BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 4 miesiąc temu #251686 przez asiale26
Ładne imiona :) Dziewczyny poratujcie, rozkłada mnie jakieś chorupsko. Wiecie może czy można łykać Rutinacea i ssać Strepsils bo gardło mnie boli :( Na katar to chyba normalne krople nie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251698 przez marzenieeee
na katar tylko sól fizjologiczna bądź wodę morską na gardło można tamtum verde ... nie wolno ssać strepsila ani mu podobnych ... witamina c jak najbardziej możesz sobie kupić syrop prenalen dla kobiet w ciąży ... a tak to same domowe sposoby ...


mama 3 aniołków 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 Lenka 21tc [*],

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251713 przez akciak84
też słyszałam, że tantum verde jest bezpieczne i Hasco sept ( ma podobny skład do tantum). Nie wolno rutyny:(rutynocea i rutinoskorbin...nie wiem dlaczego nie bardzo.Ale ja bym Ci radziła do lekarza, bo w ciazy to nic nie wiadomo:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251717 przez MartiO
pościele są boskie :lol: a co do listy... ogólnie to chyba wszystko co potrzeba... krem do buzi owszem z filtrem na słoneczko bo to już ciepło i słonecznie raczej powinno być... z praktyki (koleżanka i szwagierka) wiem że jeden rożek może czasem nie wystarczać bo mimo pieluszki czasem dzidzi uda się go zasiusiać także warto mieć drugi (albo 3,4... koleżanki mała potrafiła nawet do 6 zasikać) na wymianę... :silly: na razie jeszcze nic nie mam nie licząc bucików, które kupowaliśmy na początku da rodziców i które oni zgodnie stwierdzili, że w odpowiednim czasie oddadzą maleństwu :silly: w niedzielę dostanę trochę rzeczy po małej koleżanki... na razie tych uni... tak więc potem będę uzupełniać co mi brakuje... ;) na razie korci mnie ale nie chciałam kupować za wcześnie... teraz powoli będę coś już gromadzić...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251719 przez martynka790
Nie wolno rutinoscorbinu??????????
A mi własnie gin kazał brać jak byłam przeziębiona!!!
Mam nadzieję, że nie zaszkodziłam dzidzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251768 przez mika1520
aga2+1 jak będę miała chłopczyka, a możliwe ze dowiem się już 6 to będziemy mieć razem Bartusia :silly: hehe ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251815 przez Martita
Wiem na pewno, że Strepsils odpada, bo męża gardło boli i mamy właśnie to w domu i na świeżo przeczytałam ulotkę..a o innych lekach nic nie mogę powiedzieć, bo nie wiem..ale polecam miód, cebulę i czosnek :laugh:
MartiO a rożki nie mogą być wymienne na śpiworki takie z suwaczkiem?Jak narazie mam dwa śpiworki, rożka jeszcze nie,ale jak co to kupię..no i na pewno ten krem z filtrem!Zapomniałam, bo przecież już będzie słonecznie..no chyba, że się trafi taki deszczowe lato jak w lipcu..:(
A co do rutinoscorbinu Martynko nie jestem pewna, ale zdawało mi się, że raczej można..przecież to tylko witamina C, której ja chyba nawet mam nadmiar, bo codziennie jem po 4 pomarańcze..dla mnie to to samo..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251820 przez Martita
Ale tak jak Akciak mówi, najlepiej to skonsultować się ze swoim lekarzem, ja od swojego wzięłam numer i dzwonie jak mam jakieś pytania..tak jak z tym półpaścem, nie poszłam ale sobie zadzwoniłam..i za darmo wizyta :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251850 przez MartiO
Martita jak najbardziej śpiworki mogą być chyba wymienne na rożki :silly: chodzi o coś w czym dzidzia będzie spała a na początku takie rzeczy raczej się sprawdzają... chodzi o to żeby mieć coś na zmianę jak dzidzia będzie "zdolna" w kierunku zasikiwania :silly: chyba że od razu będą upały... wtedy może być trochę za ciepło... Szwagierka miała dla małego taki ceniutki bawełniany rożek... ja mieszkam na poddaszu i latem temperaturka jak są upały to tak ok 27 i trochę więcej czasem mieliśmy... nie wiem czy nie będziemy musieli zainwestować w jakiś klimatyzator bo niuni też będzie za ciepło... niby się nie powinno dziecka przegrzewać ale co zrobić jak wszędzie do wokoło będzie upalnie?
na razie odpukać nie dopadało mnie żadne choróbsko wiec nie wiem co można a czego nie... profilaktycznie staram się jadać cebulę albo czosnek... za tym drugim nie przepadam... ale cóż... lepiej tak niż...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251919 przez aga2+1
Dziewczyny w ciazy nie wolno rutinoscorbinu , a najlepszy jest ten syrop dla kobiet w ciąży prenalen czy coś takiego. Jedyna wada to to, że czuć w nim czosnek i ja nie mogłam go pić, bo było mi niedobrze. Lekarz mi powiedział, że najlepiej to leczyć się domowymi sposobami czyli herbatka z sokiem malinowym lub cytryną. Mleko z miodem i czosnkiem, a jak jest temperatura to najlepiej na noc zażyć apap (nie szkodliwy w ciąży). Trzymajcie się cieplutko:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #251982 przez asiale26
Dzwoniłam właśnie do swojej ginekolog i można brać praktycznie wszystko na tym etapie ciąży. Nie wskazane są tylko lekarstwa w składzie których jest efedryna. Problem będziemy miały z lekami kiedy będziemy w III trymestrze ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251989 przez Martita
Ehh z tymi lekami..jak byśmy o siebie nie dbały to i tak coś może niestety się przyczepić..najlepiej też nie wychodzić z domu i to wygrzać,tak więc nie przejmujcie się i bierzcie zwolnienia, nam wolno :)
MartiO o to śpiworki takie mam narazie dwa..to mówisz, że dzidziusie są nawet w stanie "przesiusiać" pampersy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251992 przez akciak84
dziewczyny rutinoskorbin i rutinacea to na pewno nie jest tylko wit. c. Jakby nią były to by się nazywały po prostu wit. C. A tu przecież ruto....coś. To są witaminy z rutyną czy nie wiem z czym. Lekarzem ani farmaceutą nie jestem, więc piszę co słyszałam z plotek.

asiale26 no właśnie i na tym etapie rzeczywiście jest spokój:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251994 przez alicja891
Witajcie :laugh:
Na przeziębienie fakt tAK jak już wspomniałyście najlepsze domowe sposoby :D
Fajnie że już wiecie jaką płeć w sobie nosicie, ja mam 12 grudnia dopiero wizyte i już się nie moge doczekać co mi tam powie :D ale fakt byle było zdrowe :D
Dziewczyny a na co miałyście zachcianki jak na chłopca?? hm.. ja tylko bym słodkie jadła niby dziewczynka, a ostre, kwaśne czy słone to feeee nawet moja gorzka kawa zrobiła się okropna:/ teraz pije czasem, ale rzadko cappucino :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #252005 przez MartiO
Martita widziałam kilka razy na własne oczy jak pomimo niezupełnie "zapełnionego" pampersa rożek był mokry od siusuów... nie całkiem ale miejscowo... Szwagierka wkładała jeszcze zawsze w niego rozłożoną pieuszke tetrową coby dzidzi było milej :silly: czasem się zdarza że coś przeleci gdzieś bokiem abo wycieknie na plecy aż... i to nie zawsze są tylko siusie :silly: to trochę jak z podpaskami :silly: niby super hiper i wogóle naj ale czasem wypadki się trafiają :silly: a przecież nie połozy sie maluszka z powrotem w mokrym rożku/śpiworku/czy czymkolwiek innym :silly: a do czasu wyprania i wyschnięcia trzeba coś mieć :silly: możliwe że śpiworki są nawet trochę lepszym rozwiązaniem i sama się nad takim zastanawiam bo maluszek po jakimś czasie potrafił "wykopać" dół rożka a w śpiworku ma nóżki luźniej i może sobie kopać do woli :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl