BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2017

7 lata 4 miesiąc temu #1049519 przez Paula1704
Ja na razie też tylko ciuszki kupiłam. No i ten czujnik oddechu :) co do kosmetyków to narazie nie zagłębiałam się jeszcze w tym temacie, a że to mój pierwszy dzidziuś to nie bardzo wiem co trzeba itd. Także będę liczyć na pomoc bardziej doświadczonych mamusiek z forum.
No i chcemy też kupić mebelki, żeby te rzeczy już tam gromadzić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1049520 przez kasia1616
Ja kosmetyków też jeszcze nie kupuję i też liczę na rady mamusiek :) a teraz idę sobie starkowac jabłuszko :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1049574 przez Marysia87
Hej.
A pytanie do dziewczyn kompletujacych wyprawkę ile czego będziecie mialy? Bo mąż mi mówi ze mam kupić roz 56 ciuszkow bo znów będę marudzić ze wiszą wiec na nowo mogę szaleć w sklepach hehe coś mi się wydaje ze powiedział tak tylko żeby mi zrobić przyjemność ale co tam... juz mu oznajmiłam ze się z nim zgadzam i będę kompletowac roz 56 :laugh:
U mnie będzie tak:
Body długi rękaw - szt 10
Polspiochy- szt 5
Pajace cienkie - te co mam po córce nie lubie ch wkładać wiec nie kupuje nowych ok 5 szt
Bluzeczki/sweterki/kaftaniki z dl rekawem- szt 10
Pajace na wyjście na dwor jak będzie cieplej- szt 2
Kombinezon śpiworek - 1 szt
Niedrapki - 2 szt po córce
Skarpetki- 6 szt po córce
Czapeczki- cienkie pilotki 2 szt, ciepłe czapeczki 2 szt
Pileuchy bambusowo-muslinowe (wieczorem będę zamawiać material) - chce zrobić ok 10 szt
Kocyki- sztuk 3 po córce w tym 1 mega ciepły 2 cienkie.
Z kosmetykow dla dziecka:
Emolium do kąpieli
Krem do pupy
Krem/ balsam do ciała
Octanisept do przemywania pępka albo wódka :laugh:
Pałeczki do uszu dla niemowlaków- mylam nim pepuszek
Waciki- mylam oczka, uczy, nosek ogólnie toaleta twarzy
Pampersy
Dla mamy:
Podpaski poporodowe
Podklady poporodowe
Majtki poprorodwe
Wkładki laktacyjne
Osłonki na sutki do karmienia

Któraś coś jeszce ma na swojej liscie/ w głowie? ?!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1049577 przez kasia1616
Marysiu ja również kompletuje rozmiar 56 choć kilka rzeczy mam na 62 z tego względu żeby później nie latać. Mi moja szwagier ka mówiła żeby wziąć laktacji do szpitala sobie bo ona żałuję że nie miała i słyszałam o oliwce. Ja kupuję jeszcze rajstopki na 56

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1049582 przez kasia1616
Oczywiście chodziło mi o laktator.... Mój telefon sobie sam wybiera słowa.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1049584 przez Marysia87
Hihi no ja też mam ten problem ze słownikiem w komórce.
Jeju rajstopki takie małe muszą być slodziutkie :laugh: moja córka dopiero od jakiegoś czasu pozwala sobie założyć rajstopki wiec darowałam sobie ten temat z noworodkiem... jeszcze jak sobie przypomnę jak te nóżki są podwiniete i przykurczone... ojeju ale już chce zobaczyć moje Maleństwo! !!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1049585 przez Marysia87
No i faktycznie laktator tez miałam w szpitalu... przydał sie :laugh: I miałam też jakaś maść na brodawki.... nie pamiętam nazwy coś na m chyba maltan... musze to sprawdzić bo też się przydalo :cheer: ehhh pamiętam ze tych rzeczy sporo było.
Ja oliwka tez miałam ale coreczka nie miałam problemu ze skórą w ogóle wiec i położne i lekarz mówili żeby niczym nie smarować bo najlepsza własną ochrona jeśli nic się nie dzieje. Jedynie co kąpiel w Emolium co druga kąpiel a tak to sama woda :) ale oliwka wykorzystałam ja wiec na pewno się nie zmarnuje :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1049668 przez kasia1616
Hej mamusie jak tam w Starym roku? Gdzie spędzacie sylwestra? My w domku. Najpierw pojedziemy do moich rodziców bo bawią dzieci mojej siostry na lampkę Picolo a potem złożyć życzenia do teściów... A my dziś zaczynamy 6 miesiąc :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1049725 przez Marysia87
Kasia fajny brzuszek... tez musze zdjęcie zrobić dawno nie robiłam. ...
Co do sylwestra idziemy do znajomych-3 małżeństwa z dziećmi hehe najstarszy 7 lat najmłodsze 6 miesięcy. .. pomiędzy 2 dziewczyny w tym moja córa. Śmieje się z mężem ze dzieci nas tak wymecza ze nie wytrwamy do północy hehe.
Miłej nocki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1049768 przez Marysia87
Witam Mamuśki.
Nie mogłam się oprzeć I zrobiłam zdjęcie. .. ehh czyżby moja mała coeczka nie była już taka mala...

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1049798 przez Mala_ewa
Heeeej dziewczyny!

Przepraszam, że dopiero teraz. strałam się na bieżaco czytać, ale nadmiar świątecznych obowiązków, święta w rozjazdach sprawiły, że się zagubiłam.


Powoli kompletuję wyprawkę. Naszukałam się jak głupa pościli i w końcu znalazłam coś, co mi się podoba. Czekam jeszcze na akceptację męża. ;)
Mamy już wózek+ nosidło (prezent od dziadków) i trochę ubranek na start + zabawki/książki - to , co sobie zażyczyłam pod choinkę.

Przeraża mnie zaś "wyprawka" szpitalna dla mamy. Zastanawiam się ile podkładów kupić (1 czy 2 opakowania), czy coś ala papierowe prześcieradło/podkład NA łóżo też trzeba? Czy majtki jednorazowe? Wyczytałam, że najbardziej sobie chwalą panie firmę Canpol (ma 4.8 na 5 a Bella 3.8 na 5).
Może któraś z bogatszych w doświadczenia koleżanek coś wie na ten temat?

A i pod choinką znalazłam też piżamę i koszulę do karmienia. Sama na poród zakupiłam jednorazową. Myślę, że to bdzie dobra opcja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1049817 przez kasia1616
Hej dziewczyny.... Piszę do Was że szpitala.... W nocy miałam jakiś śluz z krwią i zatrzymali mnie na obserwacji. Na szczęście trafiłam na dobrego lekarza i wszystko jest dobrze ale zostawił mnie na obserwacji więc będę miała super sylwester. Wiecie że mała od wtorku przybrała 30 gram :) i lekarz mówi że ma długie bardzo nóżki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1049829 przez Marysia87
Kasia lez odpoczywaj i nie przejmuj się sylwestrem następnego spędzisz z dzieckiem na raczkach!!!
Trzymam mocno za Ciebie kciuki i życzę dużo siły i zdrowka... czyli małą będzie modelka jak ma takie nóżki hihi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1049831 przez Mala_ewa
Kasia 1616 trzymaj się, na pewno bedzie ok! :) Pomyśl sobie, że sylwestra spędzasz w SPA - leżysz sobie, a wszyscy wokół Ciebie biegają, karmią itp. ;) Marne porównanie, ale wyobraznia potrafi zdziałać cuda. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu - 7 lata 4 miesiąc temu #1049870 przez nadinchen
Hej!:) Szczęśliwego Nowego roku! Oby nasze porody były szybkie i bezbolesne, a maluchy zdrowe :) My sylwestra spędzaliśmy w domu, bo na święta byliśmy w odwiedziny u rodziny i nas pozarażali jelitówką, więc dopiero co wracamy do żywych.

Dawno mnie tu nie było, więc spróbuję jakoś was nadrobić :)
Kasia1616 i jak tam?wiadomo coś nowego?
Mala_ewa proponuję wejść na stronę szpitala, w którym będziesz rodzić. Bardzo często jest podana lista potrzebna do porodu dla mamy i dziecka. Ja miałam w torbie zapasową paczkę, ale u mnie to nie było wymagane, bo położne co chwile donosiły nową paczkę. Tak samo nie musiałam ubrań szykować dla dziecka czy pieluch - w trakcie całego pobytu dziecko miało to wszystko zapewnione. Ja właściwie miałam taki komfort, że mogłam dziecko zanieść na jakiś czas do pokoju noworodkowego jak nakarmiłam i mogłam się wyspać. Jedyne co to miałam uszykowany smoczek, bo nie wiedziałam jak tam mi pójdzie z karmieniem. Podsyłam wam moją listę, którą umieściłam na blogu: macierzynstworaz.pl/index.php/2015/11/21...-tego-przygotowac-2/ . Podładu na łóżko nie brałam - ktoś tam wymieniał prześcieradło jeśli się bardzo pobrudziło i szpital dawał coś na "podłożenie". Ja miałam majtki jednorazowe...chyba canpol, ale pamiętam, że w szpitalu za bardzo nie pozwalali ich nosić żeby "wietrzyć krocze". Moim zdaniem coś musi podtrzymywać podpaskę, więc po 1 dobie już je nosiłam. Ja rodziłam córkę w koszuli nocnej i nie była bardzo brudna, a to co pozostało to ładnie się wszystko sprało.

Wyprawka: macierzynstworaz.pl/index.php/2015/11/28...rawka-dla-malucha-2/
Wybór szpitala i plan porodu, który warto mieć ze sobą: macierzynstworaz.pl/index.php/2015/12/18/wybor-szpitala-2/
Formalności po porodzie: macierzynstworaz.pl/index.php/2016/01/11...nosci-po-porodzie-2/
Może jeszcze, któraś ma to przed sobą i nie wiem co się z czym je:
Badanie glukozy: macierzynstworaz.pl/index.php/2016/01/25...iazy-fakty-i-mity-2/

Znajdziecie też o pielęgnacji malucha: macierzynstworaz.pl/index.php/2016/02/09...odka-i-niemowlaka-2/

Sorki, że wam tak podsyłam posty z mojego bloga, ale po co mam się tutaj powtarzać jak to co pisałam rok temu jest w miarę aktualne. Nie wiem do końca jak tam z formalności czy coś się w tym roku zmieni, ale zawsze to jakaś wskazówka :)

Z kosmetyków to ja używałam:
do pupy: linomag (codziennie) lub mustela (krem na odparzenia), sudocrem (tylko gdy była bardzo czerwona)
do kąpania: oillan/ emolium - jedno i drugie się u nas sprawdziło - emulsja do kąpieli. Po tym już nie trzeba dziecka dodatkowo smarować oliwką czy kremem bo skóra jest natłuszczona i nawilżona
Oliwki nie używałam w ogóle ani żadnych zasypek do pupy - w przypadku dziewczyn to nawet nie jest za dobre, bo wszystko zostaje w wargach sromowych i dodatkowo podrażnia a ciężko wymyć
Do twarzy: zimą krem nivea, latem - teraz nie pamiętam ale na pewno taki z filtrem 50+.
Nawilzaczy nie miałam. Latem przy upałach po prostu wieszałam w pobliżu łóżeczka mokrą pieluchę tetrową.
Pieluchy: dada, happy I pampers - te u nas nie uczulały
Na wysypkę/krosty: bepanten
I chyba wszystko...jak coś to pytajcie :)
Podziękowania: Mala_ewa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl