BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

11 lata 3 miesiąc temu #550673 przez aga2+1
labelo Tosia waży ponad 8 kg ( w srodę będę ja wazyć u pediatry) i zaczyna nosić ciuszki na 80, ale to wszystko zalezy od firmy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #550744 przez karolina238
Oj to moja Julka malutka bo ubranka na 74 choć niektóre są za małe i ważymy 9,300 :) ale mieścimy się w normach :)
I ze spaniem nadal masakra :( nie wyrabiam,jestem już taka zmęczona tym że szok :( 7 pobudek to norma, a wcześniej tak ładnie spała od 21 do 5-6 jedzonko i jeszcze czasem do 9 a teraz :(

Asiale Kubuś śliczniutki :) fajna mineczka :)

Aga ja też używam bepanthenu jak mamy czerwoną pupkę i na noc smaruję, jest ok. Napisz co robisz że Tosia tak dobrze śpi :)

Ingrid ale Arturek duży już jest :) mężczyzna na całego :)

Beadka szkoda że mężuś wyjeżdża ale najważniejsze że dojedziecie do niego i będziecie razem.

Akciak,labelomy też myślimy w tym roku o nastepnym dzieciaczku ale dopiero pod koniec, żeby Julka miała dwa latka jak dzidziuś się urodzi :) chcę w końcu podjąć normalnie pracę w zawodzie i też mam do dokończenia dyplom, jak na razie jestem na urlopie dziekańskim

Katiuszka Sonia jest śliczna :) i jak pewnie stoi, nie mogę się doczekać na postępy u Julki :) Już nie pamiętam jak Julka była malutka, byliśmy w odwiedzinach u dwutygodniowego szkraba i wydał mi się taki malutki jak laleczka normalnie bałam się wziąć go na ręce :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #550989 przez beadka7
Tak piszecie dziewczyny o tych nagłych pobudkach w nocy- wyobraźcie sobie że ja mam tak cały czas :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #551070 przez KAMI
Dziewczyny ja juz nie wyrabiam, niby warunki fajne bo mamy taki duzy pokoj przedzielony parawanem i dzielimy go z miesieczna Milenka i jej mama. W pokoju lozeczko Mlodego, moje, szafka, umywalka, stolik, krzeslo i wanienka. Ale Maksio sie dusi w pokoju, on juz chce raczkowac caly czas a tu po mnie rycza l go puszczam po podlodze. Nie mozemy wychodzic dalej niz na taki maly korytarzyk bo jestesmy na kardiologi gosscinnie i nie mozemy miec kontaktu z kardiologicznymi dziecmi. Pelna izolacja. Co mi zostalo? Noszenie Mlodego po tym mini korytarzyku i juz mi kregoslup siadl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #551197 przez aga2+1
KAMI jeszcze troszkę wytrzymasz:)
karolina jeszcze miesiac temu młoda tez robiła pobudki w nocy, ale 2-3 jak jej smoczek wypadł, a teraz tak od tygodnia zaczęła przesypiać całe noce. Ja codziennie kąpię ją o tej samej porze 19.00 potem butla i kładę ją do łóżeczka gaszę światło i wychodzę. Czasami jest tak, że zaśnie od razu a czasami kokosi się jeszcze z 15 minut. Był tez taki okres ( przed świetami), że wieczorem była histeria i nie chciała chodzic spać o 20.00 mimo, że była bardzo zmęczona. siedziała czasami do 22.00 i w nocy budziła się po kilka razy. Ale w tedy to chyba był ten skos rozwojowy, bo w ciagu dnia była bardzo marudna i cały czas na rekach wisiała. Poza tym w ciagu dnia mała spi 2 razy ok. 11 i ok. 16.00. ale to spanie to tak do godziny.
Spróbuj ja zmeczyć w ciągu dnia niech dużo się rusza pełza, raczkuje wygłupiaj sie z nią na podłodze. Moja po takich harcach jest padnięta wieczorem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #551472 przez Brzuszek
Kami bardzo współczuję. Mam nadzieję, że niebawem wrócicie do domu!

Ostatnio Basia słabo jadła i byłam zmuszona wydłużyć jej przerwy między posiłkami kosztem jednego mleka, więc teraz jej dzienne menu wygląda następująco :
8.00 kaszka + owoce
13.00 obiadek
16.00 jogurcik malucha z biszkoptem lub owocami, albo owoce z twarożkiem lub jogurtem ze słoiczka
18.00 mleko
21.00-22.00 mleko z kleikiem ryżowym

Mała w nocy nie je już od 5 miesięcy. Ładnie przesypia całe nocki, czasem się zdarzy, że się przebudzi ale dostanie pić i idzie dalej spać, a i w ciągu dnia nie mogę narzekać na drzemki bo śpi 2-3 razy. Przeważnie zasypia ok 19.00-20.00, na ostatnie mleko ją budzę ale odpływa zaraz po jedzeniu i tak śpi do rana.

Basia dopiero teraz podwoiła swoją wagę urodzeniową - waży 8 kg, a ubranka nosi w rozmiarze 74 i jeszcze trochę minie zanim zmienimy garderobę na rozmiar większą.

01.02 wyszedł pierwszy ząbek - dolna, lewa jedyneczka :)

My nie wiemy co to odparzenie pupy. Używam Sudocremu ale tylko po kupce i na noc.
Nigdy Mała jeszcze nie miała ani kataru, ani kaszlu i oby tak zostało jak najdłużej.

Mam grzeczne, radosne dziecko, choć przez ząbki jest bardziej marudna, no i na pewno też jeszcze nie przestawiła się na nowy tryb dnia.
Jeszcze gdyby sama, bez problemu zasypiała w swoim łóżeczku byłoby idealnie, ale i tak nie mam na co narzekać!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #551672 przez akciak84
to u nas z rozmiarami jest tak, że ważymy 8,8kg i nosimy rozmiar 74 a body 80 bo oczywiście żadne na 74 się nie dopinają. A mamy około 72 cm.

Z chodzeniem spać to różnie, ale ostatnio tak jak pisze aga zmęczyłam małego i poszedł spać o 21 i wstał o 7:)Nawet mleka nie chciał w nocy :laugh:

A moje dziecko jest tak energiczne, że to mucha nie siada...muszę za nim latać, pilnować i powtarzać: nie ciumkaj dywanu, nie bujaj się na szufladzie, nie wchodź na stolik...
Nie mamy kojca i tak jak aga wkładam Milusia do łóżeczka albo do krzesełka do karmienia jak chcę siusiu...

labelo
coś w tm jest, że z głowy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #551675 przez akciak84
kami
trzymaj się kochana..wytrzymasz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #551742 przez ruzyczka18
dziewczyny na czerwona pupę polecam make ziemniaczana jako puder. Mam znajomą magister farmacji poleciła mi jak małgosia miała raz bardzo czerwona pupcie i ranki małe. Sudokrem nic nie działał poleciła mi i po niecałych dwóch dniach rewelacja. Potem zapobiegawczo raz dziennie bepanten polecam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #551792 przez labelo
KAMI , trzymamy kciuki!!!, bedzie dobrze.
akciak, no tak sobie przemyslenia robimy,ale nich chociaz Wiki ma juz ten roczek:P:P

Wikuni tez wszedzie pelno:P, dziewczyny, zamowilam juz lekki wozek na allegro:
allegro.pl/wozek-spacerowy-easygo-senso-...0720.html#tabsAnchor

czekamy na kuriera:)




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #552145 przez aga2+1
labelo bardzo fajny wózeczek:)
Dzisiaj byłam z młoda u pediatry więc młoda waży 8850g głowa 45cm
Karolina na te sińce pod oczkami mamy niestety zrobic badanie moczu:( Mam nadzieję, że nic nie wyjdzie.
Co do odparzonej pupy to dostałam receptę na maść i mamy smarować na noc, a w ciagu dnia linomag z cynkiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #553229 przez ewel7
hej Kochane :)

KAMI dla Ciebie dużo siły, a dla Maksia zdrówka

beadka też się trzymajcie, najważniejsze że nie będziecie długo oddaleni od siebie, jakoś to będzie

akciak trzymam kciuki, może jednak się uda z tym egzamem

U nas dobrze, Barti szaleje. A nocki podobnie jak u Was tylko, że z przerwami na cyca. Jednak ja jakoś mocno tego nie odczuwam może dlatego, że tylko wstaje zabieram go do nas, daje jeść i dalej ziuziu. Poza tym pisanie bloga pochłania mnie ostatnio i daje moc radości poznaje fajnych ludzi, a dziś nawet pojawiła się szansa na małą współpracę z pewnym wydawnictwem, ale to jeszcze czas pokaże...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #553637 przez beadka7
Ewel to wspaniała wiadomość!! :) gratuluję :)

Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #553839 przez Ingrid29

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


U nas trochę lepiej, jeśli chodzi o choróbsko, co prawda dostaliśmy oboje z Artkiem antybiotyk (Artur dostał taki słabiutki antybiotyk). Artek lepiej śpi, bo może już dobrze oddychać (przez 3 dni to nos strasznie miał zapchany i prawie nie spał, ja z resztą też- jednej nocy spałam pół godziny, a drugiej godzinkę). Dziś już dobrze spaliśmy oboje.

Pączusie dziś zjadłam 2 :ohmy: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #554216 przez ruzyczka18
Pierwsze kroki Małgosi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl