BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #440138 przez Emme
najlepiej dowiedzcie się jak u Was w szpitalach to wygląda, np u nas kąpią położne więc nic do kąpieli nie potrzebowałam. i zgadzam się co do obcinania paznokci- nie wolno tego robić ani sobie, ani tym bardziej dziecku.


A czy któraś z Was korzysta ze spotkań z położną? Każdej z Wan należą się takie spotkania na NFZ, położna przychodzi do Was do domu i macie zajęcia z nią, tematykę dobiera się do Waszych potrzeb, ja chciałam o karmieniu, pielęgnacji, porodzie rodzinnym - jak wygląda (położna przekonała mojego Sz do porodu, wytłumaczyła mu jego rolę i to, ze wcale nie musi być przy ostatniej fazie), pokazała mi jak przystawiać dziecko, jak kąpać, odbijać prawidłowo (ćwiczenia na lalce), dała listę ćwiczeń jakie mogłam robić i w ogóle odpowiadała mi na wszelkie pytania, uświadomiła mi, że wszytko zależy od dobrej organizacji (np co należy mieć podczas kąpieli, by później sprawnie to szło, niby banał a jednak przydatny), opowiedziała mi jak wygląda poród ze szczegółami, uświadomiła mi, że należy współpracować z położnymi, że im tez zależy żebyśmy urodziły szybko więc nalezy słuchać o co proszą i to robić, że one nie krzyczą na nas tylko do nas, bo słuch robi się przytępiały, ze najlepiej jak najwięcej być w pionie- to przyspiesza proród (grawitacja), że podczas porodu wydzielają się hormony przeciwbólowe (i tylko wtedy)- dużo by pisać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #440173 przez kaska
ale tu sie ruszylo :ohmy: ledwo co nadazam czytac :blink:
Wasze rady na pewno sie przydadza :)

u mnie na str szpitala jest lista rzeczy jakie trzeba zabrac. juz ja kiedys wklejalam, ale tak dla przypomnienie www.ciaza.szpital.olsztyn.pl/30,izba-przyjec . troche tych rzeczy trzeba u mnie miec :blink:
takie listy powinni robic w kazdym szpitalu.

a ten octenisept stosowalam po zabiegu na palec. w tamtym wypadku sie sprawdzil, ale faktycznie jest dosc drogi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #440174 przez kaska
a i mam jeszcze pytanie : uzywacie/ bedziecie uzywac plynu do plukania. czy moze to za duzo i wystarczy sam proszek?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #440184 przez Emme
ja używałam od początku silan soft czy jakoś tak (zawsze rozrabiam z wodą), a jak mi się skończył proszek dla dzieci to zaczęłam prać z naszymi - bez żadnych problemów :) (byle nie przesadzac z ilością specyfików)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #440207 przez Zuzu19
Ja używam specjalnego takiego płynu do płukania KIDS. Bez niego ubranka sa takie twarde , sztywne ble.:P

No, czekam na komodę na rzeczy dziecka. Oby nie przyszło mi samej jej skręcać. :silly:

Jestem po pobraniu krwi, boże, nie mogła naciągnąć krwii, mam siniaka, spuchniętą ręke, tak boli,że trudno mi się zmieniało biegi w samochodzie. :angry:

Macie zwierzęta? Jak je przygotujecie do przyjęcia nowego członka rodziny?? :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #440247 przez polunia
Hej Dziewczyny :blink:

Trafiłam tutaj za sprawa Dorci :silly: :silly: :silly: :kiss:

Faktycznie fajnie przypomiec sobie w gruncie rzeczy nie tak dawne rozterki :blink:

Basiunia mam pytanko do Ciebie. Widze , że Ty z Zaniemysla - w sumie to blisko mnie :blink: , gdzie masz zamiar rodzic? W Poznaniu czy w Śremie(bo tam masz chyba najblizej?)? Jesli obstawiasz Poznań to ja z czystym sumieniem polecam Polną. Krążą o nim różne skrajne opinie , ja sie bardzo bałam jak musiałam tam isc ale byłam bardzo pozytywnie zaskoczona.

Trzymajcie sie Kobietki. Duzo zdrówka zycze i szybkich rozwiazań :blink:

P.s. Słuchajcie Dorci bo Ona sensowna Dziewucha jest :blink: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #440279 przez kaska
Termin porodu Imię Maleństwa Data urodzenia
1. YummyMummy 6.11.13 Zuzanna
2. Kaska 8.11.12 Kacper
3. Ewelka1505 9.11.12 Pola
4. Malina UK 11.11.12 Antek
5. Zuzu19 13.11.12 Maciek
6. Bombelkowa Mama 14.11.12
7. Sander 15.11.12 Izabella

8. Iza 20.11.12 Julia
9. Agataż 23.11.12 Klara
10. Diablica87- 25.11.12 Luiza
11. Ania1985 25.11.12 Aleksander
12. Basiunia 25-27.11.12 Klara


kogo jeszcze dopisac ?? bo tworze tabelke i troszke mi brakuje :P

Zuzu my mamy owczarka niemieckiego dlugowlosego- wielkie psisko. Troszke sie obawiam jak to z nim bedzie. niby lubi dzieci, ale jednak....


polunia dziekujemy za mile slowa :) i opowiadaj jak to bylo u Ciebie. moze jakies rady??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #440324 przez polunia
Ale sie usmiałam , jest u Was Ewelka i imie coreczki bedzie Pola :side: Ja mam na imie Eweina i coreczke Pole z listopada 2011 :)

U mnie wszystko było super , prawie bez bolu , bez żadnych przykrych niespodzianek. U Was tez bedzie wszystko dobrze , grunt to pozytywne nastawienie :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #440383 przez Baasiuniaa
ale sie rozpisałyście:)
fajnie tu tak plotkujecie sobie hehe
Polunia- ja będę rodzić w lesznie, bo stamtąd jestem, tam mam moja gin i tam rodziłam kacperka, bardzo miło wspominam samą porodówke :)

no dobra nie obetnę tuch pazurków- bo mnie tu nastraszyłyście :)

odnośnie proszków/zmiekczaczy- ja akurat dośc długo prałam w dziecięcyh, bo Kapi miał podejrzenie atopowego zapalenia skóry i do teraz jest wrażliwy, ale uzywałam płynów a nie proszków (lovella lub dzidziuś)

a piesek- mamy westa i przed przyjściem na świat małego juz go oduczyliśmy wskakiwania na kanapę, spania na łóżku, żeby sie nie poczuł odrzucony i wyganiany bo nagle takie małe wrzeszczące "coś" zajmuje jego miejsce :)

i koniecznie- to nam podpowiedziała psia treserka- weźcie ze szpitala pierwszy śpioszek maluszka i dajcie go jako szmatkę pieskowi!!! poczuje że on ma się też nim opiekowac, że jest członkiem rodziny:) dlatego wzięłam włąśnie do szpitala jeden taki zwyklak śpioszek, który wiedziałam że dam pieskowi :) u nas super zadziałało, i mały i psiak sie super od początku dogadywali, chickuś nie chciał wyjśc z pokoju małego, spał pod łóżkiem:)
a jeżeli masz owczarka niemieckiego- to już w ogóle- to naprawdę najmądrzejsze pieski :)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #440405 przez iza
Ja do prania uzywam lovelli :)
Co do pieskow ma 3 letniego labradora-wariata :)
Kochany pies ale urwis :silly: Jest dobrym w sumie psem,taka przytulanka,chce byc ciagle z domownikami ale obawiam sie ze bedzie problem z nim troszke na poczatku :huh:


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #440415 przez chłopek
a mój gin mi powiedział zeby maluszkowi obgryźć paznokcie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #440531 przez Sander
Witam!!
Jak wspanale nam się forum rozkęca aż miłooo!!!!!!!!!

Co do zwierzaków to ja mam w domu suczkę sznaucera miniaturowego - i jest ona chodzącą miłością - serio!! Drugiego takiego psa jeszcze nie miałam!! Po za tym lubi dzieci i te małe i te duże więc napewno nie będzie problemów :) No i mam jeszcze kotke... Która jest strasznie męcząca... ale od dziecka będzie się raczej trzymać z daleka... Z resztą niedługo idzie na steryzlizację więc mam nadzieje że jej charakterek się zmieni...

Co do prania to ja już pisałam że prałam w zupełnie zwykłym proszku... jeżeli okaże się że ją uczula to oczywiście kupie dziecięcy ale wolałabym nie bo u nas jest 5 domownikow i nie wyobrażam sobie jeszcze wstawiać osobno prania dla Malutkiej... No ale czas wszystko pokaże... Może jestem w błędzie?? Wszystko wyjdzie w praktyce :)

I obiecane szafy :laugh:





No a to Moja Bonisia - prawie jak nietoperz :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #440578 przez chłopek
sander ja piorę juz w naszym proszku ale wiadomo chłopaków pranie osobno

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #440595 przez Zuzu19
No, no sander, jak poukładane, brawo. :laugh:


Ja słyszałam od zoo-spycholog,że psiakowi trzeba dać pieluszkę, tą którą dziecko było wycierane po wyjściu z brzucha. :)

A to mój maluszek, Demon. :woohoo:


Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #440607 przez Sander
No Zuzu nie taki Maluszek!!!!!!!!! He swoją drogą ciekawe jaka będzie reakcja naszych pupili na nasze Szkraby??

Nie wiem jak Wy ale ja już nie moge się doczekać z jednej strony Izunii a z drugiej czuje że dużo jeszcze czasu mi zostało i wcale nie będzie tak zaraz!!

Ciekawe która z Nas będzie pierwsza??

Pozdrawiam!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl