jak te zajęcia z jogi, też o nich myślałam, ale chyba bardziej mnie ciągnie do aerobiku w wodzie :D


ewelka1505 nie masz co się martwić. Najważniejsze, że z dzidzią wszystko ok i rozwija się prawidłowo :)

Ja idę na wizytę w poniedziałek. Już nie mogę się doczekać,żeby zobaczyć mojego Maluszka :) Mam nadzieję,że tym razem da się dokładnie obejrzeć, bo ostatnim razem lekarz nie mogł obejrzeć serduszka i mózgu- tak się łobuziak ułożył Eh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #400310 przez Joanna-Rona
Witajcie :)

Yummy super zdjecie. Uwielbiam takie pamiątki na przyszłość:) Fajnie ze podoba sie wam w szkole rodzenia:)

Ewelka nadrobisz kilogramy nic sie nie martw dobrze że Malenstwo czuje sie dobrze :)

Ja płaciłam za szkole rodzenia 200zł w Krakowie i wiem że cena się nie zmienila bo teraz poszła tam koleżanka :)

Kasia to czekamy na relacje z wizyty :)

Uało mi się i mam płytkę z badania na początku były małe zgrzyty ale ostatecznie stwierdzili że jestem upierdliwą klientką i mam płytkę i dobrze po co i m darować w końcu nagranie płytki dvd z usg to 50 zł :)

Dziś sadzimy kwiatki z Alisią także bawimy sie w ogrodniczki. Mąż obiecał wieczorkiem skosić trawę więc ogródeczek będzie zadbany :)

Pa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #400669 przez gorla
Witam :) u mnie termin był na 3 listopada, a teraz sie pzresunął na 31 pazdziernik, wiec jestem na rozdrożu hehe

Prawdopodobnie bedziemy mieli druga córcię, chodz ostatnio gin z nfz coś o chłopku mówił ale pewny nie był, takze nie wiem na 100 %

te zmam zdjęcia z 3d ale z 13 tc, 10 sierpnia mam kolejne usg 3d :lol:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #400684 przez Sander
Dziewczyny witam po bardzo bardzo długiej przerwie :kiss:
Zapracowana jestem i nie mam czasu :-( Słowem wróciłam na obroty sprzed ciąży :lol:
Obiecuje wszystko nadrobić bo utknełam na 15stej stronie....
Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #400854 przez Bombelkowa Mama
sander ojoj to czekamy aż dotrzesz do tej 20 str :P pracujesz? ja bym nie dała rady. urządzamy mieszkanie i po całym dniu łażenia po sklepach mam skurcze:/ podziwiam Cię :)

te zdjęcia z usg są super:P ja też dostałam ostatnio takie:) buziulke było widać.

pozdrawiam:)

ps. też macie takie wrażenie że patrzą się na Was w autobusach/tramwajach jak siedzicie a jest tłok? takie spojrzenia, że ooo taka młoda a nie ustąpi? u mnie nie widać tego brzuchala mocno ale nie zamierzam stać i obijać się o szyby w tłoku. frustrujące to ;/ nikt mi narazie nic nie powiedział, ale siedzę zawsze jak na szpilkach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #400863 przez Iwuś24
Ja już mam taki brzuch, że ostatnio w autobusie starsza Pani mi ustępowała i później kontroler się dziwił czemu stoję, czy nikt mi nie ustąpił a raptem 10 min. jazdy miałam :) ale przynajmniej w końcu widać, że jestem w ciąży.
A jak tam wasza waga ja staram się ją kontrolować? na razie + 5kg i nie odmawiam sobie jednej słodkości w ciągu dnia :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #400967 przez gorla
U mnie już widać mocno, ustępują mi nieraz w kolejkach i na poczcie, a nawet ostatnio u lekarza ;) mam dużo większy brzuch niż w pierwszej ciązy. Ale na początku owszem dziwnie sie patrzyli , z 2 razy zasłabłam w sklepie, to mówiłam że w ciązy jestem w razie "W", a wtedy 'Aha!!! trzeba było mówić tobysmy Pania puściły ... " ;) taaa bez przesady, po prostu omijałam sklepy z dużą kolejką, ale do dziś nie mogę stać za długo bo słabo mi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #400970 przez ewelka1505
U mnie 2,5 kg na plusie. Autobusami nie jezdze bo nie mam takiej potrzeby wiec nie wiem czy ktos by mi ustapil miejsca czy nie :p Brzuszek juz zaokraglony ale jak zaloze luzniejsza bluzke czy sukienke to faceci czesto sie na ulicy ogladaja :p czasem jakis sie odedzwie heh wiec mysle ze chyba niez rzuca sie tak bardzo w oczy ten brzuszek jeszcze. Co innego gdybym zalozyla cos dopasowanego, wtedy raczej chyba dostrzegali by moj stan :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #400976 przez YummyMummy
kaska my sie zapisalismy do prywatnej szkoly rodzenia, placimy 320zl. Kolezanka przy szpitalu placila 200zl,wiec w cenie jest roznica, ale u mnie na zajeciach sa 3 pary, a nie 8. Mi sie bardziej podobaja takie kameralne zajecia niz na mase.

Co do ustepowania miejsca w autobusie,to juz mi sie zdarzylo pare razy,ale to zwykle mlodzi ludzie mi ustepowali :) ja najbardziej nie lubie jak sie takie stare baby przygladaja brzuchowi :/ strasznie mnie to irytuje, nie wiem czemu. Rozumiem spojrzec, ale nie przygladac sie jakby to bylo cos super niespotykanego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401005 przez kaska
Dziękuję za informacje o szkole rodzenia :) czyli pewnie nie ma większej różnicy i waha się w granicach 200-300 zł :)

Co do mojej wagi to mam 4,5- 5 kg na plusie, zawsze byłam szczupła i mimo chęci przytycia się nie udawało więc mam nadzieję, że zostanie mi 2 kg po ciąży :) oby nie wszystko ;)
Wszystko poszło w brzuszek i w piersi, więc widać już mój stan. Zazwyczaj jeżdżę samochodem (zapachy latem w autobusie są ciężkie do zniesienia, szczególnie jak wsiądzie jakiś "zbieracz puszek" :P) ale zdarzyło mi się jechać autobusem i także starsza Pani mnie puściła żebym sobie usiadła :) W sklepie mi się to nigdy nie zdarzyło


Ostatnio zaczęła mi lecieć siara z piersi, jeszcze nie dużo ale czuję dyskomfort...:( chociaż z drugiej strony na wkładki chyba jeszcze za wcześnie.. Też macie problemy tego typu?

A jutro zobaczę swojego rozrabiakę :D Już nie mogę się doczekać !! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401065 przez Bombelkowa Mama
a no to widzicie u Was w większości już widać brzuchale:P ja często nosze coś szerszego i dlatego może mam wrażenie, że u mnie nie widać ale tak mi wygodniej jest:) drażnią mnie po prostu te spojrzenia starszych babek w autobusach, że zaraz bedą gadać a wiadomo że to nie byłoby przyjemne. a mam tak dlatego, że w pracy spotkałam się z czymś takim, że stała babeczka w ciąży juz bardzo widocznej a przed nią matka z córka i ja poprosiłam ta w ciąży żeby podeszła pierwsza (byłam kasjerem) to oburzenie tej młodej dziewczyny mnie dobiło. na cały głos powiedziała " a od kiedy ciąża to choroba?!" i jej mamusia oczywiście przytaknęła ... no myślałam, że obu w twarz strzele :angry: jak się musiała poczuć ta babeczka w ciąży wyobrażacie to sobie?? i dlatego jestem teraz na to taka wrażliwa, bo nigdy niewiadomo kiedy i na jakiego buraka w kolejce się trafi:/

co do siary z piersi to mi już dawno leci i musze czasem nosić stanik i wkładki po domu bo mam plamy na bluzce blee

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401184 przez YummyMummy
Bombelkowa Mama ciaza to nie choroba, ale ograniczenia umyslowe, jak widac dziedziczne u tych pan :P

Tak czytam,ze u Was ledwo widoczne brzuche,to jestem w szoku :P u mnie bez watpliwosci widac,ze jestem w ciazy ;)moze nie mam mega olbrzyma,ale taki zaokraglony odstajacy brzucholek ;)

A mi nie leci nic z piersi, na szczescie (?)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401189 przez ewelka1505
U mnie rowniez jeszcze nic sie nie wydostaje z cycuszkow :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl