BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

11 lata 3 miesiąc temu #540912 przez Brzuszek
Ile posiłków mlecznych zjadają Wasze pociechy?
Dajecie dzieciom jogurciki maluszka lub mleczne deserki? Jak traktujecie ten posiłek? Bo kiedyś spotkałam się z opinią by podawać to zamiast kaszki.

Polecam Wam owsiane śnjadanko z BoboVity. Moja Mała wcina to z 1/3 słoiczka owoców Babydream, aż mlaska tak jej smakuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #540941 przez KAMI
u nas noc straszna.... wczoraj mi zadzwonili ze żłobka, że Maksio zagorączkował, podałam nurofen i przeszło, bez żadnych innych objawów, po paru godzinach znowu 39,6 - II dawka nurofenu, po 3 dawce jak znowu się pojawiła gorączka 39,3 pojechaliśmy do nocnej przychodni, tam dostaliśmy skierowanie do szpitala i nocka na izbie przyjęć.... Maksio miał zrobione badania krwi i moczu i wszystkie wyszły dobrze, są nieznaczne wskaźniki powyżej lub poniżej normy ale można powiedzieć, że na granicy, CRP w normie, lekarz stwierdził tylko niewielkie zaczerwienienie gardełka i mamy obserwować. Maksio na izbie dostał paracetamol w czopku i ładnie zasnął, jak wróciliśmy o 3 w nocy to zaraz spanko było ale potem znowu gorączka, znowu nurofen dostał.... teraz jest ok temp 36,9 więc może to ząbki? Czytałam też u tzw gorączce trzydniowej u maleństw... Mam nadzieję, że nic poważnego. Maksio zresztą ładnie je, kupki prawidłowe i psotnik bawi się jakby nic się nie stało... tylko jak gorączka wzrasta to marudka i widać, że mu to przeszkadza...

teraz rozpracowuje wywrotkę.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #540965 przez KAMI
Brzuszek my jemy jogurciki Gerbera, dostaliśmy je do testowania i Maksiowi bardzo zasmakowały, wcina zawsze przed żłobkiem za to potem w żłobku nie je pierwszej kaszki tylko dopiero tą ok 13,00. Też jemy ten owsiany słoiczek z bobovity i też polecam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #541107 przez aga2+1
KAMI dzieci przechodzą trzydniówkę - wysoka temperatura przez 3-4 dni a na koniec wysypka i dziecko jest już zdrowe. Wszystko możliwe, że to własnie to.
Co do posiłków mlecznych to młoda je mleko tylko nad ranem i wieczorem. Na sniadanie je sinlac z owocami, a na podwieczorek tez zaczęłam podawać jogurcik z gerbera - bardzo Tosi smakują:) Trochę bałam sie podawać tym bardziej, że mała ma skaze białkową, ale nasza pani alergolog kazała wprowadzić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #541445 przez ewel7
KAMI zdrówka dla Maksia! oby szybciutko wyzdrowiał

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #541565 przez ewel7
Tak się wczoraj wkurzyłam na jedną babę w sklepie mówię Wam dziewczyny, na blogu napisałam coś o tym więc nie będę się tu powtarzać .
Dziś jedziemy do moich rodziców na dwa dni więc biorę się za pakowanie, pozdrawiam miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #542651 przez MartiO
Dziewczyny wczoraj kupiliśmy Jakubowi coś takiego allegro.pl/disney-jezdzik-pchacz-autko-k...tek-i2969031667.html na allegro najtaniej znalazłam za 93 + przesyłka... w REALU 80 zł bez grosza... na razie bawi się elementami dźwiękowymi i podoba mu się...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #542741 przez Marta M
Witajcie, skopiowane z fb, ale zachęcam do szlachetnej akcji:

Powstała bardzo ważna inicjatywa obrony ludzkiego życia w UE. Użyto przepisów UE aby zablokować mordowanie nienarodzonych dzieci, oryginał po angielsku: www.oneofus.eu/initiative-explanation/

Po polsku można przeczytać tu: www.naszdziennik.pl/wp/19292,powstrzymac-rzez-niewiniatek.html

Formularz do głosowania: ec.europa.eu/citizens-initiative/ECI-201...005/public/signup.do

Ratujmy dzieci, jesteśmy za nie odpowiedzialni!

Pozdrawiam, Zdzisław Habasiński

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #542822 przez aga2+1
MartiO te samochodziki sa bardzo fajne, ale w pełni będą używane dopiero jak dzieciaczki będą miały ok. 13-15 m-cy. Moje zasuwały na tym jak małe wyscigówki hehe Tosi też taki zamówiłam i czekam na kuriera:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #542856 przez MartiO
Aga chodziło mi o to że w Realu mają obecnie fajną cenę ;) wiem, że na pełnię użytkowania to przyjdzie poczekać ;) ale już teraz Młody bawi się elementami dźwiękowymi ;) szukałam też czegoś przy czym będzie mógł za jakiś czas chodzić... bo stanie już nieźle mu idzie, i chodzenie jak się go trzyma też... zasuwa jak mały motorek :silly: czasem ja muszę całkiem szybko za nim wtedy dreptać ;) brakuje mu tylko równowagi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #543089 przez akciak84
cześć, czołem
nie odpowiem na wszystkie posty...wybaczcie:( w czwartek mam egzama i się uczę.

Ale MartiO...tak mi się rzucił w oczy twój post. Prowadzasz małego za ręce już? To podobno niebezpieczne póki dziecko samo bez trzymanki nie stoi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #543277 przez MartiO
Akciak nie zawsze jestem w stanie go zatrzymac... np zsuwa mi sie na sile z kolan albo z kanapy i od razu jak wyladuje na ziemi to zasuwa do przodu... albo na ziemi wstaje i tez sa od razu kroki... staram sie go lapac pod paszki nie za raczki i staram sie ograniczac mu ta atrakcje ale nie zawsze wychodzi bo jest ryk... przy meblach i w lozeczku sam sobie radzi. Poza tym nie ciagam go na sile a jedynie daje oparcie, czasem to juz tylko jedna reka wystarczy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #543506 przez Ingrid29
Cześć dziewczyny ! Mam pytanko kupowałyście już foteliki do samochodu nowe? Jakiej firmy?
Bo ja mam kłopot z wyborem. Na razie podoba mi się ten :

allegro.pl/fotelk-samochodowy-caretero-s...tis-i2977772499.html

Co o nim sądzicie? Chce kupić w przedziale wagowym 9-25kg, bo później kupie takie coś: allegro.pl/4baby-dino-podstawka-siedzisk...-kg-i2953909474.html

Bo Artek waży już 8,8kg, a obecny fotelik jaki mam jest do 10kg. Poza tym wystają mu nogi i trochę głowa - więc nie jest już bezpieczny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #543591 przez beadka7
Co do niebezpieczeństwa w chodzeniu dziecka za rączki to nie uważam, żeby to było jakieś niebezpieczne- zobaczcie dziewczyny nasze mamy babcie itd też tak nas napewno prowadziły. Ja staram się podchodzić do tego z dystansem, bo gdybym miała się przejmować każdą opinią o rzeczach, które PODOBNO lub PRAWDOPODOBNIE szkodzą to bym małego zawinęła w becik i by leżał, żeby sobie nic nie zrobił :P zdaję sobie sprawę, że chodziki i stawianie na siłę może spowodować jakąś dysfunkcję (nie wiem jak to nazwać), ale skoro moje dziecko samo wstaje i rwie się do chodzenia to łapię je za rączki i chodzimy sobie po mieszkaniu ;)

Ingrid ja mam właśnie taki fotelik w kolorze ciemno-szarym 9-25 kg i jesteśmy zadowoleni, mały uwielbia w nim siedzieć, mój mąż twierdzi, że ten fotelik wydaje się trochę mały, ale on poprostu ma po bokach ma wywinięte krawędzie żeby trzymac dziecko. A ostatnio wiozłam w tym foteliku siostrzeńca mojego męża, który ma 4 lata i też się zmieścił elegancko ;)

MartiO jak ja łapie malego do chodzenia to też często puszcza jedną rękę i za jedną chce iść :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #543632 przez beadka7
Mam jeszcze pytanko -czy jakieś dzieciaczki jeszcze nie raczkują ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl