BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 6 miesiąc temu #779688 przez Agacior
Kobietki ale narobiłyście mi ochoty na fryzjera i chyba ja się skusze i podetne chociaż trochę włosy :lol:
Ale z Was mróweczki, jak tak czytam jedna płucze ręcznie, druga okna myje, trzecia pączki smaży o mamo :ohmy: a ja jestem totalny leń i praktycznie nic nie robię :laugh:

Widzę,ze nie tylko my mamy dylemat z imieniem :) Wybrane przez nas prawie nikomu się nie podoba i szczerze mówiąc sami jeszcze nie wiemy jak nazwać na 100 % Niusię. Chyba podkradnę pomysł z losowaniem ;)

Co do KTG to nie licząc tych co miałam w szpitalu to już 3razy chodziłam. Dziś rano też byłam ale wszystko ok, skurczy jeszcze nie ma a serduszko rzeczywiście szalało od 170 do 110 ale lekarz nic nie mówił, że coś nie tak. W ogóle ja coś czuję, że chyba po terminie urodzę :)

Kristi - Ja rozstępy mam od dłuższego czasu już ale tylko na piersiach i na szczęście nie duże. Ale smaruję się cały czas 2x dziennie, zebu nowe się nie pojawiały :)

Natala - mi też ręce drętwieją w nocy i zawsze mnie to budzi :dry: Ech i tak samoj ak Ty chciałabym trochę przed terminem urodzić, żeby zaczęło się tak nagle, żebym nie miała czasu panikować heeh ale chcieć to ja mogę :silly: Ja też mam kontrolowane serduszko na każdej wizycie tak jak Ty ale dodatkowo jeszcze KTG. Ono jest o wiele dłuższe bo min. 30min trwa i dodatkowo oprócz tętna spr się skurcze i ruchy dzidziusia.

Brukselka - jak się będziesz martwiła lub chciała spr to może podjedź do szpitala i zrób sobie sama KTG. U nas każdy chodzi na patologię ciąży i tam robią położne, oczywiście odpłatnie :angry: a potem z wynikiem idę do swojego lekarza.Ale myślę, że jak zapytasz położna jak wyszedł zapis to też Ci powie czy ok.

mała82 - szczerze mówiąc ja jakoś jeszcze nie interesowałam się szczepieniami ale chyba czas najwyższy. Daj znać co Ci powie położna.

moofka - haha ale Ty wyrozumiała dla swojej Zosi jesteś :silly:

motylek270 - mam tą samą książkę dostałam od koleżanki jak się dowiedziała, że jestem w ciąży ale jeszcze nie zabrałam się za czytanie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #779693 przez motylek270
Nutka, Agacior książka jest super więc zabierajcie się za czytanie póki jeszcze jest czas.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #779821 przez monisia100100
Cześć dziewczyny
Ale Was czytając zazdroszczę jaką macie werwę do wszystkiego, pranie, sprzątanie, gotowanie, do tego ochotę zadbać o siebie.A ja z dnia na dzień nie mam ochoty na nic, niby chciałabym coś zrobić ale gdzieś w środku mówię sama do siebie że to bez sensu .
Najgorsze jest dla mnie to że okropnie czuję się we własnej skórze, wyglądam jak hipopotam, jak wchodzę na wagę to nawet nie wiem co czuję, złość, wstręt, bezradność.
Wiem ze nie mogę zacząć się odchudzać , bo mogłabym zaszkodzić dziecku, więc ta opcja odpada, ale kolejnych kg juz nie zniosę. Nie wiem co się dzieje ale w tydz. potrafię nabrac +2kg. wiem ze dla niektórych to może wydać się śmieszne, baba w ciąży ubolewa nad swoim tłuszczem, ale ja zawsze pilnowałam aby nie utyć i to było dla mnie bardzo ważne.
Zapytam lekarza co może być przyczyna takich skoków wagi bo to raczej nie normalne.
DZis nawet kozaków w łydce nie mogłam dopiąć.
A u Was jak z kg. od poczatku ciąży?
No to się trochę wyżaliłam, ostatnio tylko zasmucam formu :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #779842 przez anitka90
monisia wiem co czujesz odnośnie wagi. Też tak miałam od końca 6 miesiąca do całkiem niedawna, kiedy to lekarz mnie ochrzanił za wagę, niby było 10 kg na plusie, ale nie potrafiłam sobie odmówić słodyczy, głównie batoniki, czekoladki, ciasteczka, ciasta. Zaczęłam robić ćwiczenia dla kobiet w ciąży, tutaj masz link:

I teraz waga przystopowała. Staram się jeść kolacje bardzo delikatną, jem mało ale w miarę często. Dużo wcinam jabłek i marchewki. Na śniadanko płatki z mlekiem.
Po zredukowaniu mojej diety mam więcej energii. Spróbuj, może Tobie też to coś da. Ale wejście na wagę mimo wszystko mnie przerasta.... I nie smutkaj się noooo!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #779859 przez monisia100100
Anitka90 dziękuję za filmik na pewno sie przyda będę ćwiczyć. A co do jedzenia to nie powiem że nie zjadam pustych kalorii ale nie wciągam dużo jedzenia i to mnie właśnie martwi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #779940 przez piranetka
cześć dziewczyny :)
ja tak na chwilę wpadłam. Jutro z rana jadę do "hotelu" i niestety nie będę miała dostępu do internetu :(
Aż się boję ile stron będę miała do nadrobienia po powrocie :D
A teraz spać, dobranoc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #780067 przez mała82
Natala do wczoraj zdecydowana byłam na Kliniczną, a teraz sama już nie wiem. Pojechaliśmy wczoraj wieczorem na oglądanie porodówki, może i nie jest najgorzej, ale chyba się umówię jeszcze na oglądanie Zaspy i może tego Wejherowa. Muszę to jeszcze przemyśleć :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


anitka90 nie dałam się chorobie :) jeden dzień leżenia w wyrku pomógł :) całe szczęście bo nie wyobrażam sobie chorować na tym etapie ciąży

monisia100100 u mnie od miesiąca 12 kg na plusie i tak się zatrzymała waga, ale to pewnie przez dietę cukrzycową

Przed chwilą wróciłam z badania krwi (Toksoplazmoza, cytomegalia, mocz, morfologia i jakiś HbA1C ze względu na cukrzyce). Jutro wyniki.

Mam tą książkę "Język niemowląt" Tracy Hogg ściągniętą, więc jakby któraś chciała to mogę podesłać na maila :) Też słyszałam, że fajna, ale się jeszcze do niej nie zabrałam.

Wczoraj byliśmy na oglądaniu porodówki i wiem już trochę więcej :)
Co do szczepienia na WZW B jeżeli nie chce koreańskiego Hepavaxu dla dziecka to mogę przywieźć swoją szczepionkę, nie robią z tym problemów. Podobno w innym szpitalu tutaj na to nie pozwalają, tylko po prostu nie szczepią w szpitalu, a samemu jedzie się z dzieckiem po wyjściu do przychodni i tam szczepi Engerixem.
Nie ma możliwości porodu w pozycji wertykalnej - i tu nie jestem zadowolona.
Spytałam jak to jest ze zwolnieniem dla męża po porodzie. No więc po porodzie fizjologicznym może dostać 7 dni zwolnienia lekarskiego na opiekę nade mną, a po cesarce są to dwa tygodnie. Przy wypisie ze szpitala trzeba się upomnieć o to zwolnienie, bo sami nie informują. Dotyczy to tylko mężów, a nie partnerów. Będziemy sami po porodzie więc chyba to wykorzystamy :)
Pytałam też o nacinanie krocza, no więc podobno zdarza się ochrona krocza, jeśli warunki na to pozwalają i jeśli kobieta robiła coś przed porodem, to słowa położnej. Domyślam się, że chodzi o masaż krocza i o ćwiczenie mięśni Kegla.
Po porodzie zostaje się w szpitalu 2-3 doby, zależy jak się będziemy czuć.

Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę :) A teraz lecę na śniadanko :)

Miłego dnia życzę :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #780069 przez motylek270
monisa100100 rozumiem co czujesz. Mam podobnie. U mnie tak kg w tydzień czasami przybywa ostatnimi czasy. Tak od 33 tygodnia. Do tej pory nie miałam z tym problemu, ale jakoś tak dziwnie mi i ciężko. Mam wrażenie ze mi skóry na brzuchu brakuje. No ale i jem więcej. Po prostu mam poczucie, ze cały czas mi czegoś brakuje. Oczywiście nie opycham się, jem po trochu ale często. Tak sobie myślę, ze jest to równowaga zachowywana w przyrodzie. Do 3 trymetru było super, a teraz jest jazda bez trzymanki. Uroki ciąży- tłumaczę to tym, ze Jaś szybko rośnie i tak musi być.

Byłam dziś oddać siku i krew na badania. Ciekawe jak wyniki. Po południu się okaże.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #780107 przez WhiteBlackberry
Cześć dziewczyny :)
Ja dzisiaj obudziłam się z dosyć silnym bólem tak w samym dole brzucha, już się wystraszyłam, że małej coś się na świat spieszy :ohmy:
Ogólnie dzisiaj od rana boli mnie każdy jej ruch. :( Tak mocno szaleje w brzuszku, że aż czasami mną wygina :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Szwagier już naprawił mi laptopa :D Od razu lepiej :D

anitka90 No to miło Cię zaskoczył Pan mąż :D
Ja muszę zamówić sobie kosmetyczke, bo nie mam w ogóle i wtedy będę pakować się w torbe do szpitala. Kurcze nie mam pojęcia jaką wziąć, bo mam taką na kółkach ale ona nie jest jakaś malutka...średnia taka, a w szpitalu raczej nie bardzo pozwalają na taką... :(
Co do ubioru na wyjście ze szpitala też nie mam pojęcia w co małą ubrać...

Gosica Dokładnie! Lepiej nich mocno kopie niż tak lekko, że nie czuć, bo wtedy w panike od razu wpadam. :) Moja mnie coś kopie tak po boczkach, że aż podskakuje :lol:

Agacior A ja jeszcze nie miałam robionego KTG. Tylko na USG pani doktor sprawdza czynność serduszka, zapisuje jaki rytm i tyle :(

monisia100100 Ja przed ciążą też byłam jak patyczek, a teraz jak pączuś :D
Ale nie martw się, przy naszych dzieciaczkach szybko to zrzucimy :)

piranetka Tylko szybko wracaj z tego "hotelu" :)

mała82 ooo to mi możesz na maila podesłać jak możesz :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #780151 przez mała82
WhiteBlackberry wysłałam książkę na wspólnego maila, może ktoś jeszcze skorzysta :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #780153 przez Gosica
Hej :)

Agacior przynajmniej jedna mądra i korzysta z tego ze moze a nawet powinna odpoczywac ;)

monisia100100 Kochana głowa do góry, urodzisz i odzyskasz formę ;) Ja tez jak staje na wadze jestem przerazona i czuje sie jak jakas mieszanka hipopotama,słonicy i mamuta w jednym ale co zrobic, zostaje nam tylko ponarzekac :) Jeszcze bedziesz wygladac jak modelka i tego sie trzymaj :lol:

Piranetka wytrwałości i trzymaj sie w tym "fantastycznym hotelu"

WhiteBlackberry o matko ale sie zasmucilam ta historia Twojej znajomej.To straszne...
Znam ten stan niepokoju który Cie dręczy, a od czasu szpitala mam to na co dzien.Jak sobie przypomne to uczucie jak Mały sie nie ruszal i jechalismy do szpitala to az mnie ciarki przechodza.Dzis jest spokojny i juz mi przerozne wizje stają przed oczami.Ale musimy byc dobrej mysli i wierzyc ze bedzie wszytsko dobrze.Juz niedlugo :)

Za oknem szaro i ponuro,weny brak,wiec robie sobie dzien lenia.Sciągnełam sobie tą książkę o której pisałyście i biorę się za czytanie :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #780178 przez anitka90
Hej Kobietki.

Ja dziś już od przed 6 na nogach. I już na szczęście po tym całym wymazie. Ale jak weszłam z mężem do tego laboratorium i zobaczyłam ile ludzi jest to zwątpiłam we wszystko, ale całkiem miły pan mnie od razu wpuścił przed siebie więc weszłam od razu. Troszkę bólu i po sprawie. Teraz muszę czekać na wyniki. Za tydzień mam się zgłosić po odbiór. Mimo, że pogoda nie dopisuje za bardzo spacerek po rynku w Krakowie zaliczony :)

mała super, że przesłałaś tą książkę. Dziękujemy :) Dziś ją miałam zamawiać, już nawet w empiku o nią pytałam, ale chyba na całe szczęście nie było jej :)

WhiteB smutna historia z tą znajomą, ale musimy wierzyć, że z naszymi dzieciaczkami będzie wszystko dobrze.

Mój Kamilek tak się dziś rozszalał, że nawet moje prośby nie poskutkowały, żeby chociaż od żołądka się odsunął, ale nie, uparciuszek mały.

To zabieram się na pogawędkę z mamuśką, obiadek i czytanie książki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #780181 przez moofka
o matko świat się kończy - Gosica robi sobie dzień lenia! :P

monisia ja wcale nie mam werwy do sprzątania, codziennie coś ogarniam ale bez szaleństw. jutro przychodzi do mnie pani do sprzątania - ma wyszorować okna, lodówkę, wszystkie szafki w kuchni, każdy kąt gdzie ja nie sięgam. ale ze mnie burżuj :side:

piranetka wracaj do nasz szybko :kiss:

mała82 książka ściągnięta, dziękuję :kiss:

to wszystkie już zaliczyłyśmy fryzjera? :) ja mam teraz plan pójść na pedikiur :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #780185 przez Gosica
moofka póki mi sie nic nie upierdzieli :P wiec moze zaczekajmy z oglaszaniem konca końców :laugh:

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #780194 przez WhiteBlackberry
mała82 O! super :D Zaraz zajrze i zaczne czytać :)

Gosica Cooo :unsure: :ohmy: Nie wierze... Ty i dzień lenia?! Trzeba to w kalendarzu zapisać! :D
Musimy być dobrej myśli. Zresztą nie dopuszczam do siebie takiej opcji ani nawet takich myśli nie możemy dopuszczać! :kiss:
Nasze dzieciaczki urodzą się zdrowiutkie i niegrzeczne jak mamusie :lol:
Jeszcze narzekać będziemy :D

anitka90 Moja też coś moim żołądkiem ostatnio się zainteresowała :D
Ostatnio coś mi krzyże dokuczają :( Wczoraj jak myłam włosy to myślałam, że się nie wyprostuje...

moofka Ja mam ochote na pazurki żelowe, ale kurcze z drugiej strony sobie myśle, że to troche ryzyko, bo nie wiadomo kiedy się zacznie, a w szpitalu przecież nie można mieć pomalowanych pazurków u rąk... w sumie pomalowane to jeszcze pół biedy, bo dadzą Ci zmywacz i heja, gorzej z kolorowymi żelami... :dry:

A tak apropo fryzjera... dziewczynki wysłałam ostatnio na maila zdjęcia w krótkich włosach (przed ciążą) i w długich (w ciąży)... Pomóżcie mi, bo nie wiem na co się zdecydować... czy ściąć, czy tylko leciutko podciąć? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl