BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

11 lata 1 miesiąc temu #608244 przez suzi001
helol wszystkim :-) Zycze Wesolych Swiat i sniezkowego dyngusa :-) troche spoznione ale szczere :-) jak samopoczucie przyszlych mamusiek? :-)

Gravity to twoje pierwsze usg? to troche późno,ja ide w piatek dopiero do lekarza zeby mi wyznaczyl wizyte u poloznej,mam nadzieje ze nie bede tak dlugo czekac :-) apropo mam ciaze potwierdzona usg z polski i badania do 10 tyg wiec moze tez bede miala cos kolo tego nastepne badanie,ja ide pierwszy raz i troche sie boje bariery jezykowej,ale wyjscia ni ma.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #608248 przez Gravity
suzi001 nie wiem jak u Ciebie ale u mnie umawiaja z tlanzlatorem jak jest taka potrzeba i mozesz tez jak chcesz wziasc swojego na wizyte.Ja jutro podejde i umowie sie do poloznej ale jak wiesz tu dopiero na 8 tyg umaiaja:(i to mnie martwi.U lekarza jeszcze nie bylam bo po co ?a usg wyciagal z innej przyczyny wiec jak pobajeruje zrobia wczesniej.Przyszlo mi tez pismo z kliniki po poronieniach bo chodzilam ze wszystkie badania sa super.

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #608268 przez Ellie
Witajcie
Można się dołączyć? Przeczytałam parę stron waszego wątku, ale korzystając ze świąt w pracy zaraz zabiorę się za czytanie od deski do deski.
Może coś o mnie, mam na imię Zuza, rocznikowo 28 lat, jest to moja pierwsza ciąża i czuję się strasznie zagubiona, ponieważ nie była ona planowana, chociaż mimo wszystko cieszę się:) Według moich obliczeń termin mam na 09.11, w czwartek byłam na pierwszej wizycie u ginekologa(w ramach nfz), niestety bardzo się rozczarowałam tym panem. Wizyta trwała ok.10 minut, żadnego pomiaru ciśnienia, wagi, wywiadu, jedynie pytanie o samopoczucie i termin ostatniej miesiączki, na moje sugestie w sprawie skierowania na badania na toksoplazmozę(mam koty) ginekolog stwierdził, że 7 tc to za wcześnie, bo antybiotyku i tak nie poda przed 11tc. Żadnego usg nie miałam, po 11 tc mam iść we własnym zakresie sobie zrobić, bo na to teraz również jest za wcześnie, gdyż nie będzie widać ewentualnych wad płodu...Z badań dostałam mocz, morfologię, glukozę, hiv, vdrl. Czy z nim jest coś nie tak czy to ja jestem przewrażliwiona i za wiele oczekiwałam od tej wizyty?? Poszłam państwowo, bo ciągle słyszę sprzeczne opinie w sprawie becikowego, nie orientujecie się jak to z tym jest? Mogę chodzić całą ciążę prywatnie do ginekologa i dostanę je? Mam już "upatrzoną" Panią doktor, wszyscy ją sobie chwalą no i najważniejsze, że pracuje na oddziale w szpitalu, zawsze to inaczej jak jakąś znajomą twarz będę tam widziała hihi
Co do samopoczucia to odczuwam nieznaczne bóle w podbrzuszu, takie sporadyczne ukłucia, ciągnięcie, okropne bóle piersi, mdłości zdarzają mi się raz na parę dni, mogłabym ciągle spać i mam obrzydzenie do jajek nad czym ubolewam, bo normalnie to bym mogła je jeść codziennie w każdej postaci :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #608306 przez Muszka
Cześć :)

Listopadówka szacowana na 26.XI.2013 sie zgłasza :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #608320 przez Gravity
Muszka witam na forum.

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #608454 przez Koliberek
Witajcie Muszka i Elie:)

Muszkateż mam termin szacowany na ok 26 listopad :))Pewnie idziemy równo.

Suzi001Według moich informacji Gravityma rację i masz prawo do translatora tylko musisz wcześniej ich o tym poinformować. Też chcę z tego skorzystac, jaki mój angielki by nie był- tu chodzi o określenia strikte medyczne a to zupełnie inna bajka.
Nawet nie starszcie, że tutaj są takie długie terminy na USG..jak mi napiszą termin na maj to juz chyba prędzej do PL skocze!
Za tydzień mam spotkanie z położną.. odliczam jak kurcze więzień do wyjścia!!To naprawdę straszne uczucie wiedzieć,ze jesteś w ciąży a nie móc sprawdzić czy wszystko w porządku!
Taka bezsilność..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #608455 przez Koliberek
Dziewczyny co do bolesnych piersi ja od kilku dni śpię w miękkim staniku i naprawdę jest lepiej :laugh: Polecam! Tak zawsze po nocy był dramat..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #608468 przez suzi001
Witajcie nowe mamusie :-) Ellie ja tez mam cos kolo tego termin porodu :-) i ze tak powiem tez ciaza mnie zaskoczyła ale mimo tego sie ciesze:-) takze glowa do gory,i mnie moj lekarz w polsce potraktowal dokladnie tak samo jak Ciebie,stwierdzil ze mu sir nie oplaca robic badan bo i tak wyjezdzam i ich nie odbiore,alr zrobilam na wlasna reke w przychodni i mam spokoj..ponoc do 10 tyg sie robi te badania takze ..

Koliberek napewno skorzystam z tlumacza bo nie ma kto ze mna pojsc a zapewne moj menior tez ze slownictwem medycznym nir bedzie jarzyl :-/ a jak to sie odbywa to badanie z tlumaczem? a wg porod tez moze byc z tlumaczem czy jak? tak nieraz mysle czy ja dobrzr robie godzac sie na porod tutaj :-( sama nie wiem rozsypka.Koloberku jak mi usg tez dadza na maj to tez predzej polece do polski bo trochr dlugo i tak ciagle zyc w niepewnosci czy ok wszystko :-) .

Gravity napisalam Ci pw wczrsnirj ale nie wiem czy dostalas wiec napisalam jeszcze raz. buska i dobrej nocki mamusie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #608574 przez cortezia
Hey dziewczyny (Ellie i Muszka):) Miło, że od nas dołączyliście.

Muszka z tego co rozmawiałam z moją przyszłą bratową urodziła rok temu, dostała becikowe, a chodziła prywatnie do lekarza, niektóre kobiety na forum piszą głupoty, że musisz chodzić na NFZ, ale to nie prawda jeśli nie jesteś nadal pewna możesz zadzwonić do opieki czyli MOPS i tam Cię poinformują. Ja nie mam siły i cierpliwości do NFZ więc chodzę prywatnie, jestem z Wrocławia więc tutaj czeka się na ginekologa-położną nawet 2 miesiące, ja tyle nie będę i nie chce czekać. Moim zdaniem Muszka ten lekarz Cię po prostu zbył, bo moja gin powiedziała mi, że w 7 tyg ciąży skieruje mnie już na wszystkie badania oraz zrobi mi pomiar wagi, ciśnienia oraz zrobi szczegółowy wywiad. Ja jak do niej poszłam byłam w młodej ciąży bo to 4 tydz był więc na Twoim miejscu poszła bym do innego gin.

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #608641 przez Ellie
Cortezia:) ta odpowiedź była chyba do mnie, bardzo Ci dziękuję za informacje. W takim razie do mojego doktora z nfz pójdę na wyznaczoną wizytę 11.04 , niech mi założy kartę ciąży (chyba teraz już to zrobi) i powiem mu adios, bo ja się denerwować niepotrzebnie nie będę. Zresztą potrzebuję L4, bo w pracy jako ciężarówka będę przeszkadzać i nie wiedzą co ze mną począć, a ten pewnie nie byłby skory do wypisania go bo czuję się dobrze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #608642 przez nefretete666
witam nowe kolezanki.ja rodzilam w marcu 2012 chodzilam do prywatnego ginekologa i becikowe dostalam.ja w piatek jade do polski wiec w koncu jakis lekarz mnie obejrzy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #608704 przez cortezia
Przepraszam faktycznie Ellie to do Ciebie:) zakręcona w tej ciąży jestem jak słoik na zimę:) Jeśli on Cię tak zbywa to powinnaś zmienić dla własnego psychicznego i fizycznego zdrowia:) Bo jak taki problemowy to i z L4 może być tak jak piszesz problem:)

Dziewczyny zapomniałam wam napisać o tych piersiach , mnie również bolą, ale moja mama poradziła mi delikatny masaż ciepła wodą pod prysznicem (taki kolistymi ruchami tą słuchawką ale nie pod dużym ciśnieniem wody, tylko takim delikatnym), a prababcia mówiła jeśli chodzi o te naturalne metody o okładaniu piersi z liści kapusty( wkładamy liście kapusty do lodówki, schładzamy je, następnie schłodzone wyciągamy rozbijamy je tłuczkiem, żeby liście wypuściły soki, przykładamy do piersi i nakrywamy folią spożywczą po pół godzinie zmieniamy taki okład:)) Mogę zagwarantować, że ulga jest.

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #608786 przez wielomama
Witajcie kochane po świętach.
Oj jak ja się za Wami stęskniłam, tym bardziej, że ostatnio jakoś mało Was było na forum.
Sprzątałyście na potęgę czy co?

Ellie, Muszka witajcie.

Jeśli chodzi o becikowe to też wiem, że nie ma znaczenia czy chodzi się prywatnie czy z nfz. Ważne aby pierwsza wizyta była przed 10 tyg ciąży, nie musi być założona karta ciąży, ale muusi być normalnie w kartotece zanotowane, że ciąża potwierdzona i dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 1900 z jakimiś groszami.

Ellie uważam, że należy zmienić ginekologa. Wszystko zależy od przychodni i gina. Wiadomo często się zdarza, że jeśli chodzi się z nfz to pacjenci traktowani są beznadziejnie i nie robią usg. Ja chodzę do poradni z kasy chorych, ale jest to poradnia dość młoda-około 10 lat i jest pół prywatna-ja nic nie płacę, ale jest właściciel a nie w posiadaniu miasta. W gabinecie jest usg i robi na miejscu nie ma ternimów. Uważam, że w każdym wypadku pierwsze usg musi być zrobione do ukończenia 8 tyg ciąży ale też nie wcześniej niż po 6 tyg, bo według mnie wcześniejsze to raczej nie ma sensu.

U mnie nadal piękna zima, śniegu pełno. Byłam z dziećmi i psem pobawić się na śniegu troszkę a teraz dziecinki sobie śpią....i goldenek też. Dziś jedziemy z zaproszeniem do mojej siostry na komunię Wiktorii a jutro znowu wizyta i usg, ale się cieszę. Ja nadal prawie nie czuję, że jestem w ciąży, ale wszystkie spodnie już są ciasne.

cortezia ja z liśćmi kapusty takie czary mary robię podczas karmienia jak mam zastój albo są przepełnione i też mi zawsze od razu pomagało

Muszka napisz coś więcej o sobie

Dziewczyny a czy któraś z Was jest może ze śląska?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #608890 przez JustynaNL
Hej. Ja tez jutro na wizyte, mam nadzieje, ze wizyta potrwa dluzej od ostatniej minutowej. Wiem, ze dostane skierowanie na badania i podpytam o moje ostatnie dolegliwości a mianowicie odezwała się u mnie chyba rwa kulszowa tak popularna dolegliwość ciążowa chociaż u innych to raczej pod koniec ciąży wychodzi a mnie dopadło juz... Lewa strona w zależności od pozycji rwie i kłuje tak, ze zamieram... Najgorsze, ze przy Małej to nie da się siedzieć a teraz przez zęby to jeszcze bardziej domaga się żeby Ją na ręce brać. Dodatkowo od czasu do czasu przy pełniejszym pęcherzu odczuwam kłucie i pęcherza i nerek, bol podobny do tego, który miałam podczas zapalenia nerek przy poprzednim porodzie. Normalnie to aż się boje co będzie później, pierwsza ciąża przepracowana do piątego miesiąca, włączając cięższe prace fizyczne, bezproblemowa, bez dolegliwości bólowych, wyłączając kopniaki w zebra :) a teraz od początku jakieś bole i problemy... A chciałoby się znowu tak lekko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #609061 przez pani_p
Cześć dziewczyny :-)
Ja chodzę ma nfz do lekarza i jestem zadowolona, zajal się mną od samego początku. Tylko usg robi u siebie prywatnie bo w szpitalu w gabinecie brak. Ale mnie to osobiście nie przeszkadza. W czwartek ide na kolejną wizytę i prawdopodobnie wieczorem na usg. Już siew doczekać nie mogę :-)

Też mam problem z piersiami. Wyprobuje ta rade z prysznicem i ciepla wodą.

Justyna kurcze to mnie chyba też dopadlo, patrząc na Twoje objawy. Rwie mnie z lewej strony, szczególnie jak się podnoszę. Co z tym począć?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl