BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 4 miesiąc temu #256788 przez chłopek
madijaczka z tego co ja wiem to apap mozna spokojnie a paracetamolu to nie bardzo, ja w pierwszej ciąży tylko apap stosowałam, czywiście nie za często

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256848 przez MartiO
też słyszałam coś ewentualnie o apapie... i żeby nie brać nic ibupromo podobnego :( na moje wcześniejsze bóle głowy najczęściej brałam ibuproma maxa... teraz ostatnio głowa boli coraz częściej ale nic nie brałam... staram się to przechodzić albo przespać ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256859 przez aga2+1
Hej Dziewczynki:)
Mnie bardzo często boli głowa i lekarz pozwolił łykać APAP (czyli paracetamol).
Te bulgotki w brzuchu to pierwsze ruchy waszych dzidziusiów:) Na poczatku sa nie regularne 2-3 razy dziennie, a potem co raz częściej je czuć w formie takiego pukania hihi:)
Ja dzisiaj byłam na usg i będę miała córeczkę:) Gin powiedział, ze jest tego pewny na 300% nawet zdjęcie mi dał:) Mała już bulgocze w brzuszku od tygodnia i z dnia na dzień co raz mocniej:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257203 przez Martita
Dzień dobry paniom :)
to znaczy moj lekarz jest cudowny i nie zamienie go na zadnego innego..ale te witaminy za 240zl to nie wiem co to, nawet o nich nie czytalam,bo wiem ze ich nie kupie, jak mam wywalac co miesiac tyle to wole cos dziecku kupic..ale co fakt to fakt..witaminy z amwayu sa o wiele lepsze od tych aptekowych. to nowosc,pewnie dlatego taka droga,ale sa tez inne tansze :)
Aga gratuluje córy!ale super..
a ja wciaz czekam na te babelki, motylki, czy pukanie..nie wiem jeszcze co to za uczucie..:(
Madijaczka witam również :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257238 przez madijaczka
chłopek apap jest zrobiony z paracetamolu, więc było by dziwne gdyby można by go brać, a już to z czego jest zrobiony to nie :P Macie racje apap i panadol też można brać, ale w aptece polecają jako bezpieczniejszy paracetamol, nie wiem czemu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257319 przez ewel7
madijaczka witaj na naszym forum :)
Co do leków to mój gin powiedział, że paracetamol jest bezpieczny. Wiadomo, że człowiek nie łyka jak go tylko coś lekko zaboli tylko już w razie silniejszych bólów.
Mnie wczoraj mąż zabrał na małe zakupy i kupiłam płaszczyk ciążowy, jest bardzo fajny i ma taki krój, że wydaje mi się i po ciąży będzie ok :) niestety w swoją kurtkę powoli przestaje się mieścić, a do lutego to myślę, że już nie będzie opcji bo brzusio na to nie pozwoli :silly:
miłego dnia wszystkim, do potem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #257331 przez katiuszka
Dzień dobry dziewuszki!
Madijaczka witaj i gratuluję brzuszka:)
Aga gratuluję dziewczynki!!! Moje córcie by się bardzo ucieszyły gdybym ja im taka wiadomość przyniosła;) U mnie chyba chłopczyk co cieszy bardzo tatusia ale będę wiedziała 27 czy przypuszczenia sie potwierdzą.
Moje "bulgotki" okazały się jednak snem więc nadal oczekuję:(
We wtorek jedziemy nad morze na 3 dni w SPA, taki świąteczny prezent sobie zrobiliśmy. Przyda nam się troszkę luksusu. Dzieci u mojej siostry będą więc możemy się zrelaksować, póki jeszcze czas ;)
Aguś raczej trudno będzie nam się spotkać przed świętami); Chyba, że w ostatnim tygodniu jeśli będziesz we Wrocku to zapraszam. Może wyskoczymy gdzieś pooglądać wózeczki i inne maluszkowe rzeczy?
Robię dziś pierogi, nie jestem chyba świadoma w co się wpakowałam. Na razie próbuję przygotować farsz i strasznie dużo mi tego wydaje. Ponad 2 kilo białego sera, tyle samo ziemniaczków... będe kleiła do wieczora.
Ostatnio bóle głowy przestały dokuczać ale w odwecie, żeby nie bylo za lekko kręgosłup daje o sobie znać. Brzuszek jeszcze wcale duży ale jak położę się na plecach to ciężko mi wstać :lol: Co będzie za kilka miesięcy?
Buziaczki kochane i miłego dzionka:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257536 przez Martita
Za kilka miesięcy będziemy się toczyć jak wielkie kule śniegowe,hihi..:)albo korzystać z wózków inwalidzkich..
Ewel ja w swoją kurtczynę też już ledwo, więc chyba też mnie czeka taki wydatek..
Katiuszka oj wpakowałaś się w kawał roboty, ale za to jakiej pysznej!
A my z mężusiem wybieramy się dziś na imprezkę..a co mi też wolno..dziewuszki tęskni wam sie za alkoholem?Bo szczerze mówiąc to miewam chęć na Desperadosa..no ale niestety :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257671 przez mika1520
Madijaczka witam i gratuluję :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257681 przez dziewczyna84
Mi się najbardziej tęski za SUSHI i tabletką przeciwbólową gdy jej potrzebuje ;)
Za alkoholem troszkę tylko- minimalnie -ostatnio miałam ochotę na breezera, ale grzecznie ominęłam półkę w sklepie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257712 przez ewel7
dobry wieczorek wszystkim :)
dziewczyna84 mnie też brakuje sushi, ostatnio zamówiłam mężowi na mikołajki to nawet nie mogłam patrzeć jak je :silly:
co do piwa i alkoholu to jakoś mnie nie ciągnie...
a jak tam Wasze brzuszki? no ja mam wrażenie, że ostatnio sporo przybył :P co do wagi to dziś było +2,5 kg

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257851 przez akciak84
za alkoholem nie tęsknię...ale jak ja bym się nawcinała czipsów...oj oj

ewel7 a jeśli chodzi o przybycie na wadze to ja też 2,5 kg od ...sprzed ciąży

jaktam bulgotanie powtarza się codziennie? bo u mnie to już sama nie wiem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257903 przez misia88
Witajcie!

Mnie rozłożyło choróbsko. Gardło strasznie boli, głowa też. Byłam dzisiaj u lekarza, żeby od niego dowiedzieć się co można, a czego nie.
Otóż mam brać Rutinoscorbin 3x1, pić wapno 3x1, robić płukanie gardła z roztworu wody i Azulanu (kupiony w aptece), robić inhalację z olejkiem Olbas (apteka), pić herbatę z lipy. Jeśli zacznie się kaszel to zrobić syrop z cebuli (posiekać cebulkę i w słoiczku warstwami cebula - cukier - cebula - cukier). Dodatkowo kazał ten olejek Olbas skropić poduszkę, będzie lepiej oddychać. Mam też do ssania Tymianek i Podbiał, lekarz kazał też kupić ulubione cukierki (np. Halls) i ssać, ciągle coś ssać, jak nie ten Tymianek i Podbiał to Hallsy.
Jeśli gorączka będzie powyżej 38st. to można paracetamol, apap.
Info od lekarza, a nie domniemane z internetu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257978 przez ajłona
pozdrawiam Was Majóweczki i chwalę się jednocześnie zdjątkiem mojego bejbika. widać nosek i ustka... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257981 przez katiuszka
Współczuje misia i szybkiego powrotu do zdrowia.
Dziewczynka i ewel ja sobie sushi nie odmawiam, robimy je sami w domu z tym, że ja jem bardziej jarskie:)
Z serkiem philadelphia i ogóreczkiem, z awokado, washabi i czerwona papryczka, opcji jest od groma, nie musicie przecież jeść z surową rybką, można też paluszki krabowe na parze zrobić i dodać albo wędzonego łososia.
Wczoraj pierogi skończyłam o 18 i miałam dosć, ale przynajmniej miałam satysfakcje bo wszyscy byli przeszczęśliwi, że nie kupne:)To też cieszy.
Marita ja też mam ochotę straszna na piwko, pozwalam sobie jednak tylko na karmi:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl