BezpiecznaCiaza112023

STARANIA O CIAZE

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #136403 przez MagdaM

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.
Temat został zablokowany.
12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #136416 przez Dorciaition
Magda pierwsze słyszę, że lekarze twierdzą, że jest mało skuteczny. Może inne są faktycznie lepsze ale gdyby folik się nie nadawał to na pewno gin by o tym informował i zalecał inne, a moja nic na ten temat mi nie mówiła.


Alanek[*] :(
Temat został zablokowany.
12 lata 10 miesiąc temu #136437 przez angellika1
mhhhy ja też brałam folic i ginka mówiła że oki :) Dorcia tak jak piszesz my jodu mamy na co dzień dużżżo :D :D
Temat został zablokowany.
12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #136443 przez MagdaM

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.
Temat został zablokowany.
12 lata 10 miesiąc temu #136451 przez ajłona
witaj serdecznie Caro!!! i powodzenia zycze. Kwas foliowy zalecany ino Dziołchy polecają konkretne specyfiki.
Witam cały gang na czele z Lacriją nieco nawąchaną...hahahaha
ja nie mam sił pisać bo regularnych bólów doświadczam :(
Jagoda dała znac co z Paulą? czy czegoś nie doczytałam?
Gosiak trzymię kciukory ;))))
Dorciu ja też brałam i biorę folik.
Mirellcia Duśka boska na karzdej foci:*
Wlaśnie mam pytanko Lachony czy powinnam odstawic hormony przed operacją - bromek i euthyrox??coś tam w zaleceniach jest o środkach antykoncepcyjnych co by odstawić...i zastępczej terapii hormonalnej, więc rozmyślam sobie...
Gabi , Madziaska, Magda pozdrówka
Temat został zablokowany.
12 lata 10 miesiąc temu #136462 przez gosiak

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf
Temat został zablokowany.
12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #136465 przez MagdaM

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.
Temat został zablokowany.
12 lata 10 miesiąc temu #136488 przez Marta M
Chodzi o to, ze kwaf foliowy zawarty w femibionie jest lepiej wchlanialny przez organizm niz ten zawarty w foliku...

ja dzisiaj mam jakas faze, w kauflandzie ukradlam ludziom kilka wozkow z torebkami, sweterkami itd...maz musial kazdego za mnie przepraszac...w koncu mnie zlapal za reke i doprowadzil do wyjscia...haha...ta ciaza mi dziala na mozg ;)
Temat został zablokowany.
12 lata 10 miesiąc temu #136491 przez Kunder
hej dziewczyny.
długo się nie odzywałam,ale niestety nie mam ani jednego ani drugiego pęcherzyka.
w poniedziałek odbieram wyniki ,ale z tego co rozmawiałam z profesorem to nie donoszę żadnej ciąży z powodu iż coś jest źle rozwinięte w moim układzie rozrodczym...;(

Kochamy Cię nasz syneczku pamiętaj ,że zawsze będziesz dla nas ważny.
02.04.2011r.

"Śmierć ma urok tylko dla odważnych."
Temat został zablokowany.
12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #136517 przez Lacrijka
Tak Caro, to ja :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Ja poznałam Cie po awatarku :) :) :)

Kurcze, szkoda ze nie porobiłam zdjec bo pokazałabym Wam jaki dzis kawal roboty zrobiłam :dry: :dry: :dry:
Ale pokaze innym razem...

Ide spioszkac bo padam na ryjaka...
Temat został zablokowany.
12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #136519 przez gosiak
Kunder nie załamuj się i nie poddawaj, idź jeszcze może do innego lekarza zobaczymy co on powie, wierze że będzie dobrze kochana tulę :kiss: :kiss:

ja jakiegoś doła dziewczyny załapałam siedzę i płakam :( chyba jest to spowodowane tym że dziś szwagierka urodziła synka, cieszę się bardzo że ma dzidziusia, ale mam żal nie wiem do kogo że ja nie mam :( :( :(


Lacrijka koniecznie dodaj fotki :laugh:

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf
Temat został zablokowany.
12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #136530 przez Lacrijka
Dam, dam...jak tylko porobie to wrzuce..
Kunder, tulimy


Gosiak, bedziemy mialy dzidki, zobaczysz....chwila moment, rachu-ciachu...Tu sie utnie tam sie przytnie i dzidek gotowy :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Tylko zeeeeeeeee, od siedzenia na forum sie dzidek nie zasieje...bierz nogi w troki i do męza naginaj na wygibasy, aaaaa pojawia sie bobasy :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Załączniki:
Temat został zablokowany.
12 lata 10 miesiąc temu #136648 przez Caro999
Hmmm....kupilam Folic acid to wlasnie kwas foliowy, czy sie myle... juz nic nie rozumiem :d folic a Kwas foliowy to dwie rozne rzeczy? nic nie kumam :D

Kupilam takze olej z nasion wiesiołka (Evening primrose oil)i tez bede je lykala za 15 dni.

Tak w ogole jestem w Uk i tu opieka nad cala ciaza wyglada inaczej. Dopoki okres nie spozni mi sie 12 tyg oni mnie nawet nie zobacza, dopiero po 12 tyg braku okresu pielegniarka sama zrobi mi test ciazowy i wtedy uzna ewentualna ciaze. Potem sa tylko 2 razy badania moczu i raz krwi, po czym 2 razy usg i to wszystko az do konca ciazy.
Pielegniarka przychodzi badz ja do niej ide w razie problemow, przed sama ciaza spotkania sa czestsze, bo przychodzi i mierzy brzuch oraz wazy i to wszystko...( w ogole nie ma badania pochwowego, w ogole nie badaja ginekologicznie- jedynie po 15 roku zycia ma sie cytologie co 5 lat i tyle)
Tu nikt nie powie co masz brac, jakie witaminy itd, bo tu najlepiej by Ci powiedzieli, ze to nie choroba a ciaza i nic nie trzeba brac na dobra sprawe.
Troche mnie to przeraza. Jak dla mnie zbyt blacho traktuja tu ciezarne, moja kolezanka jak zaczela krwawic nie pozwolila jej przyjechac do szpitala, przeprowadzila wywiad przez tel, kazala nalozyc podpaske i zxa 3 dni jak nie przestanie krwawic to przyjsc na zbadanie tej krwi na podpasce... dziwne to wszystko... A jak juz miala skurcz,e tez nie pozwolili jej przyjechac zbyt wczesnie tylko rozmawiala z nia prze tel doslownie o pierdolach i na podstawie rozmowy wiedziala czy skurcze sa juz na tyle powazne, ze ma przyjechac do szpitala czy moze wrocic do lozka.

Ale ja nie pierwsza i ostatnia bede tu rodzila takze cyc do prozdu i lece dalej :)


W lipcu bede w Pl zalatwiala resztki slubu, wiec zajde do apteki i popytam sie choc jakies tabletki na skurcze w lykach w ciazy, bo z tego co wyczytalam nie powinnam brac multiwitminy, ja biore od lat centrum, by wlasnie pozbyc sie skurczy, ale w ciazy nie wolno brac wszystkich witamin- witaminy A nie mozna miec w nadmiarze, bo szkodzi... wiec moze farmaceutka cos mi poradzi. Oby... bo jak nie to jestem pozostawiona ma pastwe losu :P


Milej niedzieli, Kochane
Temat został zablokowany.
12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #136665 przez madziaska
Caro folik to jak najbardziej kwas foliowy, tabletki awierajace kwas foilowy maja rozne nazwy... On napewno Ci nie zaszkodzi, a ni Twojemu przyszlemu malenstwu... Generalnie kwas foliowy jest potrzebny i Tobie i dziecku, maluszkowi po to, aby dobrze rozwinela sie cewa nerwowa, jest to bardzo wazny proces do 12 tyg zycia plodu... Ale coraz czesciej sie slyszy, ze w Foliku jest za malo kwasu foliowego, a femibion ma go o wiele wiecej i jest lepiej przez nas przyswajany... Zrobiono badania, ze dzieci z nieodpowiednia rozwinieta cewa nerwowa, a to jest niezalezne raczej od nas tak do konca ich matki braly folik, on oczywiscie tego nie spowodowal, ale moze gdyby braly wiecej tego kwasu foliowego tego by nie bylo... Dlatego ja np tak profilaktycznie bralam femibion coby kwasu bylo wiecej... Ale jak wiemy co ma byc to bedzie ;) mam nadzieje, ze mnie zrozumialas Caro ;)
kunder trzymaj sie :kiss:
Temat został zablokowany.
12 lata 10 miesiąc temu #136670 przez Mirella
Nie histeryzujcie z tym kwasem, kiedyś kobiety nic nie brały i dzieci się rodziły zdrowe, teraz jakaś propaganda i ogólna panika, eehhhh..... pomijam to że kwas foliowy jest też w jedzeniu nie tylko w tabletkach.


Kunder, takie diagnozy to niech sobie lekarz w buty wsadzi, wyższy będzie, nawet nasze forum pełne jest dzieci których niby miało nigdy nie być, ot, chociażbby Tola naszej moderatorki :lol:
Także nosek do góry, doczekasz się i Ty, a na razie moooocno tulę i jak masz potrzebę płakać to moje lewe ramię czeka.
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl