BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 3 tygodni temu #633278 przez dorkiszon
Ja na gardło polecam Halls te czarne najmocniejsze rewelacja nic mi tak nigdy nie pomaga jak te dropsy na gardło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633305 przez moonia154
U la la! Ledwo odwróciłam wzrok, a już tyyyyle nowych wpisów :laugh: A nie było mnie tu raptem dobę :silly: Jakbym miała skomentować pobieżnie wszystkie Wasze wpisy, to by mi całkiem niezła powieść wyszła :) Zacznę od tego, że wczoraj miałam kupić te słynne bańki chińskie, ale mąż mi nie przypomniał i... zapomniałam :angry: Ale zrobię to dzisiaj, bo znowu muszę ruszyć w teren, a mianowicie do lekarza po zwolnienie (od pracy- hihi). Dlatego też, dziwię się Wam- drogie koleżanki- że chce się Wam jeszcze w ciąży pracować... Ale może to idzie tym, jaki rodzaj pracy wykonujecie i jakie macie szefostwo... U mnie to była porażka z kierowniczką, bo nie potrafiła zrozumieć, że ktoś może być "niedysponowany" (mam na myśli czas, kiedy podejrzewałam, że jestem w ciąży, ale nie mówiłam jeszcze głośno). Starałam się ciut oszczędzać, nie dżwigałam ciężarów, ani się nie stresować za bardzo (zapomniałam dodać, że pracowałam w supermarkecie- niby na kasie, ale wykładanie towaru też należało do moich obowiązków). Dlatego też w 7. tyg. ciąży rzuciłam jej zwolnienie na biurko. Normalnie kopara jej opadła :laugh: Tak więc u mnie nie było tzw. lekkiej pracy dla ciężarnych i dlatego w tym markecie jest tak mało pracowników :blush:
Pisałyście o reakcjach przechodniów na Wasze brzuszki... Otóż ja również mam z tego niezły ubaw, czuję się czasem jak nastolatka, która zaliczyła wpadkę, ale prawda jest taka, że mam już (prawie) 28 lat (zabawne, jak to się ludzie potrafią pomylić) i MAM obrączkę :ohmy: Podkreśliłam to, bo większość "dewotek" na ulicy patrzy najpierw na mój brzuch, a za chwilę na prawą dłoń w poszukiwaniu obrączki, żeby się nie okazało, że żyjemy w grzechu!!! ;)
Kolejny temat do ogarnięcia przeze mnie to ciążowe stroje, o których piszecie... Ja mam tylko jedne spodnie tego typu od koleżanki- kupiła nowe z tuniką w komplecie, ale wykorzystała... Myślałam kupić jakieś szorty na lato czy cuś w tym stylu, ale zanim je wykorzystam to pewnie urodzę ;) Mam jeszcze taką sexy różową tuniczkę sprzed ciąży (na szczęście jest maga rozciągliwa, więc czasem jeszcze ją wkladam ;)
Obwód brzucha mam 96cm, do tej pory utyłam 11kg. Jestem osobą dość niską (154cm wzrostu) i zawsze byłam szczupła (pamiętam te czasy jak ważyłam 43,5kg kilka miesięcy przed ciążą). W ciąży poszalałam, ale chociaż nadmiar kalorii zaokrąglił mi biodra, tyłek i cycki (a te to zawsze miałam małe). Mąż lubi te krągłości i ja sama też nawet nie płaczę (jedyna bolączka to cellulit, który jeszcze miałam przed ciążą i dlatego potrzebuję tych baniek, żeby wyglądać jak człowiek :side: ). Nie wiem tylko jak dobierać rozmiar, bo- jak już wspomniałam- jestem niezbyt wysoka, a jak kupię coś na szerokość to nogawki i rękawy do wywinięcia na 10razy :silly: A ubrania ciążowe są tylko na krótki okres czasu, a do drugiej mojej ciąży pewnie wyjdą z mody... :unsure: Może faktycznie czas zainwestować w legginsy ciążowe...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633381 przez dziubasek
Monia ja pracuje bo mieszkam w UK a tutaj nie tak latwo o zwolnienie lekarskie w zdrowej ciazy(a jesli juz to jest marnie platne :angry: ), pracuje w fabryce a tutaj sie dobrze traktuje ciezarne(wiec tylko siedze i zamulam sie) na szczescie jeszcze tylko 4 tyg i bede lezec do gory pipka ;)
Ja dzisiaj mam 1szy raz w zyciu zgage- :angry: zaraz mi rura sie spali :angry:
P.S odwalilam sie jak do kosciola i mykam zrobic Miss maly joging ;)
ahhhh my juz drugi dzien pez pampersa(wczoraj kupe lapalam w locie ;) )hahaha was tez to czeka :P (za 2 lata ;) )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633413 przez sloneczko33
hej dziewczyny jestem po wizycie dzis u lekarza gin a co do mojego stanu zdrowia fatalnie sie czuje bo od soboty trzyma mnie katar

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633415 przez Patrizia
hej mamcie :) 4dni mnie nie bylo i 11 stron do nadrobienia :P

W piatek bylam na wizycie glukoza wyszla ksiazkowo :) niestety mam 11 kg na plusie ;/ a moj maly mezczyzna wazy juz 1300gr :D wszystko z nim oki ale oczywiscie nie chcial dac sobie pstryknac zdjecia buzinki bo byl z boku lub sie odwracal jakis wstydliwy :)
W przyszlym tygodniu ruszamy z remontem :D jutro przychodza na pomiar okna ktore jest na wymiane no w koncu cos sie zaczyna dziac :)
A teraz jade do pracy posiedziec z dziewuchami wypic herbatke a pozniej szkola rodzenia wiec dzien szybko minie :)

Dziewczyny ale pieknie wygladacie same sexy mamy :)
Milego dnia kobitki :)




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633424 przez alba77
hejka kobitki
jestem po wizycie, mała waży 1200 :laugh: więc się poprawiła z wagą i puki co mogę być w domu a nie w szpitalu, ja przytyłam 4,5kg więc wszystko git, u nas remont rusza dopiero 6 maja i nie mam jeszcze nic z wyprawki z wyjątkiem ciuszków po córci i tak się trochę obawiam czy ja zdążę przed porodem :huh:
mam prośbę do Qltoorka o wpisanie imienia dla mojej kruszynki, stanęło na Nell, chyba że na porodówce mi się odmieni to dam znać :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu - 11 lata 3 tygodni temu #633432 przez Joanna89
Hej mamuśki :) a ja wstałam z rana i pojechałam na zakupy :)
kupiłam sobie sukienkę i spodnie w kwiaty :D:D:D
Na obiadek robię wątróbkę :D no naszło mnie ,że musiałam iść kupić :P
Popołudniu odwiedzę mamę , a potem spacerek z psami :)
Jutro mam wizytę , nie mogę się doczekać wiec niech ten dzień szybko zleci hihi :P

Na basenie rozmaiwałam z mamą która w ciąży do 36 tygodnia przytyła tylko 3kg, a po 36 tygodniu, bo urodziła w 41 przytlał 16 kg ! więc już się nie cieszę,że przybrałam 4,5kg hehe
fakt,faktem ten III trymestr wagowo jest najgorszy,dzidzia szybko rośnie , a w raz z nią wszystko inne...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu - 11 lata 3 tygodni temu #633455 przez NataliaK
A u mnie dziś od rana bieganina bo miałam kilka połaczen nieodebranych od mojej pani doktor. Już się zestresowałam bo miałam w piatek glukozę i pierwsze co mi przyszło na myśl to, że mam cukrzycę. No więc oddzwaniam cała w nerwach a tu psiukus i okazuje się, że nie cukrzyca tylko toxoplazmoza mi skoczyła w górę. Pojechałam więc do niej szybko do szpitala odebrałam wyniki, dostałam namiary na jakaś specjalistkę panią ordynator ze szpitala zakaźnego. Oczywiście po kontakcie telefonicznym dowiedziałam się, że ona sobie wyjeżdża gdzieś i dopiero będzie w poniedziałek. Więc dzwonie znowu do mojej gin czy mam czekać czy zrobić jakies dodatkowe badanie a ta każe mi czekać do poniedziałku bo niby to nic nie zmieni a muszę mieć tą konsultację i dopiero wtedy mozna podjac decycje czy jakies badania czy antybityk... :(

Także ja mam już dziś humor zepsuty bo się stresuję tym wszystkim i ryczeć mi się chce, że to cholerstwo mnie dopadło nie wiadomo skąd ;( reszta badań jest ok także chociaż tu dobra wiadomośc...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633467 przez uniuni
Hej Mamusie :)
Ja sama gapie się na brzuszki i panie w ciąży. Tak jak Emi pisała, bo to takie piękne :) Gapiłam się przed ciążą i teraz też, często uśmiecham się do przyszłych mam, a i lubię zaglądać do wózeczków - dyskretnie - by te słodkie różowe kluski podglądnąć :) Nie odczuwam jednak różnicy między Polską, a Norwegią. Ostatnio patrzę też jak się przyszłe mamy ubierają, bo zabrakło mi inspiracji. Natalia wyglądasz niesamowicie, nie ma co się dziwić, że się ludzie patrzą :)

Dorkiszon zaczęłaś temat o werandowaniu :) Tutaj podejście jest takie cyt: 'Jeśli temperatura nie spadła do -10st., to noworodka można wziąć na spacer już w dniu wyjścia ze szpitala'. Trochę mnie to przeraża, że tak szybko - chyba jednak podporządkuję się polskiej starej szkole :)

Patrizia pięknie Ci syn rośnie :) :ohmy: Już ponad kilogram nasze maluchy ważą :)

Alba śliczne imię, dlaczego miałoby się coś na porodówce zmienić? Nie masz pewności, że dziewucha? W którym tygodniu i dniu jesteś?

Ja też dziś byłam na wizycie - Nils rośnie 'perfect' jak to gin powiedziała. przez 8dni przybrał na wadze 239g!! Dziś już ważył 1163g :)

Qltoorka z tą krwią pępowinową, to jeśli to jest raczej dla kolejnych dzieci, a nie dla pierwszego i jeśli u tego pierwszego będą komórki rakowe, to wtedy mimo wszystko można użyć tej krwi by leczyć rodzeństwo? Kurcze jakoś tak to mało logicznie brzmi :silly:

Dziubasek gratulacje refleksu :laugh: A Miss gratuluję obu dni bez pieluchy! Jest co świętować :)

Magdalenagal jadę do Cię na placuchy!!! Mi się dziś przyśniło, że jadłam zupę buraczkową i takiego smaka mam od rana, że już mi buraki pyrkają w garnku :D Będzie zupa jak się patrzy :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633521 przez alba77
uniuni jestem w 30 tygodniu, co do płci to prawie 100% pewne bo potwierdzane na każdej wizycie a zmiana zdania dotyczy wybranego imienia bo ja długo nie mogłam wybrać tego jednego miała być Klina, Natasza, Zoja, Liliana, ostatnio Sonia mi się jeszcze spodobała ale stanęło na Nell, z pierwszą córcią nie było problemu bo zawsze byłam zakochana w imieniu Nina :laugh: więc na dzień dzisiejszy mam już Nine i czekamy na Nell

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu - 11 lata 3 tygodni temu #633523 przez Lacrijka
Dzwońcie po tych z grinpisu.. Wieloryb za burtą haha

29tc
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633551 przez alba77
Lacrijka gdzie tam z Ciebie wieloryb szczuplutka jesteś tylko w brzuszek poszło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633555 przez uniuni
Lacra gdzie tam Ci do wieloryba, nie zła foczka z Ciebie póki co :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633563 przez dorkiszon
Uni to mój tata tak zrobił z moim bratem jak mama wróciła ze szpitala zabrał sobie go na spacer i odrazu dostał katar i sie przeziębił wtedy było zimno, ale nie wiem jaka temperatura.
Byłam na tych ciuchach pare rzeczy wyczaiłam , ale po przymiarce w żadnej nie mieściłam się w cycach no masakra jakaś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #633609 przez uniuni
Dorkiszon kurde, to mu pewnie Twoja mama dała ;) Dobrze, że się nie skończyło na zapaleniu płuc, ale i tak takich maluszków szkoda gdy się męczą przy przeziębieniu :(

Dziewczyny pękło 800stron!! Kurde co za plotkary :D Towarzystwo wzajemnej adoracji :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl