BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2017

7 lata 4 miesiąc temu #1050408 przez Mala_ewa
Heh... Ja idę 10 i myślę, że zakaże mi slodyczy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1050409 przez kasia1616
Ja mam materac gryke i nie wykielkowal :laugh: a mam go od siostry :cheer: od wczoraj boli mnie migdały oczywiście plukanki poszły w ruch za chwilę pojadę do apteki po coś do ssania. Coś polecacie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu - 7 lata 4 miesiąc temu #1050411 przez Mala_ewa
Tak jak mówię. Nie ma chyba dzisiaj czegoś takiego, że materac jest zły.

Kurde, ucina mi posty na kom. Przed chwilą pisałam, że z apteki polecam isle, a zdomowych herbatę + miód + syrop z malin, syrop z cebuli i dużo leżenia pod kołdrą + kocem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1050418 przez motylek270
Dzieki dziewczyny za miłe przyjęcie. Ja mam materac gryka pianka kokos po synu nie został zniszczony więc pewnie z tego będziemy korzystać. Przez pierwsze 6 miesiąc dziecko i tak śpi na kokosie bo ma równą strukturę.

Kasia1616 współczuję Ci. Uważam ze byłoby fajnie jakby kobiety w tym okresie miały gwarancję niechorowania. W tym temacie nie pomogę bo póki co mnie ominęło. Lekarz mówił mi o serii leków Prenalen. Możesz zapytać czy cos z tego na gardło jest.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu - 7 lata 4 miesiąc temu #1050426 przez AsienkaZet
Witaj Motylku :)

Z serii Prenalen są tabletki do ssania na gardło, dodatkowo syrop, krople do nosa i chyba coś jeszcze ale nie pamiętam - można kupić nawet w Rossmanie :)
Co do materacy to my też na etapie wyboru jesteśmy, ale niestety gryke już wyeliminowaliśmy po usłyszeniu historii o robakach :/ :/ :/ Czy ona prawdziwa jest czy nie to już inna sprawa, ale w mojej głowie od razu nastąpiła blokada na gryke :P
Ja glukoze robiłam 30.12 i wyniki badań prawidłowe, wszystko w normie :)
Teraz kompletuje ciuszki, sporo juz mam, ale sporo jeszcze do kupienia :) Łóżeczko w styczniu też chcę już mieć zamówione :)

nadinchen świetny blog, będę tam stałym bywalcem :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1050446 przez Miluniaa
Ewa mysle ze tak pieknie to nie bedzie i na zakazie sie nie skonczy ;p dostaniesz skierowanie do diabetologa tam bedziesz miala szkolenie dostaniesz glukometr i bedziesz rozliczana co pare tyg jesli przekroczenia beda bardzo duze to insulina ... Ale Twoje przekroczenie nie jest jakies super wysokie wiec pewnie na diecie sie skonczy tak jak i u mnie ;p najgorsze to dla mnie byly ketony pojawiajace sie w moczu ... ich nie powinno byc wiec o 2 w nocy mialam wprowadzony posilek heh nastawialam budzik i jadlam jogurt naturalny ....

Jesli chodzi o materac z gryki, ja tez duzo czytalam bo mam taki przy malej i dam Wam dobra rade raz na jakis czas warto wsadzic pokrowiec z grka do zamrazarki moge dac Wam gwarancje ze robakow nie bedzie ;p ja robie tak ze wszystkim lacznie z posciela malej i nasza :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1050458 przez Marysia87
Witaj Motylek!! Fajnie że jeszcze dołączyłaś do nas :)
Ja tak jak Motylek mam materacyk gryka pianka kokos...historie o robakach też czytałam na internecie... ale wiecie internet to internet wszystko tam znajdziemy :) mój materac nie zakiełkował Mała nie ma wysypki więc chyba robaki ją nie gryzą... ale co prawda to prawda w głowie potrafi taka informacja namieszać.
Córa dalej na tym materacu śpi bo mieliśmy większe łóżeczko co za tym idzie większy materac 140x70. Mamy też łóżeczko turystyczne już normalnych rozmiarów 120x60 i kupowaliśmy już tam materacyk inny... tzn nie specjalnie inny tylko poszłam do sklepu dziecięcego i dotykałam który mi się podoba pod względem twardości... z tego co pamiętam to wybrałam jakiś z lateksem ale co tam jeszcze jest nie pamiętam bo już mnie to nie interesowało. Ważne że było takie twarde jak chciałam :)
O mrożeniu tak jak pisała Milunia mówił mi sprzedawca w sklepie dziecięcym że warto tak robić żeby zabić bakterie... ja nigdy nie robiłam...
jeszcze apropo łóżeczka i wszystkiego wokół z tym związane... położna prywatnie którą zamawiałam polecała poduszki klin jeśli dziecko ulewa/ma katar lub wsadzić pod nóżki łóżka ksiązki żeby z jednej strony podnieść materacyk. Ważne żeby nie pod materacyk bo się odkształci i za bardzo czuć. A jeśli nie ma problemów powinno spać na płasko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1050460 przez kasia1616
A ja właśnie zamówiłam wanienkę i pampersy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu - 7 lata 4 miesiąc temu #1050462 przez Mala_ewa
Ech Milunia, nie strasz mnie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1050463 przez Mala_ewa
Ech Milunia, nie strasz mnie... a tak nawiasem, to może tu jest pies pogrzebany w sprawie wagi. Wszystko idzie mi albo w dziecko, albo w biust i brzuch. Jestem na plusie 9kg... Naprawdę kontroluje jedzenie, sporo się ruszam. Najlepsze jest to, że mieszcze się w stare - przed ciążowa ciuchy- i tylko na brzuchu się opinaja i piersiach. Skomplikowane, ale może bobas i wody?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1050464 przez Mala_ewa
Wiecie co, bardzo mi się podoba, że komentujemy, wymieniamy się info i doświadczeniami, ale nikt nikogo nie krytykuje! To naprawdę jest dyskusja na poziomie! Musiałam to napisać, bo niestety czasem jak z kimś z rodziny gadam, to jest przepychanie swoich racji... Wielkie dzięki za to.
Podziękowania: Miluniaa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1050465 przez Mala_ewa
Przepraszam, że tak na raty, ale z telefonu nie chce mi całej wiadomości wrzucic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1050479 przez Miluniaa
Ewa ja mam odwrotnie brzuch co prawda rosnie ale waga nie za duza mam ok 3 kg na plusie wiec troche chyba za malo ... na razie lekarz mocno nie narzeka :D
Co do cukrzycy Zostalo nam nawet w najgoeszym wypadku 3 mies z kawalkiem wiec damy rade i na diecie :D Najgorsze sa poczatki kiedy sie nie wie co podniesie cukier, a co nie . U mnie np pieczywo dla diabetykow podnosilo cukier co bardzo dziwne, a bialy zwykly chleb nie ... Kolezanka z kolei jak zjadla pieczywo to cukier wywalalo w kosmos ... Kazdy organizm inny i trzeba bedzie jesc i sprawdzac , a pozniej jesc produkty sprawdzone ;) da sie zyc ale po tej meczarni i diecie nawet na porodowce mi przyniesli goraca czekolade do picia hehhehehe ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1050573 przez Mala_ewa
Rozumiem, tylko lekarz będzie mnie gonił za tę wagę. :D a ja naprawdę po ciuchach widzę, że nie tyję "cała" xD Nawet koleżanka - taka wredna cholera, co wali prosto z mostu co myśli - mówi, że nie przytyłam, a brzuch mam jak podczas wzdęć. ;D:D:D Boję się, że moje dziecko będzie kulką... Ja ważyłam 4,5 kg. :(:(:(:(

co do diety - dzięki za dobre słowa. :) Ta gorąa czekolada bardzo, bardzo pocieszająca. Ja sobie zażyczę słoik Nutelli <3 <3 <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1050575 przez kasia1616
Co do nutelli to dziś właśnie robiłam ciasto z nutellą :laugh: zapraszamy :) zobaczymy co z moim cukrem będzie aż się boję.
Mi też się podoba że nikt nie krytykuje i nie osądza dlatego często mam smialosc pytać was w razie jakichkolwiek wątpliwości :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl