BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LISTOPAD 2017

6 lata 8 miesiąc temu #1065345 przez maja001
Ja mam dzieci ze stycznia jedno z poczatku drugie z końca, ale jak mała sie rodziła oskar jeszcze nie chodził do przedszkola wiec tez nie obawiałam sie tez chorób tak bardzo. Teraz tez zaprzatam sobie głow jak to bedzie, bo listopad tez mnie przeraza no i Oskar chozi do przedszkola i łapie co moze a przy okazji zaraza mi laurke, wiec juz swiruje jak to bedzie. Jednak ja zamierzam w połowie pazdziernika zawiesic go w przedszkolu i puscic dopiero w połowie lutego zeby chorób mi ie znosił, ale jak to bedzie to sie dopiero okaze.
A ja mam chyba zakazenie znów jakies bo d kilku dni szczypie mnie okropnie i zadne metody nie pomagaja.Zrobie jak pisałam jeszcze posiew po niedzieli moczu a jak wyjdzie jałowy chyba poprose gina zeby juz teraz pobrał mi wymaz na posiew z dróg rodnych i wdrozenie leczenia bo oszaleje.Tylko ze znów pójdzie kasa bo taki posiew prywatnie ponad 100 zł( na bakterie tlenowe beztlenowe i grzyby) plus leki no i wizyta u gina kolejna 100.Ale chyba nie mam wyjscia niestety

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065348 przez Heathera
maja współczuję dolegliwości oby szybko mineły...ja w poprzedniej ciązy ciągle miałam infekcje, leczyłam i znowu wracała. Teraz na początku ciąży na grupie dziewczyny poleciły mi płyn lactacyd. Są rózne rodzaje ja akurat wzięłam Lactacyd plus na podrażnienia i upławy taki z niebieskim listkiem bo ma niskie ph 3,5 i kwas mlekowy i jak dal mnie jest super i do tej pory żadnej infekcji. Jest też taki czerwony specjany przeciwgrzybiczy może sprobuj i Ci pomoże ? Wiadomo jak masz mocna infekcje to trzeba będzie leki ale jak wyleczysz to może dzieki temu plynowi nie będzie już wracać

madzialenka dzięki to moje pomysły :) a z tą cholestazą to raczej u tatinki bym wykluczyła bo swezi tylko brzuch a przy cholestazie ręce/ nogi/ inne części ciała.
Tatinka na razie bym na Twoim miejscu smarowała brzuch bo to mogą być rozstępy i w ogóle skóra się na brzuchu rozciąga więc może być takie uczucie. Mi pod koniec ciąży pamiętam w ogóle tak pod piersiami skóra mrowiła

U nas dzisiaj jest festyn świeto mleka i miodu :) więc po obiedzie idę z dziecmi zobaczyć co tam ciekawego, ma być coś dla dzieci



Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065349 przez tatinka23
Zobaczymy, zacznę smarować się kremem na rozstępy, myślalam ze mnie nie dopadna a tu jednak :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065352 przez tatinka23
Lady M czy Ty masz kocyk z Minky ?
Przegladałam dziś allegro i zobaczyłam że sa różne grubości tego kocyka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065353 przez Heathera
Jak tam wam minęła niedziela ? U nas fajnie, najpierw wpadli znajomi a potem poszłam z dziećmi na festyn tylko szkoda że M cały dzień w pracy...
W ogóle ci znajomi zaprosili nas na wesele na początku października i jeszcze mamy znajomaproszenie od brata M na koniec września i sama nie wiem czy pójdziemy...z jednej strony mi się chce przynajmniej na tych znajomych ale będę już w zaawansowanej ciąży...35 i 36 tc i ciekawe jak będę się czuła i czy np nie będę w szpitalu jak poprzednio z tą cholestazą:/



Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065354 przez maja001
Heathera dzieki za info z tym płynem, kiedys uzywałam płynów ale nic nie dawały wiec zrezygnowałam, ale moze teraz sa bardziej dopracowane i lepsze, Jak sie podlecze to spróbuję moze pomogą.
Dzień spedziłam nawet fajnie do poludnia byłam na rynku, pozniej u wujka a wieczorem okazalo sie ze mój J ma wolne wiec pojechalismy do znajomych na wieś, W drodze powrotnej zahaczyliśmy o pizzerie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065356 przez tatinka23
A ja cały dzien sie lenilam. Maz sluzbe ma, dopiero jutro w domu bedzie na poludnie. Dobrze ze 15 ma wolne, wkoncu swieto ma :)
Jakis leniwy dzien byl dzis dla mnie, nic mi sie nie chcialo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065359 przez Heathera
Mają właśnie dużo osób poleca te płyny ale wiadomo a każdą będzie coś innego działać i po agat ale spróbować warto szczególnie że nie są drogie a czasem w rosmanie są promocje (nie wiem czy właśnie teraz nie ma) to w ogóle można kupić za niecałe 1o zł
No to też fajny dzień mieliście:)

Tatinka czasem tak jest, ja w poniedziałek tak się lenilam i nic mi się nie chciało



Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065371 przez Heathera
I moje dzisiejsze łupy z lidla :) Już do wyprawki dla Wiki :D a bodziaki wzięłam dla niej różowy 62/68 i taki sam dla Werki tylko na 86/92 i dla Werki jeszcze drugi to będzie na zimę bo przy zakupie 3 sztuk płaci się 8 zł za jeden



Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065372 przez Heathera

Załącznik 20170814_123124.jpg nie został znaleziony




Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065373 przez PatiZonka1987
hej Kochane B) zaginęłam na chwilę, mąż miał 2 tygodnie urlopu w pracy więc spędzaliśmy czas razem i ciągle "coś" .... niby urlop a ciągle coś się działo , albo gdzieś jechaliśmy itp ....

u nas ok , rośniemy sobie z Malutką, brzuszek już wystaje konkretnie ...wskoczył nam 26 tydzień Mała się coraz bardziej rozpycha w brzuchu .... czuję sie dobrze (odpukać) nic powazniejszego mi nie dolega pozatym , że kilka tygodni temu miałam zapalenie dziąsła bardzo bolesne więc "zaliczyłam" dentystę międzyczasie. Jedynie zauważyłam , że mam problem ze wzdęciami i są dosyć bolesne , musze się pilnować z jedzeniem bo jak tylko zjem coś "cięższego" albo większą kolację to brzuch zaczyna boleć i mnie "wzdyma" - w aptece dostałam na to espumisan w kapsułkach ale w środę mam wizytę u lekarza więc jeszcze podpytam gina co mogę na to poradzić. Bo jest to męczące i mało komfortowe dla mnie i zapewne dla Dzidzi ... :dry:

Byłam dziś rano nA krzywej cukrowej , ogólnie mogę stwierdzić że wypicie nie było dla mnie mega wyczynem - bo ja jestem słodyczowym potworkiem :cheer: ale okropnie było mi już "po" kiedy musiałam 2 godziny czekać na kolejne pobranie bez jedzenia i picia .... miałam wrażenie że zwymiotuje i ciągle mi sie odbijało tym słodkim fuuuu .... :laugh:

A jak tam u Was kochane ???? Mąż w pracy to mam czas na forum .... nikt mi nie zagląda przez ramię to Was trochę podczytam .... buziaki B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu - 6 lata 8 miesiąc temu #1065379 przez Lady M
Tatinka jeszcze nie mam kocyka z minky. Dopiero muszę kupić. Do tego kupię poduszkę antywstrząsowa czyli motylka i to będzie komplet do gondoli. Wezmę najgrubsze jakie będą żeby Mała nie marzła.
Kupować do tego jeszcze poduszkę taka płaska ? Co wy wsadzacie do wózka ?

PatiZonka ja tez już po tym obrzydliwym glukozowym doświadczeniu. Wyniki wyszły dobrze. Dziś wzięłam immunoglobuliny. To był nieprzyjemny zastrzyk, ale już z głowy :)

Maja trzymam kciuki za szybkie pozbycie się infekcji :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065400 przez Gosia1001
Ja tez jeszcze nie znam plci. Na 2 prywatnych usg wyszlo, ze chlopiec. A drugi lekarz NFZ mowil, ze raczej dziewczynka, ale ten ich sprzet jest byle jaki, wiec spodziewam sie, ze tamten ma racje ;)

Dostalam skierowanie do poradni diabetologicznej. Po tym badaniu glukoza wyszla podwyższona, a ze moj ojciec i babcia to cukrzycy na insulinie to trzeba to sprawdzic. Chociaz w poprzednich ciazach nic sie nie dzialo. Echhh

Po córce mam wozek 3w1. Gondola fajna - do roku jezdzila. Przede wszystkim najlepsza dla mlodego kręgosłupa, plaska. Spacerowka okropna - wielka i niewygodna. Ale to standart w tych 3w1. Kupilismy lekką i wygodną spacerowke Joye. Jedną ręką sie sklada i rozklada, co przy ciazy jest wazne. Jak dzidzius podrosnie to dokupie tylko dostawke dla córki :)

Mojego meza jakies chorobsko dzis rozłożylo. Goraczka, glowa boli, zle sie czuje. Prawie caly dzien w łozku. Dobrze, ze ma wolne to moze sie wykuruje.
W przyszly weekend zostawiam rodzinke i z dziewczynami jedziemy na kilkudniowe spa :) pierwszy samotny wypad odkąd urodzilam Manie. Przyda mi sie odsapnac przed listopadowym wyzwaniem. Roczniak i noworodek ... ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065403 przez maja001
Hej dziewczyny
A ja wczoraj sie nie odzywalam bo zrobilismy dzieciakom wycieczke pociagiem do Lodzi.Dzieciaki zadowolone choc syn musial zrobic popisowke co ostatnio mu sie czesto zdarza niestety.Mysle ze przechodzi jakis skok rozwojowy czy cos w tym stylu bo inaczej ciezko mi to wytlumaczyc i wystawia moja cierpliwosc na mega probe.
LadyM fajnie ze wyniki ok
Gosia1001 niech maz szybko dochodzi do siebie i cie nie zarazi niczymm.
Heathera fajne zakupy :).Ja poluje na pampersy z lidla.Maz w poniedzialek z samego rana kupic 4ostatnie paczki wiec jutro bede polowac jeszcze na 2 bo sa w promocji.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu - 6 lata 8 miesiąc temu #1065410 przez tatinka23
Widze ze juz wszystkie sa po glukozie tylko ja biedna zostalam sama ;p dopiero za tydzien ide na badania...
Heathera, Ty to juz masz cala wyprawke dla malucha. :) ja czekam.cierpliwie do jutra, mam nadzieje ze nie bedzie niespodzianki na Usg i zostanie dziewczynka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl