BezpiecznaCiaza112023

ciaza i porod w Hiszpanii

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #655737 przez anuskka
Ooooo :silly: :silly: a co tu taka cisza???

Kasienko no to fajnie ze sie wybierasz na ta silownie. Za chwile razem z Agathe osiagniecie swoje cele :lol:

to mowisz ze obiadki dla Mai sa :lol:
Co do gotowania. Ja sobie obiecywalam ,ze bede gotowac-ale chgyba czesciej bylysmy na sloiczkach-Milence jakos bardziej przypadly do gustu.
Pokaz nam Majeczke koniecznie(widzialam jedno zdjecie na FB i jest przesliczne-ale jakie mialoby byc skoro modelka pierwsza klasa.)

dzis sie obudzilam i........ :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: cale cialo w jakichs plamach :ohmy: a szyja -jakby ktos mnie dusil w nocy :cheer: :ohmy:
Wszystko mnie swedzi-masakra-jakas alergia-choc nigdy nie mialam w takiej postaci.

Z Mileny to juz taka gadula ze szok. Wczoraj przyniosla ojcu jakis papierek(wyciagniety przez malego szperacza z mojej torebki9 i mowi -popac!Dzis oglada reklame i wylicza_paji jes,paji nie ma.czyli ze jest pani,albo ze jej nie ma. Na nobiego wola Niomu,no i nauczyla sie przytulac i mowi moooja!
do ludzi tez taka artycha... jak ktos jej sie spodoba to od razu macha i wita "oja!"jak jej odpowiedza to radocha ,a jak nie to minka zawiedziona :huh:
Powtarza wszystko co jej wpadnie w ucho-niewazne po polsku czy hiszpansku. kurcze jeszcze ze trzy miesiace i bedzie trajkotac jak najeta
Do tego zaczela zwracac uwage czy jest czysta. Oglada sweoje raczki,jak widzi cos nie tak zaraz przybiega z okrzykiem ze sa ble i trzeba leciec myc,albo przynajmniej wycierac. Szkoda tylko ze na podworku zbiera wszystkie smieci i nie zwraca uwagi na moje uwagi ze to ble. Najlepsze jak widzi jakies psie g***no. Pokazuje i oz<najmia ze to "uau-uau pupa" :lol: :lol:
oj kurcze takie to male a takie juz madralinskie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #655815 przez kruszyna
Hej wszystkim
jestem po kolejnej sesji czytania wszytsko juz mi sie kreci chyba zeby to wszystko spamietac to bym musiala robic notatki ;)

anuskka wlasnie jesli chodzi o mieso to ja sama nie przepadam za wieprzowina wiec malemu tez nie gotuje najczesciej przygotowuje mu indyka i od czasu do czasu cielecine. A co do ryb to jaki gatunek dajesz Milence? no a tak poza tym to maly jest strasznie wybredny nie wszystko zje o jajku to nie ma mowy, czasami udaje mi sie go przekupic zeby zjadl ale tylko same zoltko bo bialkiem pluje.
A braciszek to tak jak myslisz blizniak przyjezdza trzy miesiace to max ile bez siebie wytrzymujemy, hehe a jak mieszkalismy jeszcze razem to najbardziej z nim sie klocilam i marzylam kiedy w koncu sie od niego uwolnie, a teraz nie moge wytrzymac bez rozmow z nim.


kasiah na razie jeszcze mieszkam w Maladze, ale w sumie nie wiem jeszcze jak dlugo :(

foto dodaje stare jutro pododaje nowe bo teraz lecimy na spacerek na plaze

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #655841 przez anuskka
No wreszcie nasz Serafinek :kiss: :kiss: :kiss: Slicznosci,a ile ma wloskow!
Kruszyna z ta ryba to wiem ze nie powinno sie dawac tunczyka ani pangi bo zawieraja duzo szkodlowych dla dziecka substancji ( ale o tym to juz trzebaby poczytac wiecej).W sloiczkach sprzedaja merluze,rape(nie wiem co to po polsku)no i mozesz sprobowac lososia. A jakjko to jakbys sama gotowala zupke jarzynowa to dorzuc-zmiksujesz i moze Serafinek sie nie pozna :silly:
w kazdym razie moja lekarka i pielegniarka stawialy nacisk,zeby dziecko zanim skonczy roczek jadlo juz jajka kurze,bo jedna ze szczepionek je zawiera i gdyby dziecko bylo uczulone na kurze bialko to lepiej zeby to bylo wczesniej wylapane.

Kurcze ty na plaze ,a u naqs pada :angry:

_________________________________________
A tak z innej beczki. Dziewczyny z BCN. Czytalam ksiazke Ildefonso Falconesa ktora m.in opisuje budowe kosciola Santa Maria del Mar. Tytul ksiazki"Katedra w Barcelonie"(swoja droga -swietna ). Bylyscie kiedys w poblizu tego kosciolka? wg ksiazki jest sliczny i wart obejrzenia. Musze sie kiedys sama o tym przekonac :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #656004 przez cata
Hej jestem :)

Mój mały przystojniak dziękuje wszystkim i sle buziale :kiss:

Gumis super ze licisz do polski tak na spontana jest najfajniej do samolotu możesz mieć jedzenie tak jak pisała juz Anuskka mi też tylko w Polsce kazali próbować ( wawa) jak masz jakieś wątpliwości to poczytaj na stronie linii lotniczych którymi lecisz tam maja opis co można a czego nie.
Buty kupiłam chicco sandalki zapinane nad kostka wyprofilowane i miękka podeszwa. Zdaniem mojego pediatry buty maja być miękkie i absolutnie nie usztywniane w kostce gdyż stopa musi sama nauczyć się utrzymywać nogę w pionie . A najlepiej jeśli dziecko chodzi bez butów.
Oj tak dziwnie się robi jak sobie przypomnę ze rok temu nie mogłyśmy się doczekać by zobaczyć na żywo nasze maleństwa a teraz są z nami i za chwile będziemy świętować ich pierwsze urodzinki. A propo chodzenia ja też mówiłam jeszcze niedawno ze Alexowi nie spieszy się do chodzenia i ze raczkowanie mu wystarczy a on nas zaskoczył i zaczął chodzić to nie jest jeszcze takie perfekcyjne ale każdego dnia trenuje i pokonuje coraz większe dystanse a nawet chce uciekać :woohoo: a najsmutniejsze jest to ze pierwsze kroki postawił gdy ja byłam u fryzjera i nie widziałam tego. Kto wie czy Ryanek cię też tak nie zaskoczy .
W sprawach peseli i umiejscowienia dzwoniłam do swego urzędu w Polsce i dowiadywalam się co jest potrzebne . Z tego co dziewczyny piszą to załatwianie spraw urz. w Polsce zależy od urzędników jedni są przychylni i da się załatwić sprawy szybki i bezboleśnie a inni no cóż brak słów :dry: szczęśliwej podróży i odezwij się z polski .

Kasiah widziałam zdjęcia są super fotograf ma rękę no ale nie były by takie ładne gdyby nie modelka jak ty to zrobiłaś ze ci nie płakała?
Chodzisz na silke szacun ja dwa razy w domu ćwiczyłam i na tym koniec :woohoo: ale zato się mobilizuje i jeździmy na rowerach tylko malemu się zbytnio nie podoba zawsze zasypia :-)
Ja gotuje sama ale też i kupuje zaczęłam też mrozić to co ugotuje ale zauważyłam ze te rozmrazane nie specjalnie mu smakuje.

Idę czytać i wrócę :silly:

Jestem :-)

Annaem gratuluje knedli naprawdę musisz pomyśleć o spółce z Kamila bo całkiem nieźle ci wychodzi pichcenie i wiesz co wredna jesteś zrobiłaś mi smaka na sernik :angry: zaraz do ciebie przyjadę :P

Agathe maszyna odzyskana ale nie było łatwo ( bez pokrowca torby i oryginalnych opakowań )
Gratulacje za szybkie załatwienie spraw. Ale zbieg okoliczności z imieniem Zosi i testem ciążowym masz racje wszystko jest gdzieś juz góry zapisane . A Zosi naprawde polska służy skoro tak śpi jak susel. :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #656021 przez cata
No w końcu doczytałam ;)

Toska jak zdowko juz lepiej? Ja byłam teraz na zakupach bo taj jak ty nie mam w czym chodzić i się nie mieszczę w stare :dry: i prawie beczalam w sklepie bo okazuje się ze nie umiem juz robić zakupów nie nadążam za moda najlepiej byłoby gdybym wymieniła cala garderobę o co fajne jest drogie itd skończyło się na tym ze kupiłam spodnie sportowe i dwie bluzeczki czyli nadal bede w dresach chodzić :dry:

Anuskka bylas u lekarza???? Jak Mailenus juz ma ochotę na ubieranie? Chyba przechodzi przedwczesny okres buntu :laugh:
A bierz się za te paczki w niedziele wpadne :silly:

wspolczuje bratowej ,ale dla brata też jest taka nie mila? Nam się w rodzinie też taka nie fajna trafiła tylko ze nie bratowe tylko druga zona stryjka przez nią moja kuzynka się wyprowadziła z domu a rodzony ojciec nie chce nic o niej słyszeć . Ojmozna by było pisać i pisać szkoda ze są takie osoby którym podoba się niszczyć szczęście innych.

Pociesze cię ze u mnie też się ochlodzilo i pada od dwóch dni .

Kruszyna witaj i nie opuszczaj nas . Serafinek śliczny . Ja mięso daje prawie zawsze bo my miesozerni jesteśmy :side: a o jajku zapominam zawsze ale jak daje to zmielone w jedzeniu naczej też pluje. Ryby jeszcze nie dawałam pediatra powiedział ze lepiej jest poczekać aż skończy rok.
To ty blisko Kasi mieszkasz możecie razem na plaze biegać.
Mam prośbę jak możesz to wstaw suwaczek.


Gdzie jest nasza KAmila i Ania?????

Lenita powodzenia na sesjach . Buziale dla Ksawcia.

Dziewczyny prezenty dla mam wysłane ??? Ja juz zamówiłam kwiaty przez pocztę kwiatową i zostaną dostarczone 26 oile nie nawala dostawcy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #656396 przez kasiah
Hejo
Wrzucam kilka fotek. Ja jestem w nich zakochana. Wlasnie zamowilam przez internet album z tych zdjec i wysle do dziadkow polskich i hiszpanskich, no i oczywiscie dla nas. Fajnie jak by do pl doszedl jakos tak na dzien matki.

Kruszyna
ja mieszkam w benalmadenia do malagi mam 20 minut autem. Moze sie spotkamy ktoregos dnia.

Kurcze Anuskka wspolczuje. Pij wapno, pomaga na alergie skorne, wiem cos o tym bo ja wlasnie alergik skorny jestem.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #656398 przez kasiah

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.




Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #656444 przez cata
Kasiah nie dziwie ci się ze jesteś w nich zakochana pszczoła ślicznie wygląda na każdym zdjęciu i mama również. Piękne są te zdjęcia. Jak ty tego dokonalas ze Maya zasnela ??? Jak my byliśmy na sesji to mały strasznie marudził i pani asystentka musiała go przywoływać skacząc i machając rękami by spojrzał w obiektyw. :laugh:


Dziewczyny co z naszym spotkaniem ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #656628 przez Agathe888
Hej kochane
przepraszam nie odpisze teraz bo dzisiaj juz ostatni dzien w Lodzi i jeszcze mam duzo spraw na glowie ale musze sie was zapytac bo pogubilam sie KASZKI! ryzowa manna kukurydziana. jakie ja mam kupic?? no i jeszcze sa jakies kleiki.. ja nic nie wiem.
lepiej kupic kasze zwykla czy bobovity? mi sie wydaje ze zwykla bo bobovita pelna cukru?

Kasiah ktora firma wysylalas paczke DPD?

dziekuje za pomoc! lece!

aha

Lenita Wy chyba tez jutro lecicie. spokojnego lotu.

Kasia Pszczola jest przesliczna i chyba bedzie miala niebieskie oczy? Zosia bedzie miala piwne jednak
A pisalam Wam ze wloski z pleckow zeszly? yeaaahhh :lol:

anuskka moze Milenka chce zebys jej cos uszyla. ubranka ze sklepu jej sie nie podobaja, Twoja na pewno ladniejsze ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #656695 przez kasiah
Agathe ja wysylalam DPD i zamawialam przesylke przez strone sendit.pl. Bo najtaniej wychodzilo. trzeba samemu wydrukowac list przewozowy itp. Kurier odebral paczke w czwartek popoludniu i dotarla w srode. Wiec szybko.

Co do kaszek to nie pomoge bo Maja narazie nie chce jesc ani ryzowych ani kukurydzianych.

A oczy to pszczolka pewnie bedzie maiala piwne, bo juz zaczynaja jej ciemniec.

Cata sejsa trwala prawie 3 godziny i jak Maja zaczela marudzic to domyslilam sie ze jest spiaca, potulilam ja chwile i zasnela :)
Niestety praktycznie za zadnym zdjeciu sie n ie usmiecha, bo ona tak ma ze jak tylko widzi kamere to staje sie powazna.

ooo obudzila sie , lece

zajrze pozniej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #656923 przez anuskka
czesc . ja tylko na momencik zeby napisac ze Mayeczka cuuuudna!!!!No i mial tatus racje ze rosnie mu modelka:)A zdjecie z mamusia swietne-od razu widac jak wspaniale byc u mamy na rekach :)

Gumis pewnie juz w PL-w kazdym razie milego pobytu-a Agathe i Larita milego powrotu.Larita ubierzcie sie cieplo bo tu kurcze zimaaa :huh: no przesadzam-ale jest zimno i pada...

A ja dalej w czerwone plamy :huh: jak nie przejdzie do wtorku to wale do lekarza.

Agathe co do kaszek-to sama sobie odpowiedzialas-jesli chcesz bez cukru kup zwykle :kiss: Najwyzej dorzucisz za zmiksowanego owocka dla zmiany smaku :silly:
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #657028 przez gatita
czesc wszystkim!
ah kiedy ja sie naucze nie chwalic dnia przed zachodem slonca?? Jami w poniedzialek dostal goraczki 39st, nawet apiretal nic nie dawal, plus straszny kaszel i nic jesc nie chcial :( wyladowalismy na pogotowiu i nas przetrzymali caly dzien, przebadali krew i mocz, kazali zostac na 10h obserwacji, no i na szczescie zadna z chorob, ktore lekarz podejrzewal, tylko zlapal jakiegos wirusa, najprawdopodobniej w zlobku, stad tez wysypka dzien wczesniej...
Dzis juz lepiej, ale kaszel dalej sie trzyma i malo je jak na niego.. ale za to humor mu wrocil, no i goraczki nie ma :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Wszystkie maluszki sliczne na zdjeciach! Alex jaki przystojny kawaler, sliczna pszczolka i Serafinek slodko wsuwa obiadek :)

Wszystkim zaleglym jubilatom - sto lat! rosnijcie zdrowo maluszki :)
a moj Jamal dzis skonczyl 7 miesiecy na swiecie i z tej okazji zrobil mamie prezent i po raz pierwszy uslyszalam MAMA! i to w dodatku akurat jak nagrywalam filmik, wiec wszystko udokumentowane ;)
jeszcze to nieswiadome, ale tak czy siak sie liczy!! hihi

Potem sprobuje Was doczytac, bo stres ostatnich dni mi nie pozwalal zagladac.. milego wieczorku :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #657429 przez anneem6
Hej Dziewczynki,

Gumiś udanego wyjazdu do Polski to się wypodrózujecie,super należy się Wam
Tosia zdrówka dla Dominika,to Ty lubisz spacerować tak jak ja...
Leci ten czas leci, ale dobrze ze u boku kochanych osób, to wszydtiego dobrego Wam, wy jak spedzacie?

My jakis obiadek specjalny sobie zrobimy, coś może upiekę i tyle a może pozniej przyjaciolka przyleci (oni brali tydizen ponas slub) i sobie wyjazd do Barceony zrobimy. ja juz gdzies musze sie ruszyć z domu, bo mi trudno wysiedziec.
Kruszyna śliczny ten Twój Serafinek a jaka czuprynka bombowa.
Ja te czesto nie latam, rok u jestem i za rok polecę, dobrze ze tu mnie odwiedzi czasem Ktoś z PL.
Cata Twój Alex to nie byle kto już prawdziwy kawaler, mama ubierze Kawalera i na dziewczyny już moze iść ;)w kapeluszu najlepsze!!
Anusska ćoś jej przeszkadza w ubrankach, Milenka protestuje chce lata a tu lipa. u nas niby płd. a zimno, a podłoga to wogole masakra,lodowata, na jesień w dywan musiy sie zaopatzreć w salonie i wkominek ale to kkiedyś. Cienkie sciany i wywiewa taki urok tego kraju.
no juz Milenka duzo mówi, ale Mama Ania super musisz się czuc jak tak mówi, Andresa tez tak nauczę ;)
Idz do lekarza koniecznie i sprawdz co to.
Kasiah sesja super pozwolilam sobie obejrzec na /fb. zdjecie czarno biale z Toba usmiechecie się obie i bd ładne. My sesje za rok w Pl zrobimy.taka rodzinną, chcemy w 3kę.
Fajnie, ze chodzisz na siłwonie Ty nie potrzebujesz ale wyrwiesz sie z domu,bez Mai a sport nie zaszkodzi.

Oj Cata, zebyś blizej mieszkała to i dla Was by starczyło knedli,alex nie długo bedzie chodzil,, daj nam znać. Dziekuję za podrzucenie pommysłuz poczta kwiatową zamówiłam mamie i T tez wzielam nieduzy ale neich sie ucieszy,ja nie zbiednieje a może sie baba nauczy
Gatita chwalić dnia przed zachodem niby nie naależy, ale musiz wiedzieć ze nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Super ze Jamalkowi juz lepiej i ze z praca tak wsyzsło jdziecie do PL i odpoczywajcie.

Agathhe super ze pozałatwiane wszystko ! wracaj do nas.
Larita wrócilaś, opisz nam jak było w Pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #657436 przez anneem6
A no właśnie i co ze spotkaniem?

my sie piszemy Andres lubi podrózowac po mamie,

Już prawie 3 miesiace, go wykarmiłam , jescze 3 zebym pociagneła i będzie super,
Wiecie co pozbylam sie tych pieluszek ekologicznych jestesmy na pampersach, ładne były te pieluszki, ale niezbyt praktyczne, ciagle były do prania i zmienia bylo trzeba o chwilka, i mąz mnie pogoniiił, i poszły na allegro, no cóż uczę sie na błędach, nigdy wiecej ekologii, ile wody do tego prania trzeba, a w Afryce jej tak nie ma jak u nas.

Pora na niedzielny obiadek, trzymajcie się!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #657928 przez Agathe888
Buenos Dias z Barcelony:) wrocilysmy:) ale fajnie bylo w Polsce, nie chcialo mi sie na koncu juz wracac.. :(
no ale jestem. eRek wniebowziety bo stesknil sie za nami.
ale halo halo kto zaczarowal pogode w hiszpanii? tutaj zimno pochmurno?!!? jakto?!?!

wczoraj weszlam na maila sluzbowego a tam moj szef sie pyta czy moze to ja bym nie przyjechala do Danii na 4 dni po skonczeniu macierzynskiego? ze co???? mam zostawic Zosie? wlasnie mialam pisac do niego czy moge wrocic na 70% a on mi wyskakuje z Dania? nie chce mu sie przylatywac tutaj i wymysla. nie polece. moga mnie zwolnic ale nie polece wrr

no i tyle narzekania poza tym ze eRek abym poczula sie jak w domu przygotowal mi gore rzeczy do prasowania B) ja naiwna myslalam ze sam poprasuje :lol:

gatita jejku mialam wczoraj woeczorem dzwonic i gratulowac ze Jamalek taki piekny prezent Ci zrobil. to MAMA Ci sie nalezy, duzo przeszlas w ostatnich miesiacach. teraz Jami musi sie nauczyc mowic SUPER MAMA :kiss: wrocil juz do zlobka? przeszla mu goraczka?

jejku Zosia zaczyna narzekac napisze pozniej. nauczyla sie 'mowic' po swojemu i tak fajnie sie jej slucha. dzis np o 5 rano cos do nas mowila:) i tak fajnie glosno i z powaga to robi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl