BezpiecznaCiaza112023

Testy owulacyjne 2

7 lata 4 tygodni temu #1059997 przez magmus88
Hej :)

Lady - gratulacje :)

Badania prenatalne sa badaniami dodatkowymi - czyli płatnymi. Chyba, ze są jakieś wskazania wtedy robi się je na NFZ. Taki komplet badań to USG + test Pappa (czyli z krwi). Oba te wyniki dają dokładniejszy obraz sytuacji. Często jednak spotykam się z tym, że kobiety mają np. samo USG prenatalne. A jak coś się lekarzowi nie podoba to wtedy zaleca test z krwi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu - 7 lata 4 tygodni temu #1059998 przez magmus88
Ale mnie przyjemność spotkała :D nowa strona :)

I jeszcze jedno.... uważam (podobnie jak mój lekarz) że badania prenatalne powinny być starnadrowym badaniem i powinna nimi być objęta każda kobieta w ciąży. Jesteśmy jednym z bardzo nielicznych krajów gdzie jeszcze tak jest, ze badania prenatalne to "luksus".

Ale wiaodmo :) to każdego wybór indywidualny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu - 7 lata 4 tygodni temu #1060000 przez Lady M
Aha :) Stokrotka Jak dobrze, że jesteś i wytłumaczysz swojej niezorientowanej koleżance :laugh:
Na pytanie o badania prenatalne powiedziała - że to co tu robimy to są właśnie badania prenatalne.
Muszę się jeszcze zastanowić na tym testem Pappa...

Kochane a czy jest tu jakaś mama z minusową grupą krwi ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu - 7 lata 4 tygodni temu #1060002 przez Lady M
Magmus, w świetle tego co napisałaś stwierdzenie Pani doktor, że to co tu robimy to są właśnie badania prenatalne stanęło pod znakiem zapytania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu #1060004 przez Pinezka
Lady - gratulacje :) Ja tam jestem za robieniem Pappa, bo zwykle usg za duzy margines bledu moze miec. Ja mam Rh -, o co chcialas sie zapytac?

Joanna - trzymam kciuki za leki, zeby ci pomogly, dobrze, ze lekarz dziala :)

Do mnie franca @ przyszla, znowu po 34 dniach. Nie mam pojecia, czemu cykle mi sie wydluzyly :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu #1060005 przez magmus88
Lady - a co dostałaś z tego badania?
Po prenatalnych dostaje się przynajmniej kilka kartek. Do tego stos zdjęć :) A badała wszystkie narządy? Przepływy?

Pinezka hm... a ile dniowe cykle miałaś zwykle? Ja aktualnie mam 36 dni.... tragedia ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu #1060007 przez Pinezka
Magmus - zawsze bylo co 30-31. Tobie po porodzie sie tak cykl wydluzyl?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu #1060009 przez magmus88
Pinezka... u mnie to ciężko powiedzieć. Bo przed porodem, zeby mieć @ brałam leki.... Lata się leczyłam a okazało się, że nie miałam owulacji. Po drożności i skaryfikacji owulka wróciła ale tylko na cykl bo zaraz pojawił się Bartuś. Więc ciężko mi powiedzieć ile mój cykl miał wcześniej.... Teraz powiedzmy się unormowało, bo bez leków już chyba 3 czy 4 razy miałam @ i to właśnie co 36 dni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu #1060010 przez Lady M
Pinezka jeśli chodzi o tę grupę minusową to wiem, że w dwudziestym którymś tygodniu trzeba wziąć immunoglobuliny. A co z kontrolowaniem przeciwciał w czasie ciąży? Jak to powinno prawidłowo wyglądać? Bo ja na razie miałam jedynie w 6 tygodniu badanie na przeciwciała.

Magmus dostałam opis (jakieś pół strony) i z 5 zdjęć. Dokładnie co jest w opisie to teraz nie przytoczę bo mam go w domu. Ogólnie, że narządy prawidłowe, prawidłowe bicie serca, płód ruchliwy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu #1060011 przez stOkrOtka91
Na moje oko to lekarka zrobiła Ci prenatalne, bo przy zwykłym USG nie dostaje sie opisu i tylu zdjęć :)

Juz nie raz się spotkałam, ze dziewczyny pisały, ze mialy prenatalne u swojego lekarza podczas wizyty :)

Na zawsze w mym sercu
Karolinka +25.05.2016




[url=http://www.] [img]http://www./components/com_widgets/view.php?sid=74276 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu #1060012 przez magmus88
Jeżeli lekarz ma naprawdę dobry sprzęt to może i robią :) nic, tylko się cieszyć :D heheh bo to nie najtańsze badanie :)

No i co najważniejsze.... super, ze wszystko w porządku :)

Stokrotka, jak się czujesz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu #1060013 przez Pinezka
Lady - 3 razy w ciagu ciazy powinni ci zbadac tzw odczyn Coombsa, czy nie ma przeciwcial. Anty D podaja w ok 28 tyg i potem do 72 h po porodzie jesli dziecko ma Rh + jak tatus.

Magmus - to w takim razie 36 dni to mega regularnie u ciebie, a nie masakra. Przynajmniej sama przychodzi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu #1060014 przez Nowa...
Magmus a staranka rozpoczęte:)?
Pinezka moje cykle były bardzo różne w tym że robiłam testy owu i od pozytywu zawsze 16 dnia dostawałam. Przynajmniej wiedziałam kiedy się @ spodziewać:) a mimo braku regularnych okresów udało się na szczęście zajść:)
Ziaa Brown jak sytuacja na froncie?
Joanna a ile Wy się o dzidzie starcie?
Lady ogromne gratulacje:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu #1060015 przez magmus88
Nowa. W tym cyklu robiłam owu - ale nie udało mi się jej wyśledzić.... Oby @ przyszła.... Bo ciągle obawiam się tego, ze powrócą do mnie problemy sprzed ciąży. I tak coraz częściej myślimy o staraniach.... zobaczymy jak to będzie :)

U nas na lipcówkach własnie jedna mama dowiedziała się, ze jest w ciąży :) tak jej zazdroszcze hehehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu #1060017 przez ziaa
Hej :D
Gratuluję nowym mamusiom którym się udało w ostatnim czasie :) Super wiosenne wieści :)
Magmus, Twój synek to ultra słodziak! :D
Milunia no Ty z tymi porodami, powrotem do formy to normalnie jesteś jakaś legendarna :D Super, ze tak CI to idzie :D Jak kiedyś będę w ciąży to będę marzyła by być na końcu jak Milunia :woohoo:

Ja się ostatnio nie udzielam, bo jeszcze mamy święta :D U nas jest tak, ze duża część rodziny przyjeżdża zza granicy, wiec zawsze na dłużej, dlatego wszystko co świętujemy to świętujemy mocniej i dłużej, tak jak teraz :D
Ja jestem w II fazie cyklu, na dupku. Owu była ale taka późna i w ogóle także nie nastawiam się na cuda, razcej myślę już o szpitalu. Tym razem doktorek nie kazał brać Clo ( Magmus u Ciebie też cykl przed skaryfikacją był bez leków?) wiec trochę się martwię jak ten następny cykl będzie wyglądał, jak będzie długi. Byle do 4 maja ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl