BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LUTY 2017

7 lata 10 miesiąc temu #1038028 przez Kejt
Ojej aż 3 tygodnie Cię nie będzie, to będziesz miała dużo czytania jak wrócisz :cheer:

Szerokiej drogi :)

Ja w poprzedniej ciąży miałam dziewczynkę i na początku ciąży strasznie zbrzydłam, ciężko to opisać po prostu wygladałam marnie, mimo że się umalowałam to nie był ten efekt, każdy mówił że mi dziecko urodę zabrało. Na szczęście później wszystko wróciło do normy :laugh:



Wiktoria 25 tc [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1038034 przez Kejt
Pamiętacie w którym tygodniu w poprzedniech ciażach Wam potwierdzili płeć dziecka? :)

Mi w 13 tc +6 dni lekarz jeszcze nie na 100 %ale powiedział że on widzi dziewczynkę. To w sumie już niedługo :laugh:



Wiktoria 25 tc [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #1038040 przez masuska
Kejt a właśnie dziś mi się śniło że umawiałam się z lekarzem na USG I trymestru i mi powiedział że "Zobaczymy kto tam siedzi" Z synkiem dowiedziałam się jakoś w 22-23 tc.

A gdzie Dodi? A reszta dziewcząt?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1038073 przez Kejt
Może powyjeżdżały nam dziewczyny na wakacje :)



Wiktoria 25 tc [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1038075 przez Sander
Ja cały czas jestem i czytam. Dziś mam depresję i straszny dzień. Ale już się kończy. Moja córa dala mi nie źle popalić. Dziś przechodzi sama siebie. Skończyło się na tym ze obie plakalaysmy, każda w innym pokoju... Ach te baby... Kocham nad życie ale czasem bym udusila :-P
Jak się w ogóle czujecie? Mi się nic nie chce, strasznie!! Mogłabym cały dzień leżeć i ciągle jestem zmęczona. Za to z mdłościami się poprawiło. Chodzicie do gina na NFZ czy prywatniE?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #1038077 przez Megi
Sander ściskam i rozumiem, jak pewnie każda mama :)
Do lekarza chodzę prywatnie, bo dzięki Dr mam dziś córkę- ciąża zagrożona! W 16tygodniu miałam rozwarcie prawie 2cm, a w szpitalu kazali mi wracać do domu i uwaga "położyć się, jak się utrzyma to dobrze, a jak nie to trudno :( "
A co do lekarzy, to będziecie robiły prenatalne, jakie i kiedy?

My dziś byłyśmy na urodzinach u synka koleżanki- 3 szalone i miłe godziny! Sporo maluszków, więc tematy na czasie ;)
Dziś zjadłam mojego ulubionego batonika- tak mnie mdliło z 40min, że odechciało mi się wszystkiego :( Trochę inna ta ciążą, jakaś dziwna. Z córką to po za tym, że była zagrożona to czułam się świetnie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1038078 przez Sander
Mam pytanie, jakie badania wam zlecali na NFZ? Mi prywatne zlecił o 6 badań więcej. HIV, tsh, hbs, cytomegalia igg igm. Koszt 170 zł. Reszta się pokryła ale nie pamiętam co dokładnie było.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1038079 przez Sander
No właśnie jak z tymi prenatalnymi jest? To jest ten test papp? Jak patrzyłam to około 250 zł, ale to się robi chyba dwa razy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1038080 przez Megi
Mi zlecił Morfologia krwi i płytki, bad. moczu, ciała anty HCV, HIV, TSH, HBs-Ag, Glukoza, Toxoplazma: IgM, IgG, Różyczka pl/ ciała IgM, IgG
Test podwójny + USG (11tyg-13tyg) Nie wiem, czy to jest to samo co Papp

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1038081 przez dodi
Witajcie ja tez ciągle jestem i czytam ale jakoś nie mam weny pisać ...sander rozumiem cie doskonale ja też.sie tak czuje ciągle zmęczona tylko bym spała i z łóżka nie wychodziła a wszystkim mam ochotę opowiedzieć dajcie mi wszyscy spokój :-( jestem zła i płakać mi się chce z byle powodu... mam nadzieje ze niedługo to przejdzie
Co do badań to ja mam zlecone 7 ale samanie wiem jakie bo mój gin nabazgrolił i ciężko rozczytac.
Ja chodze prywatnie do.gin nie mam zaufania na nfz za tydzień mam kolejną wizytę
Ja prenatalne będę robic ale z racji tego że mam 39 lat to mam za darmo z tego co sie orientuje to jest to usg ale takie dokładniejsze i z krwi to ten test papa prenatalne robi sie miedzy11-13 tyg
Honka jak dam dotarliście do PL?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1038088 przez masuska
Ja też chodzę prywatnie, z dwóch powodów: na NFZ to nie ma u mnie w mieście nikogo w miarę, a po drugie to dzięki temu Dr na prawdę szybko uwinęłam się z porodem, jak wspominałam 2,5h. Wiem że mi pomógł, no i odebrał mojego syna :)

ja miałam 12 pozycji zaznaczonych na karcie, ale nie pamiętam dokładnie, morfologia, mocz, różyczka, toxo, hcv, hiv, tsh, glukoza, chyba to samo co Megi.

Co do Papp to czytałam że tylko 30% wyników pozytywnych z testu faktycznie się potwierdza. Jeśli będą wskazania po USG to zrobię. Zresztą w pon idę do gina, więc podpytam.

Dziewczyny z tym zmęczeniem to jakiś koszmar, jestem i tak na zwolnieniu. Młody albo z tatą, albo jak kiedyś pisałam jest b.samodzielny, więc byczę się jak mogę, a i tak potrafię spać 2 razy w ciągu dnia, dziś 3 drzemki. Obiad tylko zrobię, ogarnę mieszkanie i na kanapę. Mdłości miewam sporadycznie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #1038092 przez Kejt
Masuska ma rację, ja miałam wcześniej właśnie dodatni test pappa, prawdopodobieństwo 1 na 66 że dziecko ma zespół Downa,a usg było idealne. Więc zrobili mi amniopunkcje żeby sprawdzić i oczywiście dziecko zdrowe. Tylko się zamartwiałam nie potrzebnie a i amniopunkcja jest ryzykowna. :(

Te usg genetycznie mam już 20 lipca więc już niedługo.

Miłej niedzieli :)
mnie dziś czeka kolejny dzień jeżdżenia po rodzinie i zapraszanie gości na wesele :dry:



Wiktoria 25 tc [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1038121 przez olcia1989a
Na forum cisza :( mi lekarz narazie zlecil podstawowe badania,w pierwszej ciazy odrazu robilam te na hiv rozyczke itp. A teraz nic nie mowil.Jak Wasze samopoczucie?Mnie popoludniu dopadla taka niemoc :( nie mam na nic sily...i co dwie godziny jestem glodna... jak nie zjem to mnie mdli ;) nie wiem jak bede stala za chwile z waga,a nie chcialabym przytyc za duzo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1038146 przez masuska
Ach a u nas wczoraj byla wielka impreza z okazji urodzin synka. Wyjechaliśmy na domek i tam grillowaliśmy i oczywiście zajadaliśmy się tortem. Młody przeszczęśliwy :) jeszcze śpi. Ja dziś idę do lekarza szkoda ze wizyta bez usg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1038164 przez Megi
Witam,
Wpadłam się przywitać po weekendzie :kiss:
Dziewczyny kolejny tydzień się rozpoczął, głowa do góry coraz bliżej końca I trymestru

Myślałam, że tu będzie tyyyyle do czytania, a na forum cisza B) Dziewczyny leniuchują pewnie, gdzieś nad morzem... Uciekam do pracy

Kejt współczuję nerwów i stresu- nigdy nie chciałabym tego przeżyć :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl