BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2016

7 lata 9 miesiąc temu #1038359 przez moniaaak
Kinia widzę, że szalejesz z zakupami. Ale muszę przyznać, že super te ubrabka:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038363 przez Pusia
hej:))
hi hi faktycznie szalejesz Kinia:) piekne ubranka:)) ja zaraz bede jedzic po rodzinie wiec pierw pozbieram po kolezankach a pozniej zaczne do kupowac... wciaz zapominam ze to bedzie listopad i bedzie zimno wiec jakis kombinezonek trzeba bedzie:)) powiem Wam dziewczyny ja juz sie doczekac nie moge:*!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038373 przez cortezia
Pusia to tak szybko minie zobaczysz, ja tęskniłam później za tym stanem dzizi w brzuszku bo to jest dla mnie tak naprawdę najbliższe ja i ono razem przez 9 miesięcy nierozłącznie. Każdy ruch, rozmawiałam dużo, później oczywiście też jest cudownie, ale takiej bliskości się już nie powtórzy:)

Kinia szalejesz. Ja już chyba nie potrafię tak, po Biance wiem, że w połowie rzeczy Bianka nie chodziła i aż mi żal było :(

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038374 przez Pusia
ojj napewno cortezia:)) tym bardziej ze to pierwsze wiec inne wrazenia:))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038398 przez moniaaak
W pierwszej ciąży też się nie mogłam doczekać. A teraz celebruje każdy dzień. Staram się poświęcać dużo czasu Kacprowi, w końcu to nasze "ostatnie wakacje tylko we dwoje".
Masz rację Pusia- pierwsza ciąża jest zupełnie wyjatkowa. Później juz inaczej sie przeżywa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038475 przez Basienkaaa
Kinia ja też kupuje dużo ciuszków. Tak sobie myśle, że moja szafa taka pełna- kurki, buty, spodniczki, spodnie- na każda okazje...a moj synek!!! nic...
A jak bedzie mu zimno? A jak ciepło? A mama nie przygotowana? :D

A tak poważnie to oprócz tych ciuszków to teraz wchodzę na etap- apteczka dla dzidzi, smoczki , buteleczki, laktator, kocyk, pieluszki(!!!!) ...itp :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038479 przez Kinia7955
Basia ja ogólnie lubię wszystko mieć na zapas, zawsze tak miałam :P
A oprócz ciuszków też mam już inne rzeczy kupione: pampersy 1 i 2, płyn/ emolient do kąpieli, maść do pupy - bepanthen, bo były w promocjach i brałam.
Polecam Ci założyć sobie kartę w rossmanie, zniżki do 10% na artykuły dziecięce. My mamy też w Superpharmie, bo też są często zniżki na pieluchy, chusteczki nawilżone itp. Laktator, butelki itp mam z pierwszej ciąży. Trzeba tylko dokupić nowe końcówki, żeby były świeże.
A o apteczce też już myślałam, na pewno muszę kupić nowy octenisept (do pępuszka i ewentualnie dla mnie, jak będzie potrzeba)
No i nie mogę znaleźć takiej miękkiej szczotki do włosów, chyba Adaś dostanie nową.

Moja koleżanka pracuję od niedawna w branży farmaceutycznej w kontroli jakości produkcji i powiedziała, żeby nie kupować wit. D i innych produktów dla dzieci w takich kapsułkach miękkich, że to podobno jest bardzo niezdrowe i lepiej brać takie z kroplomierzem. Może ciut trudniej się podaje, ale bezpieczniejsze dla dziecka.
Nie mogła zdradzać szczegółów, ale mi też kazała zmienić witaminy ciążowe, bo też są podobno niebezpieczne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038481 przez cortezia
Dzięki Kinia za informacje ! Kurcze już masz tyle rzeczy, ja musze nowe smoczki na butelki Medeli kupić tylko bo właściwie wcale ich nie używałam, ale niech będzie gdybym musiała gdzieś jechać bez synka. Na pewno musze też pomyśleć o torbie do spzitala w razie W. Troche tego będzie ale nie za dużo też :) O włąsnie i tez tą sczotke z miękkim włosiem.

Ja na raie takiej tzw chemii to mam płatki kosmetycznee, bo tego u mnie szło na potęgę, bo ja nie używałam mokrych chuteczek o wycierania a wody przygotowanej i podypywałam tym pudrem z rossmana a później przeżciałm się na mąke zmieniaczaną. Bianka bardzo miała delikatna pupcie, żadne podmywanie chusteczkami nie wchodizło w grę i chyba przy tym zostane. Te skłądy tych chusteczke to jakaś makabra. Póżniej z resztą podmywałam po każdej kupie Biance pod kranem.

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038485 przez Kinia7955
Cortezia ja na początek też tylko waciki i przegotowana woda, do oczek czasami woda, czasami sól fizjologiczna.
Ogólnie byliśmy w takiej fajnej szkole rodzenia, żadnej przy szpitalu, tylko takiej prowadzonej przez małżeństwo z czwórką dzieci.
Tego pana czasami można zobaczyć w TV, bo jako jeden z pierwszych podjął się tematu nietrzymania moczu i terapii dna miednicy po porodzie - Michał Koszla.
Ona dodatkowo też jest doradcą laktacyjnym i doulą, więc ze szkoły dużo przydatnych informacji wynieśliśmy. www.dobrypoczatek.pl/index

A ostatnio mam fazę na skład kosmetyków i korzystam z porad na tym blogu: www.srokao.pl/2015/11/wyprawka-kosmetyczna.html
np. kupiłam sobie masło do ciała Hipp, Mamasanft, masło-krem do ciała www.srokao.pl/2015/08/analiza-hipp-mamasanft.html

Teraz szukam dobrych witamin dla noworodka, polecacie coś? Tylko wolałabym teraz jednak z kroplomierzem :)
Podziękowania: cortezia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #1038487 przez cortezia
O proszę to tak jak ja po pierwsze też nie chodziłam przy szpitalu na szkołę rodzenia, a do położnej przyjmującej porody domowe. No i właśnie od niej wiem o porodzie domowym i ona będzie przyjmować mój, a po drugie ona również mówiła mi o chusteczkach do pupy, że lepiej na początku przegotowaną woda, oraz opowiadal mi o blogu sroka o dlatego już od początku z Bianka korzystam z jej blogu:) No ale naprawdę wszystkim polecam bo można pomóc skórze dziecku i to bardzo;)

Ja np. octeniseptu już używac przy pępku nie będę Biance tak długo się goiło, wole spirytus rozcieńczony 70% przemywać. Mam nauczkę, a włąśnie ta połozna mnie bardzo ostrzegała przed octenisptem i cóż miała racje. Jeśli chodzi o nas.

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038491 przez Kinia7955
To ja znowu z octeniseptem mam raczej pozytywne doświadczenia, pępuszek odpadł chyba po 5 dniach i nie musiałam już tak uważać z pieluchą potem.
A mi się też przydał, miałam 4 szwy i za każdym razem po przemyciu tym fioletowym roztworem (nie pamiętam nazwy) to psikałam octeniseptem i po tygodniu czy półtorej już wszystko było wygojone i mogłam spokojnie siadać jak chciałam :P

Mam taki fajny skrypt z tej mojej szkoły rodzenia, jak uda mi się go zeskanować, to Wam wrzucę. Sama chciałam go teraz poczytać, ale okazało się, że pożyczyłam i teraz czekam na zwrot. Były tam porady odnośnie kąpieli - krok po kroku, leków, trochę ćwiczeń oddechowych. Sama właśnie nie pamiętam co jeszcze, dlatego czekam niecierpliwie na wizytę koleżanki, żeby mi już oddala tę książeczkę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038500 przez cortezia
No widzisz Biance 3 tygodnie odpadał i odpaść nie mógł. A ja na ranę tam na dole też miałam trzy szwy stosowałam balsam szostakowskiego, późnej jeszcze zastosowałam go na Bianki poparzenie (weszła stopami bosymi w żar z ogniska) pięknie się goiło i mi i Biance zero blizn u Bianki. Super jak znajdziesz ja jestem chętna choć będę miała powtórzenie przed porodem bo położna będzie do mnie przychodziła, ale chętnie poczytam:)

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038505 przez niagara
Dziewczyny ale Wy już przygotowania robicie, ja jeszcze dobrze myśleć o tym nie zaczęłam :laugh: Oprócz tych kilku bluz, które Wam pokazywałam, nie mam nic :P Butelki, smoczki, szczotkę do włosów wszystko nowe muszę kupić, bo po Julce już powyrzucałam. Chcemy kupić nowy materac do łóżeczka i potrzebuję gondole do wózka i fotelik do samochodu, a o kosmetykach już nie wspomnę ;)
Też czytam srokao, polecam :) Ona polecała kosmetyki i chusteczki nawilżane z hippa, mu używaliśmy i problemów nie było ;) Na odparzenia, które u nas były bardzo sporadycznie, tylko puder lub mąka ziemniaczana.
Cortezia Juli pępek też długo nie chciał odpaść, mówisz że przez octanisept? Mi rana po wycięciu włókniaka na nodze ładnie się goiła :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038513 przez Kinia7955
Niagara też właśnie myślałam, żeby teraz Hippa chusteczki używać. Tylko w Polsce są strasznie drogie. Porównywałam z któryś z niemieckich marketów, chyba dm i tam były znacznie tańsze. Tylko kto mi będzie przywoził :)
www.dm.de/hipp-babysanft-feuchttuecher-u...-p4062300227507.html 3,35 Euro za 208 sztuk (około 15zł)
www.rossmann.pl/Produkt/HiPP-Babysanft-c...-2x56szt,341679,6081 112 sztuk za 14 zł

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038522 przez niagara
Kinia ja zamawiałam przez internet z takiej strony dodomku.pl czy jakoś tak, jak zamówiliśmy większą ilość to wysyłka gratis :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl