BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 11 miesiąc temu #673458 przez Dominiczka
DoMI* Ja jeszcze mieszczę się w spodnie, ale ich nie zapinam, bo jak mi uciskają brzuch to mi jeszcze bardziej jest niedobrze.. Zapinam tylko zamek do połowy i chodzę z rozpiętym guzikiem, albo mam patent na gumkę do włosów, żeby nie ściskać brzucha :) Oczywiście noszę, dłuższe bluzki, żeby to normalnie wyglądało :D Ubierz się wygodnie w podróż..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673461 przez ulcia78blondi
Cześć dziewczyny!

Witam wszystkie nowe Mamusie;-)

Podczytuję Was na bieżąco, ale jakoś czasu wciąż brak, żeby więcej napisać.
MoNia- dzięki za wskazówki w sprawie suwaczka:-)

U mnie mdłości ciąg dalszy, cały dzień. Jak tylko robię się lekko głodna od razu robi mi się niedobrze.
Słodyczy w ogóle nie mogę jeść, nic a nic słodkiego, mam ochotę na wszystko co zdrowe i konkretne.
Obwód w talii się trochę zwiększył, zbieram się do kupienia jakiejś spódniczki ciążowej na lato. Te ubrania co mam cisną już, chociaż na wadze nie przybrałam.
Wciąż jestem jeszcze senna i zmęczona, dużo leżę, bo jak się przeforsuje to mnie boli brzuch:-(
Jutro mam wizytę, już się nie mogę doczekać co u naszej "truskaweczki"
www.ciazowy.pl/kalkulator,miary-i-wagi-p...html#kalkulatormiary
(fajny przelicznik)- zawsze są obawy czy wszystko w porządeczku.

Jagoda - bardzo ładne imię :)

My pewnie zaczniemy się zastanawiać nad imieniem dopiero kiedy poznamy płeć dziecka.
W pierwszej ciąży poznaliśmy bardzo szybko, już w 15t, a znam przypadki kiedy lekarz już w 12 t poprawnie określił płeć dziecka.
U mnie w pracy już wiedzą o ciąży, tak wyszło, chociaż nie chciałam się tak szybko przyznawać.
Rodzice nadal nie wiedzą i wcale póki co nie zamierzamy im mówić.
Ani jednym, ani drugim nie mieści się jakoś w głowie, żebyśmy mieli drugie dziecko.
Wręcz słyszymy przycinki w tym temacie, że wcale nie będziemy mieć drugiego tak jak to sobie wymyśliliśmy.
Więc nie ma sensu mówić, jak brzuszek urośnie mocniej sami się przekonają.
Mam koleżankę, która przyznała się dopiero przed porodem (przy trzecim dziecku), bo wszyscy myśleli, że po prostu przytyła. Bez komentarza:-)

Pozdrawiam Was wszystkie ciepło i życzę miłego popołudnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673490 przez MoNiaaa
wow ale produkujec ie duzo postow super ze sie watek rozkrecila na maxa :):)

ja juz w pracy wiec bede miala wiecej czasu dla was i dla tabeki wiec piszcie kogo wpisac i jaki termin!!!

mdlosci caly zcas mi dokuczaja i mam przerozne smaki raz na slodkie pozniej na ogorki kiszone na fast foody tez

cera hmm czasem cos wyskoczy ale bez szalu jako nastolatla mialam straszliwe klopoty z cera wiec teraz kilka pryszczy mi sie straszne i to prawda ze po ciazy sie cera poprawia bynaj,mniej ja wlasnie odczulam ulge dopiero jak w ciaze zaszlam ale po porodzie strasznie mi wlosy wypadaly :ohmy:

ja bym chciala druga corcie ale ona i tatus zazyczyli sobie braciszka wiec zobaczymy :)
dla dziewcxzynki podoba mi sie zuzia i lenka a dla chlopca kacper narazie :P

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673491 przez mokka
ulcia78blondi już w 12 tyg okreslil płeć? wow! musial mieć naprawde wprawne oko :) mój gin powiedział, że koło 20 tygodnia dopiero pleć może określić, ale mam nadzieję że sie to uda jakos wcześniej bo strasznie jestem ciekawa. :)

a co do imion to dla chlopca Antoni ( strasznie podoba mi się zdrobnienie-Tosiek), a dla dziewczynki prawdopodobnie będzie Maja. Chociaż ja mialam jeszcze kilka pomyslów takich jak: Ewa, Marta (niestety moja mama nosi to imię i obawiam się, że teściowa mogłaby stwierdzić że dziecko nazywamy po niej), Alicja, Zuzanna, ale M. żadne z tych imio oprocz Marty i Majki jakos nie przypadło do gustu.


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673515 przez DoMI*
och moje mdłości TRAGEDIA.. głodna (mdłości)jem (mdłosci) masakra ... niechce tak..

imiona Maja jest ładne dla chłopczyka Tim,
nom napewno sie wygodnie w dresy ubiore

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673541 przez anitkade
Ja bardzo jestem już ciekawa, jaka płeć, ale mam świadomość, że trzeba się uzbroić w cierpliwość. U mojej szwagierki chyba w czwartym miesiącu lekarka wypatrzyła, bo się dobrze ułożyło maleństwo. W zasadzie jest mi obojętne, jaka będzie płeć, ale chciałabym wiedzieć. I ponieważ mam ciągle ochotę na słodkie to zgodnie z ludową mądrością szykuje się dziewczynka. No ale zobaczymy. Wczoraj zrobiłam kopytka i tak mi posmakowały, że chyba będę codziennie robiła teraz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673565 przez MoNiaaa
a ja jestem dowodem ze te przesady sie nie sprawdzaja z julka wszystko bylo na opak:) wiec teraz nie przykladam do tego wagi:P

tez bym chciala plec juz znac :) ale to jesczze troche a u mojej kolezanki to chyba do 7 albo 8 miesiacaa nie bylo widac bo sie tak dziedzius ulozyl :side:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673571 przez anitkade
O rany, chyba bym oszalała z ciekawości :)
MoNia, to jakie miałaś smaki w pierwszej ciąży?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673575 przez MoNiaaa
w pierwszej ciazy bardziej na kwasne to podobno na chlopaka...
po za tym starsznie wylafdnialam w ciazy cera mi sie poprawila i wogole kto mnie spotkal chwalil strasznie ze ladnie wygladam a urodzilam corcie :)

kiedy macie wizyty? ja juz sie piatku nie moge doczekac!!!jak zwykle pojawia sie troche stresik ale mam nadzieje ze jest ok!!

ostatnio ciagle o poronieniach slysze...a dawniej nie znalam nikogo kogo by to spotkalo :( a odkad mis ie to trafilo to jakas fala chyba.. :(

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673576 przez DoMI*
ok dziewczyny mam złe wiadomości dla mnie
umowa jest na zastepstwo bez daty zadnej. czyli jak ona wraca ja lece z pracy ja pierdziuuu obiecała mi na zastepstwo i na 2 lata ...
masakra jestem na lodzie
dzwoniłam do PIP ale nikt juz nie odbiera :(

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673587 przez majsun
No niestety DoMi. Przykro mi. A czy ta laska nie może się określić, kiedy wróci? Bo w niektórych umowach na zastępstwo, jeśli pracodawca zna termin powrotu pracownika, określa termin wygaśnięcia umowy.

Jeśli uważasz, że Twój pracodawca jest człowiekiem, z którym można się dogadać... to spróbuj.
Doradztwo w PIP na pewno się przyda.

Trzymam kciuki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673588 przez MoNiaaa
Domi wlasnie tak sie fdziwilam ze ci obiecali na 2 lata u nas w pracy tez byla dziewczyna na zastepstwo i nie mialam podanej daty na umowie tylko ze jej wygasa w dniu kiedy tamta dziewczyna wraca

ale jak to sie teraz ma do twojej ciazy to nie wiem??przeciez skladki masz placone wiec macierzynski i l4 powinny sie nalezec ale moze po prostu pogadaj z szefem i tyle

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #673592 przez DoMI*
moj szef jest niemcem ....
i ma 75 lat watpie aby mnie zrozumiał
przyjechał na urlop do swojego hotelu.
pomaga prowadzic mu to nasza kierowniczka ale niewiem co ona na to .. płakac mi sie chce
w jakiek H**wej jestem sytuacjii

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673606 przez majsun
Domi , przeczytaj (jest jeszcze taka szansa, że jeśli osoba, która zastępujesz nie wróci do pracy, do czasu Twojego porodu, to będziesz miała zasiłek macierzyński:
praca.gazetaprawna.pl/artykuly/116868,cz...macierzynskiego.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673607 przez anitkade
DoMi, rano zadzwoń do PIPu i się dowiedz, co i jak. A nie masz jakichś przypuszczeń, kiedy ta laska wróci? Od dawna jest już na tym L4? Może warto się rozejrzeć za czymś innym? W każdym razie wywiedz się dokładnie, co i jak. Jeśli pracowałaś już od dłuższego czasu to na pewno będziesz miała prawo do świadczenia z ZUSu w razie L4, ale nie wiem, co wtedy z macierzyńskim. Ostatecznie kobiety zakładały firmy, płaciły raz składki i dostawały potem macierzyński z ZUSu. Dowiedz się dokładnie, jakie masz prawa, poszukaj w necie. Może warto też do informacji ZUSu zadzwonić? Najważniejsze to dbaj o siebie i na spokojnie posprawdzaj, jakie masz opcje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl